Alternatifim Cafe

En komik şarkı sözleri..

Discussion started on Müzik Genel

Türkiye'nin popüler kültür tarihinin en çok akılda kalan, en çok dinlenen, en şakacı şarkılarını söyleyenlerin başında Yonca Evcimik geliyor.

Evcimik'in ünlü Abone şarkısının "Aboneyim abone/ Biletleri cebimde/ Ballı lokma tatlısı/ Aman haydi hayırlısı/ Daha bir güzelleştim /Bu aşk yaradı bana/ Herkes dalga geçse de/Darısı başınıza" diyen şarkı sözlerini bir dinleyen bir daha unutamadı.

Yonca Evcimik'in Bandıra Bandıra adlı şarkısının kıpır kıpır ritmini duyanlar, kendilerini piste atıp “Bandıra bandıra ye beni / Hiç doyamazsın tadıma / Bütün numaralar bende / Sen de var benim farkıma / Kalmasın aklın başka yerde / Ne işin var başka yerde / Bandıra bandıra ye beni /Hiç doyamazsın tadıma" sözlerine eşlik ettiler.

Hakan Peker'in şarkısının nakaratı bir dönen espri konusu olmuştu: "Hey zil çaldı mı / Kızlar çıktı mı/ Bizim öğretmen / Dalgayı çaktı mı / Seninki Hülya / Benimki Rüya/ Ders çıkışında / Okulun kapısında dikil ha / Hey Corç versene borç / Olmaz Maykıl bende de yok"

Peker'in müziğiyle olduğu kadar sözleriyle de dinleyenleri eğlendiren tek bir şarkısı yok. En çok akılda kalanlardan bir başkasının nakaratı da şuydu: "Miniksin ufacıksın sen tatlı bir kaçıksın / Ufak tefek kusurlarınla gönlü açıksın / Elleri boş dursa ağzı boş durmaz/ Maşallah hali vakti pek yerinde / Kafayı bunlarla boş yere yormaz / Bir sürü güzel gacı var elinde / Barda durur barmen minik şişe elinde / Biz çalarız o durmaz hep oynar yerinde"

1990'ların başında Tayfun Duygulu nakarat söyle şu sözlerden oluşan şarkıyla pop müzik piyasasına hızlı bir giriş yaptı: "Hadi yine iyisin / İyisin iyisin / Sen işini bilirsin, bilirsin bilirsin / Deli dolu birisin, birisin birisin / Reçeteni ister misin / Muck! ister misin?

Türk pop müziğinin en üretken sanatçılarından biri olan Mustafa Sandal da komik sözle şarkılar koleksiyonuna çok sayıda eser kazandırdı. İşte bunlardan birinin ilginç sözleri: Bu kız beni beni görmeli / Bana kazak örmeli/ Yalnız beni sevmeli artık / Bu kız beni görmeli / Bana kazak örmeli / Muradına ermeli artık

Megastar Tarkan, ilk çıktığı dönemde söylediği Kıl Oldum Abi şarkısının sözleriyle milyonların kalbini kazandığı gibi onları aynı zamanda gülümsetmişti de. Takmış takıştırmış / Sürmüş sürüştürmüş / Bir dağınıklık, bir rüküşlük / Kıl oldum abi / Giyinmiş rengarenk / Perperişan hali / Üstelik çorabı da kaçmış /Kıl oldum abi.

