Alternatifim Cafe

Nu-Metal'e neden gıcıksınız?

Discussion started on Metal

Nu-Metal e neden gıcık olur?
- Bu bir MEtal sevenlerin, MEtalciyim demenin bir maddesi midir?

- Mixer nefretliği midir? Rap Nefretliği midir? yada 8 lik bir ritme 4 nakarat sıkıştırma nefretliği midir?

-Yoksa müzikten anlamayan MEtal dinlemeyen Rap dinleyen bir çömezin bu müzik türünü sevmesi midir?
Taş fırın metalciliğini böylelikle yumuşatması mıdır?

-Müzik zevki tartışılmaz denilir, renkler gibi,,
bilmeyenlerin yaptığı iş denir, Ama bir profesyonel ,, herşeyi iyi yapan , ileride böyle bir grup kurulduğunda yeni malzeretiniz ne olur.. (mesela Eminem,Marilyn,DJ Tiesto,Petrucci.. bir grup yapıyoruz dese kelitesinde ne süpheniz olur)Sonuçta rap sevmiyorum bu yüzden dersiniz belki de.. SOnuç yine ilk maddelere döner..

-Nu-MEtalden Neden nefret ediyorsunuz-Bence Nu-Metal Rapcore tarzı Rap ve MEtalcilerin geçiş noktası,, arasındaki köprüdür.

BEnim Nu MEtal i sevmemin Nedeni,, Rap teki anlatım, MEtal deki müzik altyapısı, sonuçta istediğim çıkıyor ortaya Anlatmak istediklerim ve müziğim..

 Bir kişi MEtal yapıyor gitar tutmasını bilmiyor biri Nu-metal yapıyor Gitarı süper çalıyor ama görüş metalciden yana olur.. onun karizması Metallica, Children of bodom dan geliyor,,ne kadar derin, bilinmezi dinlersen o kadar saygı... bence Dünya da ki bir çok şey gibi koca bir yalan koca bir Önyargı,
#1 - Temmuz 16 2008, 23:09:13

Kim demiş gıcığız diye :haydut
#2 - Temmuz 16 2008, 23:35:34

Kim demiş gıcığız diye :haydut
Aynen Benim En Sevdiğim Metal Türüdür. (6)
#3 - Temmuz 17 2008, 11:14:35

Evet rapi sevmediğim için sevmem kendilerini fakat istisnalar kaideyi bozmaz favori grubum Slipknot'dır sonrasında Otep gelir. Tabi bunlar benim açımdan nu-metal e girmiyorlar bla bla bla.
Ama harbi nu-metal müzik yapanları sevmem, dinlemem. Çünkü öyle bir kapasite yok bende.
#4 - Temmuz 17 2008, 12:04:25
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

   nu - metal dinlerim.. Favorim  KORN ' dur .. ya bu konuda bnm anlamadığım baktığım her yerde korn un tarzı için nu -metal yazılmış .. ama bi linkin park la karşılaştırılırsa dağlar kadar fark var arada .. nasıl oluyo ?  ? bi bilen varsa açıklasın ..
 
 
         bu arada linkin park ın hakkını da vermek lasım. adamlar iyi müzik yapıyo dinleniyo.. ayrıca bu dinlediğin müziğin esaslarına göre yaşamak da neyin nesi oluyo ? bişiyi dinliyosak onlar gibi yaşamak zorunda deiliz .. hatta yaşamamalıyız da zaten .. günümüzde özenti gençlik dediklerimiz böyle yapıo .. neymiş efendim ben metal dinliorum.. hadi gidelim  filan yere  baştan aşağı siyah giyelim .. gözümüzü siyaha boğalım .. yok böle bişiy ..

  zaten yenı  gruplara da hep anti patim vardır. saçma sapan makyaj yapıp da dinlenmeye çalışılan .. baknz : metallica dır bnce metal müziiğin babası .. admlarda hiç bi abartı , makyaj bişiy yok .. KAliteli müzik budur bence  ..

  amma yorum yaptım artık susiimm ...  xD  :D
#5 - Temmuz 17 2008, 12:14:35
-- I Điэđ  fоя  yоυ --

Önceden vardı böyle bi önyargım, metalin içinde DJ'in ne işi var diye.. Ama sonradan öyle uç noktalarda örnekler duydum ki, adam cubudu cubudu efektleri dizmiş arka arkaya şarkıda gitar yok bateri bile yok, adam buna nu-metal demiş, o zaman dedim ki ulan bu Linkin Park, Limp Bizkit falan iyiymiş yine diye, herhangi bi rap düşmanlığım yok, dinlemiyorum sadece (arada bi kaç şarkı var tabi pılis sıtendap pılis sıtendap :D ), hatta rap-rock şarkıları dinliyorum walk this way olsun, bring the noize olsun, nu-metal'e karşı tutumum da rap'e karşı tutumumla aynı, dinlemiyorum ama karşı diilim, müzik bu istiyen dinlesin, ama bu yenibi müzik türü, bunu yapanlar ni bileyim bi AC/DC'yle bi Led Zeppelin'le ya da TuPac'le Dr. Dre'yle aynı kefeye konulmamalı, başka bişey bu Nu-Metal..

