Alternatifim Cafe

Astro Magazin-imiş.

Discussion started on Astroloji

Mandalina Kabuğu

Yaşamın güzellikleri ve keyfini çıkarma olgusunun en önemli astrolojik temsilcisi Venüs zodyaktaki seyrine devam etmekte. Bundan önceki Yengeç seyrinde bizleri hassasiyet içinde eskiyle yüzleştirmiş, sahip olduğumuz değerlerimize sıkı sıkıya sarılmamızı sağlamıştı. Şimdi ise kendimizi ifade etmemizi, yeni arayışlar içine girerek keyif almamızı istiyor gibi. Bu dönemin yazın sıcak günlerine denk gelmesi, Venüsün bizlere sunduğu güzel bir şans olsa gerek. Hani şu meşhur yaz aşkları vardır ya, yaşanmasıyla bitmesi bir olan fakat hiçbir zaman unutulmayan. Şimdi kimbilir kaç yürek, böyle bir aşkın deli coşkusu içinde çarpacak ve kimbilir kaç kişi bu delice coşku altında kendinden geçecek. Böylesi zor bir dönemde buna her ruhun ihtiyacı olacağını düşünüyorum.

Venüs Aslan burcunda geçişini sürdürürken, duygular biraz önce değindiğim gibi gayet coşkulu, ateşli ve cömerttir. Zevk vermeye yönelen insan, aynı şekilde zevk almaktan da keyif duyar. İster ki, çocuklar gibi hiçbir şeyden çekinmeden gayet saf bir şekilde hayatın tadını çıkarsın. Bu dönemde kimileri birlikte olduğu insanla hazzın en doruk noktalarına çıkarken kimileri belki de aşkın ne olduğunu ilk kez bu dönemde kavramaya başlar. Güven duygusunun oldukça yoğun olduğu bu tarihlerde, egomuz öylesine ön plandadır ki, bize kimsenin hayır demesine tahammülümüz yoktur. Bu enerji başta yükselen ve ana burcu Aslanlar olmak üzere Koçlar için aşk açısından harika bir dönem olabilir. Yaylar bu enerjiyle maceracı, Teraziler sosyal, kovalar ise partnerleriyle aralarındaki dengeyi korumak zorundalar. Sevilmeyi, yükseklere çıkarılmayı, ilgi görmeyi ölesiye arzulayacağımız bu dönemin hepinizes keyifli aşklar yaşatmasını temenni ediyorum.

Kod: [Seç]
iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı

Koç

Sevgili Koçlar 12 Temmuz-6 Ağustos tarihleri arasında burcunuzla uyumlu görünüm yapacak olan Venüs gezegeninin Aslan burcundaki seyri, bir çoğunuz için yaz aşklarının gayet yoğun bir şekilde yaşanacağı bir dönemi temsil etmekte. Bir koç her zaman aktif ve spontan hareket edebilen maskesiz bir insandır. O doğallığı ile dikkat çeker. Ruhundaki bencil isteklerini bile karşısındaki kişiye içtenlikle ifade eder ve aşk konusunda içinden geldiği hareket etmekten hoşlandığı için bu özgüvenli hali karşı cins üzerinde daima etkili olmuştur. Bu süreç ise onun bu özelliklerinin daha fazla yoğunlaştığı ve daha fazla ön planda olduğu bir zamandır. Yani gayet rahat ve keyifli bir şekilde günlerini geçirebilir, aşkı aşk gibi yaşayabilir, teninde hissedebilir ve ilgi görmekten son derece hoşlanır. Bu süreçte karşınıza çıkan kişinin ifade tarzı, size göstereceği ilgi ve samimi davranışları kadar, cinselliğe bakış açısı ve bunu ifade etme şekli de değerlidir. Kısaca aşkta sorunlarla uğraşmaktansa, eğlenceli, hayatı seven ve sınırsızca yaşamaktan zevk alan bir kişiyle tanışmak daha fazla hoşunuza gidebilir. Çünkü bu etki altında kolay kolay kimseyi beğenmeyebilir, kafanızın içindeki ideale uygun olmadığında ise bunu direk olarak ifade ederek başka bir kişiye yönelebilirsiniz. Kimsenin nazını çekecek haliniz yoktur. Hele ciddiyet arayan, uzun ömürlü bir ilişki düşünen kişi için zaman harcamanız ancak ve ancak tüm özellikleri idealinize uyan biri için geçerlidir.

