Alternatifim Cafe

Özenti Olarak Tanımladığın Kişiler?

Discussion started on Rock

insan tek başına yaşamıyo bu dünyada illa ki çevresindeki her sevdiği insandan birşey kapıcak onu uygulamaya çalışcak ki kendi tarzını bulsun.. sevdiği insanlara özenerek başlayan yolculuk kendi tarzında son bulur fakat özentilik başka bi olay yani belki de herkesin diline kötü yansımış bi kelime olduğu için de öyle geliyo olabilr herkese fakat özenti olarak tanımladığmız kişiler KENDİ ORTAMINDAKİ HERKES gibi olmaktır.. "bütün arkadaşlarım emo ve çok ilgi çekici bir tarz, herkes bu müziklerde kopuyo ve bu ortama girmek için bu müzikleri dinlemek zorundayım, sigara içmeyip *** tarafta olmamalıyım, jnm yhaa diye konuşup çok cool olunuyo" gibi düşüncelerden en azından bi tanesini düşünenler özentidir yani başka da bi açıklaması yoktur bunun bence ..
belli zaten
#51 - Ekim 12 2008, 01:28:49
I'm breaking the habit

Eskiden Dinlediği Grupları Bırakıp Aniden Başkalarından Gördüğü Grupları Dinleyen İnsanlar.
Üstüne Birde Eskiden Dinlediği Grupları Ezmeleri Yokmu ..

Ben Hala (O Kadar Özentinin Hastası Olmasına Rağmen) Linkin Park , Evanescence , Avril Lavigne , Tokio Hotel Dinliyorum.
#52 - Mayıs 08 2009, 15:34:00

bill & tom kaulitz ve onların tayfaları gustav ve georg..
avril lavigne..

ve bunların dinleyici kitleleri.. :)
#53 - Haziran 08 2009, 13:15:06
~ Değerlerin kaybolmaya yüz tuttuğunu düşünüyorum bazen. Olmaması gereken şeylerin olduğu anlar, tek yanlışımla kaybolabileceğini… Kaybolamaz biliyorum aslında. Karşılığını aldığım en büyük şey, onda saklı. Ve hep ondaydı.

~ Kaybedince mi anlıyoruz sevdiklerimizin değerini, yoksa kaybettiğimiz için mi değerliler bizim gözümüzde? İşte bunu anlamıyorum.  Benim içinse tek yanıt, onun hep değerli olduğu…

AslankaRan

Ben dinlerken arkadamn dinlenirmi lan o müzik deyip sonrasında bir kız arkadaşından o grubu veya şarkıyı benden isteyenler! Kınıyorum. :B
#54 - Temmuz 29 2009, 23:32:49

Karıdan kızdan geçtim , Metal müziği seçtim .
#55 - Temmuz 30 2009, 04:07:09

Karıdan kızdan geçtim , Metal müziği seçtim .
Yürü be koçum.  (6)
#56 - Temmuz 30 2009, 07:46:47

Kimse kusura bakmasın emolar özentilerin tekidir =) zaten hepsi iğrenç yaratıklar duygusal ergenler =)
#57 - Eylül 05 2009, 16:09:51

Kaç emo tanıyorsun diye sorasım geldi.
#58 - Eylül 05 2009, 16:12:16

Avril ve Tokio Hotel hayranı olanlar genelde.
Şu sıralar Link Park dinleyen özentiler de artmış.
#59 - Eylül 10 2009, 19:10:53
Rock you like a hurricane.

Birlierinin sevmediklerini "Aaa bunu sevmemişler dinlemiyim o halde" diye cevaplayan insanlar kanımca büyük bir özentir. 
Yorumlara ve düşüncelere bakmadan sevdiğin müziği dinlemelisin .
Kaliteli olsun yeter .
#60 - Eylül 11 2009, 04:07:31
« Son Düzenleme: Eylül 11 2009, 04:11:54 Gönderen: Funeral »

Zeitgeist

Herkes özentidir bu kadar basit.
#61 - Eylül 11 2009, 06:31:48

Anlamadığım bir kaç husus var .