Gökhan Tepe'nin insanı gerçekten de şaşırtan şarkısının şu nakaratı bir süre tartışılmıştı da:" Pantolonunu sevdim / Çıkar onu bebeğim / Hadi gel bize gidelim / Gömleğini çok sevdim, çöz onu bebeğim / hadi gel bize gidelim
#1 - Temmuz 24 2008, 16:28:48
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

cümleler arasında bağlantı kuramadım.. (6) ama gökhan tepenin şarkı sözleri bağlantılı biraz :Ç
#2 - Temmuz 25 2008, 14:17:19
Göründüğü gibi mutlu değildir hiçbir şey.

cümleler arasında bağlantı kuramadım.. (6) ama gökhan tepenin şarkı sözleri bağlantılı biraz :Ç

İşin içinde üstü kapalı bir erotizm var. (6)
Ama iyi ki de şarkı sözleri devam etmemiş.. :Ç
#3 - Temmuz 25 2008, 14:20:32
Menino quem te fez?
Quem te deu tanta guarida,
Quem te mostrou a beleza
De dançar dentro da briga?

İşin içinde üstü kapalı bir erotizm var. (6)
Ama iyi ki de şarkı sözleri devam etmemiş.. :Ç

evde devam eder o .. :Ç (6)
#4 - Temmuz 25 2008, 14:21:33
Göründüğü gibi mutlu değildir hiçbir şey.

Yani kastım ondan değil çoluk çocuk dinliyor öğrencekler şeyi diye .. (6)
Gerçi hepsi biliyor ama olsun.. :Ç
#5 - Temmuz 25 2008, 14:23:20
Menino quem te fez?
Quem te mostrou a beleza

"Hey zil çaldı mı / Kızlar çıktı mı/ Bizim öğretmen / Dalgayı çaktı mı / Seninki Hülya / Benimki Rüya/ Ders çıkışında / Okulun kapısında dikil ha / Hey Corç versene borç / Olmaz Maykıl bende de yok"

bunu hala söylerim yani  :kop kioptum
#6 - Temmuz 25 2008, 14:52:20
lan yüzüme bakma malca konuşmuyorum arapça

Bas gaza aşkım bas gazaaaaaaaa/Kim tutar seni bas gazaaaaaaaaaaaa/yollar senin hiç durmaaaaaaaaaaa/hadi uçur beni burdaaaaaaaan..

Nu ne yaaaa???  :muhah
#7 - Temmuz 25 2008, 15:04:22
Menino quem te fez?
Quem te mostrou a beleza

Bas gaza aşkım bas gazaaaaaaaa/Kim tutar seni bas gazaaaaaaaaaaaa/yollar senin hiç durmaaaaaaaaaaa/hadi uçur beni burdaaaaaaaan..

Nu ne yaaaa???  :muhah
Komedi resmen ya.. :D
#8 - Temmuz 28 2008, 11:30:25
Yaşamak sansürler eşliğinde, çok sahte.

poison_black!!

Grup Vitamin'in -Fatoş'unu tavsiye ediyorum.
Şarkıdan Alıntı;
Bu türkünün ana fikri bütün erkekler öküz,
Ana fikri baba fikri kızlar öküzü sever.
:ehem
#9 - Temmuz 30 2008, 18:22:55

İçlerinden en çokta Gökhan Tepe'ninkini beğenirdim (6) Hala da öyle (6)
#10 - Temmuz 30 2008, 18:25:30

BaGéT

"Hey zil çaldı mı / Kızlar çıktı mı/ Bizim öğretmen / Dalgayı çaktı mı / Seninki Hülya / Benimki Rüya/ Ders çıkışında / Okulun kapısında dikil ha / Hey Corç versene borç / Olmaz Maykıl bende de yok"

:Ç Şarkı diyoruz bizde.
#11 - Temmuz 30 2008, 18:28:59

Pantolonunu sevdim / Çıkar onu bebeğim / Hadi gel bize gidelim / Gömleğini çok sevdim, çöz onu bebeğim / hadi gel bize gidelim .