Sevgi alışverişinizin öncelikle kendi isteklerinizin etrafında döneceği bu dönemde, karşınızdaki kişinin beklentileri ancak ve ancak sizin doyuma ulaşmanızla eş değerde olabilir. ilişkisi olanlar için bu dönem aşkın uçsuz bucaksız doruklarında dolaşmanın yolu, partnerinizin size karşı anlayışında gizlidir. Onun tepkileri ne yönde olursa olsun öncelik hakkı sizdedir ve bu kurala uyulması kesinlikle şarttır. Bu sürece, ilişkisiyle alakalı sorunlarla giren Koçlar ise bunların üstesinden kolayca gelerek zamanı olumlu bir şekilde değerlendirebilirler. 10 Ağustosa kadar sürecek Merkür ve 22 Ağustosa kadar devam edecek Güneşin Aslan burcu seyrini de hesaba katarsak Koçlar için yazın bu sıcak günlerinin oldukça hararetli ve aktif geçeceğini söylemek mümkün olacaktır.

Boğa

Sevgili Boğalar 6 Ağustos tarihine kadar devam edecek yöneticiniz Venüs gezegeninin Aslan burcu seyrine girilmiş bulunuyor. Venüs bildiğimiz manada sadece aşkla alakalı bir gezegen değil, bilakis hayatın tüm alanlarında hayattan zevk almamızı sağlayan Astrolojinin en önemli güçlerinden biridir. Sizler için anlamı ise çok daha özel ve çok daha etkilidir. Çünkü sizin yaşamda verdiğiniz tüm kararlarda, girişimlerinizde sizi yöneten, destekleyen bir kuvvettir. Aslan burcu seyrinin size olan yansıması ise, özellikle iç dünyanızda sevgiyi ifade edişinizde ve ev alanı içindeki tüm aktivitelerinizde geçerli olacaktır. Sizler bu dönemde kurduğunuz dünyanızda övgüye oldukça ihtiyaç duyabilir, bugüne dek başardıklarınızdan elinizde kalanlara daha fazla sahip çıkabilirsiniz. Çevrenizdeki insanların tepkileri ne olursa olsun siz kendinizi olduğunuz gibi ifade etmeye ve bunun diğer kişilerce de kabul edilmesinden yana bir tavır alabilirsiniz. Eviniz sınırları içinde güzellikleri yaşama arzunuz yoğundur ve dışarıdaki o sakin ve sessiz halinizin tam tersine kendi alanınızda herşeye hakim olmayı ve liderliğinizin mutlak kabulü için savaşmaya hazırsınızdır. İçinizden gelen bu yüksek güven duygusu kimilerince fazla abartılı bulunsa da, yaşadıklarınızdan edindiğiniz tecrübeler doğrultusunda bundan bir saniye bile taviz vermeye niyetiniz yoktur.

Kimileriniz bu süreçte ilişkinizle alakalı olarak zor kadın veya zor adamı oynarken, kimileriniz karşınızdaki kişinin gücüne göre tavır almayı tercih edebilirsiniz. fakat genel olarak hakimiyeti elinizde tutmaktan yana olacağınız bir gerçektir. Bilinçaltınızdaki tüm isteklerin, gereksinimlerin ve aşk anlamındaki kökleşmenin tam olarak gerçekleşmesi için bu süreçte yanınızda olan kişinin veya karşınıza çıkacak insanın öncelikle ruhunuzu ele geçirmek için uğraşması gerekecektir. Bu ise öyle kolay bir şey değildir. Bir boğa güzellikleri yaşamak için sabırla bekleyebilir. Bu kadar bekledikten sonra kendini kolayca ele vermemesi normaldir. Kaldı ki yönetici gezegeniz Venüsün Aslan gibi kendine güveni temsil eden bir burçta ilerlemesi dışarıdaki imajınızın tam tersine hiç de sakin ve ılımlı davranmak istemediğinizi göstermektedir. Yani artık, yaşamınız için gerekli olan değerleri korumanız veya sahip olmak adına daha coşkulu davranacağınız açıktır. Sizinle olmak isteyen veya sizinle huzur bulmak isteyen insanın da bu değerlere saygı duyması, kabullenmesi ve sizi desteklemesi gerekecektir. İşte bu seyir sizin kendi alanınız içinde ister eviniz isterse yüreğinizin içi olsun duygusal ve ruhsal açıdan kendi güvenliğinize vereceğiniz önemi göstermektedir.