Özenti denince neden ilk akla Rock ve Metal müzik giyenler gelinir?
Özentilik sadece müzik ve giyim mi ?
Sizin hayalinizdeki kişi özentilik olmuyor mu?

Bunlarda özenmek değilmidir.

Kendimce cevaplar::::
Özenti denince neden ilk akla Rock ve Metal müzik giyenler gelinir?
Rock ve metal müzik ülkemizde sonradan gençlerin popüler olmasından kaynaklandı . Daha önceden varmıydı vardı tabikide ama siyaset olayları yüzünden uzak kaldı . Bu şekilde ülkemizde biraz geç popüler dinlenmeye rağbet gösterdiler.Anadolu Rock , Pop rock olsun güzel sanatçılarımız gruplarımız var. Metalden çok bilindik yoktu yavaş yavaş ün sahibi oldular. :hımm

Rap konusunu açmıyorum . Çünkü fazla ilgim ve bilgim olmadığı için  laf edemiyorum  :4
Özentilik sadece müzik ve giyim mi ?
Siz yeni arkadaşlar tanıdıkça yeni tatlar tadarsınız. Havuç suyunu hiç içmeyen arkadaşlarıma bunu tattırarak ne kadar güzel bir şey olduğunu ispatlayarak . Yarını onunda beslenme çantasında getirmesi özentilik olmuştur.
Müzik konusunda ise  yeni arkadaşlar tanıdıkça (Orta Öğretim , Lise , Üniversite ) yeni yeni şeyler beğeniyorsunuz . Rock müziğini ben 6 yaşında Grup ayna ile tanıştım. O zamandan bu zamana ortamında etkisiyle değiştim ve şuanda arabesk techno tarzı olmadığı sürece dinliyorum .  Giyimde bu şekilde alakalı .  bkz : Bayanlar çanta sevgisi  , yine bayanların ayakkabı takı
Bayan verdiğim için kusura bakmayın . Erkek arkadaşlarımızın hiç bir şeyini beğenmiyorum :D
Sizin hayalinizdeki kişi özentilik olmuyor mu?
10 yaşıma kadar kaptan dede diye tanıdığım kişinin mesleği duruşu ve itibarı ile bende bu mesleğe (gemi kaptanı) çok istiyordum.
Doktor olmak isteğinizdeki filmlerde görülen karakterler .
#62 - Eylül 11 2009, 12:00:18
Kimseyi tanıyamıyorum. Daha doğrusu kendimi tanıyamıyorum . Ben kimimki sizleri tanıyayım.

Bir insanın özenti olup olmadığını yazı şeklinden rahatlıkla anlayabiliriz.
+
Emoların büyüük bir çoğunluğu özentidir.
Doğruya doğru ne yapayım. -_-
#63 - Eylül 11 2009, 23:48:59

Özenti dediğin insan kendini her yerde belli eder.

Tokio Hotel'in de fanları vardır, özenti fanları vardır.
Siz gidip gidip o özenti Bill'e Tom'a "aşkkoom" diyen fanlarla karşılaştıysanız biz ne yapalım.

Metal dinliyorum demiyorum ağırlıklı olarak Rock dinliyorum.
Kısıtlama yoktur bende güzel olan her müzik dinlenmeye layıktır.

Ve Tokio Hotel'i de çok seviyorum.
Tokio Hotel en iyi gruptur mantığı hiçbirimizde yoktur.
Çok merak ediyorum Tokio Hotel hakkında konuşanlar acaba kaç şarkısını dinlemişler?
Bir Love Is Dead'i Scream'i Monsoon'u dinlediniz mi?
Monsoon son yüzyılın en iyi şarkıları arasında sayılıyor.
Haberiniz var mıydı bundan?
Daha 20 yaşındaki o çocuklar şimdiden efsane gruplar arasında sayılmaya başladılar.
Çünkü gerçekten iyi müzik yapıyorlar.

