Alternatifim Cafe

Ezan Sesinden Rahatsız Olan Yazar Kim ?

Discussion started on Haberler

herkesin inancı kendisine ama rahatsızda olsa yapıcak birşeyi yok bizler nasıl saygı gösteriyorsak inancı farklı olanlara yada inancı olmayanlara onunda dini islamiyet olanlara saygı göstermesi gerekmektedir.bir gazete yazarı olan bireyin böyle düşünce ve inanc saygısızlığında bulunması üzücü...
#76 - Ekim 31 2009, 20:37:57
Hani ansızın kaçar gidersin bütün dostlardan
Hani gün gelir, uzaklaşırsın bütün aynalardan
Hani gözlerin, hani gözlerin
Uzaklara dalar, suskun bakar
İçinde kalanları anlatamazsın O suskunluk bir hastalık gibi sarar vücudunu kurtulamazsın

Kadıncağız dinden uzaklaşmanın aydınlık olduğunu savunmuş gizliden, bizim zavallı üyelerimiz de bu aptalın düşünce özgürlüğünü savunmuş. Ay canlarım. :)) Yerim ben sizin özgürlük anlayışınızı, küçük beyinlerinizi. Sizin inanmama hakkınız kadar bizim de inanma hakkımız var anladın? Hadi çöptüm.
#77 - Ocak 23 2010, 18:48:42
Biz ol nesl-i kerîm-i dûde-i Osmaniyânız kim
Muhammerdir serâpâ mâyemiz hûn-ı hamiyetten

Dimi Merve :))
Düşünce özgürlüğü, düşünce özgürlüğü diye her mallığı rahatça söyleyebilir hale geldi insanlar.
Şu azınlıklar var ya hani. Hani dinsiz kesim. Ne kadar da nimet sayıyorlar kendilerini. Düşüncesini savunurken de özgürlüğüm var, deyip çekiliyor. Ne özgürlüğü anasını. Yabancı bir ülkede çan sesini kessinler gibi bir açıklama yapsınlar, kıstırmıyorlar mı bir köşede.

Bu kadınla da beraber şunu söylemezsem duramam. Türkiye'de kadın yazar namına değer verilecek hiç kimse yok. Al bu kadar da iddialı konuşuyorum. Yelloz.

Allahu Ekber, Allahu ekber yalnız. Sabah ezanının tadı da bir başkadır he. dinleyin bakın.
#78 - Ocak 23 2010, 19:06:34
« Son Düzenleme: Ocak 23 2010, 19:14:42 Gönderen: Lalena »

Sizin inanma hakkınız var, bazı insanların da inanmama hakkı var bu gayet doğru: Şimdi bırakın bu düşünce doğrultusunda insanlar neye inanmak istiyorlarsa inansınlar. Karşıt görüşe hakaret etmek, bir azınlığın düşüncesini baskın kültür olmanın verdiği güç ile dalga konusu etmek, elitist bir hava vererek onu ötekileştirmek ve böylece baskı altına almak olur asıl kendini nimetten saymak. (Öldürmelik yazarlar geldi beyler eki eki, beyaz bere ve kot ceket ile geliyorsunuz. Kot ceket opsiyonel, giymek zorunda değilsiniz. İşte o yazar: http://images.google.com.tr/images?hl=tr&source=hp&q=Perihan+Ma%C4%9Fden&gbv=2&***=f&oq=)
#79 - Ocak 23 2010, 23:27:35

Durum ne biliyor musun? O baskın kültür birazcık ters çıktığında hemen yorumundaki yaftalara maruz kalıyor. Ama nedense zıt görüş baskın kültüre dilediğini söyleyebiliyor. Ki söylenmiş de zaten. Bunu ısrarla yapmaya devam edene ısrarla saygı duyduk lakin artık değil. Kültürümüze saygıyı ikinci plana atıp el ve dil uzatanlar oldukça anladıkları dilden konuşmak olur baskın kültürün yaptığı. Kaldı ki Allah'ımızı bizden aldınız dedikleri, Müslüman kesim dedikleri bariz ortada. Bu durumda ötekileştiren ve öteki durumuna düşenler kim sorarım ve göz önünde bulundurulmasını dilerim.
#80 - Ocak 23 2010, 23:36:02

Her şeye de bir cevap; insanı dinden soğutuyorsunuz. Nereye soğutuyorsunuz lan? Dinine bağlı insan zaten durumun önemini arz edip kendisine çeki düzen vermeye kalkar. Dinden soğumaz kalbiyle inanan insan.
Ama moda edinmişler, din hakkında bilgi verenlere yobaz yaftası ve dinden soğutan insan düşüncesiyle bakıyorlar. Bu kadın ülkedeki minarelerin susturulması gerektiğini savunurken, hak hukukla kimliklerinde islam yazanları değiştirmeye çalışırken ezan seslerinden rahatsız olmayanlar buna karşı çıkmıyorlar. Ne zaman ki Allah'ına, kendi inancına hakaret boyutunda laf söyleniyor, işte o zaman durum değişir.