İkizler

Sevgili İkizler 12 Temmuz-6 Ağustos tarihleri arasında Aslan burcunda ilerlemeye başlayacak Venüs gezegeni etrafınızdaki dünyayla olan her türlü temasınızda iletişimsel olarak kendinizi ortaya koyma isteğinizi güçlendirici olabilir. Bir İkizler daima çevresiyle meşgul ve bilgi sahibi olmaya önem veren bir burç mensubudur. Durum böyle olunca bu tarihler arasında kendinizi en güçlü şekilde ifade etmeye çalışmanız doğaldır. İlgi görmek ihtiyacı öylesine yoğunlaşır ki, bunun için ne gerekiyorsa yapabilir, tavırlarınızla, sözlerinizle, duruşunuzla ben buradayım diyen bir imaja sahip olabilirsiniz. Fikirlerinizi dışarıdaki insanlara sunuş biçiminiz de bu süreçte oldukça etkileyicidir. Bildikleriniz konusunda iddialı davranabilir, hatta bu uğurda mücadele etmekten geri durmayabilirsiniz. Yeni bir kişiyle tanıştığınızda kendinizi saatlerce hiç usanmadan anlatabilir, sosyal düzeyde etkili girişimlerde bulunabilirsiniz. Sizi amaçlarınız konusunda da destekleyecek bu enerjiyi, istediğiniz bir alanda, istediğiniz şekilde yönlendirebilir, liderliğinizi kabul etmeleri için kimi zaman zorlayabilirsiniz. Görüşlerinizi, duygularınızı ifade ediş şeklinizde kendinize has olan havanız, hızlılığınız ve spontan tepkileriniz ön plandadır. bu halinizle bir kral veya kraliçeyi andırabilirsiniz. Bu seyir devam ederken, Merkürün 10 Ağustos ve Güneşin 22 Ağustosa kadar devam edecek geçişleri de size arkadaşlık edeceğinden girişimlerini ustaca planladığınız takdirde engeller karşısında yılmanız mümkün değildir.

Bu süre içinde, yaşamınızı yakından ilgilendiren her konuda yaratıcı bir ifade gücüne sahip olabilirsiniz. Toplumsal yaşamda aktif olan sizler için Venüsün Aslan burcu seyri iki misli bir kuvvet anlamına geleceğinden, bir çok yeni insanla tanışma fırsatı yakalayabilir, çevrenizdeki insanlarla ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Kısa seyahatler yaz dönemine denk geldiği için birçoğunuz için tatil dönemi anlamı taşıyabilir. Gittiğiniz yerlerde göz doldurabilir, sözel iletişim gücünüzle, fiziki görünümünüzle dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz.

Yengeç

Sevgili Yengeçler bugün itibariyle Venüs gezegeninin Aslan burcu seyri başlamış bulunuyor. Bu etki altında maddesel güvenliğinizle alakalı konular önemli hale gelebilir. Venüs astrolojik olarak lüks ve güzellik tutkusunun da simgesi olduğundan, siz 6 Ağustos tarihine kadar sürecek bu etki altında sahip olduğunuz maddi ve manevi değerlerinizi çevrenizdeki insanlara gösterişli bir şekilde sunmak ve hayranlık toplamak isteyebilirsiniz. Bunun için paraya ve paranın satın alabileceği herşeye karşı ilgili gösterebilir, girişimlerde bulunarak kendinizi ispat etmeye çalışabilirsiniz. Parasal konularda yaratıcı ifade gücünün ön planda olacağı bu süreçte, çekingenlik yerine cesur atılımlarda bulunmanız mümkündür. Fakat bu enerji kimi zaman abartılı olacağından belirli bir denge içinde kullanılması önemlidir. Yani sırf insanların dikkatini çekeceksiniz diye harcamalarda bulunmak, daha sonra sorun oluşturabilir. Ayrıca bu süreçte maddi konulardaki girişimlerde, hayatınızı refah içinde geçirme isteği ön planda olduğundan işinizle alakalı sorunlarda aşırı gururlu davranmak yerine, ılımlılık içinde hareket edebilirseniz risk almamış olursunuz. Kar ve zarar hesabınızı iyi yapmalı, bütçenizin kontrolünü elinizde tutmalısınız. Kimileriniz bu etki altında sanatla alakalı girişimlerden kimileriniz eğlence hayatıyla birebir alakalı alanlardan para kazanabilirsiniz. Kendinize ait olana sahip çıkmalı, ödün vermeden, diğer kişilerden farklı olan yönlerinizi ortaya koyabilmelisiniz.

Ne fazla aşırı gururlu davranmalı ne de yeteneklerinizi küçümsemelerine izin vermemelisiniz. Kendinizi geliştirmek ve eksiklerinizi tamamlamak için çevrenizdeki güçlü kişilerle bağlantınızı sürdürmeli ve ekmeğinizi kazanmak adına cesaretli davranmalısınız. Yani kimsenin size gel demesini veya sizin durumunuza anlayış göstermesini beklemek yerine siz kendinizi ortaya koyabilecek şekilde aktif davranmalısınız. Risk almak böyle bir enerji altında gayet kolaydır fakat bu uzman olmadığınız bir alanda bunu yaparsanız sonuç bir zaman sonra başarısız olabilir. o nedenle önce kendinizi, gücünüzü ve becerikli olduğunuz konuların altını çizmeli ve bunlar çerçevesinde atak olmaya çalışmalısınız. Yatırımlar konusunda da bu enerji gayet etkilidir. Eğer paranızı uygun bir alanda değerlendirmek istiyorsanız öncelikle konusunda yetkili olan kişilerle irtibata geçmelisiniz. Duygu dünyanızla ilgili konularda ise bu enerji, kendinizi daha fazla önemsemeniz ve aşırı duygusallıktan uzak durarak, kimsenin etkisi altında kalmadan sadece kendinizi korumaya yönelik davranacağınızın göstergesidir. Bu açıdan bakarsak sizin için faydalı olacağını söyleyebiliriz.

