Alternatifim Cafe

Burcumuz Değiştimi?

Discussion started on Astroloji

Burcumuz değişti mi?

4 bin yıl içinde takım yıldızların yer değiştirdiğini belirten astronomlar, astrolojik bilgilerimizi alt üst edecek çağdaş burç haritası çıkardı.

Astronomlar 13'üncü burç Yılancı'nın astrolojiye katılmasını savunuyor. Bu durum diğer 12 burcuda etkiliyor ve neredeyse herkesin burcu değişiyor.

13. burç Yılancı

Astronomlar 13. burcu ve dünyanın hareketleri yüzünden ilkbahar noktasındaki kaymayı gšzšnüne alıp yıldızların yerlerini değiştirince, astrolojik bilgilerimiz alt üst oldu. Sšnük yıldızların oluşturduğu 13'üncü burca Yılancı adı verildi.

Aslanlar, Terazi oldu

30 Kasım-18 Aralık arasında doğanların Yılancı burcu olduğu iddiası astrologlarla astronomları da karşı karşıya getirdi. ‚ağdaş burç haritasına göre eskiden Akrep olanlar Başak ve Terazi olurken, bazı Aslanlar'ın yeni burcu Terazi oluyor.

Polemik çıktı

Astrologlar, güneşin aylık hareketlerini baz aldıklarını sšylerken 13. burçtan haberdar olduklarını ama bunun durumu değiştirmeyeceğini belirtiyorlar. Yer esaslı gšzlem yaptığını vurgulayan astronomlar ise 4 bin yılda takım yıldızların yer değiştirdiğini belirterek, "çağdaş burç" haritasında ısrarcılar.

DOÇ. DR. TALAT SAYGAÇ (İÜ. Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bölümleri öğretim üyesi)

Dünya 26 bin yıldır salınıyor ve Batı'ya doğru hareketleniyor. Presesyon dediğimiz bu kayma sonucu ilkbahar nortasının yeri değişti. Eskiden Koç burcunda olan bu nokta, artık Balık burcunda.

DR. HASAN ESENOĞLU (İÜ. Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bölümleri öğretim üyesi)

Güneşin 21 Mart'ta yer aldığı ilkbahar noktası her yıl batıya doğru kayıyor. Bu da yeni bir burç haritasını karşımıza çıkarıyor. Bizim adresimiz yer. Dünya'dan uzayı gšzlemliyoruz. Aslında 88 takım yıldız var. Ama dünyanın güneş etrafındaki yolu üzerinde bunulanların sayısı 13.

YASEMİN BORAN (astrolog-Hürriyet gazetesi yazarı)

Biz mevsimleri esas alıyoruz. Koç burcu insanları, ilkbaharın başlangıcına doğarlar ve doğanın uyanış heyecanı içindedirler. Kişiler, içine doğdukları mevsimlerin šzelliklerini gšsterirler. Burçlar mevsimsel zamanı gšsteren birer semboldür ve mevsimler var oldukça değişmeyecek.

AYCAN ÖZENBAŞ (astrolog-e-kolay.net yazarı)

Biz dünyayı esas alıyoruz. 13'üncü burç bir spekülasyon. O zaman 14'üncü, hatta 80'inci takım yıldızı da haritalara koyalım. Bunlar işimizin zorlaştırılması için ortaya atılan savlar. Çok kuvvetli mesnedleri olduğunu sanmıyorum.

HAKAN KIRKOĞLU (astrolog-Milliyet gazetesi yazarı-Astroloji Birliği Derneği Başkanı)

Bizim için önemli olan takım yıldızlar değil, kişilerin yaptığı bšlümleme. Yılancı takım yıldızını 13. burç olarak almak, orayı karıştırmaktan başka bir şey değil. Üsterse 99 takım yıldız olsun bir şey değişmez.

Yaylar Yılancı, Koçlar Balık oldu

ESKİSİ / YENİSİ

Yay------ 23 Kasım-22 Aralık / 19 Aralık-20 Ocak
Oğlak------23 Aralık-20 ocak / 21 Ocak-16 Şubat
Kova------21 Ocak-19 Şubat / 17 Şubat-11 Mart
Balık------20 Şubat-20 Mart / 12 Mart-18 Nisan
Koç------ 21 Mart-20 Nisan / 19 Nisan-13 Mayıs
Boğa------21 Nisan-21 Mayıs / 14 Mayıs-20 Haziran
İkizler------22 Mayıs-21 Haziran / 21 Haziran-20 Temmuz
Yengeç------22 Haziran-22 Temmuz / 21 Temmuz-10 Ağustos
Aslan------23 Temmuz-23 Ağustos / 11 Ağustos-16 Eylül
Başak------24 Ağustos-23 Eylül / 17 Eylül-30 Ekim
Terazi------24 Eylül-23 Ekim / 31 Ekim-22 Kasım
Akrep------24 Ekim-22 Kasım / 23 Kasım-29 Kasım
Yılancı------30 Kasım-18 Aralık
#1 - Haziran 16 2006, 11:52:00
İmzanız Kural Dışı