Amma çok söylerdik he (6)
#12 - Temmuz 31 2008, 21:31:15
Şimdi sen gittin ya,şairin dediği gibi herkesi sana benzetiyorum.
''Buda mı p*ç acaba'' diyorum..             -Küçük İskender

bence iğrenç sarkılar bunları piyasaya sarkı diye çıkaranların ....
#13 - Aralık 09 2008, 11:57:02

bahar şenliklerinde dinlediğim tiksindiğim
NİL KARAİBRAHİMGİL ŞARKISI
neyin var bugün/yok bişeyim/neyin var bugün/yok bişryim/olurum ben senin şeyin/herbişeyin[b/]

alkışşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş  :parti
#14 - Aralık 09 2008, 12:55:39
İmzanız kural dışı.

"Ben sizin babanızım
Ben ne dersem o olur..." şeklinde giden bir şarkı vardı.

Bir de "Kızım seni Edi'ye vereyim mi? Kızım seni Büdü'ye vereyim mi?
İstemiyorum babaa.." diye bir şarkı

#15 - Ocak 22 2009, 15:00:12

Hey Corç Versene Borç Olmaz Maykıl Bende De  Yok...Çok Kulladığım Bi Söz...:D:D
#16 - Ocak 25 2009, 17:45:32
                                                      Sєωqiчi чαLαη єdєηLєяє SαhTє SєωqiLєяє pαчdσS..!
                                                                    ßiя чαzαя dємiş чα
                                                              "Sєη qiT αşк ßαηα кαLSıη .."
                                                                      ßєηdє diчσяuм кi
                                                        !.. Sєη qiT αмα кσLpα αŞкıη Sєηdє кαLSıη ..! 

hımm.. sensiz nasıLım bak bana geL de bi çorba yap bana madem öLdürdün akbaba oLmasın tarzında niLin komik kafiyeLerden oLuşan bi şarkısı vardı xD
yine de arada dinLerim niL :P
#17 - Şubat 03 2009, 22:03:23
Islığımı fısıldamıştım şişeye..
Kıyıya çığlığım vurmuş ! .

Şimdi komik şarkı sözlerinin başını çeken eski Türk vatandaşı İsmail Yeka.Saygıyla anıyoruz. :P (6)
#18 - Şubat 06 2009, 02:47:40

adana köprü başı/ otur saraya karşı/gel beraber gezelim /dosta düşmana karşı/
#19 - Şubat 07 2009, 23:57:57

bunu hala söylerim yani  :kop kioptum

bende  :Ç

ya bide yüksek sadakatın şarkısı vardı

hiç bir yüz güzel degil / senin yüzünden 

ve

döneceksin diye söz ver / o dönecegim diye söz ver olması gerekmiyomu ???

bu dizeler yüzndn şarkıları dinleyemiorum (6)
#20 - Şubat 08 2009, 01:50:37
« Son Düzenleme: Şubat 08 2009, 01:51:20 Gönderen: diriliş »

"İçime işlerken farkına varmamışım
Sana bittiğimden kendime kalmamışım"  :sizo

otobüste duymuştum xD
#21 - Şubat 21 2009, 12:09:13
FeeLiN' the bLaNks..

Senden Ne köy olur Ne kasaba adlı şarkı.

Devamı vardı. Fakat unuttum. Devamı daha güzeldi(!) .p
#22 - Mart 30 2009, 22:42:58
Yeah, we're fucked!

Salim - Alo  :yah

tek geçerim. .   :öff
#23 - Mayıs 20 2009, 22:31:54
(=

Ajdar'ın Nane Nane şarkısı  :yaril
İğrenç ama gülüyorum işte  :yaril
Nane nane nane nan nane nane/Nane şekeri bu ne bahane/Şahaneyim şahane bundan sana ne/Yıldız kaydı gökten yürek yandı birden/Unutamadı sende unutamadı alem  :muhah
Nasıl bir şarkı bu  :muhah
#24 - Haziran 18 2009, 22:34:01
Some things I'll never know
And I had to let them go
I'm sitting all alone feeling empty

ajdar-çikita muz

ben ateş sen barut öptüm seni şap şupp :muhah :muhah

bu ne ya böle :muhah
#25 - Mart 07 2010, 17:14:04

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.