Aslan

Sevgili Aslanlar sonunda sizler için çok daha olumlu bir şeyler yazabileceğim için mutluyum. Aşk hayatınız başta olmak üzere dış imajınız üzerinde de son derece etkili olacak ve size cazibe, çekicilik, güven duygusu, sıcaklık ve güzellikler getirecek Venüs gezegeninin burcunuzdaki seyri bu akşam saatlerinde başlamış olacak. Hatırlarsanız bundan önceki Venüs Yengeç burcu seyrinde geri planda kalmış, sevgi alış verişinde bulunmak yerine bugüne dek yaşananları bir süzgeçten geçirerek gitmesi gerekenle kalacak olan arasındaki dengeyi kurmaya çalışmıştınız. Bir tür yüzleşme yaşamıştınız desek daha doğru olacak. Şimdi ise burcunuzda ilerleyen Venüs sayesinde öyle geri planda kalmak bir yana istemeseniz de dikkat çekici hale gelebilir, etrafınıza hayranlar toplayabilir, aşkı hem de en güzel şekilde yaşayabilirsiniz. Karşınıza çıkacak yeni bir kişi aklınızı başınızdan alsa da, kuralları siz koyacağınız için bu süreçte daima öne geçen, ilgiyi üzerinde toplayan kişi de siz olabilirsiniz. yani hayatınıza girecek kişinin veya yaşamınızda bulunan kişi sizi takdir etmesi, desteklemesi, pohpohlaması ve ruhunuzu okşaması gerekecektir. Şimdi ipler sizin elinizde demek daha doğru olacak.

Aşk konusunda bu şanslı dönem yaratıcı ifade gücünüzün de artışını sağlayacağı için, yaşamınız adına yenilikler yapma isteğiniz yükselecektir. Hayatın güzel ve keyifli yanlarından yararlanmak isteğiniz sizi, atak olmaya, cesaretle öne atılmaya teşvik edicidir. Bu durumda ilişkilerinizden tutun da, dış dünyadaki tüm girişimlerinize kadar öncü bir güçle isteklerinizden peşinden koşabilir, etrafınızdaki insanları da tavırlarınızla etkiniz altına alabilirsiniz. Ateşli haliniz size ayrı bir hava katacağı için, sizinle aynı yönde düşünmeyen kişiler bile cazibeniz ve çekiciliğiniz sayesinde hayır diyemeyeceklerdir. Benim tavsiyem bu olumlu enerjiyi, gerek Merkürün 10 Ağustos, gerekse Güneşin 22 Ağustosa kadar burcunuzda devam edecek olumlu katkılarıyla birleştirerek, girişimde bulunmayı düşündüğünüz konularda değerlendirmenizdir.

Başak

Sevgili Başaklar 12 Temmuz-6 Ağustos tarihleri arasında Aslan burcunda seyrini sürdürecek olan Venüs gezegeninin, diğer burçlara nazaran sizin açınızdan farklı bir anlamı bulunmakta. Bu enerjiyi nasıl olumlu kullanabilirsiniz birlikte değerlendirelim. Öncelikle içsel anlamda size cesaret duygusu vereceği kesindir. Hani çoğu zaman kuruntularınız sebebiyle, bir türlü karar veremezsiniz ya bazı konularda, şimdi bu enerji size hangi doğrultuda hareket etmeniz hususunda yardımcı olabilir. Çünkü bir Başak için öncelikle sağlam adımlar atmak önemlidir. o ne olursa olsun en güvendiği konuda bile bazen öylesine kuruntular içine girer ki, önündeki gerçek ne kadar doğru gibi gözükse de, o detaylıca incelemeden evet diyemez. Venüs Aslan burcu seyrinde ise cesaret son derece ön plandadır, hatta sırf insanlara ne kadar güçlü olunduğunu göstermek için her türlü riske girilebilir. Tabi ki size böyle yapmalısınız demiyorum fakat en azından geri planda düşünme fırsatı yakalayacağınız bu dönemde, artık bazı şeyleri kafanızın içinde oturtmanız gerekecektir. İşte bu enerji size bu konuda oldukça destektir. Gerek duygu dünyanızda gerekse diğer konularda daha bencil düşünerek girişimde bulunacağınız her konu için planlamalar yapabilirsiniz.

