Alternatifim Cafe

Duman!

Discussion started on Yerli Sanatçılar - Gruplar

Doksanlı yıllarin başlarında müzik yaşantilarına başlayan grup elemanlarından Kaan Tangöze (Vokal) ögrenim görmek amacı ile gittiği Seattle'da müzik yaşamına devam etti ve oradayken Türkiye'de çıkarmak istediği albüm için parçalarını hazırladı. Türkiye'de bulunan grubu Mad Madame ile Saettle ve Los Angeles'da yayınlanan toplama albümlerde yer aldi. Türkiye'ye döndüğünde Blue Blues Band ile beraber çalışan Batuhan Mutlugil'i (Gitar) ve Ari Barokas (Bas Gitar) ile beraber çaldıklari Mad Madame grubuna dahil ederek DUMAN isminde şimdiki gruplarini kurdular.

Böylece DUMAN "Eski Köprünün Altında" isimli albümleri ile büyük bir dinleyici kitlesinede ulaşmayı başardı. Çoğunlukla davulcu sorunu yaşayan grup bir çok isimle beraber çalıştı ama çoğunlukla albüm ve konserlerinde Türkiye'nin en basarili isimlerinden Alen Konakoğlu (Davul) eşlik etti. Özellikle "Belki Alışman Lazım" isimli albümden sonra stüdyo ve konser çalışmaların Alen Konakoğlu DUMAN grubunun 4. ismi oldu.

DUMAN hayranlari büyük bir sabırsızlıkla beklediği, ve grubun tam bir titizlikle hazırladıkları "Belki Alışman Lazım" isimli albüm, "Eski Köprünün Altında" isimli ilk albüme göre biraz daha melankolik bir albüm. İlk albümde bulunan daha eğlenceli parçalar yerini tamamen daha hüzünlü ifadeler ve Kaan'ın sesiyle bütünleşti. Aşk, umutsuzluk ve hüzün temasi disinda "Masal" isimli parçada Adnan Menderes ve Deniz Gezmiş'in asılmalarına eleştirili bir yaklaşimda bulunmuş.

Sezen Aksu'nun daha önce seslendirdiği "Her Seyi Yak" isimli parça ise Kaan'ın yorumu ile birkez daha alışılmış bir DUMAN tadı verdi ve çıkış parçası oldu. Ve sonrasında Seni kendime sakladım isimli albümüyle başarısına devam etti..

işte son albümü

ÖZGÜRLÜĞÜN ÜLKESİ
SAYIN BAYAN
YANIBAŞIMDAN
SENİ KENDİME SAKLADIM
SEN BEN
MELEK
EN GÜZEL GÜNÜM GECEM
YÜREKTEN
AMAN AMAN
SADECE KOKLAYACAKTIM
RÜYANDA GÖRSEN İNANMA
GEÇMİŞ OLSUN

bundan önceki albümleri gibi buda çokkk küssell işlerini nasıl yapıcaklarını biliyolar herşeyleri gibi sahne performansları da harrika

[eklenti yönetici tarafından silindi]
#1 - Ocak 12 2006, 11:44:26
« Son Düzenleme: Şubat 22 2006, 13:55:05 Gönderen: TuuCem »
İmza kural dışı.

sizinde düşünce ve fikirlerinizi bekliyoruumm :) :)
#2 - Ocak 12 2006, 11:45:51
İmza kural dışı.

goLgE

son Yıllarin En Cok Dinlenen Hit Alan Gruplarindan Diye BiLiriz :)
#3 - Ocak 12 2006, 11:54:57

..
#4 - Ocak 12 2006, 12:38:39
« Son Düzenleme: Temmuz 08 2009, 15:08:30 Gönderen: _tHe AnSwEr_ »

ama uyuşturucu bağımlısılar zaten seni kendime sakladım şarkısından anlaşılıo
Doğrudur :öff
#5 - Ocak 12 2006, 13:30:06
« Son Düzenleme: Nisan 19 2007, 17:31:25 Gönderen: sHaDy »
İmza kural dışı.

..
#6 - Ocak 12 2006, 13:41:04
« Son Düzenleme: Temmuz 08 2009, 15:08:37 Gönderen: _tHe AnSwEr_ »

yeni albümlkeri çok güzel ya zaten eskisi de öylydi  :gitar özellikle bu albümde aman aman veeeee rüyanda görsen inanma favorilerim arasında :D
#7 - Ocak 12 2006, 21:27:37
İmzanız kural dışı.

valla pek rockla aram yoktur ama severim bunları...
#8 - Ocak 12 2006, 21:50:54
birgün herkes fenerli olmasın...BIRAKIN O ŞEREF BİZE KALSIN!!!