Sizin o küçümsediğiniz grup gayet aklı başında insanlar tarafından seviliyor ve göklere çıkarılıyor.
Size bunu anlatmaya çalışmayacağım, anlayamazsın.
Bir kere bile bir Tokio Hotel röportajı okumuşluğunuz yoktur ki.
Gerçek bir TH fanı, onları görünüşü için sevmez.
Onların müziklerinin, şarkı sözlerinin, sahne performansının ne kadar iyi olduğu hakkında bir fikriniz olduğunu sanmıyorum.
Ve en iyisi de onların kişilikleri belki de tüm o övdüğünüz grupların üyelerinin kişiliklerini ezer geçer.
Siz bunları anlayamazsınız tabi!

Bir grubu tanımadan yorum yaptığınıza göre asıl özentiler sizlersiniz.
:)
#64 - Haziran 22 2010, 16:15:40

Zeitgeist

Tokio Hotel'in o bahsettiğin 2 şarkısını da dinledim, afedersin ama *** gibi.
Son yüzyılın en iyi şarkılarından mı sayılıyor? Bu anket ne zaman yapılmış, kaç yaş arası kişilere ve kimlere sormuşlar?
Senin tarzında cevap vereyim yazdıklarına.
Çok merak ediyorum bi Beatles'ın, Queen'in, Bad Religion'ın, Ac/Dc'nin, Blind Guardian'ın, Dead Kennedys'in, Ramones'un, The Doors'un ya da en basitinden bi Pearl Jam'in kaç şarkısını dinledin?
Bohemian Rhapsody, Let it be, Yesterday, Helter Skelter, Somebody to Love vs yüzyılın en iyi şarkıları olarak benimseniyor, haberin var mıydı bundan? Ha benim kanıtımda senede bir yapılan anketlerdir. Senin kanıtın da 10-15 yaş arası çocukların oy kullandığı anketler herhalde. Justin Bieber, Tokio Hotel falan vardır seçeneklerde.
Mansoon yüzyılın en iyi şarkılarından biriymiş, kime göre neye göre? Yukarıda saydığım gruplar kurulmasaydı, o bahsettiğin şarkı ilk 1000'e girebilirdi belki.

Efsane grup mu sayılmaya başlamışlar, hadi ya ne zaman? O halde neden herkes dalga geçiyor?
Bak bi Dimebag Darrell'a. Adam 16 yaşındayken yarışmalara katılması yasaklanmış, her seferinde kazandığı için. Tokio Hotel'ciler napmış?
Efsane mefhumu seneler içinde değişmiş azizim. Eskiden, bu saydığım gruplar efsane sayılırdı, artık onların yerini Tokio Hotel almış. Üzülüyorum aslında. Adam gibi müzik yapsalar içim gam yemeyecek. Anca glam/hair metal yapan herifler gibi kendilerini kılıktan kılığa soksunlar.

Aklı başında dediğin sırasına, defterine vs 'ashkhooom tommsss' yazan tipler mi? Anlatmaya çalışmamış halin bu mu?
Röportajını okusam ne değişecek? Röportaja göre mi adam seçiyoruz biz? 'Röportaj süper, hadi ben artık bunları dinleyeyim' midir olay? Ayrıca onu da okudum, 'ben gay değilim, birsürü de sevgilim oldu' lafından öteye gitmeyen bi solist(!)leri var. Solist yazınca kendimden tiksindim bi an.

Kişilikleri ne lan? 24 saat onların yanında mısın? Nereden biliyorsun kişiliklerini?

Baştan sona saçmalamışsın git buradan lütfen. Burası sana göre bir yer değil, seni thfansssstomsss.com ' a alalım conim.

Sahne performansı var, sahne performansı var. Bunları izle ve sus.

http://www.youtube.com/watch?v=JszN7h84TXs
http://www.youtube.com/watch?v=yUeVv-fDPNk&feature=fvst

Sözlerimi de şununla bitirmek istiyorum.

