Alternatifim Cafe

The Sims 3 2009'da

Discussion started on Oyun Genel

EA Games the Sims 3'ün 2009'un ilk çeyreğinde satışa sunulmasını planlıyor.Daha fazla bilgi için: http://thesims3.ea.com/

Oyun hakkında biraz bilgi:

The Sims 3'ün ana özelliği hiç kuşkusuz Sim'leri "hamster kafesi etkisi" denen aynı kapalı ortamda aynı şeyleri tekrarlamaktan kurtarıyor olması. Oyunda artık mahallesi ile tamamen bütünleşik Sim'leri yöneteceksiniz, üstelik ihtiyaçlar ve Sim karakteristiği adına ciddi değişimler söz konusu olacak.

Artık tüm mahallede sokaklardan yürüyerek dolaşabilir, başkalarının evlerine yada dükkanlara gidebilir, kendine özgü mimarisi olan kamu binalarından ve işyerlerinden faydalanabilirsiniz. Üstelik herhangi bir yükleme ekranına maaruz kalmadan. Artık mahallenizde siz yaşarken, yaşıyor, gelişiyor, yaşlanıyor. Yani artık yan komşularınız Sims 2'de olduğu gibi sonsuza dek genç kalmayacak..Oyundaki iş kavramı da yenilenmiş, mahalledeki kendine özgü işyeri yapıları içinde çalışırken, The Sims Online'a benzer bir ödül sistemi ile para kazanacaksınız. Bu sistemde size verilen görevi yerine getiriyor, performansınıza göre para alıyorsunuz. Henüz çok detaylandırılmış olmasa da, bu da simlere iş yerlerinde eşlik etmek anlamına geliyor. Tabi birden fazla simin idaresi ve iş süresinin nasıl şekilleneceğini gelecek günlerde göreceğiz.

Sim Yaratma ekranı Create-a-sim de tamamen yenilenen bölümlerden artık çok daha fazla seçenek ile ayakkabıdan takıya farklı kombinasyonları seçerken, istediğiniz deseni çok kolay bir şekilde kıyafetlere uygulayabileceksiniz.

Oyunda kilo başta olmak üzere bazı özellikler kayar çubuklar ile ayarlanacak. Böylece simlerin kilosu ve kas durumu en ince ayrıntısına kadar şekillenebilecek.

Ayrıca bu oyun ile tasarımlarda özelleştirmeler yapmak çok daha kolaylaşıyor. Giysi ve eşyaları istediğiniz, seçtiğiniz desen ile kaplıyabiliyorsunuz. Bu da artık recolor dediğimiz tasarım dalının herkesin rahatça yapabileceği kıvama geldiğini gösteriyor. Tabi yapımcılar, özgün mesh'e (yapı iskeleti diye tercüme edebiliriz) sahip tasarım yapmanın da kolaylaşacağını söylüyorlar.The Sims 3'ün kuşkusuz en önemli yeniliklerinden bir diğeri, "Trait" yani karakteristik özellikleri. Eskiden olduğu gibi Simlerin burçlara bağlı belli başlı özelliklerini seçmek yerine, onlara belli sıfatlar neticesinde karakteristik özellikler vereceğiz. Bu özellikler her simde birden fazla seçilebildiği için 100'lerce kombinasyon ve buna bağlı farklı karakterler ortaya çıkacak.

Halen geliştirilmekte olan karakteristik sıfatlardan hazır olanlar..
 Sanatçı Kişilikli     Atletik     Cesur     Karizmatik     Çocuksu     Sözünde Durma Problemli
 Konuşmacı     Lanetli     Gözüpek     Hayalci     Sıkılgan     Şeytani
 Aile Bağımlısı      Flörtöz     Şanslı     Arkadaş Canlısı     İdareli     Dahi
 Sıkıncı     Yeşil Parmak    Mizah Duygusu     Suratsız     Hünerli     Öfkeli
Münasebetsiz     Duygusuz     Çalma Hastası     Hafif Uykulu     Otlakçı     Doğuştan Aşçı
 Kibar     Dışarı Adamı     Paranoyak     Partici     Mükemmeliyetçi     Pizza Delisi
 Şakası     Kaba     Geyikçi     Utangaç     Serseri     Affetmez
 İşkolik     Evhamlı     Vejeteryan    

 

Ayrıca ihtiyaç sistemi de tamamen elden geçen özelliklerden, açlık ve tuvalet ihtiyaçları artık çok daha kolay karşılanabiliyor, hatta ve hatta açılan bir diyalog kutusu ile anında doldurulabiliyor. Ayrıca artık bir simin mutluluğu tuvalet vs. gibi kolay ihtiyaçlarla değil o sıralar içinde bulunduğu durum ve meydana gelen olaylar ile alakalı oluyor. Mesela hamile kalmak, işte terfi, hoşlandığı kişi ile çıkmak vs..

Elbette yiyecek ihtiyaçlarının kolay karşılanması artık yemek yapmayacaksınız anlamına gelmiyor. Tam tersine donmuş hazır yiyecekler dışında daha önceden Konsollar için çıkan Sims 2 versiyonundaki gibi yemek tariflerine göre malzemeler alarak yada yetiştirerek yemekler hazırlayabiliyorsunuz.Oyunda daha önceki anket sonuçlarına istinaden, Multiplayer Çoklu oyuncu seçeneği olmayacak, çünkü oyuncular başkalarının mahallelerine müdahale etmesini istemiyor.

Oyun resmi site ile daha entegre olacak, simlerinizi direkt resmi sitedeki sayfanıza yükleyebileceksiniz.

Bu oyun içinde eklenti paketleri olacak ve birbirleri ile daha entegre olacakları söyleniyor. Henüz tabi ki kesin bir eklenti paketi ismi yok, The Sims ve The Sims 2'den farklı paketler olacak, ancak benzer paketler olabilir (Pets vs. gibi).


#1 - Haziran 24 2008, 18:29:25
İmzanız kural dışı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.