Alternatifim Cafe

Fifa 2009 Xbox360,PS3 (demo çıktı)

Discussion started on Konsol Oyunları

Yeni!
 Electronic Arts yaptığı açıklamayla EA Sports tarafından geliştirilen futbol oyunu FIFA 09'u duyurdu. PC, PS3, Xbox 360, Wii, PS2, NDS ve PSP platformları için geliştirilen oyunun en büyük özelliği geleceği tüm platformların kendine has avantajlarını kullanacak olması olarak belirtiliyor.

Oyunculardan tüm yıl boyunca aldıkları fikirleri de FIFA 09'a kattıklarını belirten firma, oyunun oynanışı ile ilgi 250'den fazla ekleme yapıldığını, 500'den fazla yeni animasyon eklendiğini, fiziklerin geliştirildiğini ve taktiksel ayarların arttırıldığını da özellikle vurguluyor. Hatta taktiksel ayarların menajerlik oyunlarında olduğu kadar derin olacağı belirtiliyor.

Şimdi geldik herkesin beklediği soruya, FIFA 09 yine PC'de aynı grafiklere mi sahip olacak? Hayır, yıllardan sonra (FIFA 03'ten bu yana) ilk kez FIFA 09'un PC versiyonu yeni nesil grafiklerle karşımıza çıkacak.Bilindiği gibi ea fifada sürekli konsollara önem veriyordu. Evet, yanlış okumadınız. Electronic Arts'ın belirttiğine göre FIFA 09'un PC versiyonun grafikleri oldukça gelişmiş olacak ve yeni nesil PC'lerin tüm nimetlerinden faydanalacak. Çok gerçekçi bir oynanışa sahip olacak oyunun PC versiyonunda yıldız oyuncuların modellemesi foto-gerçekçi kalitede olacak. Ancak Electronic Arts oyunun PC versiyonunu yine Xbox 360 ve PS3 platformlarıyla aynı kefeye koymuyor ve FIFA 09'un PC versiyonunun bağımsız olarak ve sadece PC platformu için geliştirildiğinin altını çiziyor (inşallah yine yalan söylemiyorlardır). Hatta PC'de oyunu FIFA 97 ve FIFA 97 olduğu gibi oyunu fare yardımıyla bile oynayabileceğiz.

2008'in Sonabahar aylarında piyasaya sürülmesi beklenen oyunun PS3/X360 ve PS2 görüntülerine bu adresten ulaşabilirsiniz. Ne yalan söyleyeyim, yıllardan sonra ilk defa bir FIFA oyununu merak bekleyeceğim. Oyun hakkında yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşacağız.
Oyunun kapak resmide belli oldu.


Oyunun gameplay videolarıda sunuldu arkadaşlar bir kaçını paylaşayım.

Chelsea vs Arsenal (Zorluk:Semi-pro)  

http://www.jeuxvideo.tv/video/fifa-09.html#view:257794

Lyon vs Marseille (Zorluk:amateur)

http://www.jeuxvideo.tv/video/fifa-09.html#view:257792
#1 - Eylül 08 2008, 19:02:09
« Son Düzenleme: Eylül 20 2008, 12:13:42 Gönderen: ErrayN »
He-man in abisi Çetin.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.