Bu enerjiden yararlanmak için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kendinize olan güven duygunuzu kesinlikle kaybetmeden, elinizde olmayan bazı konuların yarattığı sıkıntıların etkisi altında kalmadan ileriye bakabilmenizdir. İlişkinizle veya genel olarak duygusal konularda bu süreçte yaşadığınız yalnızlığa rağmen duygularınız son derece güçlü olacağından, size güven verebilecek, yeri geldiğinde her konuda destekleyecek bir kişiye olan özleminiz artabilir. Tek ihtiyacınız sizi şu anki kuruntu veya karamsarlıklarınızdan kurtarabilecek, elini uzatarak beraberce aydınlığa doğru çıkabileceğiniz güçlü bir kişidir. Yaşadığınız ilişkide de arzularınız bu yöndedir. Partnerinizin bu dönemde egonuzu okşaması ve size kendinizi farklı hissetmenizi sağlaması gerekmektedir. Böylece artık gizlenip saklanmanıza ve boş yere tedirgin olmanıza gerek kalmayacaktır.

Terazi

Sevgili Teraziler yönetici gezegeniniz Venüs 12 Temmuz-6 Ağustos tarihleri arasında seyrini sürdüreceği Aslan burcuna girmiş bulunmakta. Sizler açısından sosyal hayatınızın canlanması anlamına gelen bu enerji, kimlik duygunuzun özünde bulunan ilişki kurma ihtiyacınızın daha fazla yoğunlaşması ve ifade gücünüzün de yükselmesi açısından artı bir kuvvet anlamındadır. Şimdi siz etrafınızdaki insanlarla yakın temasta bulunurken, yeni tanışmalar sayesinde de, dostluk ilişkilerinizi pekiştirebileceksiniz. Arkadaşlıkla başlayan ve daha sonra aşka dönüşen ilişkiler yaşamak, sizinle aynı doğrultuda düşünen kişilerle ortak bir birlik oluşturmak yine bu dönemin olumlu etkilerindendir. Yalnız dikkat edeceğiniz husus, ister özel isterse dostluk anlamında olsun insanlarla ilişkide bulunurken, her zamanki gibi mantıklı düşünce ve tarafsız yaklaşım tarzını benimsemenizdir. Çünkü Venüsün Aslan burcu geçişlerinde genel olarak ifade yapınızda egonuzun yükselmesi söz konusu olacağından herşeyin kendi istekleriniz çerçevesi içinde yapılmasını istemeniz mümkündür.

Yine bu etki altında beğeni dereceniz oldukça yükseleceğinden etrafınızda bulunan güzellikleri veya karşılaştığınız insanları yeterli bulmamanız, iyinin daha iyisi vardır diyerek kategorileştirmeniz de olabilecek yansımalar arasındadır. Lükse ve konforlu herşeye karşı ilginiz artabilir ve bu ilgi daha başarılı girişimlerde bulunmanız için sizi destekleyicidir. O yüzden hedeflerinize adım adım ulaşmayı, sabırlı olmayı başarabilirseniz belki de umduğunuzdan çok daha değerli şeylerle karşılaşabilirsiniz. Yönetici gezegeninizin bu seyri devam ederken iletişim ve haberleşme gezegeni Merkür 10 Ağustos ve ifade gücünün, kişisel canlılığın temsilcisi olan Güneş 22 Ağustos tarihine kadar Aslan burcunda seyredecekleri için doğal olarak umutlarınız, amaçlarınız ve ileriye yönelik hedefleriniz açısından üçlü bir kuvvet kazanacağınızı bilerek rahatlayınız. Kararlı adımlarla, planlarınızı düzgün bir şekilde yaptığınız takdirde bu tarihler sizin aktif yaşamınız açısından son derece önemli girişimlere başlangıç oluşturabilir.

Akrep

Sevgili Akrepler 12 Temmuz itibariyle Aslan burcunda seyrine başlayacak olan Venüs gezegeni 6 Ağustos tarihine kadar sizlerin mesleki faaliyetleriniz, otorite konumunda bulunan kişilerle olan ilişkiniz ve toplum içindeki yerinizle alakalı her konuda destekleyicidir. Yalnız bazı hususları da göz ardı etmemek gerekebilir. Çünkü su grubuna dahil olduğunuz için doğal olarak dışarıdaki koşullar veya bazı insanların sizin üzerinizde hakimiyet kurmaya çalıştıklarında duyarlı hale gelmeniz, etkilenmeniz ve tepki vermeniz mümkündür. Venüs bildiğiniz gibi ilişkiler ve sevgi alış verişinin astrolojik temsilcisidir. Yani uyumlu ve huzurlu olabilmek için karşınızdaki kişiyle aranızdaki dengeyi iyi sağlamak gerekir. Oysaki Aslan burcundaki Venüs, daha bencil düşünmenize neden olacağından, uyum ve dengeyi sağlamak sizin çabanıza bağlıdır. Güçlü görünme arzunuz veya kontrolü elinizde tutmak isteğiniz doğal olarak ön planda olacağı için çatışmalar yaşanması mümkündür. tabi ki bu çatışmalar Venüsün yapısı gereği öyle şiddetli değildir sadece büyüklerinizle veya patron konumundaki kişilerle işin veya sorumlulukların gereği daha dikkatli olmayı gerektirmektedir.