2 sene önce falan Blue Jean'in arka sayfalarınnda okur sayfaları vardı, orda rockcılarla rapciler salak salak atışırdı, bi çocuğun yazısını görmüştüm üynen şöyleydi, "Adım falan filan, şurda oturuyorum, Linkin Park, Limp Bizkit, Korn dinliyorum, adresim şu şu şu. (Not: Rock'ın içine rap koyup buna Nu-Metal diyen ezikler bi zahmet eklemesinler)" Al işte böyle tipler de var :Ç
#6 - Temmuz 17 2008, 12:58:17
« Son Düzenleme: Temmuz 17 2008, 13:06:12 Gönderen: BoBaBi »

Ben de başlık açayım millet metal'e niye gıcık diye  :angry

Ben şahsen gıcığım nu ya saygı duyarım ama dinlemem =|
#7 - Temmuz 17 2008, 14:55:07
out of the ash
i rise with my red hair
and i eat men like air.

Bu aralar Industrial Metal'e taktım.. :Ç
O yüzden nu-metal dinleyemiyorum..
Normalde dinlerim ve severim de..!
#8 - Temmuz 17 2008, 15:24:27
Menino quem te fez?
Quem te deu tanta guarida,
Quem te mostrou a beleza
De dançar dentro da briga?

Soru1
hmm.. rapi sevmemenizin nedeni doğası mı?
yoksa müzik adına bir bk bilmeyan , mahalle köşelerinde ağzından küfür eksik olmayan bol pantolonlu kendini bir bk sanan geri zekalı, salak salak konuşan, insan denilmeyecek yaratık yüzünden mi?
(ki bu tiplerden ben de nefret ederim ve bu zamana kadar hiç öyle giyinmedim. Acayip rap takıldığım zamanlar bile)

Soru 2
RApten nefret ederim diyenler Sagopa Kajmer ile Ceza arasındaki farkı biliyor mu? Eminim Ceza tipine gıcıksınız,, Peki Sagopa Kajmer in Şarkılarını, Sözlerini hiç anlamaya çalıştınız mı?(Özellikle Kits)

   nu - metal dinlerim.. Favorim  KORN ' dur .. ya bu konuda bnm anlamadığım baktığım her yerde korn un tarzı için nu -metal yazılmış .. ama bi linkin park la karşılaştırılırsa dağlar kadar fark var arada .. nasıl oluyo ?  ? bi bilen varsa açıklasın ..
 

LP nu-mEtal değil de LP tarzı değişik bişe...
Aralarında ki Fark Mike ve Hahn dır.. Çünkü Mike Bildiğin Rapçi,, farkı Yeri geliyor Scream da yapıyor, gitar da çalıyor , piyona da.. Ama Rap işte.Buda LP ı tam metal e taşımıyor. Slipknot gibi..

2) Linkin PArk ın albümünde Full metal,Full Rap,Aşırı Slow,Disco  her tarz şarkıları var.. ama Slipknot ve Korn Metal ağırlıklı...
#9 - Temmuz 17 2008, 16:15:30

nu-metal'e bir gıcığım yok.. zaten linkin park'ı çok severim tabii linkin park bence nu metal değilde daha farklı bir müzik yapıyor her müzikden bi katkı var... ben metal müzik dinlediğim için aşırı rapli olan şarkılarını dinlemem ama metal ağırlıklı şarkılarını çok severim :)
#10 - Temmuz 17 2008, 20:07:30
Göründüğü gibi mutlu değildir hiçbir şey.

poison_black!!

Nu-metale gıcığım çünkü linkin parka gıcığım.
Linkin parka gıcığım çünkü nu-metale gıcığım.
Bu böyle gideer.
#11 - Temmuz 18 2008, 03:48:06
« Son Düzenleme: Temmuz 18 2008, 03:48:31 Gönderen: Çâh-ı Zemzem »

hmm pekı  teşekkürLer  Link_in_Park  :)
#12 - Temmuz 18 2008, 12:23:07
-- I Điэđ  fоя  yоυ --

Nu-metal'in gönlümde bambaşka bir yeri var :P
#13 - Temmuz 18 2008, 12:26:38
Hayat aslında basittir, zorlandığında bas ittir olmuyosa hasss.. (6)

Rap'i sevmem hatta nefret ederim gayet net ve açık
#14 - Temmuz 18 2008, 13:52:07

Yok öyle bi Dünya.!  