evet ah şarkısı bence de harika....
#9 - Ocak 13 2006, 12:00:15
birgün herkes fenerli olmasın...BIRAKIN O ŞEREF BİZE KALSIN!!!

walla bn sewrım dumanı..hele son sarkısı senı kendıme sakladım spr..uyusturucuda kulanırsa kulansın benı dertlemes..
#10 - Ocak 15 2006, 17:26:23

:öff  CaNSu  :öff

duman ankara ya konser için geldiğinde neva palas otelinde (reklam oldu ;D) kalmış ve konsere giderken otelin asansöründe esrar çekmişler  :kop hatta müşteriler rahatsız olmuş diye söylentiler çıkmıştı.severim dumanı! sevmemin nedeni ise esrarı çekip çekip şarkıya kendini kaptırması!! harikaa ya ;D
#11 - Ocak 16 2006, 08:21:12

son Yıllarin En Cok Dinlenen Hit Alan Gruplarindan Diye BiLiriz :)

ewet doğru dedin golge
#12 - Ocak 16 2006, 11:42:14
Hayat bir sınavsa ismimi yazar çıkarım..!

severim.. kaliteli bir grup ama onların hiç bir şarkılarının "beni yak" ın yerine geçeceğini sanmam  8)
#13 - Ocak 16 2006, 14:20:03

sercs

ilk albümüne hasta  olmuştum  arkadaşlar onun demo larını getirdiği an anlamıştım iyi bir  grup olduğu ki  iyide patladılar  ve  devam ediyolar  abi rock gruplarında  bence  number one 

onu bunu bilmem anlamam
  seviyorum   ben bu grubu 
#14 - Ocak 16 2006, 15:41:21

ya bence türkiyenin en ii rock grubu diyebiliriz muhteşem şarkılar yapıyolar benim favorim geçmiş olsun süper sözleri var ya
#15 - Ocak 18 2006, 18:36:30
Hani ansızın kaçar gidersin bütün dostlardan
Hani gün gelir, uzaklaşırsın bütün aynalardan
Hani gözlerin, hani gözlerin
Uzaklara dalar, suskun bakar
İçinde kalanları anlatamazsın O suskunluk bir hastalık gibi sarar vücudunu kurtulamazsın

duyduuma göre konser performansları madde kullandıkları için kötüümüş ama  bu benim dinlememe hiç bir zaman engel olmadı olamaz ben  de konserlerine gitmem :gitar
#16 - Ocak 22 2006, 15:46:52
çarşı burda.Nerde?Aha burda

T!Z!C!K

walla ne kullanırlarsa kullansınlar sahne performansıda albümleride süper bi kere farklılar yani kaanın yorumu insanı kendinden geçiriyo benim son albümde en çok sevdiğim şarkı "rüyanda görsen inanma" yeni klip ne zaman geliyo ya  :4
#17 - Ocak 22 2006, 15:52:59

ben de yeni kliplerini sabırsızlıkla bekliorum ayrıca bazı ark.larm kaan ın sesini beenmesede ben hastasıım duman dedn mi bi duracaksın derin bi nefes alıp kopmaa hazır olcaksın
#18 - Ocak 22 2006, 15:57:41

T!Z!C!K

ewet haklısın az önce köprüaltı klibini izledim hem coştum hemde koptum kaanın saçlar maşşallah upuzun  muhaha
#19 - Ocak 22 2006, 16:04:20

en sevdiim kliplerinden biri bide belki alışmam lazım of süüüüüüpppperrrrrrrr ya kesinlikle bu grup sonsuza dek kalmalı bi efsaneler
#20 - Ocak 22 2006, 16:06:40

T!Z!C!K

sonsuza kadar olmasada müzik açısından bitene kadar kalsınlar  :4
#21 - Ocak 22 2006, 16:11:45

ben müzik açısından başarılı bi kriter yapmanın ve bunu devam ettirmenn zor olduunu düşünüorum duman bugüne kadar hep basarılıydı ve bundan sonra da bööle her açıdan insanı hoşnut eden bi müzik yapacaklarsa kalabildikleri yere kadar kalsınlar :gitar :) ;)
#22 - Ocak 22 2006, 16:16:04

T!Z!C!K

ya sanki bana duman fazla uzun sürmez gibi geliyo kurban gibi olur gibime geliyo ama inşallah olmaz  :-X
#23 - Ocak 22 2006, 16:19:33

AmY

duman sönmez bence.........
#24 - Ocak 22 2006, 16:53:35

ya duman umarım ööle olmaz temellerini sağlam atmıştr ama kurban konusunda burak denen kendini beenmiş bateriste çok kızgınım satış yaptı resmen ayrıca atena da ben daa önce hiç bi grup elemannn bu kadar ön plana çıkarıldını görmedm çok reklam yapıolar :(
#25 - Ocak 22 2006, 16:58:41

Üye:

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.