Alternatifim Cafe

FENERBAHÇEMİZ - Mtk Budapeşte

Discussion started on Fenerbahçe

KEZMAN VE MALDONADO YOK!..
Teknik direktörümüz Luis Aragones, MTK maçının 18 kişilik kadrosuna Maldonado ve Kezman'ı almadı

Fenerbahçemizde MTK Budapeşte maçı öncesi ilk 18 kişilik kadroda sürprizler yaşandı. Teknik direktörümüz Luis Aragones, Şampiyonlar Ligi İkinci Ön Eleme Turu'nda yarın oynanacak MTK Budapeşte maçının ilk 18 kişilik kadrosuna Mateja Kezman, Maldonado ve Deniz'i almadı. Shaktar Donetsk maçındaki 11 ile sahaya çıkacak olan Fenerbahçe'nin yarınki 11'i şu şekilde olacak:

Volkan, Gökhan Gönül, Edu, Lugano, Roberto Carlos, Colin Kazım, Alex, Selçuk, Uğur Boral, Semih ve Guiza

Bu arada kadroya alınmayan Kezman ve Maldonado'nun tamamen gözden çıkarıldığı ve satış listesine konulduğu öğrenildi.
#1 - Temmuz 29 2008, 14:02:06
Hakkımda bilmen gerekeni ;  Hakkın olduğunda söylerim ...

El çükü ile gerdege girene damat degil godoş derler ... ; )

Oeaya Emre'yi Monta Etseydn bea Hocam :)
#2 - Temmuz 29 2008, 14:02:51

Umarım MTK maçını alırız...Zaten dün haberlerde okudum "Bizden mucize beklemeyin,Fb çok güçlü bir takım." diyorlar,çekiniyorlar.Eğer maçı alamazsak çok ayıp olur.Ama ben takıma güveniyorum...
#3 - Temmuz 29 2008, 15:23:19
Menino quem te fez?
Quem te deu tanta guarida,
Quem te mostrou a beleza
De dançar dentro da briga?

Alicaz.. Gönlün ferah Olsn :D
#4 - Temmuz 29 2008, 17:41:28

maçı hangi kanal veriyor ya bilen var mı birtürlü bulamadım :S
#5 - Temmuz 29 2008, 18:41:41
Yağma yağmur sağanak bu sağanak için yok sığınak.

Lig TV'de vardır büyük ihtimalle.Yoksa LigTV sizde izleyemicen!! :D
#6 - Temmuz 29 2008, 18:42:34
Menino quem te fez?
Quem te mostrou a beleza

Alicaz.. Gönlün ferah Olsn :D
İnşallah..:D
Kandil günü Tüm FB'liler dua edelim Allah'ım nolur yenelim şu MTK Budapeşte'yi... :D
#7 - Temmuz 29 2008, 18:43:49
Menino quem te fez?
Quem te mostrou a beleza

Lig TV'de vardır büyük ihtimalle.Yoksa LigTV sizde izleyemicen!! :D

evet :Ç

ama rövanş maçı NTVspor'da onu biliyorum :D
#8 - Temmuz 29 2008, 18:51:37

Hadi yaa! :D
#9 - Temmuz 29 2008, 18:58:24
Menino quem te fez?
Quem te mostrou a beleza

MTK İstanbul'a ayak bastı

Fenerbahçemizin Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turundaki Macar rakibi MTK Budapeşte, İstanbul'a geldi. Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'na özel bir uçakla gelen 32 kişilik MTK Budapeşte kafilesi, buradan konaklayacağı otele geçti.

Bu arada 1985-86 sezonunda Fenerbahçemizin teknik direktörlüğü yapan Macar Karlman Mezsöly de MTK Budapeşte'nin davetlisi olarak kafileyle birlikte İstanbul'a geldi.

Fenerbahçemizden az sayıda bir taraftar grubu Mezsöly'yi havalimanında tezahüratlar ve sevgi gösterileriyle karşıladı. Mezsöly'nin boynuna Fenerbahçe atkısı takan taraftarlarımız, bir de şapka hediye etti.