Punk- O -Rama

Eskiden severdim,bayağı hoşuma giderdi.Rock'ı ilk dinlediğim zamanlar Nu Metal denen zırvadan başlamıştım.İnsan ilerleyen vakitlerde Nu Metal'in ne kadar hezeyan olduğunu farkediyor.Şöyleki,Rock'ın tarihini,felsefesini bilen hiçbir insan Nu-Metal dinlemez.İvedi edipte velveleye vermeyin ortamı.Zira bu konuyu açan insan eleştiri kabul eden cinsten değil.Hiciv yapmayacaksınız ona,güzelleme yapacaksınız,bunun örneklerini de yaşadım bizzat.Tek laf ettimmi düşüncelerine negatif korelasyonla yaklaşan,hede hödö ediyor hemen.Neyse,bakınız efendim Rap seviyorsan Nu Metal'ini dinle birşey diyemem,ama Rock dinliyorum diyipte bu zırvayı dinleyenlerden haz etmem.Bu new age müzik akımlarından hoşlanmıyorum,Rock dediğin 60-70-80 yıllarıdır.Gerisinin gözümde zerre değeri yoktur,çünkü yeni yetme ergen gençlerinin gözdesi olup ulvi gruplar mertebesine çıkarılmışlardır.Farzı mahal,Evanescence,Good Charlotte,Linkin Park v.s .Bir kere bu müzik türünün ismi ve icra edilen müzik arasında hiçbir bağdaşım yoktur.Nu Metal=New Metal'dir.Metal ile korelasyonu yoktur,distortion,scream,clean,brutal göremezsiniz şarkılarda.Gelipte bana Chester scream yapıyor demeyin,üyeliğimi sildiririm alimallah.Metal kelimesinin geçtiği bir müzik türünde metal ile alakalı tek bir hedenin bulunmayışı sinir bozucu elbet.Rock ve Rap'in bir arada olmasına karşıyım,çünkü eskilerde böyle şeyler yoktu.İşin bkunu çıkardılar,Rock müziği yeni yetme körpe beyinlerin oyuncağı haline getirdiler.Saygı sevgi,bir programın daha sonuna geldik.Buradan İzmir'deki anneme öpücüklerimi yolluyorum.

İdit: Rexino nirdesin?Sanada el sallıyorum buradan.


Program bitti,dağılın.
#15 - Temmuz 19 2008, 21:59:18

nu metaL güzeLdir çok severim ama deniLdiği gibi gerçek metaLLe hiç bir aLakası yoktur....
#16 - Temmuz 19 2008, 22:07:39

Eskiden severdim,bayağı hoşuma giderdi.Rock'ı ilk dinlediğim zamanlar Nu Metal denen zırvadan başlamıştım.İnsan ilerleyen vakitlerde Nu Metal'in ne kadar hezeyan olduğunu farkediyor.Şöyleki,Rock'ın tarihini,felsefesini bilen hiçbir insan Nu-Metal dinlemez.İvedi edipte velveleye vermeyin ortamı.Zira bu konuyu açan insan eleştiri kabul eden cinsten değil.Hiciv yapmayacaksınız ona,güzelleme yapacaksınız,bunun örneklerini de yaşadım bizzat.Tek laf ettimmi düşüncelerine negatif korelasyonla yaklaşan,hede hödö ediyor hemen.Neyse,bakınız efendim Rap seviyorsan Nu Metal'ini dinle birşey diyemem,ama Rock dinliyorum diyipte bu zırvayı dinleyenlerden haz etmem.Bu new age müzik akımlarından hoşlanmıyorum,Rock dediğin 60-70-80 yıllarıdır.Gerisinin gözümde zerre değeri yoktur,çünkü yeni yetme ergen gençlerinin gözdesi olup ulvi gruplar mertebesine çıkarılmışlardır.Farzı mahal,Evanescence,Good Charlotte,Linkin Park v.s .Bir kere bu müzik türünün ismi ve icra edilen müzik arasında hiçbir bağdaşım yoktur.Nu Metal=New Metal'dir.Metal ile korelasyonu yoktur,distortion,scream,clean,brutal göremezsiniz şarkılarda.Gelipte bana Chester scream yapıyor demeyin,üyeliğimi sildiririm alimallah.Metal kelimesinin geçtiği bir müzik türünde metal ile alakalı tek bir hedenin bulunmayışı sinir bozucu elbet.Rock ve Rap'in bir arada olmasına karşıyım,çünkü eskilerde böyle şeyler yoktu.İşin bkunu çıkardılar,Rock müziği yeni yetme körpe beyinlerin oyuncağı haline getirdiler.Saygı sevgi,bir programın daha sonuna geldik.Buradan İzmir'deki anneme öpücüklerimi yolluyorum.

İdit: Rexino nirdesin?Sanada el sallıyorum buradan.


Program bitti,dağılın.

hOCAM hOCAM'  diyor bir üniversiteli genç soru soracak bakar mısınız?

1)Eleştiri yaptığınız adam o davranışları yapması için O konuda kaç kere aşağılacıyı yorum yaptınız.Saymanıza gerek yok sayamazsınız..neyse saymayın belirtmek istedim..şimdi soruya gelelim..
(Eleştirinizi yapın ve gidin..bunu beni mutlu eder ama her sayfaya argo+aşağılayıcı yorum yaparsanız cevap argo olur) hatırlarsın belki..

2)Slipknot un yaptığı nedir. distortion dan bahsediyoruz heralde..


