Alternatifim Cafe

Özenti Olarak Tanımladığın Kişiler?

Discussion started on Rock

kimler özentidir?

sokakta özenti olduğunu gördüğün bi kişi hakkında aklına ilk ne gelir :D  (6) :alala
#1 - Eylül 01 2008, 19:28:56
« Son Düzenleme: Eylül 01 2008, 19:47:22 Gönderen: manyetikalan »
angel of death

Rock Dinliyorum Deyip Msn de Ne Dinliyorumda Demet Akalın,Serdar Ortaç Dinleyen Kişidir.. Rockçıyım Deyip Şunu Bunu Dinliyorum Dediği Zaman Hangisini Seviyosun Diye Sorduğumda Cevap Veremeyip Aklına İlk Gelen Şarkısını Söyleyen Kişidir.. Popçu Olmaları Daha Makbuldür..
#2 - Eylül 01 2008, 19:52:40
‎ "Bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi. Her şeyi feda etti ona; dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile.. Ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. Canı sıkılıyordu, hepsi bu. İnsanların çoğu gibi canı sıkılıyordu."

O Zaman Oda Rock Dinlemesin Yani.. Kimse Zorlamıyor Ki Onu..
#3 - Eylül 01 2008, 19:58:41
‎ "Bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi. Her şeyi feda etti ona; dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile.. Ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. Canı sıkılıyordu, hepsi bu. İnsanların çoğu gibi canı sıkılıyordu."

Özenti , özentidir. Konuşmalarında belli eder kendisini. Giyimle, dinlediği türle alakalı değildir. Sadece rock&metal içerisinde de değildir. Özenti olan insan heryerdedir. Ayrıca şunu demek istiyorum. Bir insan metal dışında da başka bir müzik türünden bir grup, sanatçı dinleyebilir. Ha bunla kastım  pop, rap falan değil jazz,blues (vs.) idir.
#4 - Eylül 01 2008, 20:18:38
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Mesela bir sene önce pembe pembe giyinirken şimdi simsiyah takıp takıştıranlar veya geçen sene ismail yk dinlerken şimdi linkin park hayranı(!) olanlar.. Ki bizim buralarda fazlasıyla var :okey
#5 - Eylül 01 2008, 20:26:24
kısmet

Metal dinliyorum deyip Tokio Hotel dinleyen birine kesinlikle özenti gözüyle bakarım...
#6 - Eylül 01 2008, 20:29:02
Menino quem te fez?
Quem te deu tanta guarida,
Quem te mostrou a beleza
De dançar dentro da briga?

Herkes birbirinden birşeyler görüp uyguluyor,o vakit herkes özenti.
Tanrım.
#7 - Eylül 01 2008, 20:33:52
''Cehennem, başkalarıdır. ''

