Alternatifim Cafe

"Ayben - Sensin O"Tüm Müzik Marketlerde...

Discussion started on Rap - HipHop

Türk hiphop’unun kız sesi Ayben, uzun zamandır beklenen ilk albümü “Sensin O” ile 15 Mayıs’ta karşımızda. “Sensin O” albümü Ceza, Fuchs, Killa Hakan, Ursula Rucker, Fuat, Emrah Karaca, Mercan Dede, Tarkan Gözübüyük ve Fairuz Derinbulut gibi ünlü isimleri biraraya getiriyor.

Profesyonel müzik kariyerine 1998 yılında Ceza ve Fuchs tarafından kurulan Nefret’in Meclis-i Ala albümünde “Yüzyüze” isimli parçayı seslendirerek başlayan Ayben; Sertab Erener, Ceza, Nefret, Burhan Öcal, Aylin Aslım, Fuat,Killa Hakan, Dj Funky C, Rza(from wu tang usa), Nil Karaibrahimgil, Fairuz Derin Bulut gibi farklı müzik türlerini icra eden sanatçılarla yaptığı çalışmalarla önemli bir kitle edindi.

Ayben yurt içinde ve yurt dışındaki Rock’n Coke, H2000, Creamfield Fest(The Prodigy’nin alt grup), Kadıköy Kreuzberg Jam 1-2 (Berlin), Die Bewegung (Essen,Hamburg), MTV Türkiye Lansman Party gibi pek çok festival ve etkinlikte konserler verdi. Ayrıca Fatih Akın ın ödüllü filmi Crossing the Bridge’de yer aldı.

Ayben’in merakla beklenen ilk solo albümü “Sensin O” 1 senelik bir çalışmanın meyvesi. Ceza, Fuchs ve daha nice Türk rapinin önemli ismi Ayben’e ilk albümünde destek oldu. Toplamda 19 parçanın yer aldığı albümde rapten, rock’a, arabesk’e uzanan farklı müzik türleri karşımıza çıkıyor. Bir parçada rock müziğin önemli prodüktörü Tarkan Gözübüyük imzası varken diğerinde Cem Karaca’nin unutulmaz parçası “Raptiye Rap Rap”ta sanatçının oğlu Emrah Karaca’ya rastlamak mümkün.

Albümün prodüktörlüğünü Fairuz Derin Bulut’un gitaristi Demir Kerem Atay üstlendi. “Sensin O” dinleyenleri Ayben’in iç dünyasına götürüyor. Dinleyici birbiriyle tezat içindeki iki farklı Ayben’in kapışmasına tanık oluyor. Bunun en güzel ürünü “Benim O” da albümü en iyi özetleyen parça, aynı zamanda klip parçası.

Ayben’in fotoğraflarında Candaş Arın’ın imzası var. Klibi ise Ceza’nın kliplerinden de tanıdığımız Atıf Ülkü çekti.

Benim O
Ruhun Gemisi
Rap Rap
Varsa Gelsin
Çıkmaz Sokak
Bende Kalmadı Kal
Red Kit
Rüzgar Olmak
Bu Böyle Olmaz
Kısmet
Dişi Köpek
Kork Bizden
Will We Ever Learn
Vakit Yok
Tek Bileğiz
Aşk Olsun
Gözlerim Ağlar
Ölüm Sessizliği
Adı Üsküdarlı

albm ücreti 9,75'dir. Tüm müzik marketlerde bulabilrsiniz.

Albümünün Tanıtımını Dinlemek İçin :
http://www.esenshop.com/detail.aspx?id=45436
[/b]
#1 - Mayıs 16 2008, 20:40:45
« Son Düzenleme: Mayıs 18 2008, 01:41:24 Gönderen: rapistanbul »

Para vermem,link veren olursa bakarım.Hayırlı olsun.
#2 - Mayıs 16 2008, 20:42:10
Bu teknik dilimde mürekkep kadar koyu.
Kayıp bir ortam doğru,uzan yatağıma ve soyun . . .  : Şş

si-en-bi-sie

Ben para veririm bu albüme. Ayben'e hayran olmasam da kaliteli bir iş.
Bekliyoruz 15 Mayıs'ı.
#3 - Mayıs 17 2008, 16:20:06

bugün 17 mayıs cumartesi efenim.
#4 - Mayıs 17 2008, 16:48:42
''Cehennem, başkalarıdır. ''

si-en-bi-sie

15 Mayıs'ı tekrar geri gelsin diye bekliyoruz efendim.
Ayrıca iki günün lafını yapıpda bu denli falsoları günyüzüne çıkarmak uluslararası bir ayıpdır.
Müslüman müslüman kardeşinin aybını örtendir.
Nokta koymak istiyorum artık.
Nokta.
#5 - Mayıs 17 2008, 16:52:16

arkadaslar tanıtımını koydm..
dinlemek istiorsanız linke tklayp dinleyeblrsnz ..her sarkı  30 saniyelk ...
#6 - Mayıs 18 2008, 01:42:11

cezaebru

bazı beatleri beğenmedim esinle feat var süper ötesi bişidir herhalde
güzel olmuş e ne de olsa kaç senedir uğraşılıyor
ağzına eline kalemine sağlık (:
#7 - Mayıs 18 2008, 09:28:43

güzel olup olmaması veya ayben olması umrumda değil türkçe rape destek için alacağım
#8 - Mayıs 19 2008, 09:18:09
sensiz geçen hergün için kapıma çelenk gönder

kLip hoşuma gitmişti aybene siyah saç yakışmış :q şarkılar da güzel çoğunlukLa.1,5 sene önce çıksaydı bedavaya gelecekti bu albüm bana ama şu anda 10 lira vereceğimi sanmıyoruM  (6)
#9 - Mayıs 21 2008, 00:32:02
Piyasadaki tek adam gibi adam, maymun Çarli'ydi...