3)Chester bir metalci kadar Scream yapmıyor.belki de yapamıyor,, yapsa farkı kalmazdı zaten..GEreği kadar yapıyor.yada yaptığı kadarı benim için tam kıvam...
SORU:Senin MEtalciler Chester kadar ince sese sahip mi,, bağırırken aniden sesini inceltebiliyor mu?
Yani Nu-MEtal bu.. Black MEtal Penceresinden bakma...
ÖRNEK:Reggae ve Rap Bir HIP Hop dalıdır ve Raggea(Sean PAul)Kimse hızlı Söylemesini beklemez..,Gerektiği kadar hızlıdır.


4)Slipknot un cihazlarını Toplarsan 2 metal grubu çıkar ortaya.. Adamlar Bira fıçısını bile getirip konsere çalıyorlarsa susacaksın....öyle 1 bass 1 electro bateri + Bağırmaya  ve distortion MEtal, Saygı diyorsan ..

5)''Eskilerde bir şey yoktu''  Eskilerde ne vardı.. daha eski ye git en eskiye git, al ile bağlama çal..
Teknoloji geliştikçe müzik kaliyesi artıyo bence,, Manyetikler bile gelişiyo,, 70 lerdeki bi gitarla şimdiki bir değil,,

6)Müziği bilenler dinlenmiyor, bilmeyenler dinleniyor .. bu çelişki nedir.. Müzik nedir sence ona cevap ver,,
Bir Gitarı hızlı çalabilmek mi,, güzel müzikler çıkarıp şarkı yapabilmek mi? Dünyanın En iyi gitarcılar saydığınız isimlerden çok daha hızlı çalanlar var. FARK iyi bir solo dur.. üretimdir...Biri Rapde katıp üretiyorsa..

7)60 70 80 .. güldüm gerçekten,, Bence Rap kültürünü bile bilmiyorsun,, Nu MEtal i de anladığını sanmıyorum,
SoRU:Eminem,Marilyn Manson,DJ Tiesto,Petrucci,Alexi Laiho hadi bir grup yapıyoruz deseler..Eminim Yİne Kötülerin oluşturduğu bir grup dersin .. pardon eminem kimdi,,

YAni Anlatmaya çalıştığım Bi TÜRÜ kötülüyorsun,, bilmeyenlerin oluşturduğu,, aha oluştu ne olacak,,,
BU 'METALCİLER SATANİSTTİR' DEN HİÇ BİR FARKI YOKBiz şimdi Müzikten Anlamayan çömezizya,, sende iyi bilen,, ama heral 60 80 arası Rock bilen sadece...Müzik=ROCK(Sonuç Bu Çıkıyor)

Ben MEtal,Rap,Pop,Reggae,Punk,... hepsini de dinliyorum ama birini ad olarak seçmişim(Aslında HEpsini Seçmişim) ve Müzik Adına hiç bir şey bilmeyen çömezim...


Sorunlarım bunlar.....

Selam: (ARabeks Rapten (DJ AKMAN)NEfret ediyorum,, Children Of Bodom un Vokalistinden nefret ediyorum... Müziğe Selam....Gitarıma Mike a Selam  :)))
#17 - Temmuz 19 2008, 23:34:28
« Son Düzenleme: Temmuz 19 2008, 23:36:50 Gönderen: Link_in_Park »

Punk- O -Rama

Diyosun.Okeyto bebişim.
Slipknot ve Chester savunan insanla münakaşa etmek zaman kaybı diye düşünmekteyim.Ah
#18 - Temmuz 19 2008, 23:42:25

HEp Aynı cevap, :(  Bu soruların cevabını verebilseydin... biri bana verseydi.. düşünmeye başlardım..

BEn Slipknot u da savunurum Chester a 30 Second u da , Ancesttral ıda Nirvana yı da Rob Zombie yide Dido yu da ,, aslında bildiklerinin hepsini sana karşı savunurum...

BEnde 2 3 sene sonra farklı düşüneceksin

Bi senin gibi tiplere farklı müzikleri anlatmaya çalışırım
Bir de rap ten başka bir eşy dinlemeyenelere bu iki bağnaz türü olumsuz vaka ama baya çevirdim şimdiye kadar dedikleri tek şey , O ZAMAN
#19 - Temmuz 19 2008, 23:47:50

Gıcıklık Nu-Metal'le alakalı değil kesinlikle.
Gıcıklığın nedeni, nu metal yapan popüler gruplar.
Linkin park, Korn, Slipknot vs.
Bu grupların tişörtlerini, şarkılarını, aklınıza gelebilecek her şeyini, en olur olmadık yerlerde bile görmekten gına geldi insana.
Sokaktaki her on 'ben metalciyim' diyenlerin dokuzunun üstünde bu grupların tişörtleri var.
Şahsen ben canım sıkılırsa nu metal'de dinlerim, çok başka bir müzik türüde.
#20 - Temmuz 20 2008, 00:13:30
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Bu cevap hiç aklıma gelmemişti. Tebrik Ediyorum..
O tişort giyenlerden biri de benim.. Ama hiç bir zaman ben Metalciyim demedim, rapçide demedim.. NU-Metal Rapcore dedim hep.. bana gelipte Satanist misin diyen oldu..LP tişörtüyle
Rap konserine(S.Kajmer) gidecem dediğimde anana mı küfrettirecen diyenler

