Alternatifim Cafe

"Dünyaya Bir Kere Daha Gelirsem Çok Güzel ve Çok Aptal Olmak İstiyorum."

Discussion started on Magazin

Anti-tiKKy

“DÜNYAYA BİR KERE DAHA GELİRSEM ÇOK GÜZEL VE ÇOK APTAL OLMAK İSTİYORUM”… BU SÖZLER GÜLSE BİRSEL’E AİT? PEKİ AMA GÜLSE BİRSEL NEDEN BÖYLE BİR ŞEY İSTİYOR?

İşleyen beyin mikrop tutmaz!

"DÜNYAYA bir kere daha gelirsem çok güzel ve çok aptal olmak istiyorum. Eğer öyle bir şey varsa, reenkarnasyon sonrası hedefim budur. Gür, lepiska gibi, uçuş uçuş sarı saçlar istiyorum; bu sefer doğal sarı olanından... Belime kadar uzatıp etrafa salak salak bakacağım. "Bugün kalktıııım, ondan sooona, maniküre gittiiiim, ondan soona, eve geldiiiim," diye anlatmak istiyorum günlük hayat tempomu! Biraz durgun biri olmak istiyorum. Tıkır tıkır işleyen kafadan kimseye hayır yok kardeşim, bunu bilir bunu söylerim. Kendini, gece yatağa yatınca "Offff bitmişim yine bugün," diyecek kadar yoruyor, o kadar meşgul tutabiliyorsan mesele yok. Öteki türlü, akıl çöp topluyor. Endişe, stres, düşünce egemenlik ilan ediyor, oluyorsun arpacı kumrusu... Mesela tatillerde, azıcık boşta kalınca, beyin kendine lüzumsuz meşgaleler buluyor. Bu yaz beynimi kemiren konu mikroplar! Belki de deliriyorum, bilmiyorum! Bu temizlik hastalığı arada yoklardı beni de yüz vermezdim. Bu yaz, uzun tatilden mütevellit, gelip temelli yerleşti. Örneğin şunu merak ediyorum, otellerde çarşaf ve yastık kılıfları kaç derecede yıkanır?! Belki aileden gelen bir problemdir. Zira kaldığı en havalı otellerde bile yastığa kendi tişörtünü kılıf olarak geçirmeden uyuyamayan bir annem var. Hadi çarşafı, yastığı bıraktık, söyleyin bakalım otel yataklarının yatak örtülerine boylu boyunca uzanıp kafanızı koyabiliyor musunuz? Hadi koydunuz diyelim, yatak örtülerinin yıkanmadığını, belki arada kuru temizlemeye verildiğini hatırlar hatırlamaz hemen duşa girip, saçınızı şampuanlama ihtiyacı hissetmiyor musunuz? İstisnasız her mensubu çocukluğunda bir kez bitlenmiş bir kuşağın çocuğu olarak, beyhude bir titizlik belki, bilmiyorum. Ama şuna cevap veriniz: Sinema ve tiyatrolarda kafanızı koltuğun arkasına yaslayıp rahat rahat gösterinin tadını çıkarabiliyor musunuz, yoksa eve gidince saçınızı nasıl şampuanla köpürteceğinizin hayalini mi kuruyorsunuz?! Televizyondaki gurme programlarında, şeflerin o güzelim, süslü püslü yemekleri hazırlarken, dekorasyon aşamasında, ne bileyim süs domatesini, yaprak naneyi yemeğin üzerine elleriyle yerleştirdiklerini gördüğümden beri, bu süslemeleri yemiyorum, buna ne dersiniz? Adamın sanatına bir diyeceğim yok, ama ne belli o naneyi makarnamın üzerine koymadan elini mikrop öldürücü sabunla yıkadığı? Bizim evde yıllardır çalışan Ayşe Hanım'la karşılaşan misafirler, evde acil tıbbi müdahaleler yapıldığını sanabilirler, çünkü kendisinden salata, meyve, peynir keserken ameliyat eldiveni kullanmasını rica ettim. O da benden beter çıktı, bir eldivenle ellediği kaşardan sonra beyaz peynir için yeni bir çift kullanıyor. Günde yarım paket eldiven bitiriyor. Bu yaz en üst noktasına çıkan temizlik merakım arttıkça, çantamda taşıdığım dezenfektan malzeme koleksiyonu da genişliyor: Kâğıt klozet kılıfları, klozet kapağı dezenfekte eden fısfıslar, kolonyalı mendil... Koleksiyonumun son parçası, spor salonunda eliptik bisiklet gibi aletlerin elle tutulan yerlerini dezenfekte eden sprey kalem... Sanki spor, hayatımın önemli bir bölümünü işgal ediyormuşçasına, o da çantamda duruyor. Yavaştan Burhan Altıntop'a dönüşme sürecindeyim haberiniz olsun. Normale dönmek, sokaktan simit alıp yemek, her sinemadan sonra koşarak saçımı yıkamamak için televizyon sezonunun açılıp, işlere gömülmeyi, aklımın başka yerlere odaklanmasını beklemem gerekiyor demek... "
#1 - Ağustos 17 2008, 22:53:14
« Son Düzenleme: Ağustos 17 2008, 22:59:46 Gönderen: Bedelia Jobidon »

Kim demiş , kim yazmış bunu ? Bişe anlamadım :haydut
#2 - Ağustos 17 2008, 22:56:49

Anti-tiKKy

Kusura bakmayın, düzelttim.
#3 - Ağustos 17 2008, 23:00:18

Kusura bakmayın, düzelttim.

Hiç sorun değiL.

--

Ya hayal dünyası fazla geniş yada depresyonda filan bu kadın.
Güzel yazmış ama.
#4 - Ağustos 17 2008, 23:04:20

hehehe  (6) güzel paylaşım çok güldüm sağol.
Avrupa yakası başlasa da O da rahatlasa bizde  :D
#5 - Ağustos 17 2008, 23:09:34

burhan altıntop ayrı bir dünaydan ya :D  güzel konuşmuş ama :D
#6 - Ağustos 17 2008, 23:37:08
lan yüzüme bakma malca konuşmuyorum arapça

heheh güzel yazmış saol :D
#7 - Ağustos 17 2008, 23:40:40
Bazı çocuklar hiç uslanmazlar
Onlar hep oyunbozan olurlar
Durmadan üzdüler diğer çocukları
Hep bozuldu oyunun kuralları

okumuştum bu yazıyı.. güzel olmuş =)  dizi başlasın bari de rahatlasın azcık (6)
#8 - Ağustos 18 2008, 17:12:49
Göründüğü gibi mutlu değildir hiçbir şey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.