Alternatifim Cafe

Şov amaçlı esprilerim yanlış anlaşıldı

Discussion started on Magazin

Bülent Ersoy; gazetelerde yer alan ”Ersoy açıldı, genç şarkıcı kızardı” başlıklı haberlere yanıt verdi...

İşte Bülent Ersoy'un açıklaması:

Değerli dinleyicilerim ve basın müntesibi arkadaşlarım;

Birkaç gün önce TRT1 televizyon kanalımızda üç saat süresince beni de, sanıyorum dinleyenleri de çok mutlu eden bir konser verdim.

TRT’nin yöneticileri, Programda çalışan bütün arkadaşlar ve Stüdyoyu dolduran tüm seyircilerden o kadar büyük bir saygı, sevgi ve dinleme isteği hissettim ve gördüm ki; o konserde kendimden geçip belki de aynı performansı bir kez daha gösterebileceğimden ben bile emin değilim.

Gecenin sonunda TRT Genel Müdürü Sayın İbrahim Şahin Beyefendi, beni otelimden arayarak “Bize yaşattığınız bu fevkalade emisyonunuz ve şovunuz için sonsuz teşekkürler” ini iletti. Aslında; ben tüm TRT çalışanlarına bana böylesine muhteşem bir ambiyansı yaşattıkları için teşekkür ederim.

Bir sanatçı olarak, hayatınız boyunca mesleğinizde gösterdiğiniz performansın doruklarına çıktığınız sayılı zamanlar vardır. O gece de benim için bu zamanlardan biriydi. Emeği geçen herkese yeniden sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Fakat bazı haber sitelerinde ve bazı gazetelerde yer alan yorumlar beni çok üzdü. Oradaki sanatçı kardeşime sadece şov amaçlı sahnede yaptığım bir espri çok farklı yerlere çekildi.

O gece sahnede yanımda bulunan sanatçı kardeşim ve sevgili eşi birkaç ay içinde bir bebek sahibi olacaklar. Bebek bekleyen bir hanımefendiyi sadece ve sadece “Bülent Ersoy’a saldırmak” için kimsenin bu tür haberlerle üzmeye hakkı yoktur.

Haberi yapan arkadaşlar, üç saat boyunca gösterdiğim performansı görmezden geliyor, oradaki genç sanatçı arkadaşlarımı sahnede ellerinden tutup kendim arkada kalarak halka empoze etmeye ve genç sanatçı kardeşlerime sahip çıktığımı görmezden geliyor, yüreklere sinen Türk Sanat Müziği sevgisini görmezden geliyor. Fakat, orada hiçbir art niyet olmadan şov amaçlı yapılmış bir espriyi alıp kendi art niyetlerini üzerlerine ekleyerek manşetlere taşıyor.

O muhteşem konser gecesinden sonra bu tarz haberler yapmak olsa olsa Bülent Ersoy ismini hazmedememek ve fesatlığın dibine kadar batmaktır.

Ne yazık ki; bu tür haberler ile ancak ve ancak asla doyuramadıkları Bülent Ersoy komplekslerini ortaya koymaktadırlar.

Gözlerini karartarak o gece yaşanan tüm güzellikleri görmezden gelmektedirler.

Bülent Ersoy’u karalama sevdalıları, Bülent Ersoy’u karalarken; bebek bekleyen bir annenin üzülmesini, koskoca bir kuruma çamur atıyor olmayı, o geceye emek veren program çalışanlarının (kendi meslektaşları da olmak üzere) bir çok medya emekçisinin alın terini hiçe saymayı ve kırılmalarını umursamıyorlar.

Bülent Ersoy olarak o muhteşem geceye çamur atanlar adına, o geceye emek veren tüm TRT çalışanlarından, sanatçı kardeşimin bebek bekleyen eşinden ve tüm dinleyenlerimden, bu sığ düşünce sahipleri adına özür dilerim.

Onlar bu tür haberlerle Bülent Ersoy komplekslerini ve fesatlıklarını tatmin etmeye çalışmaya hayat boyu devam edeceklerdir.

Fakat unuttukları bir nokta var ki; Bülent Ersoy Türk Sanat Müziğine ve tüm dinleyenlerine hizmet etmeye devam edecektir.

"Büyük insanların heykelleri üzerilerine atılan taşlarla yapılır..."

Saygılarımla efendim
BÜLENT ERSOY

(sacitaslan.com)
#1 - Ağustos 29 2008, 16:21:51
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

ya bülent bırak bu hareketleri :Ç
#2 - Ağustos 29 2008, 16:41:21
Boğulmak değil korkum inan nefes alamamak
Rüyayı gerçek etmenin kolayı uyumak
Bir şeyi çok isteyip de hiçbir zaman alamamak
Hayat çocukken oynadığım kırık bir oyuncak

Ufak atta yiyelim :b
#3 - Ağustos 29 2008, 16:42:20
''Cehennem, başkalarıdır. ''

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.