Böyle bir toplumda.. anlatmaya çalışıyoruz bir şeyler... ne yapak..
#21 - Temmuz 20 2008, 00:25:31

Bu topluma müzik konusunda pek de fazla bir şey anlatamazsın.
Çünkü hepsinin fikri sabittir dinlediği müzik tarzı hakkında.
Lp tişörtüyle satanist misin sorusuna maruz kalıyorsan da kendinde değil soruyu sorandaki beyinden şüphe edilir zaten.
Klasik bir laf vardır toplum üzerinde 'siyah giyen her insan satanisttir' şeklinde.
Eheh, neyse işte, anladınız siz beni, sorun yok. .P
#22 - Temmuz 20 2008, 00:37:42
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Tamam, BEn cevabı aldım.gayet mantıklı buldum.. diğerleri kişisel görüşler.. ki gerek yok

YAw Gitarı elime alınca kendimi tutamıyom Children Of Bodom bilen dinliyom
Rap ortamına giriyom acayip rap bende bi gariplik var.. üstüne B.spears da tatlı niyetine gidiyo...
#23 - Temmuz 20 2008, 00:44:35
« Son Düzenleme: Temmuz 20 2008, 00:45:04 Gönderen: Link_in_Park »

Eskiden severdim,bayağı hoşuma giderdi.Rock'ı ilk dinlediğim zamanlar Nu Metal denen zırvadan başlamıştım.İnsan ilerleyen vakitlerde Nu Metal'in ne kadar hezeyan olduğunu farkediyor.Şöyleki,Rock'ın tarihini,felsefesini bilen hiçbir insan Nu-Metal dinlemez.İvedi edipte velveleye vermeyin ortamı.Zira bu konuyu açan insan eleştiri kabul eden cinsten değil.Hiciv yapmayacaksınız ona,güzelleme yapacaksınız,bunun örneklerini de yaşadım bizzat.Tek laf ettimmi düşüncelerine negatif korelasyonla yaklaşan,hede hödö ediyor hemen.Neyse,bakınız efendim Rap seviyorsan Nu Metal'ini dinle birşey diyemem,ama Rock dinliyorum diyipte bu zırvayı dinleyenlerden haz etmem.Bu new age müzik akımlarından hoşlanmıyorum,Rock dediğin 60-70-80 yıllarıdır.Gerisinin gözümde zerre değeri yoktur,çünkü yeni yetme ergen gençlerinin gözdesi olup ulvi gruplar mertebesine çıkarılmışlardır.Farzı mahal,Evanescence,Good Charlotte,Linkin Park v.s .Bir kere bu müzik türünün ismi ve icra edilen müzik arasında hiçbir bağdaşım yoktur.Nu Metal=New Metal'dir.Metal ile korelasyonu yoktur,distortion,scream,clean,brutal göremezsiniz şarkılarda.Gelipte bana Chester scream yapıyor demeyin,üyeliğimi sildiririm alimallah.Metal kelimesinin geçtiği bir müzik türünde metal ile alakalı tek bir hedenin bulunmayışı sinir bozucu elbet.Rock ve Rap'in bir arada olmasına karşıyım,çünkü eskilerde böyle şeyler yoktu.İşin bkunu çıkardılar,Rock müziği yeni yetme körpe beyinlerin oyuncağı haline getirdiler.Saygı sevgi,bir programın daha sonuna geldik.Buradan İzmir'deki anneme öpücüklerimi yolluyorum.

İdit: Rexino nirdesin?Sanada el sallıyorum buradan.


Program bitti,dağılın.

Evet ceren gene yapmış yapacağı açıklamayı :ehem
#24 - Temmuz 20 2008, 10:30:50
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

İlk dinlemeye başladığımda aynı Ceren gibi bende dinlerdim nu metal.Korn,Linkin Park vs.vs ama artık uzak duruyorum.
Çünkü asıl metal müziğin ne olduğunun farkına vardım.
Nu-metal iğrençtir , kötüdür lan dinlemeyin demiyorum ama şahsım adıma artık sevmemek ve dinlememekteyim..
Nyse..

Makinelerden çıkan müziğe müzik demem;hele ki metal hiç demem.
Nu-metal toptan makine müziği değil belki ama %55'i makine işi.
Bu yüzden sevmiyorum.

-bu sevmeme nedenlerimden sadece 1'i idi. -
#25 - Temmuz 21 2008, 16:50:19

1)Ortalamaya alırsak Makina % 15 %30 arasındadır. tabi Piyanoyu saymassak..
Gerçek Metal i anladım diyosunda... Nu MEtal i metal sıfatına kimse koymuyo bende koymuyorum zaten,,,

2)MEtalciler de Makina Müziği KUllanıyor. Haberin yok heralde,,, Şarkıyı dinlerken iyi analiz bence.. bir de Bilgisayarın ganımca çoğu kullanıyor ,, Emre aydının dan Hayko Cepkin e kadar..