Alıntı
Özenti dediğin insan kendini her yerde belli eder.

Bence de, haklısın.
#65 - Haziran 22 2010, 16:46:12
« Son Düzenleme: Haziran 22 2010, 16:47:45 Gönderen: Fıstıkçı Şahap »

Zeitgeist

Queen'le dünkü çoluk çocuk grubunu karşılaştırttın ya bana, öleyim ben artık.
#66 - Haziran 22 2010, 16:51:43

Zeitgeist

Ha bir de öyle bi konuşmuşsun ki, bir an gözümden yaşlar süzüldü. Aynı şöyle yazım tarzın ;

bak beyim, sana iki çift lafım var.koskoca adamsın.paran var, pulun var, herşeyin var.binlerce kişi çalışıyor emrinde.yakışır mı sana ekmekle oynamak.yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak.ama nasıl yakışmaz.sen değil misin öz kızına bile acımayan, bir damlacık saaddeti çok gören.anlamıyor musun beyim, bu çocuklar birbirini seviyor.ama ben boşuna konuşuyorum.sevgiyi tanımayan adama sevgiyi anlatmaya çalışıyorum.hıh.sen büyük patron, milyarder, para babası, fabrikalar sahibi saim bey.sen mi büyüksün.hayır ben büyüğüm, ben, yaşar usta.sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç.gözümde pul kadar bile değerin yok.ama şunu iyi bil, ne oğluma ne de gelinime hiç birşey yapamayacaksın.yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi.çünkü biz birbirimize parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız.bizler birbirimizi seviyoruz.biz bir aileyiz.biz güzel bir aileyiz.bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun.dokunma artık aileme.dokunma çocuklarıma.dokunma oğluma.dokunma gelinime.eğer onların kılına zarar gelirse ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemis olan ben, yaşar usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni.anlıyor musun.vururum ve dönüp arkama bakmam bile.

Tamam ağlama, th dinleyenlere özenti demeyeceğiz bundan sonra. Yeter ki ağlama. : ((((
#67 - Haziran 22 2010, 17:03:50
« Son Düzenleme: Haziran 22 2010, 17:04:45 Gönderen: Fıstıkçı Şahap »

Queen - Tokio Hotel ?

Salak Ceren.  (6)
#68 - Haziran 22 2010, 17:49:08

Zeitgeist

Olum anlayabileceği türden cevaplamaya çalıştım. Salaklık bende değil yani. (6)

Rock for dummies hesaaaabı. Hani ayıkıyon mu?
#69 - Haziran 22 2010, 17:58:47

Yok lan anladım da Tokio Hotel'e göre Queen fazla tepede kalmış sanki. :manyak

Nöt : Monsoon güzeldir.  (6)
#70 - Haziran 22 2010, 18:00:40

Bu konuyla ilgili şu makaleyi okuduğumda çok beğenmiştim: http://www.anatolianrock.com/makale40.htm

Ancak günümüzde özenti kelimesi biraz daha farklı bir anlamda kullanılıyor sanki.Buna göre bence "müzik" anlamında "şekilci" olmak özenti olmak anlamına geliyor.
#71 - Haziran 25 2010, 17:13:11

Linkin Park'ı , Tokio Hoel'i , Avril'i kendilerine ilah yapmış tiplerdir . "Bence"

+1687251461
#72 - Ekim 09 2010, 22:48:44
alıştım karıştım ben sana
rüyanda görsen inanma

Ben ve Ceren, güller açan dalın özenti meyveleriyiz kng Olay kapanmıştır gençler dağılın.
#73 - Ekim 10 2010, 00:58:55
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Zeitgeist

Ben ve Ceren, güller açan dalın özenti meyveleriyiz kng Olay kapanmıştır gençler dağılın.

Evet ben ve Neci, özentinin kralıyız. (6)
#74 - Aralık 10 2010, 15:51:15

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.