Macar teknik adam taraftarlarımızın bu karşılamasından dolayı duygulanırken, Türkçe olarak ''En büyük Fener, başka büyük yok'' dedi

Arkadaşlar galiba Bu Maci D-smart ve ntv spor vericek   d-smart kesn de ntv degiL :D
#10 - Temmuz 29 2008, 19:53:53

D smart yok işte ben dedim babama alalım diye de çok pahalı diye almadı... :(
Neyse,bir gece beklicez.. :D
#11 - Temmuz 29 2008, 21:20:39
Menino quem te fez?
Quem te mostrou a beleza

poison_black!!

Ntv Spor'un vermesi büyük bir hedaye olur benim için (6)
Geçen maçı izleyemedim zaten hala. :haydut
Bu seferde izleyemezsem çevremde Dsmart kullanan var mı diye araştırmam gerekicek.
#12 - Temmuz 29 2008, 21:42:39

Bizde yengemler kullanıyor hem de alt katta oturuyorlar ama tatildeler.. :(
#13 - Temmuz 29 2008, 23:50:35
Menino quem te fez?
Quem te mostrou a beleza

Araştırdım maçı DSmart veriomuş.. :(
#14 - Temmuz 30 2008, 11:42:10
Menino quem te fez?
Quem te mostrou a beleza

Arkadaşlar maça yarım saat kaldı çok geciktim çok özür dilerim ama yeni buldum maçın canlı anlatımı http://www.fanatik.com.tr de maç saatinde başlayacaktır.Bilginize... ;)

Not:Ordaki menüde yazıyor zaten tıklayın,hepsi bu kadar ama maç saatinde anlatım başlayacakmış..
#15 - Temmuz 30 2008, 20:33:10
« Son Düzenleme: Temmuz 30 2008, 20:42:12 Gönderen: TÜRKO »
Menino quem te fez?
Quem te mostrou a beleza

15.dk. Roberto Carlos 30 m. den gol attı.Skor=1-0
#16 - Temmuz 30 2008, 21:21:51
Menino quem te fez?
Quem te mostrou a beleza

Fenerbahçe'de Selçuk Sahin, rakibine yaptığı faul sonrası sarı kart gördü.
#17 - Temmuz 30 2008, 22:13:52
Menino quem te fez?
Quem te mostrou a beleza

sağol..

bu arada ..
59. dk.Gökhan Gönül'ün pasıyla topla buluşan Selçuk Sahin'in ceza sahasının dışından sert vuruşu, savunmaya çarpıp ağlarla buluştu
#18 - Temmuz 30 2008, 22:18:39
Menino quem te fez?
Quem te mostrou a beleza

poison_black!!

Güzelim niye anlatıyon maçı :Ç
Okuyan bakar zaten sitelerden.
Herneyse,
Saol Fatih. (:
#19 - Temmuz 30 2008, 22:33:28

Güzelim niye anlatıyon maçı :Ç
Okuyan bakar zaten sitelerden.
Herneyse,
Saol Fatih. (:

Notları yazıom anlatmıom.. :Ç
#20 - Temmuz 30 2008, 22:38:40
Menino quem te fez?
Quem te mostrou a beleza

Yendk ki. :dondurma
#21 - Temmuz 30 2008, 23:03:37
İMZA.

poison_black!!

Sen buraya yazsanda birşey anlamıyoruz biz :Ç
Hatta ben dinleyince bile anlamıyorum (6)
--

Yendik ve ben yine izleyemedim.
Özledim ama ya =/
#22 - Temmuz 30 2008, 23:07:01

Sen buraya yazsanda birşey anlamıyoruz biz :Ç
Hatta ben dinleyince bile anlamıyorum (6)
--

Yendik ve ben yine izleyemedim.
Özledim ama ya =/

Ewet bende okuyunca bi *** anlamadım ya..
Olsun yendik.. :Ç
Hemide 2-0 (iki-zıffır..) :Ç
#23 - Temmuz 30 2008, 23:08:56
Menino quem te fez?
Quem te mostrou a beleza

poison_black!!