3)makineyi kolaycılık algılıyorsan, Slipknot Konserini izlemeni tavsiye ederim, İŞin hakkı varsa veriliyor,,
#26 - Temmuz 22 2008, 00:28:11

1-) bence nu-metalde makineler % 15 - %30 'dan daha fazla iş görüyo..
adamlar çaldıktan sonra saatlerce bilgisayarda düzeltildiğini biliyorum,izledim.

2-)MetalCİler kullanmıyo demiyorum.ama nu-metalde kullanıldığı kadar yok işin içinde..bikaç basit düzeltme,hatta düzeltme bile deil.albümdeki ses temizliği için bikaç basit olay..

3-)makineyi kolaycılık olarak algılamıyorum.ama bence makinenin metalde yeri olmaması gerekir.
ben buna önem veriyorum..

he ayrıca : emre aydından hayko cepkin'e kadar demişsinde.. ben bu 2 isim arasında pek bi mesafe göremiyorum. 'kadar'dicek kadar yani..  ; )
ki eğer metal hakkında muhabbet ediyosakta emre aydının burda geçmemesi gerekir..

birşey daha;
emre aydın'ın makine kullanması çok normal.çünkü adamda ses yok.  ;)
#27 - Temmuz 22 2008, 11:52:54

Bilgisayardan kastım,, düzeltmak için hemde KONserde kullanması...

Emre Aydın Bilgisayarlarla Sesini Düzeltmiyor,, Çünkü onun MP3 le Çanlı performansı arasında hiç bir fark yoktur. .Yine MEtal Gözüyle Emre Aydın a bakıyorsun,, Türkiyede 1 sene de En Fazla Konser veren isim o.
Sesinden de hiç bir korkusu yok...


Onu örnek vermemin nedeni Bütün dallarda kullanılıyor..

Bilgisayar istemiyorsan Metali electro,Bass ve bateri 3lüsüne bırakıyorsun Sadece demektir,,
KOnserde Bilgisayar Efeklerini MEtalcilerin çoğu kullanır...O 4 aletlerle yapmazlar herşeyi .
Ve Emre Aydın sesini düzeltmesiyle metalcilerin sesini düzeltmesi arasında 10 kat fark var...Emre Aydının Konserinde neredeyse hiç kullanmadığı görülüyor. Makine Olayını Küçük görüyorsan Küçüklüğü ölç şimdi...
#28 - Temmuz 22 2008, 12:56:42

Arkadaşım konuyu ne kadar uzatıyorsun. Nu metal de daha fazla makina yok mu? var. Dj oluyor birde genelde. Diğer metal türlerinde böyle birşey var mı? yok. O zaman konuyu niye bu kadar uzatıyorsun ki. Bu tür bu kadar korunulcak birşey değil. Seviyorsun anladık tamam ama her sevmeyene sorular sorup bu türü yüceltmeye çalışman çok saçma birşey. Şimdi dicemki herşey yerli yerinde güzeldir fakat elektronik metal/rock bile var. Demek ki insanlar farklı şeyler yapma çabası içerisinde. Ama yine de herşey neye uygunsa onda güzeldir. Ses düzeltmeye gelince bunu her sanatçı yapar. Sonuçta ses bu. Detone olur düzeltir. Bu da çok normal birşeydi. Fakat iş makinalarla yapılmasında da değil. Bir kere iki zıt türün bir arada kullanılması saçma. İkisinin felsefesi farklı ve aynı çatı altında müzik yapılıyor. Bu da doğal olarak çokta sevinilesi bir müzik olmuyor.
#29 - Temmuz 22 2008, 13:39:50
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.


Emre Aydın Bilgisayarlarla Sesini Düzeltmiyor,, Çünkü onun MP3 le Çanlı performansı arasında hiç bir fark yoktur. .Yine MEtal Gözüyle Emre Aydın a bakıyorsun,, Türkiyede 1 sene de En Fazla Konser veren isim o.
Sesinden de hiç bir korkusu yok...

Bilgisayar istemiyorsan Metali electro,Bass ve bateri 3lüsüne bırakıyorsun Sadece demektir,,
KOnserde Bilgisayar Efeklerini MEtalcilerin çoğu kullanır...O 4 aletlerle yapmazlar herşeyi .


