Alternatifim Cafe

Haydi namaza...

Discussion started on İslam Dünyası

sürmeli çocuk

HAYDİİ YATSI NAMAZINA DESEM ÇOK GEÇ OLMUŞTUR.HAYDİİ KAZA NAMAZINA:))
#101 - Ekim 24 2007, 01:00:35

saat 1 yatsı için kaza geRektiRecek bi vakit değiL..

ikindiye.. ;)
#102 - Ekim 24 2007, 16:56:49
"Başına siyah bir örtü iniyor usulca.Setr.Ucu,ardınca sürünürken,üzerinde adım attığı taşlar inliyor.Hayret! O kadar mı ağırmıştı? O kadar mı yaralanmıştı? O bilmiyor.Taşlar biliyor."

iy hatırlattıın ya...ikindiyi kacirmayalim

selametle karesim
#103 - Kasım 04 2007, 15:21:24

ya arkadaşlar siteye daha bugün üye oldum iki kere gözüm doldu biri bazı arkdaşların yanlış düşüncelerine oldu diğeri de bu bölümdeki güzellikleri görünce müthişsiniz hepiniz hepinizden Allah razı olsun...

bu arada şimdi yatsı vakti ben kıldım öyle oturdum pc başına:)
#104 - Kasım 11 2007, 21:37:59

maşallah kardeşim Allah razı olsun belki de kaç arkadaşımızın namaza başlamasına vesile oldunuz..

Allah herkese nasip etsin inşallah... gerçekten çok önemli ne olur kılın.. bir kere de şu şeytanı dinlemeyin..  Allah'a emanet olun..
#105 - Mayıs 03 2008, 13:59:06

arkadaşlar sitede var mı bilmiyorum daha bakınmaya fırsatım olmadı Amy adlı ziyaretçi kardeşimiz eklemiş hatta bir yazısını ama Senai Demirci nin namazla ilgili videolarını izlemenizi tavsiye derim...
#106 - Mayıs 03 2008, 14:05:29

Namaz gösteriş için yapılan bir ibadet değildir. Saklı yapılması gereken bir ibadet hiç değildir. Bu ikisi arasındaki dengeyi iyi oturtmak gereklidir. Ben namazımı kıldım gafil kalk sen de kıl gibi bir mantık oldukça yanlış bir mantıktır. Namazını kılarsın onu görecek olan görür zaten. Namazın faziletlerini anlat ama "Bak ben kılıyorum ha!"ya sakın girme.
#107 - Ağustos 29 2009, 01:05:00
İsyanım var Ülen DünYalılardan Tiskiniyorum tis tis tiskiniyorum

Ananida alip gelecegine babani alip teraviye git. (6)
#108 - Ağustos 29 2009, 01:47:27
Programmer: CS3-CS4

Namaz gösteriş için yapılan bir ibadet değildir. Saklı yapılması gereken bir ibadet hiç değildir. Bu ikisi arasındaki dengeyi iyi oturtmak gereklidir. Ben namazımı kıldım gafil kalk sen de kıl gibi bir mantık oldukça yanlış bir mantıktır. Namazını kılarsın onu görecek olan görür zaten. Namazın faziletlerini anlat ama "Bak ben kılıyorum ha!"ya sakın girme.
Ağzına sağlık be.
#109 - Ağustos 29 2009, 01:59:27
  :ask düş #

Burada amaç gösteriş değil, müminleri namaza davet etmektir. Kimse burada "Ben namazımı kıldım gafil kalk sen de kıl" ya da "Bak ben kılıyorum!" demiyor. Mümin, diğer mümin kardeşinin dünya işlerinden dolayı namazı unutmuş olabileceğini düşünerek bir hatırlatma yapıyor. Senin dediğine göre ezan okumak da riyakarlık oluyor. Bu konu da bir nevi ezan gibidir. Konu başlığı "Haydi namaza", yani "Hayye ale`s-Salâh"
#110 - Ağustos 29 2009, 11:24:47
Şefim sarı kula var mı?

bu arada şimdi yatsı vakti ben kıldım öyle oturdum pc başına:)

burda bak ben kılıyorum demiş bu sadece bu sayfada ben çok gördüm bunun gibi
#111 - Ağustos 29 2009, 11:28:53

Bu tür mesajlar konunun amacını değiştirmez. Ne güzel işte, arkadaşımız diğer arkadaşları da teşvik ediyor. Kendisi kalkıp da "Ben kıldım da oturdum, ben sizden daha Müslümanım" gibi bir mesaj vermiyor. Bu kadar art niyetli olmayınız. Tamamen masumane yazılan mesajları bu şekilde kirletmeyiniz.
#112 - Ağustos 29 2009, 11:31:37
Şefim sarı kula var mı?

ben namazı kılarım veya kılmam ancak kıldığımda da kıldım demem ben kimse için kılmıyorum buraya yazınca sevabı artmaz bana kalırsa yaptığını dile getirmek hoş olmayan bir davranıştır
#113 - Ağustos 29 2009, 11:34:44

Camide namaz kılarken yaptığını vücudunla dile getirmiş olmuyor musun? Öyleyse namazı tek başına bir odaya kapanarak kılmalısın. Burada kimse riyakarlık yapmıyor. Yapanı da Allah bilir zaten. Burada amaç teşviktir. Bu da namazın sevabını değil, kazandığın sevabı artırır Allah'ın izniyle. Neyse söyleyeceklerim bu kadar. Daha fazla söz söylememe gerek yok zannediyorum. Selametle.
#114 - Ağustos 29 2009, 11:42:16
Şefim sarı kula var mı?

bende diyorum ki burada amaç ben senden fazla namaz kılıyorum senden daha çok müslümanım mantığı var
#115 - Ağustos 29 2009, 11:44:28

Öyle bir amaç yok burada. O sizin kuruntunuz. İyi günler.
#116 - Ağustos 29 2009, 11:50:53
Şefim sarı kula var mı?

iyi devam edin o zaman zaten sizin dışınızdaki herkes hristiyan tek müslüman sizsiniz namaz kılıyorsunuz ya
#117 - Ağustos 29 2009, 11:55:39

Any_one

evet. haydi şimdi çık bu topicden bizim gözümüzde müslüman olmayan üyecik.
#118 - Ağustos 29 2009, 12:02:51

seçenek çok ancak siz genelde onu kullanıyorsunuz aslında başka bir seçenek var ama yazmak istemiyorum
#119 - Ağustos 29 2009, 13:05:36

sen kim olduğunu bilmiyor musun başka lafım yok soru sorma cevap yazma bakmıyorum konuya
#120 - Ağustos 29 2009, 13:34:55

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.