Zeitgeist

Spesifik görünmekte bir pürtelaş içinde gençlik. Rock,Rap,Pop dinlemek bile özentiliğe kâfidir. Zira başkalarından görerek o müziği dinler, dinlediğimiz müziğe binaen giyiniriz. Herkes gibi bende bir özenti(!)yim, siyasete özenirim, ekose pantolonlardan vazgeçmem, arkeologlara özenirim, punk rock çatısı altındaki bir çok grubu dinlerim. Bu da beni bir özenti yapar, nickim bile özenti ürünüdür. Adındanda anlaşıldığı üzre Zeitgeist filminden çalıntıdır. Ona bakılırsa bu konuyu açan kişide bir özentidir.
  Hayatta bir çok şeye özenerek yaşarız, kabul etsekte etmesekte. Vitrinde gördüğümüz Nightmare Before Christmas hedelerini "Ayh süfer bu!" şeklinde kelamlar ederek alır ve akabinde o zamazingolara tebelleş bir biçimde hayatımızı sürdürürüz. Pek müessif, lakin hepimizin yaptığı budur. Kim ben bir şeye özenmiyorum adamım derse yalan söyler, kendini bilmelidir insan. Kendisini bilmeyip her önüne geleni özenti yaftasına yapıştırıp ifşa etmemelidir kanaatimce.
  O ilah,ulvi,yegane olarak gördüğümüz vakt-i evvel maşuk olduğumuzu zannettiğimiz akabinde Mecanin minvalinde gezdiğimiz Rock solistleri,gitaristleri v.s de başkalarına özenerek bu güne gelmişlerdir.
  Peki eyvallah hepimiz özentiyiz, bu çürütülemez bir denencedir lakin özentinin alası olarak tanımlanabilecek kişileri afişe etmek isterim ;
  Akla ilk gelen kuşkusuz Emo'lar olacaktır. BoBaBi rumuzlu yarim ile gezdiğimde bir olaya şahit olmuş idik. 2 emo kız sırf artistlik olsun diye çarşının ortasında kadınlara "150 bininiz var mıaaaa?" şeklinde istifhamlarını yöneltiyorlardı. Ben bu insanlara acırım farz-ı muhal. Akabinde şu Tokio Hotel ve türevleri grupları dinleyen ve onların sitelerine müntesip olanlardanda haz etmem. Sırf ortam olsun diye festivallere gidenleride sevemedim yarim. Birde şu Türkçe katledicileri vardırki o konuya hiç girmeyeyim.
#8 - Eylül 01 2008, 20:38:44
« Son Düzenleme: Eylül 01 2008, 20:41:13 Gönderen: Zeitgeist »

Rock Dinliyorum Deyip Msn de Ne Dinliyorumda Demet Akalın,Serdar Ortaç Dinleyen Kişidir.. Rockçıyım Deyip Şunu Bunu Dinliyorum Dediği Zaman Hangisini Seviyosun Diye Sorduğumda Cevap Veremeyip Aklına İlk Gelen Şarkısını Söyleyen Kişidir.. Popçu Olmaları Daha Makbuldür..

bu ÖZENTİ değil yalancı oluyor :Ç özenti özenmek fiilinden gelen bir isimdir çoğu kişi bunu yalnış kullanıyor bende buna sinir oluyorum :Ç mesela ben arkadaşımdaki aynı elbiseyi alıp giymişsem özenti oluyorum :Ç neyse .. (6)

#9 - Eylül 01 2008, 20:52:09

bi arkadaşımız tokio hoteli örnek wermiş bence tam yerinde bi örnek :D
geçen seneler ponponlu toka takıp gezen insan bu sene tokio hotel t-shirtüyle gezio we siyah ojeler küpeler bileklikler bilmemneler sorduunda rockcı metalci wuuuuu falan oluosun ama bi *** bilmeyen insandır :D
gülüorm ölelerine yorum bile yapılamıo ölelerine karşı.. :Ç

şunu söylemek istemiorum yalnış annaşılmasın hani metal dinliosan başka bişey dinleyemezsin demiorm ama dinlediğin şeyin ne olduğunu biliceksin.. zaten metalciler kendilerini kasmazlar herkese wericekleri bi cwp wardır dimi??  ::yea :nohashas
#10 - Eylül 02 2008, 10:26:22
angel of death

Metal dinliyorum deyip Tokio Hotel dinleyen birine kesinlikle özenti gözüyle bakarım...

evet kesinlikle katılıyorum.. çünkü tokya hotal fanları derki: tokio hotel dünyanın en iyi grubu ondan iyisi yok vuuu mükemmeller.. '' işte bu müzikden anlamamaktır.. :Ç
#11 - Eylül 02 2008, 12:58:02
Göründüğü gibi mutlu değildir hiçbir şey.

poison_black!!

kimler özentidir?

Sen, ben, o.
Biz, siz, onlar.
#12 - Eylül 02 2008, 13:02:28

metalci rockcı bilmem neci gibi davranıp, yine kendisi gibi davrananları birşey bilmemekle suçlayıp kendisini çok bilgili sananlar.. aslında onlarda birer özenti :D ;)
#13 - Eylül 02 2008, 13:06:59

bakınız. th fanları :Ç
#14 - Eylül 02 2008, 13:10:17

Tokio Hotel Fanlarının Çoğu  (6) Bknz : Bill Benim Onu Kimseye Vermem :Ç
Konuşma Tazları Bknz : Yhaa Hava Bhugün Chok Scakh :Ç

....