Emre Aydın'ın ne kadar sesi olduğu belli.herif adam gibi bağıramıyo bile.güldürme beni şimdi.
en bariz örneğide fanta reklamıdır yani..beyazın sesi bile daha kuvvetli..canlı performansını da izledim.bağırdığı halde duyulmuyo sesi.böyle bi seste ancak makinelerle albüme konur tabi..
ayrıca; emre aydının verdiği konser sayısı beni hiç mi hiç alakadar etmez.sesinden korkusunun olmaması da ..

ve evet;metal benim için electro bass ve bateri üçlüsüdür her zaman.ben ilk bunlara bakarım..
daha sonra yok klavyeymiş yok kemanmış onlar gelir.klavyeyi,kemanı küçümsedin dersin sen şimdi.
hayır küçümsemiyorum merak etme .. ; )
metalCilerin konserlerinde Linkin Park'ta ki gibi dj filan mı varda makine efekti kullansın adamlar..
pff..

ayrıca Necibe'nin - deadlywhispers - sorusunun cevabını bende merak ediyorum.neden bu kadar uzatıp,milletle demagoji yapıyosun.. ?
#30 - Temmuz 22 2008, 13:59:57

1)Hala MEtallicada Dj yok Lp de var diyosun bilgi bukadar ,, bir şey girmiyor ki 5 413541541546541kere söyledim LP Nu MEtal-RaPCORE, , Metallica thrash metal  Arasındaki FArk bu Yüzden Olmasın SAkın

2)Emre Aydın Bilgisayarla sesini en az düzeltenlerden,, hatta ses kaydediciye kaydet mp3 le farklarını bulmaya çalış...tabi ondan Scream yapmasını yada Şebnem Ferah gibi bağırmasını bekliyorsun,, EMinim Babana da İbrahim Tatlıses i Bağıramıyor diye kötülüyorsun... Ayrıca hergün bizim evin yanından geçen Simitçinin bağırışını bütün mahalle aynı anda duyuyor....eminim beğenirsin sesini

3)Müzik den anlamadığın belli... DJ dediğin Turntable ı kullanır CANLI olarak..
Bİlgisayar kullanılması: Önceden kaydedilmiş alt sesleri (Piyano, Bİlgisayar Efektlerini) Konserde vermek içindiR.KOnsere giderken bi araştır sağda solda neler var,Arkadaşım konuyu ne kadar uzatıyorsun. Nu metal de daha fazla makina yok mu? var. Dj oluyor birde genelde. Diğer metal türlerinde böyle birşey var mı? yok. O zaman konuyu niye bu kadar uzatıyorsun ki. Bu tür bu kadar korunulcak birşey değil. Seviyorsun anladık tamam ama her sevmeyene sorular sorup bu türü yüceltmeye çalışman çok saçma birşey. Şimdi dicemki herşey yerli yerinde güzeldir fakat elektronik metal/rock bile var. Demek ki insanlar farklı şeyler yapma çabası içerisinde. Ama yine de herşey neye uygunsa onda güzeldir. Ses düzeltmeye gelince bunu her sanatçı yapar. Sonuçta ses bu. Detone olur düzeltir. Bu da çok normal birşeydi. Fakat iş makinalarla yapılmasında da değil. Bir kere iki zıt türün bir arada kullanılması saçma. İkisinin felsefesi farklı ve aynı çatı altında müzik yapılıyor. Bu da doğal olarak çokta sevinilesi bir müzik olmuyor.

Soruyu cevaplıyorum..
Çünkü adam gibi yorum yapmıyorlar.. Bişe bildiğini sanan gelmiş buraya bilmişlik taslıyo.. Hala Niye Dj var diyo alala yaw .. Biri Children Of Bodom gibi niye bağırmıyo,, biri Gorgoroth gibi neden satan değil, biri kostüm giymiyor hiphop çı gibi giytiniyor,, biri biri biri..... gel de çıldırma....
Sonra da bilmişlik taslıyo..Eminim eli daha gitar tutmamıştır bunların.....

Bir de Farklı çatı Rap Rock mı? RAp felsefesi isyan,karamsarlık Rock ın kini sen tamamla...
Ki çok farklı diyelim..İki Zıtlıktan bir düşünce doğar ki, onu seviyoruz biz..
#31 - Temmuz 22 2008, 17:13:35
« Son Düzenleme: Temmuz 22 2008, 17:15:11 Gönderen: Link_in_Park »

Bir insanın elinin gitar tutmasıyla  müzik bilgisi arasında nasıl bir çelişki kuruyorsun anlamış değilim. Burdaki insanların çoğunluğu bu müziği yıllardır dinleyen kişiler senden daha fazla bilgiye sahip olan insanlar.Tamam anladık çok seviyorsun fanısın bu müziğin fakat herkesin evet süper müziktir seviyorum demesini bekleyemezsin. Sevmeyen çoğunlukta adı üstünde nu-metal kendi adı içerisinde zaten metal dışı olan bir müzik o zaman metal dinleyen bir insan neden kötülemesin ki bu müziği. Eli gitar tutmayanlarmışta, bilmişlik taslıyormuşta muş muş. Bilmişlik taslayan bizler değiliz gayet açıkta gösteriyoruz ki bilgiliyiz.
Adam gibi nasıl yorum yapmasını bekliyorsun sen milletin? Herkes senin istediğin yönde mi cevap vericek konuna.
Ayrıca niye dj var demiyorum , sormuyorum. Bizzat "dj var" diyorum.
Birde cevap verirken sana söylediklerimin çok çok dışına çıkmışsın. Her grubun kendi tarzı vardır. Ben nu-metal yapan bir gruptan Alexi gibi bağırmasını istemiyorum umrumda da değil zaten. Bir dinlediğim grup Slipknot dedim onu da ben nu-metal saymıyorum dedim ilk yorumumda.
#32 - Temmuz 22 2008, 18:38:15
« Son Düzenleme: Temmuz 22 2008, 18:45:23 Gönderen: deadlywhispers »
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Punk- O -Rama