Girişimlerinizde onların gücünün farkında olmak ve içinde yer aldığınız ortamın şartlarına göre davranmak esastır. Burada tam tersi benim kurallarım, isteklerim geçerli demeye kalktığınız zaman buna müsaade edilmesi mümkün olmayabilir. Ailevi ilişkileriniz açısından da durum böyledir. Siz kendi fikirlerinizi kabul ettirmek istersiniz fakat onlar kendi koydukları kurallar içinde davranmanızı bekleyebilirler. Demek oluyor ki bu tarihler arasında Mars yönetiminde olan siz Akreplerin sert yönlerinizi yumuşatmanız ve etrafınızdaki insanlarla ilişkilerinizi belirli bir sıcaklıkta tutmanız gerekmektedir. bu enerjinin bir başka yansıması ise, toplum içindeki yerinizi belirleyecek mesleki seçimlerinizde popülerliğinizin önemli bir yeri olacağıdır. Bugüne dek oluşturduğunuz çevreniz ve çevrenizle aranızdaki bağ dokunuzun sağlam oluşu, size iş yaşamınızda veya ilişkilerinizde ön planda olabilmeniz açısından destekleyici olabilir. benim bu süreçte size tavsiyem, potansiyel yeteneklerinizi hayata geçirebileceğiniz şekilde iş seçiminde bulunmanız veya şu an bulunduğunuz pozisyonda iyi bir noktaya gelebilmeniz adına güçlü pozisyonda bulunan kişilerle sıcak ve candan bir ilişki kurmaya çalışmanızdır. Madem kuralları koyanlar onlar o zaman uyum sağlamaya çalışmak gayet akıllıca olacaktır.

Yay

Sevgili Yaylar bugün itibariyle Aslan burcunda ilerlemeye başlayacak aşk ve ilişkilerle birebir alakalı olan Venüs gezegeni burcunuzla olumlu bir görünüm yapacağı için sizin açınızdan 6 Ağustos tarihine kadar sürecek keyifli bir dönem anlamı taşıyabilir. Venüs gezegeninin geçtiği yaşam alanı itibariyle uzun yolculuklar açısından etkili olan bu dönem aşk hayatınız açısından oldukça renkli geçmeye adaydır. Yabancı uyruklu kişilerle olan tanışmaların olasılık dahilinde olması, tatil için gittiğiniz yerdeki tanışmaları gösteriyor olabilir. Deneyim sahibi olma, keşifte bulunma, araştırma, yeni yerler keşfetme ve yeni insanlarla tanışabilme olanağı bulacağınız bu dönemde, yeni davranış biçimleri geliştirebilir, yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz alanlarda boy gösterebilirsiniz. Venüsün Aslan burcu seyirleri genel olarak yaza denk geldiği için, tatil yörelerinde ve gidilen yerlerde ilginç insanlarla karşılaşma olanağınız daha fazladır. Kendinizi oldukça abartılı bir şekilde ifade edeceğiniz bu süreçte sizinle aynı düşüncede olan kişilerle kontak kurabilmeniz mümkündür. Kimileriniz için hem iş hem ticaret denilen seyahatleri de simgeleyen bu dönemde, girişimlerde bulunurken özgüvenli duruşunuz, etrafınızda bulunan insanlarla sıkı bağlar kurmaya çalışmanızın size her açıdan faydası dokunabilir.

Yeni arayışlar içine girebileceğiniz bu süreç beraberinde aktivitelerinizin de artışını sağlayabilir. İnsanlarla bir araya geldiğinizde hem ilginç yeteneklerinizi gösterebilme hem de onlardan değişik şeyler öğrenebilmeniz mümkündür. Kimileriniz bu sayede ufkunu genişletme fırsatı bile yakalayabilir. Tanışacağınız ilginç bir insan size farklı bir bakış açısı kazandırabilir. Kendinize ait değerleri, inancı, ahlaki ve felsefi bakış açınızı birlikte olacağınız insanla paylaşırken, onun bakış açısı sizden farklı olsa da, buna anlayış göstermeniz ve saygı duymanız aranızdaki ilişkinin kuvvetlenmesini sağlayabilir. ilişkiniz açısından bu süreç birlikte eğlenmeniz, yeni yerler keşfetmeniz bakımından etkilidir. birbirinizi daha iyi tanımanız, değişik özelliklerinizi keşfetmeniz ve sorun oluşturan noktalarda anlaşmaya varmanız gayet kolaydır. Ben Venüsün bu seyrinin sizler açısından gayet keyifli bir dönem olacağını düşünüyorum.

