Alternatifim Cafe

SonyEricsson W880i

Discussion started on Sony Ericsson
Statü göstergesi olarak taşınabilecek olan SonyEricsson W880i, tasarım, kalite ve fiyatının ötesinde barındırdığı birçok özellik ile kendisini her yerde göstermek isteyenlere ideal bir çözüm getiriyor.

İlk bakışta inceliği ile dikkat çeken Sony Ericsson W880i, daha ince cep telefonlarının bulunmasına karşın onlarca özelliği bu kadar ince gövdede birleştirmiş olması, telefonu daha ince modellerle boy ölçüşebilecek kadar ilginç hale getiriyor.

W880i, 9.4 milimetre kalınlığı ile SonyEricsson telefonları arasındaki "en ince telefon" koltuğuna otururken, cep telefonu pazarında kendisini inceliği ile öne çıkarmış diğer ürünler arasında da ön sıralara yerleşiyor. 103x46.5x9.4 milimetre ebatlarında olan ürün ne çok uzun ne de çok geniş. Bu şekilde gömlek ve kot pantolan cebinde kendini fazla belli etmeden duran W880i, 71 gram olan ağırlığı ile de fazla yük olmuyor.

Tasarımı ilk bakışta Sony Ericsson'un genel tarzını yansıtan ürün incelik hariç birçok açıdan P990i modeline benziyor. Dar ve ince tuşları, ön kısımda bulunan ikinci kamerası, kıvrım ve hatları bu benzerliklerden ilk farkedilenler. Ön ve arka kısımları sırası ile gümüş/siyah ve siyah/turuncu renklere sahip olan W880i iki renk seçeneği sunuyor. Kenar ve arka kısımın yumuşak dokunuşa sahip kauçuk olması elden ve eğimi fazla yüzeylerden kaymasını engelleyerek özellikle elleri çok terleyenlere konforlu kullanım getiriyor.

İncelme çalışmaları doğal olarak kendine özgü çözümleri de birlikte getirmiş. Daralan alanda sıradışı tasarımlar ile zorlukların aşılmaya çalışıldığı üründe tuşlar telefon yüzeyinden daha yukarıya yükseliyor. Tuşların bu tasarımı alışma problemi yaratmasa da sık sık SMS yazanlara büyük konfor sağladığı da söylenemez.

Ön kısımda bulunan 1.8 inçlik ekranı 256K renk desteği ve 240x320 QVGA ekranı ile parlak ve canlı görüntüler sağlıyor. Bu kalitede görüntü sunmasına rağmen üründe K790i ve K800i modellerinde bulunan güneş ışınlarına karşı fazladan koruma sağlayan koruyucu katman yer almıyor. Ekranın sağ üst kısmında yer alan VGA kamerası ise 3G iletişim teknolojisi ile görüntülü konuşmaların bu görüntü kalitesi ile yapılmasını sağlıyor.

Dört yönlü navigasyon butonu üst ve alt kısmında bulunan çıkıntılar ile daha rahat kullanım sağlarken ürünün takılmadan cebe vb. konulabilmesini sağlıyor. Tasarımın getirdiği bir diğer değişiklikte; hızlı iletişimi sağlayan soket girişinin ürünün sol tarafına taşınmış olması. Herhangi bir materyal ile kapatılmayan bu girişin hemen altında ise ürün çalışır durumdayken takılıp, çıkartılabilen bellek kartı (M2) girişi bulunuyor.

Sony Ericsson telefonların tümünde klasik şarj soketi telefonun altında bulunurken, W880i'nin yan tarafına konmuş olması, telefonun altını tamamen düz hale getiriyor. Soketin bu konumu, kulaklık soketi takılıyken telefonu rahatlıkla cebinize koymanıza veya İşyerinizde, telefonu şarj ederken masanıza dikine koyabilmenizi sağlıyor.

Walkman serisi içerisinde yer alan W880i'nin tek hareketle Walkman moduna geçişi sağlayan butonu, ürünün sağ tarafında bulunuyor. Kısayoldan kamera ve ses kontrollerini sağlayan butonlar da Walkman butonu gibi ilgili fonksiyonlara ulaşımı tek hamleye indirgeyip menüler içinde kaybolmanızın önüne geçiyor.

Hoparlöründen çıkan ses kalitesi, ses son seviyeye getirildiğinde ses çatlamasına sebeb olabilirken, kulaklığı takıp sesi Walkman modunda son seviyeye getirdiğinizde, dışardaki sesleri duymadan şarkılarınız ve düşüncelerinizle başbaşa kalıyorsunuz. Bu kadar minimalist tarzda tasarlanan bir telefon için ses düzeyinin beklentileri karşıladığı söylenebilir. Ürünle birlikte gelen HPM-75 kulaklık seti de sesi kaliteli biçimde almayı sağlıyor.

Telefonun arka kısmında bulunan 2 megapiksel kamera artık cep telefonlarda standartlaşan resim kalitesini sağlıyor.

W880i, geniş yelpazedeki uygulamaları ile de yine kardeş telefonlarından W850i'nin neredeyse birebir aynısı. Ürün, aralarında bin tane isim girilen adres defteri, haberleri takip etmek için RSS beslemesi, fotoğraflarınızı işleyebileceğiniz PhotoDJ, kendi müziğinizi yapmayı sağlayan MusicDJ, Bluetooth yolu ile bilgisayar için uzaktan kumanda olarak kullanılması ve bir parçanın sadece belli bir kısmının internet üzerinden kontrol edilerek orjinal parçayı bulmanızı sağlayan TrackID özelliklerinin de bulunduğu birçok uygulama barındırıyor.

Bu kadar ince bir telefonun 425 saat bekleme, 6.5 saat konuşma ve 20 saate kadar müzik dinlemeye yeten pil süresi takdire şayan.

25 yaşın üstünde, gelir düzeyi ortalamanın üzerinde bulunan bay ve bayanlar ile işindeki ciddi duruşunu telefon estetiği ile tamamlamayı düşünen iş adamlarına göre bir ürün.
#1 - Eylül 26 2008, 19:46:07
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!


Yeni!
Dış görünüşünü pek beğenmedim..Hele o tuşlar..Mesaj yazmak baya bi zahmetli olsa gerek  (6)
#2 - Ekim 20 2008, 02:03:55
« Son Düzenleme: Ekim 20 2008, 02:11:47 Gönderen: Diyez »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.