Alternatifim Cafe

"Hepimiz çirkinleşiyoruz"

Discussion started on Magazin


Cemil İpekçi: ""Sen Cemil İpekçi olmuşsan seni çekecek kardeşim" dedi.

Ünlü Modacı Cemil İpekçi tatilini geçirdiği Bodrum'da Kumbahçe plajında güneşlenip arkadaşları ile sohbet ederek güzel havanın tadını çıkardı. Yıllardır Bodrum'a hem yaz hem de kış mevsiminde gelen İpekçi, Bodrum ile ilgili düşündüklerini kendisini görüntüleyen basın mensuplarına anlattı.
Kumbahçe Plajı'nda görüntülenen İpekçi basın mensuplarından rahatsız olan ünlülere gönderme yaparak de bulunarak, "Sen Cemil İpekçi olmuşsan seni çekecek kardeşim" dedi.

"Bodrum'a ilk geldiğim zamanki o naif güzelliği bugün yok, ama benim de o naif güzelliğim yok" diyen İpekçi, "Ben ilk geldiğimde 15 yaşındaydım sahilde yatabiliyordum, tenekeyle su dökebiliyordum.Bugünkü yaşımda teneke ile su dökmem zor. Bodrum çirkinleşti diyorlar, çirkinleşti, hepimiz çirkinleşiyoruz, yaşlanıyoruz" dedi.

Bodrum'un 2, 3 yıl sene önce sona eren, 6-7 sene süren bir dönem geçirdiğini ve o dönem için "Eller havada diyorum" ifadesini kullanan İpekçi "Sevmediğim bir dönemdi. Herkes buraya Bodrum'un güzelliği için değil, tam kelimesiyle dağıtmak için geldi. Sonra Bodrum, kendi silkinip tekrardan eskiye döndü. Bodrum'da 5 sene önceki eğlence hayatı dediğimiz o tarz hayat yok. Allah'a şükürler olsun, benim dualarım tuttu" dedi. Bodrum'un bakımsız olduğunu savunan İpekçi, "Bodrum hak ettiği bakımı görmüyor. Ama Türkiye'nin neresi hak ettiği bakımı görüyor ki?" dedi. Kumbahçe sahilinde güneşlenen Cemil İpekçi, bulunduğu bölgede denizi gösterip deniz anası ve pislik olduğunu söyleyerek "Bizler bu pislikte denize girmeyi hak ediyor muyuz? Hayır hiç hak etmiyoruz. Bunu dünyanın hiçbir yerinde göremezsiniz" dedi. Bazı tavsiyelerde de bulunan İpekçi, İnşaat müsaadesi verirken her evin dibine 2 begonvil, 1 yasemin, biber ağacı veya bir zakkum ekmeden izin verilmemesi istedi. Estetik ve güzele değer verme gibi bir durumunun olmadığını ve bazılarının yediklerinin çöplerini yere attığını söyleyen Cemil İpekçi Göltürkbükü'nde yıkımı yapılan iskelelere de değinerek "İskeleyi yapmak önemli değil ki, her sene bakımını yapmak önemli. İskelenin altına bakmadın. Bunu hak ettiğimizi düşünüyorum" diye konuştu.

İHA
#1 - Mayıs 22 2008, 13:44:59
''Cehennem, başkalarıdır. ''

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.