si-en-bi-sie

O malum olay (6)
Bence de Ozan vermemlisin 10 bin Türk parasını.  Onun sana farkında olmadan yaptığı yamuğa karşılık.
#10 - Mayıs 22 2008, 16:00:29

benim ablam işte yhaaaa <<AYBEN SENİ ÇOOO.....KK SEVİYORUMMMMM!!!!!>>>>
#11 - Mayıs 23 2008, 16:06:30
AYBEN MANYAQI 'qerçeqq'

tatlii_cadii03

begenmedim...
#12 - Haziran 05 2008, 13:21:47

yolu acik olsun ama tutmazz....!!!!
resimde cok cirkin cikmis. ben bunu yine yüzüne bakilacak bisey sanirdim...deilmis  :muhah
#14 - Haziran 05 2008, 19:36:31
Aşk benİM DaMaRLaRıMDa doLaşAn Bi etKİ BEN aşıK OlmaM; Benimki saDeCe etKiyE TEPKİ

emnm sen daha gzlsindir :))
#15 - Haziran 05 2008, 23:22:00

cok sağlam parcalar var aslnda .. :)
bnce albümün cıkıs sarkısı " Ruhun Gemisi " Olmalydı :)) ceza ile berbr sölüorlar :P
#16 - Haziran 05 2008, 23:48:23

yokya sarkinin tamami hos
bide redd kit var :D oda cok eğlenceli bi parca..
he diorsan hareketli sewmiormm
Kork bizden die bi sarki var killa ve ceza ile söylüyorr o cok gzl imzamdada bi kaç sözü vr :))
#17 - Haziran 05 2008, 23:57:15

beyenmedim.sanki sesi değişmiş gibi geldi bana
#18 - Haziran 06 2008, 17:12:16

emnm sen daha gzlsindir :))

sana ne benim güzelligimden. baska isin yokmu. sen bana cevap vericen diye ne kadar ugrasiyon böyle?! gel tanisalim istersen gösterim sana güzelligimi!!!!!!!
keep cool. bana cevap vericen diye parmaklarini yorma. herkes fikrini yaziyor buraya daha hala anlamadiysan..!!
#19 - Haziran 06 2008, 21:47:26
Aşk benİM DaMaRLaRıMDa doLaşAn Bi etKİ BEN aşıK OlmaM; Benimki saDeCe etKiyE TEPKİ

beyenmedim.sanki sesi değişmiş gibi geldi bana

tabi deismmis.. neden?!
kendi sesini kullanmaya cesareti yok. o sago yada kolera deil
#20 - Haziran 06 2008, 21:48:27

ya allahm .:D sadece gülüorm ya.. kıza güzelsin bile denmior baya agresif..:d
#21 - Haziran 08 2008, 21:29:30

cok guzel bir haber hemen almak lazım saol
#22 - Haziran 08 2008, 21:49:02
www.askimchat.net

/server irc.askimchat.net    dostlugun ve arkadasligin tek adresi

:) Ayben hoş bi tip ama kendini fazla gosteremıo ben onu dınlıorum yane sarkıları gercektn cok gusel ama kendını bıraz su yuzune cıkarsa daha dikkat ckR! :)
#23 - Haziran 08 2008, 22:06:31
~~~~_Ńë MutLu tÜяküM Di¥ëñë_~~~~

ядР_Эмяё_♪♪

ya allahm .:D sadece gülüorm ya.. kıza güzelsin bile denmior baya agresif..:d

ne yapalim allah ta beni böyle yaratmi$ :D

agresif güzel dersen belki anla$abiliriz  :muhah
#24 - Haziran 10 2008, 00:06:18

Böyle giderse sen bana bütün sarkilari teker teker tavsiye edeceksin gibi görünüyor.   (6)

Ama Killa ise dinlerim. :dondurma

yok be bnmde beğenmediğim şarkılar vr örneğin aşk olsn gibi :d hebsini tavsie edmicm yani:D
#25 - Haziran 11 2008, 16:07:11

Harikaa bir albüm olmuş  :okey Dinlediğime pişman olmadım :D Ceza'nın kardeşine yakışır bir albüm.Tebrikler valla beklediğimden daha da iyi çıktı.
#26 - Haziran 18 2008, 14:43:57
~         мis кокuℓu ŷάℓάйℓάяιи duş vάктї ĝεζdΪ άмά зvdз suζάя кεsiк       ~  (=

Harikaa bir albüm olmuş  :okey Dinlediğime pişman olmadım :D Ceza'nın kardeşine yakışır bir albüm.Tebrikler valla beklediğimden daha da iyi çıktı.

AyNI FikiRDéİmM...
#27 - Haziran 24 2008, 17:17:29
~~~~_Ńë MutLu tÜяküM Di¥ëñë_~~~~

ядР_Эмяё_♪♪

Yalnız albümde birşey çok komiğime gitti :D Gözlerim Ağlar parçasının nakaratı :D Çok önceden Sagopa'ya attığı diss olan Günlerin Ağlak parçasının nakaratının aynısı sadece cümleler değiştirilmiş :D Te Allah'ım .. :D
#28 - Temmuz 08 2008, 11:17:33
~         мis кокuℓu ŷάℓάйℓάяιи duş vάктї ĝεζdΪ άмά зvdз suζάя кεsiк       ~  (=

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.