Alternatifim Cafe

Massive Attack

Discussion started on Yabancı Sanatçılar - Gruplar

Trip Hop / Elektronica / Down Tempo tarzında müzik yapan grup 1987’de kuruldu. «Any Love» isimli ilk single 1988’de pisasaya sürüldü. Massive Attack birçok ünlü isimle ortak çalışmalarda bulunmuş, birçok remix yapmış ve birçok film için soundtrack hazırlamıştır.

Massive Attack, Miles Johnson ve Nellee Hooper’ın da yer aldığı THE WILD BUNCH gubunun sona erdirilmesiyle ortaya çıkmıştır. The Wild Bunch 1980’lerin başından beri varlığını sürdürmekte olan epey nam salmış dj gurubuydu ve as’ları Daddy G. ve Mushroom’du. Bu iki isim 3D’yi de alarak Massive Attack’i kurdular… Ardından Tricky gruba dahil oldu.

Massive Attack şanda sadece bir kişiden oluşmakta 3D (Robet del Naja). 3D artık yoluna tek başına devam etmekte. Ve 3D has kurucu olduğu Massive Attack itibarının haklı, aynı zamanda tek sahibi.

Daha elektronik müzik filizlenmemişken, Massive Attack; trip hop’ı gümüş tepsiyle sundu. Müzik severler müzik adına yapılabilecek herşeyin yapıldığını düşünürken Massive Attack’in «Blue Lines» albümü çıka geldi… Electronic tınılar içermesine rağmen bunun adını koyamadık, ve anladıkki bu Massive Attack tarzıydı. Bunu hiç değiştirmediler, bunun için Massive Attack denince «Çok farklı hep aynı» dedik.

Massive Attack, 1980’lerin ortasında iyi bir şöhrete sahip olan “The Wild Bunch”in sona erdirilmesiyle “The Wild Bunch” üyeleri tarafından kurulmuş bir gruptur…

Politik ve gündemi takip eden duruşlarını müzikleriyle harmanlayan Massive Attack; sürekli konuk sanatçılarla çalışmalarını sürdürerek kolektif anlayışlarının altını çizmiştir. Yaptıkları hiçbir albüm itibarlarını zedelemedi. Hatta, onları hep bir adım daha öteye taşıdı.
#1 - Eylül 04 2008, 19:30:40
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!

Angel parçalarını hiç birine değişmem.
-To love you, love you, love you ... diye başladığında kopuyorsun ister istemez.
Gayet başarılılar.
#2 - Eylül 04 2008, 19:59:59
''Cehennem, başkalarıdır. ''

Any_one

Dün Snatch filmini izlerken çıktı karşıma, bir heyecanlandım küçükken çok sevdiğim şarkı çalıye adı neydi bunun diye. meğer bilgisayarıma yeni geçirdiğim müziklerde varmış çok mutlu oldum. Angel'dan bahsediyorum evet. bu şarkıyı dinleyip de beğenmeyen olmamalı. uçuyorsun, bulutlara doğru yükseliyorsun. diğer şarkıları da benzer güzellikte ama bunu ben de değişmem hiçbir şarkısına. uyuşturucu niyetine belki de.

küçükken bu grupla beni tanıştıran ve bilgisayarıma yeni geçirdiğim müziklerde olmasını sağlayan teyzeme teşekkür etmeyi unuttum. -_-
#3 - Şubat 02 2010, 15:39:41
« Son Düzenleme: Şubat 02 2010, 15:41:41 Gönderen: Netoçka Nezvanova »

2010 Heligoland albümlerini indirdim az önce,yine ayrı bi hava katmışlar şarkılarına.
#4 - Şubat 07 2010, 23:09:33
Zifir.

Aşmışlar herifler.Mutlaka indirip dinleyin derim.
#5 - Şubat 08 2010, 23:27:01
Zifir.

Tamam Kerim.
asfsags
#6 - Mart 04 2010, 17:44:39
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Sie!
#7 - Mart 10 2010, 19:08:58
Zifir.

Any_one

kendini boşlukta hissettiriyor çoğu şarkıları. hepsi birer şaheser. Atlas Air de dinlenilmeli, diğer şarkıları da, hangisini bulduysanız dinleyin bence.
#8 - Ağustos 08 2010, 20:47:35

Mükemmeller ya.Inertia Creeps süper.Şarkıyı dinleyince aklıma kurtlar vadisi gelmişti.Galiba kurtlar vadisinin müziklerini yapan bu şarkıdan esinlenmiş (6)
#9 - Ocak 20 2011, 22:14:47

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.