Daha neler neler olcek gör sen :Ç
Bu senede şampiyon olamazsak..
Neyse gerisi bana kalsın (6)
#24 - Temmuz 30 2008, 23:10:08

cikolata_92

Helâl.  (6)
#25 - Temmuz 30 2008, 23:10:31

Devamını ben herkese ö.m'le atabilrm. :P
Şampiyon olucz evt. :dondurma
#26 - Temmuz 30 2008, 23:13:19
İMZA.

Bu sene şampiyon olmazsak Taksim'e çıkıp TS forması giyicem zaten.. :Ç
Ama olacağımızdan %100 eminim.
#27 - Temmuz 30 2008, 23:17:24
Menino quem te fez?
Quem te mostrou a beleza

Edu yeni formasıyla

Fenerbahçe'nin eski Macar teknik direktörü Karlman Meszöly de karşılaşmayı izledi. Macaristan Futbol Federasyonu'nun genel sekreterliğini yapan Meszöly, MTK Budapeşte kafilesinin başkanı olarak İstanbul'a gelerek, Kadıköy'de iki ekibin mücadelesini izledi.

Karşılaşmada tribünlerin büyük bir bölümü dolarken, özellikle migros kale arkası tribünü olmak üzere bazı tribünlerde yer yer boşluklar göze çarptı.

Fenerbahçe'nin Brezilyalı savunma oyuncusu Edu, forma numarasını değiştirerek MTK Budapeşte maçına 4 numaralı yeni formasıyla çıktı.

Ezeli rakipleri Galatasaray'a gönderme yapan bir grup taraftarın, ''Emre bitti, sıra Arda'da'' pankartı açtıkları görüldü.
#28 - Temmuz 30 2008, 23:24:59

MTK ŞANSIN YOK!..
Takımımız Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında MTK Budapeşte'yi Kadıköy'de mağlup etti
Fenerbahçe 2-0 MTK

Fenerbahçemiz Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında MTK Budapeşte'yi Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 2-0 yendi. Maçın gollerini 15. dakikada Roberto Carlos ve 59. dakikada Selçuk kaydetti. Bu skorla takımımız 6 Ağustos'ta Macaristan'da yapılacak rövanş öncesi büyük avantaj yakaladı. Teknik direktörümüz Luis Aragones MTK karşılaşmasına Shakhtar Donetsk maçındaki aynı 11'i çıkararak başladı. Fenerbahçemiz Volkan, Gökhan, Edu, Lugano, Roberto Carlos, Kazım, Selçuk, Uğur Boral, Alex, Semih, Güiza 11 ile maça başladı.

HÜCUMDA ETKİLİYDİK

İlk dakikalardan itibaren ataklarını sıklaştıran takımımız özellikle kanatlardan etkili olurken, Semih ve Güiza gol yollarında MTK defansına zor anlar yaşatmaya başladı. Karşılaşmanın 8. dakikasında gole Güiza'nın soldan ortasında Kazım ile yaklaştık ama pozisyonu harcadık. İspanyol forvetin ortasında Kazım ön direkte topa vuramazken, arkadan gelen Semih de topa yetişemeyince bir golden olduk. Mücadelenin 14. dakikasında sağdan Kazım'ın ortasında ceza alanında Güiza'nın vuruşu üstten dışarı çıktı.

CARLOS AFFETMEDİ

Maçın 15. dakikasında ataklarını sıklaştıran takımımız Uğur Boral'ın pasında Roberto Carlos'un ceza yayı dışından yaptığı ip gibi vuruşla 1-0 öne geçti. Uğur'dan aldığı pasta topu önünde bulan Brezilyalı yıldızımız ceza sahası dışından yaptığı güzel vuruşla topu ağlara gönderdi ve Kadıköy'ü ayağa kaldırdı. Golün arkasından ataklarını iyice artıran Fenerbahçemiz sağlı sollu MTK kalesine gelmeye başladı. Soldan Uğur Boral, sağdan ise Kazım ile etkili olan takımımız çok etkili oynamaya başladı.