(6)
#15 - Eylül 02 2008, 13:14:57

#16 - Eylül 02 2008, 13:32:56

....

(6)

Eren kes sesini bende eskiden tokio hotel seviyordum ve hiçde böyle biri değildim :Ç yeni yetme sevenlere gıcık oluyordum hatta çünkü ben th i yaklaşık bi 4 yıl falandır seviyordum türkiyede ünlü olmadan öncede neyse (6). YENİ YETME TH SEVERLER ÖZENTİ DEĞİL E.Z.İ.K ! :Ç
#17 - Eylül 04 2008, 16:26:17
« Son Düzenleme: Eylül 04 2008, 16:28:11 Gönderen: Estrella De Mar »

....

(6)

Eren kes sesini bende eskiden tokio hotel seviyordum ve hiçde böyle biri değildim :Ç yeni yetme sevmelere gıcık oluyordum hatta çünkü ben th i yaklaşık bi 4 yıl falandır seviyordum neyse (6). YENİ YETME TH SEVERLER ÖZENTİ DEĞİL E.Z.İ.K ! :Ç
TH Kötü Grup Değil Zaten Bende Dinliyorum (6) + Fanlarının Çoğu Dedim Bunların İçinde Sen Yoksun :bite
#18 - Eylül 04 2008, 16:28:34

Linkin Park'ı , Tokio Hoel'i , Avril'i kendilerine ilah yapmış tiplerdir . "Bence"
#19 - Eylül 04 2008, 16:46:58

arkadaşım annatmıştı bi kızla tanışmış kız rakçıyım fln die geçiniomş sormuş angi grubları sevion die oda slipknot metalika fln filan saymış sora arkadaş sılipnatın bi şarkısı söle demiş oda bilmiom deince neden sevdiini sormuş
cvp:adı güzel

işte bu gelio :Ç
#20 - Eylül 09 2008, 19:54:10
bip bip

adı güzel
sdlgşkfds
(6)
#21 - Eylül 09 2008, 21:21:15

Rock dinlediğini bangır bangır bagırma gereği duyanlar!
#22 - Eylül 09 2008, 22:56:46

Tokio Hotel i örnek vermişsiniz ama tüm th fanlarından bahsedemezsiniz

Bende Th dinliyorum ve sizin dediğiniz gibi Bill aşkım Tomm benim falan diyen özentiler çok haklısınız ama onlar yüzünden Tüm th fanları için böyle konuşamazsınız

Daha doğrusu konuşmakta elbette özgürsünüz ama bu şekilfde Th gerçek fanlarına ( öznti olmayanlarınna ) hakaret etmiş oluyorsunuz ...

Dediğim gibi bende Th dinliyorum ama sadece onları dinleyip işte ben rock veya metalciyim demiyorum

Özentilere de Karşıyım !....
Özentiler yüzünden benim gibilr arada kaynıyor 
#23 - Eylül 10 2008, 18:00:47
. ..  7h!5 p4!n !5 ju57 700 r341 . . .

Linkin Park'ı , Tokio Hoel'i , Avril'i kendilerine ilah yapmış tiplerdir . "Bence"

al bendende o kadar bıktık yaw.. (6)
#24 - Eylül 10 2008, 18:18:21
Senin aşk dediğin lanet olası bir kapıyı vurup çıkana kadarmış...Senin aşk dediğin hesapsızca kitapsızca ve de en önemlisi gurursuzca yarı yolda bırakmakmış...Şimdi hiç ardına bile bakma... uğurlar olsun,hiç düşünme! Ben yeri gelir kitapsızlarıda severim!!!

sokakta etrafıma baktığımda hep aynı tip gördüğüm erkek ve kız modellerinin hepsi özentidir :)
#25 - Eylül 10 2008, 18:33:13
=>> CeRKeS KıZı <<=  !...BaL ToplamaK İstiyorsanıZ, ArI KovanınA ÇomaK SokmayıN ...!  =>> CeRKeS KıZı <<=

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.