Oğlak
Sevgili Oğlaklar bugün itibariyle Aslan burcundaki seyrine başlayacak Venüs gezegeni sizin başkalarıyla olan her türlü maddi ve manevi paylaşımlarınız açısından etkili bir döneme girdiğinizin işaretidir. 6 Ağustos tarihine kadar devam edecek bu etki altında eşiniz, sevdiğiniz kişi veya maddi yönden size destek olan kişilerin varlığını üzerinizde hissedebilir ve birlikte yol almanın keyfini hissedebilirsiniz. Bu enerjiyi olumlu anlamda kullanabilmek için, ilişkilerinizde sürekli olarak kendi fikirlerinizin kabulü konusunda ısrarcı olmamanız birlikte yol almanın keyfine varabilmeniz açısından önemlidir. Ayrıca ortak yatırımlarda bulunmak ve iş yapmak açısından da bu dönem sizin açınızdan olumlu geçebilir. Belirsiz bazı durumlar girişimciliğiniz sayesinde açıklığa kavuşabilir, para konusunda yine dikkatli hareket etmeniz gerekebilir çünkü harcama meyliniz bu süreçte artış gösterebilir. Eş kaynaklı gelirler konusunda ilerlemeler kaydedilebilir, onun iş yaşamındaki gelişmeler doğal olarak size yansıyacağından birbirinize destek vermeniz, güç birliğinde bulunmanız faydalıdır. yine bu enerjinin etkinliği altında, ilginç ve sıradışı konularla alakalı diğer insanlarla paylaşımda bulunabilir, sizinle aynı zevklere paylaşan bir kişilerle tanışabilir, eğer bir ilişkiniz yoksa bu dönemde gizemli ve oldukça etkili bir kişiyle fazlasıyla sıcak bir ilişki kurabilirsiniz. Cinsel istekliliğinizin yoğunlaşacağı bu seyir, ilişkinizin tensel uyumu açısından etkileyicidir. Partnerinizle aranızdaki sevgi alışverişinizde haz dolu bir dönem geçirmeniz, beraberliğinizin bu yöndeki paylaşımları açısından da olumludur.

Duygusal ve ruhsal anlamda güveni yakalayabilmeniz açısından önemli olacak bu seyir, kısa süreli bile olsa, bir oğlak için kendi sınırlarını zorlayabileceği ve daha ateşli bir şekilde ilişki kurabileceği bir zaman dilimidir. Her zaman için duygularınızı belirli bir çerçevede tutmaya özen gösteren ancak güvendiğiniz zaman paylaşımcı yanınız ortaya çıkan bir burcun mensubu olduğunuz için, bu dönemin size kendinizi ifade edebilmenizde faydalı olacağını düşünmekteyim. Siz ayrıca bu enerjiyi, takıntılı olduğunuz veya kafanızın içinde soru işaretleri oluşturan konularda kendinizi gözden geçirerek belirli bir dengede tutabilirseniz, kıskançlık, öfke veya gerilimden uzak durabilirseniz, karşınızdaki kişiyle ortak bir birlik içinde hareket etmeye gönüllü olursanız biliniz ki, kuracağınız ilişki veya ilişkiniz çok daha renkli ve tutkulu hale gelebilir.

Kova

Sevgili Kovalar, aşk ve ilişkiler konusundaki etkisini en fazla yoğun hissedeceğiniz Venüs gezegeninin Aslan burcu seyri bugün itibariyle başlamış bulunuyor. Venüs transit geçeceği bu yaşam alanında yönetici olduğu için doğal olarak bu süreç, sizin bilinçli istekleriniz ve hayata bakış açınızla partnerinizin sevgiye yaklaşım tarzı arasındaki dengenin kurulması anlamı taşıyabilir. Tabi ki bu durumda her iki tarafın da kendince özverili yaklaşımlar içinde olması şarttır. Çünkü Venüs Aslan burcunda sabit bir enerjinin hakim olacağını gösterirken, sizin de kova burcu mensubu oluşunuz aynı şekilde olaylar karşısında değişimlere direneceğinizin işaretidir. Ne garip bir tecellidir ki, bir kova değişimin öncüsü olması gerekirken, sırf bu inadı yüzünden kimi zaman olmadık durumlar yaşamaya müsaittir. 6 Ağustos tarihine kadar sürecek Venüsün bu seyrinde ise, görüşlerinizde inat etmenizin ne size ne de beraberliğinize hiçbir faydası yoktur. Oysaki bu enerjiyi aşkınızı yüceltmek, aranızdaki soğuk savaşı sona erdirmek adına kullanabilseniz biliniz ki harika bir dönem geçirilebilir. Çünkü bu etki altında çözüme kavuşturulan sorunlar aranızdaki sevginin de büyümesine yarayacağından belki de hiç ummadığınız bir teklifle karşılaşmanız bile mümkündür. o nedenle bu süreci lütfen daha dikkatli ve sempatik yaklaşımlar, olgun ve hoşgörülü tavırlarla süsleyerek geçirmeye çalışınız.