GÜİZA-SEMİH FIRTINASI

Karşılaşmanın 30. dakikasında Semih soldan ceza alanına girdi ve çaprazdan yaptığı düzgün vuruşu MTK kalecisi son anda çeldi ama dönen topa kimse yetişemedi. Maçın 33. dakikasında bu sefer Semih'in sağdan yaptığı ortada Güiza müsait pozisyonda topu MTK kalecisinin solundan dışarı gönderdi. Forvette Semih ve Güiza'nın birçok pozisyona girmesi taraftarımızı memnun etti. İlk yarıda ender gelişen MTK ataklarında ise takımımız savunmada hata yapmadı. Gelişen ataklarımızda başka gol olmayınca ilk yarıyı 1-0 önde kapattık.

KAZIM İLE ÇOK YAKLAŞTIK

İkinci yarıya MTK takımı Patkai'nin yerine Szabo değişikliği ile başladı. Takımımız ikinci yarıya da iyi oyunuyla başlarken, özellikle sağ kanattan Gökhan Gönül ile etkili oldu. Karşılaşmanın 53. dakikasında Kazım'ın yaklaşık 25 metreden yaptığı vuruş kalecinin solundan az farkla dışarı gitti. Bu pozisyonun bir dakika sonrasında Gökhan'ın sağdan ortasında Semih müsait pozsiyonda topu ağlara gönderemedi. Karşılaşmının 55. dakikasında ise Selçuk sarı kart gördü.

SELÇUK COŞTURDU

Maçın 57. dakikasında MTK ikinci oyuncu değişiklik hakkını da kullandı ve Urban'ın yerine oyuna Pal girdi. Ataklarını sıklaştıran takımımızda Selçuk karşılaşmanın 59. dakikasında yaptığı vuruşla farkı ikiye çıkardı. Gökhan'ın pasında topla buluşan Selçuk'un yaptığı vuruş defansa da çarparak ağlarla buluştu. Bu golden sonra Şükrü Saracoğlu Stadı bayram yerine döndü. Karşılaşmanın 64. dakikasında Güiza'nın soldan içeri çevirdiği topta Semih indirdi, Lugano dönerek vurdu ve top az farkla sağdan dışarı gitti. 66. dakikada ise Semih'in soldan yaptığı ortada Güiza müsait pozisyonda topu ağlara yollayamadı.

KAZIM SÜPERDİ

Teknik direktörümüz Luis Aragones mücadelenin 67. dakikasında Uğur Boral'ın yerine oyuna Gürhan'ı dahil etti. Fenerbahçemizde özellikle sağ kanatta Kazım adeta şiir gibi bir futbol oynadı. Kazım'ın sağdan bindirmelerinde hiçbir şey yapamayan MTK'lı oyuncular Kazım'ı bir türlü durduramadı. Karşılaşmanın 74. dakikasında Alex'in sağdan kullandığı serbest vuruşta topla buluşan Kazım'ın ceza sahası içinde yaptığı vuruş üst direkte patladı.

EMRE'YE TRİBÜNLERDEN DESTEK

Luis Aragones maçın 76. dakikasında Semih'in yerine oyuna yeni transferimiz Emre Belözoğlu'nu dahil etti. Emre sahaya girerken, Şükrü Saracoğlu tribünlerinden büyük alkış aldı. Emre oyunda olumlu paslarla ceza alanını zorlarken, karşılaşmanın 80. dakikasında seri çalımlarla ceza alnına girdi. Soldan yaptığı ortada Güiza'dan önce MTK savunması topu uzaklaştırdı. Karşılaşmanın 84. dakikasında ise son değişiklik hakkımızda Kazım'ın yerine Burak Yılmaz oyuna girdi.