Ya değişmesin zaten ben burcumu gayet seviyorum... :hih Hem bana Balık hiçte uymuyor  <_<  ya offf ben Koç'um ve öylede kalmak istiyorum yılancıda kimmiş peah  :hih pis yılan  :hii? neyse teşkürr buket ablacımm inş. hiç bişey değişmez ben şahsen istemiom  :hih
#2 - Haziran 17 2006, 18:58:48

ZzZeYNePpP_

ben astrolojiyle yakından ilgiliyim ve bu yılancı burcuna inanmıyorum , koç burcumda gayet mutluyum ve her özelliği uyuyo , bu da yılancı diye bişey olmadığını gösteriyoo :öff Canım ablam paylaşımın için çok saol
#3 - Haziran 18 2006, 16:01:16

ben astrolojiyle yakından ilgiliyim ve bu yılancı burcuna inanmıyorum , koç burcumda gayet mutluyum ve her özelliği uyuyo , bu da yılancı diye bişey olmadığını gösteriyoo :öff Canım ablam paylaşımın için çok saol
aynen akrdiş bnde baya bi ilgiliim yılancı burcu girerse balık bana zaten uymuyor,bu yüzdn bnce böle bir burç yok,olmamalıda koç bana gayet uyuyor bu da dediin gibi yılancı burcunun olmadığını gösteriyor... :hii?
#4 - Haziran 19 2006, 18:32:34

önemli değil bende katılıyorum size bende yılanlardan nefret ederm  yılan özelliklerini alır saten yılancı burcunda olan kişi e kimse istemes o burçda olmak bence biz böle 12 burçla iyiyis ya bende burcumdan gayet memnunum boğa ama bakınca tarihime yılancı burç girsede boğayım bu güsel bi durum benm için tam bi boğa kadınıyım süpey süpey :Ç
#5 - Haziran 20 2006, 10:12:39
İmzanız Kural Dışı

BEn YinE ASlN OluOm DoRu okUdUysAm :D:D:D :sizo :sizo
#6 - Haziran 20 2006, 10:15:51
d0n bebegím yAralí g0nLume,,d0n ne oLur sení seVen kaLbíme,,c0k muTsuzum güveNím y0k kímseye,, sen 1 öLdün bÉn bín kez öLdüm sÉninLe,,!!

cezaebru

ben şimdi ikizler mi oluyorum yengeç hiç uymuyo zaten bana bi de ikizlere bakim
#7 - Haziran 20 2006, 10:18:39

ZzZeYNePpP_

cezaebru sana yengeç uymuyosa , yükselen burcunun etkisindesin demektir
#8 - Haziran 20 2006, 23:24:48

bu yeni burçlar etkilese bile yeni doganları etkiler die düşünyorum :haydut
#9 - Temmuz 02 2006, 11:19:04

yaA banaNe ben boĞa oLmak isTemiyorumM.. &o :vur
#10 - Kasım 08 2006, 21:39:07
İMZA.

valla eskidendi boga burcuydum şimdide boga burcuyum ve burcumuda çok seviom
#11 - Aralık 24 2007, 19:25:55
Durumum Çevrim içi...Beynim Meşgul...Ruhum Hemen Döncek...Aklım Dışarıda...Elim Telefonda...Kalbim çevrim dışı
 paşa gönlüm ister sewerim zorlama ister sewdiririm ugraşma hee diceksinki nereye kadar bu havalar;kim takar dewran dönene kadar..

qözLeriniN renqİ ne oLursA oLsun qözya$LarınıN renqi hep aynıdırR !!
 ßir gün öLe çok SevmeLiyimki Sonsuza dek içimdE kaLmaLı, kar$ımdaki inSan kar$ı koyamamaLı, ßir gün öLe çok SevmeLiyimki beni yaktıkLarında biLe kaLbim sapasağLam kaLmaLı, bu Sevgiden utanmamaLı, bu Sevgiyi boşa harcamamaLı..   http://www.resimekle.gen.tr/files/43mev9rly7ch9enalhbo.jpg

yengeç olarak doğdum öyle devam ediyorum... :nohashas
#12 - Aralık 24 2007, 19:49:08
Bizi arama lüks meyhanelerde, biz dost şarabı içenlerdeniz. Bize dost arkadaş nedir diye sorma, biz onlar için ölüme gidenlerdeniz.

değişsede benimki değişmiyo (6) nasıl bi karakterdir bu ya  öhöm  :ehem   :artis
#13 - Ocak 01 2008, 19:14:21

Anaaamm nereye gidiyorum ben..

Hayat çok garip tavşanlar falan..

yaa Koc oLmuyoo bana değismesiin..bn seviyorum burcumu..
#14 - Ocak 05 2008, 21:02:48
İmzanız kural dışı.

burcum aynı hala aslanım :D
#15 - Şubat 03 2009, 17:18:07
уüяєк ∂є∂ιğιη αѕℓαη ¢єѕαяєт ∂є∂ιğιη ƒσямα gιвι
αιℓє ∂є∂ιğιη υℓтяAѕℓαη єν ∂є∂ιğιη αℓι ѕαмι уєη gιвι σℓмαℓı

:blushYılancı ne oliy acep  :icon
#16 - Mart 10 2009, 14:50:02

Başak Burcundan Aslana transfer :Ç
#17 - Haziran 07 2009, 14:12:23

2010  القدر♥ موسى

Seviyorum

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.