Ama niyeyse müslüman adamın hoşgörüsü bir başka oluyor, gayet alttan alıcı. Gayet kendisi Allah'a havale edilmiş. Hani anlamayana davul zurna azdır artık.
Bu yüzden bir diğer adamlara bakınca da baskın kültürün altında bir hayli eziliyorlar :))
#81 - Ocak 23 2010, 23:45:09
« Son Düzenleme: Ocak 23 2010, 23:50:17 Gönderen: Lalena »

Hala saygı duymak zorundasın. Onu eleştirebilir, yerebilirsin tabii; bu da düşünce özgürlüğüne girer, ya da Allah inancı olmayanları kendi nedenlerinle eleştirebilirsin, yine hakaret etmeyerek, bir imada bulunmayarak. "Birazcık ters çıkmak"tan kastın buysa, evet bu yapılabilir. Fakat bu karşı çıkmak, bu düşünceyi dile getireni ve düşüncenin genelini aşağılamak ise bu yapılamaz. Bir yerde aynı kültürün, tek tip insanın olabilmesi imkansız. Bunu görmek, biraz daha hoşgörüyle yaklaşabilmek lazım. Hoşgörüyle yaklaşılmadığı vakit baskın kültürün içerisinde farklı ses olmak cesaretini gösteren insanların akıbetinin ne olduğu da aşikar.
#82 - Ocak 23 2010, 23:53:01

Aşikar, öyle mi? Belli o zaman vahim durumda olan aşikar grubun hoşgörüsü. İnananlara yaptıkları hakaret boyutundayken; inananların onlara yaptıkları sabırla, saygıyla dahi dalga geçsinler. Sonra da yobaz olan onlar olsun, ezilenler de durumları aşikar olan kişiler olsun. Ne güzel.
#83 - Ocak 23 2010, 23:59:49

Hayır gayet saygı duyarım. Hiçbir şeyin tek tipi iyi değildir. Hiçbir şekilde tek tip düşünce iyi değildir. Her farklı düşünce insana kendisini sorgulatıp eksiklerini buldurtur. Demem o ki elbette olmalı her türlü insan. Kimse kimseye illa ki bunu benimseyeceksin demiyor, diyemez. Kaldı ki mesele de bu değil. Herkes savunduğu düşünce itibariyle durması gereken yeri bilmeli. Ama biz bunu beceremiyoruz. Düşünce özgürlüğü bulduysak suyunu çıkarmadan bırakmıyoruz ve nedense aşağılamak bizim düşünce özgürlüğünden tek anladığımız. Tarafımca yapılmış aşağılamalar da buna dikkat çeker niteliktedir. Ki bu savunulan düşünce eğer üstteki yorumlarda düzgün olarak savunulsaydı, ne var yani böyle yapınca böyle mi oldunuz gibi çocukça ve saçma bir tavır takınılmamış olsaydı biz baskın kültürün de tavrı bu şekilde olmazdı. Ki hoşgörüsüzlüktür esasında ezan sesinden rahatsız oluş da konuya dönecek olursak. Ben ibadetimi yapıyorum, bu benim ibadetimin bir gereği. Sen rahatsız oluyorum diye ortaya çıkarsan bana da bu insanlardan rahatsız olma hakkı doğmuş olmaz mı?
#84 - Ocak 24 2010, 00:02:09

Ezan sesinden duyulan rahatsızlığı dile getirmek gayet tabiidir. Fakat ezan sesini fiziksel ya da psikolojik güçlerle bastırmaya çalışmak, ezan sesini engellemek faşizmdir. Bu mantıkla baskın kültürün kutsal saydığı konular hakkında hiçbir görüş beyan etmemek lazım ki, bu da bu ülkede konuşulanların epey azalmasıyla sonuçlanacaktır. Bu arada lalena yahu ben facebook kültüründen mi bahsediyorum? Oradaki cahil lümpen ateist çocuklarından mı? Evet aşikar, ülkenin baskın olan müslüman-milliyetçi kültürü bu ülkenin kültürüne ters düşmüş, karşıt görüşte insanların sonu olmuştur. Ne yani yok mu bunlar?
#85 - Ocak 24 2010, 00:09:09

Ellerinden gelse yapacakları o kadar bariz ki. Şimdilik sadece lafla nabız yokluyor gibiler. Eğer sadece dilleriyle kalsa, elleri uzanmasa saygı duymaya devam ederim. Ama otorite ellerinde sanmamalı kimse. Bunun için de karşı taraf kendini göstermeli. Budur meramım. Uzatmak istemiyorum iki taraf da anladı çünkü birbirini. Ve ben belirttiğin noktaları zaten destekliyorum bu konuda bir sıkıntı yok. Dolayısıyla genel olarak sıkıntı yok.
#86 - Ocak 24 2010, 00:33:54

Fade

ezan bitince yazsın :Ç
:Ç 

"uykunun hangi safhasında olduğunuza bakar; bazen duyarsın, bazen duymazsın." Burda olayı çözmüş aslında, daha ne saçmalıyo ki?
#87 - Ocak 24 2010, 14:35:01

Bu arada lalena yahu ben facebook kültüründen mi bahsediyorum? Oradaki cahil lümpen ateist çocuklarından mı?