SON DAKİKALARDA GOLLER KAÇTI

Maçın 88. dakikasında Roberto Carlos'un frikiğinde top baraja çarparak az farkla dışarı gitti. Burak'ın 90+1. dakikada sağdan yaptığı ortada Alex topu müsait pozisyonda auta gönderdi. 90+2. dakikada Emre'nin ceza yAyından vuruşunu ise son anda kaleci parmaklarının ucuyla önledi ve top direkten geri geldi. Kalan dakikalarda başka gol olmayınca karşılaşmadan 2-0 galip ayrılarak, 6 Ağustos'ta Macaristan'da oynanacak rövanş öncesi büyük avantaj yakaladık.

MAÇTAN DAKİKALAR (İLK YARI)

8. dakikada soldan topla bindirme yapan Güiza'nın ceza sahasına gönderdiği ortaya kimse dokunamadı.
14. dakikada Kazım'ın sağdan ceza sahasına gönderdiği topa Güiza'nın arka direkte yaptığı kafa vuruşunda meşin yuvarlak üstten auta gitti.
15. dakikada Roberto Carlos'un ceza sahası dışından sert şutunda defansa da çarpan top kaleci Vegh'in solundan filelerle buluştu. 1-0
30. dakikada soldan topla ceza sahasına giren Semih'in pozisyonunu düzeltip yerden yaptığı vuruşta kaleci Vegh soluna gelen topu yatarak kurtardı.
33. dakikada Semih'in sağdan yaptığı ortaya ceza sahası içinde müsait pozisyondaki Güiza istediği vuruşu yapamadı ve top yandan auta çıktı.
37. dakikada ceza sahası önünden kazanılan serbest vuruşu kullanan Babor'un şutunda top baraja çarparak üstten auta gitti.
42. dakikada Alex'in ceza sahası önünde yerden attığı şutta kaleci Vegh iki hamlede topu kontrol etti.

MAÇTAN DAKİKALAR (İKİNCİ YARI)

50. dakikada Selçuk'un ceza sahası dışında attığı sert şutta top kaleci Vegh'de kaldı.
54. dakikada Gökhan'ın sağdan ceza sahası içine yaptığı ortaya Semih istediği şekilde kafayı vuramadı ve top yandan auta çıktı.
59. dakikada ceza sahası önünde Gökhan Gönül'ün geriye çıkardığı topa gelişine sert vuran Selçuk'un şutunda top savunmaya çarparak filelere gitti. 2-0
63. dakikada ceza sahası içinde yaşanan karambolde topu önünde bulan Lugano'nun şutunda top yandan auta gitti.
66. dakikada Semih'in soldan arka direğe yaptığı ortada Güiza kafayı vurdu, meşin yuvarlak az farkla yandan auta gitti.
74. dakikada Güiza'nın ceza sahası önü sağ çaprazında düşürülmesi ile kazanılan serbest vuruşu kullanan Alex, topu yerde ceza sahasına gönderdi, penaltı noktası önünde topun gelişine sert vuran Kazım'ın şutunda meşin yuvarlak direkten döndü.
87. dakikada ceza yayı önünden kazılan serbest vuruşu kullanan Roberto Carlos'un şutunda top savunmaya çarparak kornere gitti.
90+1'de Burak'ın sağdan arka direğe yaptığı ortaya müsait pozisyonda ayak koyan Alex'in vuruşunda top yandan auta çıktı.

STAT: FB Şükrü Saracoğlu
HAKEMLER: Serge Gumienny, Walter Vromans, Mark Simons (Belçika)
FENERBAHÇE: Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Lugano, Edu, Roberto Carlos, Kazım (Burak dk. 84), Uğur (Gürhan dk. 67), Selçuk, Alex, Semih (Emre Belözoğlu dk. 76), Güiza
TEKNİK DİREKTÖR: Luis Aragones
MTK BUDAPEŞTE: Vegh, Horvath, Lambuliç, Pollak, Pinter, Zsidai, Patkai (Szabo dk. 46), Nagy, Balogm, Urban (Pal dk. 57), Bori (Hrepka dk. 85)
TEKNİK DİREKTÖR: Jozsef Garami
GOLLER: Roberto Carlos (dk. 15), Selçuk (dk. 59)
SARI KARTLAR: Bori, Pollak, Balogm (MTK Budapeşte), Selçuk (Fenerbahçe)

