Alternatifim Cafe

Jay Jay Johanson

Discussion started on Yabancı Sanatçılar - Gruplar

Jay-Jay Johanson (1969) İsveçli müzikçi, şarkıcı-besteci, melankolik vokalleri ile bilinir.

Albumleri

Whiskey (1996)
Tattoo (1998)
Poison (2000)
La confusion des genres (Soundtrack 2000)
Antenna (2002)
Rush (2005)
The Long Term Physical Effects Are Not Yet Known (2007)

Kaynak: Last.fm
#1 - Eylül 05 2008, 11:00:14

vay be bu adam neymiş ne oLmuş :S "on the radio" kLibini izLemiştim adam süt beyazı, kemik torbası, turuncu saçLı abzürd bi tipti :Ç meLankoLik tavırLarı değişmemiş ama :Ç
#2 - Eylül 13 2008, 06:00:59
υçмαyı iѕтємє, υçмαyı ∂єηє !
нα∂i кαρα qözℓєяiηi, вiя кєяє σℓѕυη ∂єηє !
ѕσηѕυzℓυктα ѕєяєѕєяρє υzαηмışıм вємвєуαz вυℓυтℓαяα
єℓℓєяiм, кσℓℓαяıм, iρєк∂єη кυмαş σℓмυşℓαя ѕανяυℓмυşℓαя σя∂αη σяαуα
∂υ∂αкℓαяıм∂α тєвєѕѕüм, ѕıяıтıуσяυм вєη нαуαтα (:
iηα∂ıηα υçυуσяυм υçѕυz вυ¢αкѕız, ѕσηѕυz ∂iуαяℓαяα !...

"աгﻨէէεռ ъկ_ցlﻪოօгօսร"

'Escape'le tanıdım. Halen de favorim Escape'dir. Hiçbir şarkısı onun yerini tutmaz. (:
#4 - Ekim 18 2009, 18:46:43

Ama abiii çok tipsiz herif yaa. Böyle şarkıların söyleyen bu olamaz diyorum bazen. Cidden.
#5 - Mart 04 2010, 17:47:15
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Any_one

Escape, Believe in Us, On The Radio güzel şarkılar elbet de Far Away bambaşkadır. ilk Far Away'le tanıdım, onunla hayran kaldım. The Knife'in Marble House şarkısına da kattığı güzellik tartışılmaz.
#6 - Temmuz 19 2010, 14:02:31

"Ne yer ne içer?" tarzı sorular soracak kadar hayranı değilim fakat adamın yaptığı parçalar hayran olunmayacak türden değil. Poison albümünde Suffering adlı bir parça var. Dinlemeyenler varsa bir dinlesin derim.
#7 - Eylül 28 2010, 16:16:57

Kısmet olursa orada olacağım. İlgilenenlere de duyurulur hani.

Jay-Jay Johanson, piyanosu ile 14 Şubat 2011’de (Sevgililer Günü) Bronx Pi Sahne’de!!

İsveçli müzisyen Jay-Jay Johanson, 1996’da çıktığı müzikal yolculuğunda, ikisi soundtrack albümü olmak üzere toplamda on stüdyo albümü çıkardı. Genellikle jazzy, trippy vokaliyle yarattığı karanlık atmosferle dikkat çeken müzisyen, albümlerindeki müzikal derinliği gün geçtikçe artırdı ve yarattığı melankolik şarkıların yanında müziğine alışık o...lmadığımız bir neşe kattı.

Şarkı sözlerindeki şiirsellik ve yayınladığı her albümde farklı ülkelerden değişik müzisyenlerle çalışarak kazandığı müzikal zenginlik ile gözle görülür bir evrim geçirdi. Tüm albümlerinden ve farklı sanatçılardan, 14 Şubat için, özenle seçilmiş aşk şarkılarını seslendirecek olan Jay-Jay Johanson iflah olmaz romantikler ve sevgililer için güzel bir akşamı garanti ediyor.

Hipnotize edici vokali ve piyanosu ile Jay-Jay Johanson, 14 Şubat gecesi Bronx Pi Sahne’de olacak.
#8 - Ocak 02 2011, 00:07:02

Zeitgeist

Hee o zayıf adam dimi bu? :) Cevap veriyorum evet o.
#9 - Ocak 02 2011, 02:21:30

Oooo, ablamı kandırsam da gitsem mi la :wwww BARİ BUNA GİDEYİM !!
#10 - Ocak 04 2011, 13:40:19
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Adamı pek sevmesemde şarkıları çok güzel bence.Far away,Humiliation,Two Fingers ve Sudden death favori şarkılarım :D
#11 - Ocak 19 2011, 00:57:39

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.