Lütfen ama :)) Forumumuzda sağlam bir kültüre sahip olan kaç kişi var:)) geçmiş yorumlar her şeyi ortaya seriyor ki.
Herkes ne yazık ki senin gibi düşünmediği için bu tepkiler. Ezan sesini dindirmek, bunu düşünmek bile bir tepkiye yol açıyor. Dine eleştri olmaz, sen de farkındasın sanırım bunun. Her neyse zaten ortalığı kızıştıralım diye yazmadık biz. Biz de düşüncelerimizi yazdık. Ceres de gerekli olanı söylemiş.
#88 - Ocak 24 2010, 18:29:51

Bir hiristiyan ülkesınde çan sesini susdurmak ne denli aptallıksa,bir müslüman ülkesınde Ezan sesını susturmakta o denlı aptallıktır,bırde çok şaşıyorum suratında sıvılce ızlerı ıyıleşmeyen bazı tıplemelerin hiç bir din mensubu olmadan yada her *** alaylı alaylı yakşalarak saygı gösterın demesı benı cıldırtıyor, bunun neresine saygı duyayım,müslüman bir ülkede bırak Ezanı çan sesının bıle kesılmesıne karşıyım,Din içerisinde çok önemli yerlerı olan görsel yada işitsel etkenlerın hepsı olmak zorunda,Ezanlar yada Çan'lar asırladır hatta binlerce yıl dıye tabır edılıcek zamandır varolmuşken,aklı sübyanlıgının dorugunda  15 yasında hala bireylerının komutasında olan yaşayan nefes alan kışılerın burada profesör babında konusmalarınada tilt oluyorum,saygı duy diyor saygı duymasını bilmıyor nasıl bir çelişkidir,bu topraklarda yüzyıllardır Ezan okunmuştur ve okunacaktır,bu ülke varoldugunda burada varolmayanlar şimdı kalkmış Ezandan ondan bundan bahsedıyor,rahatsız oldunsa git başka yerde yaşa fevri zevkinden ötürü mılletın ınancı olan şeylere konuşulmamalı bence,ben bir Müslüman olarak Çan sesını duydugumda bıle rahatsız olmuyorum saygı duyyorum,sen kımsınde yada sız kımsınızde buna saygısızca yaklaşıyorsunuz?
#89 - Ocak 24 2010, 18:57:12
...Senin aydınlığındır ay'a ışığını veren geceleyin.
Ben bir geceyim, sen bir ay'sın madem,
Gökyüzünde bensiz gitme, istemem...

Ben de oluyorum, akşam ezanlarından özellikle. Kızım deli gibi havlamaya başlıyor, bitene kadar da susmuyor.
#90 - Aralık 05 2010, 13:55:59

İnanmayanlar salak inananlar akıllı oley :))
#91 - Aralık 07 2010, 12:18:10
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Ateist takılan bir arkadaşım vardı.
Şu ifadeye de bayılırım oldum olası. "Hobi falan gibi böyle" havası katmak için Müslüman takılanlar hep böyle diyorlar nedense.
#92 - Aralık 07 2010, 15:50:55

arsenik

Bu ülkede düşünce özgürlüğü yoksa ölelim hepimiz. Düşüncesini rahat rahat dile getirebilir. Ama bunu eyleme dönüştürürse faşist olur. Hiç sanmıyorum inançsız bir insan faşist olsun. Faşizanlığı teist insanlar yapar.
#93 - Aralık 07 2010, 18:07:31

Özgürlük özgürlük diye aglaklik yapip baskalarının düşüncelerine nedense saygı duyamaz bizim insanımız. Herkes ayni düşüncede olacaksa siz niye demokrasi demokrasi diye tutturuyorsunuz? Daha dün özgürlük ararken 19 yasında bebeğini kaybeden kızın yanında olmazsniz ama...
#94 - Aralık 07 2010, 18:41:25

Kim ne derse desin arkadaş , ben bü ülkede ezan seslerinin değil böyle insanların seslerinin kesilmesini istiyorum,benim görüşüm bu. Çıkıp bana yok yaftacısın,düzmantıksın bağnazsın bilmemne derseniz ağzımı açarsam ne olayım ki ..
#95 - Şubat 20 2011, 17:52:35
Ya imzanı kurallara göre koy ya da kuralları kendin belirle

Sabah ezanına uyanmak çok zordur :D Besmele çekip yatmış , yada beyin loblarında ki bir problemden dolayı aşırı hassasiyet var :D
#96 - Ağustos 15 2011, 22:01:57
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.