Nu Metal'e gıcığım,çünkü dinleyicilerine gıcığım.Dinledikleri abidik grupları ilah mertebesine çıkarıyorlar.Eski,emektar gruplarlarla aynı kefeye koyuyorlar onları zira.Yazıktır,günahtır.

Misal ;

Chester dünyanın en iyi scream vokali yhaaaaaaa ..
#33 - Temmuz 22 2008, 18:42:40

1- Bayım ; siz bana bu dünyada Nu-Metal-Rapcore saçmalığı ile Thrash Metal arasındaki farkı öğreticek son insansınız,hatta son insan bile değilsiniz..
2- Emre Aydın albüm kaydederken yanındamıydın sorarım sana ? sesini düzeltmiyorsa eğer kanıtla bana bunu.ki bu imkansızdır.
herifte olmayan bir ses var . sende gelmiş bana onun avukatlığını yapıyorsun..peki yap ..
3-Senin müzikten anladığın çok belli..zaten rapcore-muş,rap-miş,nu-metal-miş dinlemekle baştan kaybettin sen..
rap ile metalin aynı ortamda uzun süreli barınamayacağını anlaman gerekirdi.

_____________________________

bayım siz çok biliyorsunuz demek.eminim bu bilgilerinizde size vahiy yolu ile dolmuştur.te allam.2 mixer'a elin kolun deydi , 2 gitara bastın diye gelip burda bilmişlik taslama ..
buyur çıldır istediğin kadar ayrıca.tutmuyoruz seni.özgür herkes bu ülkede..

tekrar söylüyorum ; rapcore-numetal yazmışsın.rap ne metal ne ? birinde adam gibi insan emeği ile çalınan bateri,gitar vardır.diğerinde 2 düğmeye basıp mixerlarla hazırlanmış.1 dum 2 tıs diyen bir müzik..
neyse.. bu rap konusunda daha fazla konuşmicam..

buyur senin kocaman sayfa.. de diyebildiğini ..
#34 - Temmuz 22 2008, 19:10:16

  off...  herkes bi kinini boşaltmış ..  ya arkadaşlar niye saygı duyamıyosunuz ki.. yanı sonuçta zevk meselesi .. rap rock  aynı çatı altında olmazmış .. böyle bi kural mı var ?? bu kadr kadtı kuralcı olmayın yaa..  alla alla .. nu - metal de dinlerim METALLİCA da dinlerm fanıyım hatta diyebilirm .. ikisinden de zevk alıyorum ama ayrı ayrı zevkler aynı zevki vermesi imkansız zaten ..

     ya tartıştığınz şeye bakın .. kalkmışsınz elma'yla armut u kıyaslayıp birini dierinden üstün göstermeye çalışıyosunuz ..  onun verdiği tat ayrı diğerinin verdiği tat ayrı .. bu kadar basit .. elma yı sevmeyen armut  yer . armut u sevmeyen elma yesin.. yok ikisini de seven (bnm gibi) ikisini de yesin ..

          yapmaın birbirinizi kırmaya değermi .. ?!?!
#35 - Temmuz 26 2008, 15:09:58
-- I Điэđ  fоя  yоυ --

Gıcıklık Nu-Metal'le alakalı değil kesinlikle.
Gıcıklığın nedeni, nu metal yapan popüler gruplar.
Linkin park, Korn, Slipknot vs.
Bu grupların tişörtlerini, şarkılarını, aklınıza gelebilecek her şeyini, en olur olmadık yerlerde bile görmekten gına geldi insana.
Sokaktaki her on 'ben metalciyim' diyenlerin dokuzunun üstünde bu grupların tişörtleri var.
Şahsen ben canım sıkılırsa nu metal'de dinlerim, çok başka bir müzik türüde.
Merive O Özentilerin Suçu Kanımca (6)
Grupların Bi Suçu Yok :Ç
#36 - Temmuz 30 2008, 11:16:29

Müzikal bi değeri yok.Beni çeken bi tarafı da.
#37 - Ağustos 03 2008, 00:57:07
From the houses of the holy
We can watch the white doves go

2.şık rap sevmediğim için :D
#38 - Ağustos 09 2008, 23:17:21

nu metale bayılırım hatta belki başka tarz bile dinlemem beni müziğe sevdiren şey nu metal gıcık olan bir tarafıda yok çekemiyorlar
#39 - Temmuz 16 2010, 14:00:45
I wont allow any hapiness
cause everytime you laugh, I feel so guilty

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.