#29 - Temmuz 30 2008, 23:29:21

Walla Fenerbahçe'yi begendm süper oynadi hea diyeceksiniz Ki karşindaki rakip kötü ama Olsun sonucda bu takım bizi vakdi zamanında  2 kere Elemiş  farkı kacırdık guiza gol atamadi Ona üzüldüm birde Emre'nin vurdugu Gol Olsaydi :) Ama genede saldiran Fenerbahçe cook hoşuma Gitti..
#30 - Temmuz 30 2008, 23:34:23

Yendik ama izleyemedim  :vur
İnşallah bu yıl hem Şampiyonar ligi'nde, hem Süper Lig'de hemde Türkiye Kupası'nda başarılı oluruz  ::yea

#31 - Temmuz 31 2008, 13:57:52
Yaşamak sansürler eşliğinde, çok sahte.

poison_black!!

"Emre bitti , sıra Arda'da "
:sizo
#32 - Temmuz 31 2008, 14:00:46

devamıını bekliyoruz..
#33 - Temmuz 31 2008, 20:31:15

Bitmedi,devamı gelecek. :dondurma
#34 - Temmuz 31 2008, 20:38:38
Menino quem te fez?
Quem te mostrou a beleza

ezdik geçtik yine... :nolur
#35 - Temmuz 31 2008, 20:53:35

poison_black!!

Fenerbahçe'nin MTK Budapeşte'yi 2-0 yenmesi Macar medyasında geniş yer aldı. Macaristan'ın spor haberlerini takip ettiği tek gazete Nemzetisport maç için, "Tesadüfler yoktur" başlığını atarken, rövanş maçının da formaliteden  ibaret olacağı belirtildi.
Fenerbahçe'nin, Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında dün gece İstanbul'da Macaristan ekibi MTK Budapeşte'yi 2-0 yenmesi Macar medyasında geniş yer aldı. Macaristan'ın tek günlük spor gazetesi olan Nemzetisport, karşılaşma için ''Tesadüfler yoktur, 2-0'' başlığını attı. Gazete alt başlığında, ''Futbol cesaret işidir. Ancak, daha iyi takıma karşı bu yeterli değildir'' diye yazdı. Nemzetisport, ilk sayfasını tamamen Fenerbahçe-MTK maçına ayırırken, Roberto Carlos'un gol sonrası sevinç resmine yer vererek, ''MTK istanbul'da Fenerbahçe'den korkmadı. Ancak sahada yıldız futbolcuların istediği oldu'' ifadelerini kullandı. Gazete, 2. ve 3. sayfasını da bu maça ayırdı. İç sayfalarda ''MTK'nın 1 dakika bile fırsatı yoktu'' başlığıyla verilen haberde, Fenerbahçe'nin çok yüksek kalitede bir takım olduğu belirtilerek, ''MTK'nın genç çocukları, yıldızlar topluluğu Fenerbahçe'ye karşı bir kez bile önemli fırsat yakalayamadı. Rövanş maçı da formalite maçından ibaret olacak'' denildi. Öte yandan Blikk Gazetesinde, ''Şanssız MTK Mağlubiyeti'' ve ''Fenerbahçe iki seken golle kazandı'' ifadeleri dikkat çekerken, FN, ''Kağıt üzerindekiler gerçekleşti'' diye yazdı.
#36 - Ağustos 01 2008, 14:16:53

Çarşamba günkü Mac'i Ntv vericek Arkadaşlar :D uheuhe
#37 - Ağustos 02 2008, 14:44:07

Yuppiiii.. :Ç
#38 - Ağustos 02 2008, 17:46:37
Menino quem te fez?
Quem te mostrou a beleza

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.