Alternatifim Cafe

Akasya Durağı

Discussion started on Tv ve Diziler

sürmeli çocuk

Yönetmen : Yaşar Seriner
Senaryo : Resul Ertaş
Müzik : Bora Ebeoğlu – Cengiz Onursal
Oyuncular: Melek Baykal (Melahat), Zeki Alaysa (Nuri Baba), Cezmi Baskın (Osman), Levent Ülgen (Sinan), Onur Şan (Seyit), Berk Oktay (Murat), Suat Sungur (Mehmet), Aslı Altaylar (Gülbin), Binnur Şerbetçioğlu (Şükran), Zeynep Dörtkardeşler (Tuğçe), Gülay Baltacı (Safiye), Evin Esen (Şaziment), Ateş Fatih Uçan (Ali Kemal), Pelin Sönmez (Dilek), Ali Yalçın (Okan), Ayşegül Yazmacı (Hülya), Cansu Gültekin (Nurten), Makbule Akbaş (Zeyno), Erimşah Bora (Can), (Nuran), Balamir Emlem (Mert), Zafer Ergin (Kemal Bey), Tevfik Yapıcı (Karakol Komiseri), Nalan Güçpek (Kadın Kuaförü), Kayhan Yıldızoğlu (Bürokrat Mazhar Bey).

1. Bölüm

Akasya Durağı

Aysel, kızı Tuğçe ve sanayici kocası Kemal Bey ile birlikte rüya gibi zengin bir hayat sürmektedirler. Fakat Kemal Bey’in işleri bozulur ve iflas eder. İflası gururuna yediremeyen Kemal Bey intihar edince Aysel ve kızı Tuğçe bu tatlı rüyadan uyanmak zorunda kalırlar.
Evlerine ve bütün mal varlıklarına haciz gelmiştir. Aysel’in ve kızının gidecek hiçbir yerleri yoktur.
Kemal Beyin intiharını televizyon haberlerinden öğrenen Nuri Bey hemen Aysel’in yardımına koşar. Nuri Bey, yıllar önce Kemal Bey’in özel şoförü olarak çalışmıştır. Sonraları ayrılıp bir taksi durağı kurmuştur. Şimdi Kemal Bey’e ve ailesine olan vefa borcunu ödemek istemektedir.
Nuri Bey Aysel ve kızına kendi mahallelerinde eski ama şirin bir ev bulur. Aysel iş aramaya başlar. Eski tanıdıklarının vasıtası ile bir iş bulmayı ummaktadır. Fakat yüksek tahsili ve yabancılı dili olmadığı, bilgisayar kullanmayı da bilmediği için iş bulamaz. Anne kız bu hayat mücadelesinde birbirlerine destek olurlar. Bütün umutlarının bittiği anda yardımlarına yine Nuri Bey koşar. Aysel’e kendi taksi durağında şoförlük işi verir.
Aysel’in katılımıyla zaten şenlikli bir yer olan taksi durağı iyice şenlenir. Kimler yoktur ki bu durakta? Tatlı üçkağıtçı Sinan, aksi ve sinirli bir şoför olan Sülüman Türkücü olmak için Güneydoğu’dan gelmiş taksici Seyit geçinmek için ek iş yapan Öğretmen Muzaffer, tıp fakültesinde okuyabilmek için geceleri taksiye çıkan doktor lakaplı Murat ve Karadenizli saf bir çocuk olan çaycımız Ali Kemal.
Aysel ve diğer şoförlerimizin ekmek kavgasını, hüzünlerini ve neşelerini hep birlikte izleyeceğiz.
#1 - Temmuz 08 2008, 12:53:01

ScaBieS

Ne zamanmış Aziz?.. (6)
#2 - Temmuz 08 2008, 12:53:40

sürmeli çocuk

14 Temmuz pazartesi saat 20:45 te Kanal D de  Esra (6)

valla ben diziyi başlamadan çok sevdim :Ç
#3 - Temmuz 08 2008, 13:05:51

ScaBieS

Ne kadar dizi varsa izlicem, girmicem artık nete. :4
Sıla dahil. :p
#4 - Temmuz 08 2008, 13:07:33

sürmeli çocuk

çok sıcak bir dizi,kadrosuda çok güzel,devam ederse bi aksilik olmazsa her hafta izleyeceğim bu diziyi :ehem
#5 - Temmuz 14 2008, 23:27:16

sürmeli çocuk

ilk bölümüyle hem AB reytinglerinde hemde Genel izleyicide 1. olmuş :ehem  kalite  işte :D
#6 - Temmuz 15 2008, 14:58:28

böqürtlenli_reçel

güzel dizi,beğendim :okey

ama pazartesi seyredemedim..
#7 - Temmuz 23 2008, 15:28:37

Beğenmedim.
#8 - Ağustos 11 2008, 02:17:30
Şimdi sen gittin ya,şairin dediği gibi herkesi sana benzetiyorum.
''Buda mı p*ç acaba'' diyorum..             -Küçük İskender

derjavin

Bana işkence yapmak istiyorsanız ya da benden laf almak istiyorsanız bu diziyi izletin.
#9 - Aralık 13 2010, 10:11:29

arsenik

Fragmanını bile görmeye dayanamıyorum.
#10 - Aralık 13 2010, 11:27:30

derjavin

Dayanılır gibi değil ki.
#11 - Aralık 13 2010, 16:44:43

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.