Partnerinizin gurur dolu tepkilerinin ardındaki sıcaklığı ortaya çıkarmak için öncelikle onunla olan arkadaşlık duygunuzu ön plana getirmeye çalışmanız, anlaşamıyor olsanız bile sırf bu olguyu yaşatmak adına ılımlı olmanız bile yeniden bazı durumların filizlenmeye başlamasında size yardımcı olabilir. Nice sorunlar Venüsün karşıt olsa bile geçtiği yaşam alanındaki bu büyülü gücü karşısında çözüm bulmuş, bitti denen nice ilişki böyle zamanlarda daha da güçlenmiş, anlaşamaz diyen çiftler bu etki altında birbirlerini keşfetme olanağı bulmuşlardır. Bunlardan biri neden siz olmayasınız. Sadece yapmanız gereken karşınızdaki kişinin veya ilişkinizin yüreğinizin içindeki anlamını keşfetmenizde yatıyor. Eğer hala ona karşı sıcak duygular besliyorsanız ve hala onunla olmanın ne kadar özel olduğunu düşünüyorsanız durmayın ona doğru bir adım siz atın. Eğer bitecekse de, en azından bunu yapmadığınız için kendinizi ileride suçlamamış olursunuz. Denemeye değer diyorsanız işte size yeni bir fırsat olan bu süreçten yararlanmaya çalışınız.

Balık

Sevgili Balıklar, 12 Temmuz-6 Ağustos tarihleri arasında Aslan burcunda seyrine başlayacak Venüs gezegeni özellikle iş hayatınızla alakalı girişimlerinizde, kendinizi ifade edebilmeniz açısından son derece önemli bir etkidir. Venüs doğası gereği her ne kadar akla hep aşk ilişkilerini getirse de, bir önemli özelliği de, hayatımızın huzurlu ve güven dolu geçmesi için gerekli olan parayı da temsil etmesidir. Şöyle bir düşünürsek, yaşamdan zevk alabilmenin en önemli şartlarından biri de parasal güvencemiz değil midir? işte tam bu noktada bu seyir, sizler açısından yaşamınızı güvenli bir şekilde sürdürebilmek adına kurulacak ilişkilerin, iş hayatınız açısından etkili olacağıdır. Şu anda halihazırda bir işiniz varsa veya iş sahibi olmakta zorluk çekiyorsanız öncelikle kendinizi en kuvvetli şekilde ifade etmeye çalışarak, yetenekli olduğunuz konuları yaratıcı bir şekilde bezeyerek ortaya koymanız en mantıklı ve en akıllıca hareket olacaktır. Ekmeğinizi kazanmak adına Aslan burcunun bu enerjisinden yararlanarak aktif, oldukça cesur bir şekilde hareket edebilmeli, ilişkiler kurmaya çalışmalı ve sorunlarınızı çözebilmek için sesinizi duyurabilmelisiniz.

Sanatsal konular, ortak çalışmalar, yetenekli olduğunuz konular, sosyal faaliyetleriniz, hizmet ve yardım alanları, insanlarla birebir temasta olacağınız işler açısından da etkili olan bu dönemde etrafınızdaki insanlarla muhakkak surette iyi geçinmeye, aşırı gurur veya hassasiyetten uzak durmaya çalışmanız faydalıdır. işin ayağınıza kadar gelmesini beklemek yerine iş konusunda yaratıcılığınızı ortaya koyarak kapıları çalmanız, insanlarla temas halinde olmanız kesinlikle önemlidir. Bunun için üzerinizdeki rehavetten bir an önce kurtulmalı, hızlı bir şekilde hayata katılmalı, müşteri portföyünüzü gözden geçirmeli, kendinizi tanıtıcı faaliyetlerde bulunmalısınız. Girişim kelimesinin anlam kazandığı bu dönemde sesinizi duyurabileceğiniz her faaliyet önem taşımaktadır. bazen öyle kilit yerlerde öyle insanlar tanıyorsunuzdur ki, fakat bu kişilerle iş konusunda bugüne dek temasınız olmamıştır. Kimi zaman hassasiyetinizden kimi zamansa gururunuzdan bir beklenti içine girmemişsinizdir. İşte şimdi böyle tanıdıklarınız varsa onlarla görüşmeye ve derdinizi anlatmaya çalışınız. Unutmayalım ki, biz istemedikçe kimsenin bizi anlaması mümkün değildir. O zaman bu döneme kendinizi anlatma süreci desek daha doğru olacaktır
#1 - Temmuz 14 2008, 15:41:32

Mandalina Kabuğu

Yok ki.
12 Temmuz-6 Ağustos arası gelişmeleri bildiren fal bu :p
#2 - Temmuz 15 2008, 10:04:50

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.