Alternatifim Cafe

Allaha inanmayan birini nasıl inandırabiliriz?*

Discussion started on Merak Ettikleriniz

bi arkadaşşm var ve inancı yOk"" yardımlarınızla ona Allah*n var olduğunu anlatmak istiyorum. :icon
#1 - Nisan 18 2008, 23:30:41
*alkol hoş*ortam loş*anladın mı beni*hepsi bomboş* kimseye güvenme kimseye inanma kimseye aldanma kendin coş*

fortune

Tanrı (benim okudugum ve bildigim kadarıyla tabi!) ,,
kutsal kitab ının hiçbir yerinde

'' Ben varım, burdayım, Benim var olduguma inanın...''' vb. bir şey söylemedigi gibi,

insanlardan da ,,,

' Benim var oldugumu birilerine anlatın ,  '''nolur bana inansınlar!''' vb. isteklerde de bulunmuyor sanırım.

çünkü;

eger varsa zaten öyle  büyük ve ''MUTLAK''  bir Güç, bunun kanıtlanmasına çalışılması saçma! (bunu ayrıca konuşabilirim kanıtlama peşinde koşanlarla!)
yoksa,,,, 
hiç ugraşma!
#2 - Nisan 19 2008, 00:40:21

Punk- O -Rama

Hiç uğraşma bence. (6)
#3 - Nisan 19 2008, 00:42:52

Bu konuyla ilgili yeteri kadar donanımın, bilgin yoksa eğer hiç girişme böyle bir işe, burada bu tür bir soruya verilen cevapları ne kadar doğru bir şekilde aktarabilirsin ki arkadaşına? Sonuçta adı üzerinde "inanç" kanıta dayanmayan bir şey yani. Ancak çok bilgin birisi eğer arkadaşında isterse sorduğun soruyla ilgili bilgilerini aktarmalı, bu forum bu soru için doğru yer değil.
#4 - Nisan 19 2008, 00:51:08

night

Allah'ın var olduğunu biz burada birebir konuşarak inandıramıyoruz ki sen bizim söylediklerimizi arkadaşına aktararak inandırabilesin. Pek mümkün değil ancak iyi bilen birisiyle yüz yüze konuşması gerekir.
#5 - Mayıs 01 2008, 20:27:34

Anlıyorum evet . . Medenice yaklaşmak gerek ama Kur'an-ı Kerim'de de belirtiyor. Kör bu insanlar diye . .

İki türlü ateist vardır . . (Gerçi ateistte kendi arasında ayrılıyor ama bilgim yok o konuda)
1-) İnanmak isteyipte şüphe duyan
2-) Herşeyi kısır döngüsü ilan edip kendi kendine oluşmuş olduğunu savunan hatta bu işi fizyon ve füsyon olayına benzeten.. Bu Dünya hatta Evrendeki tüm herşeyin ''O''nun tarafından yaratıldığına inanmak istemeyen, gülünç bulup bu işte mantık arayan zat-ı muhteremler vardır . .
--

1. sine adam gibi konuşursun ve her sorduğu soruya adam akıllı cevap verip kafasındaki soru işaretlerini tek tek kaldırırsın ve zamanla zaten onun kafasında birşeyler oturur.

Mesele 2. sinde.. Böyle insanlar nasıl olur biliyorsunuzdur.. Çok bilmiştir. Sen onun karşısında adeta gerizekalıyı oynarsın. O bilir herşeyi ve bi tek o mantıklı açıklama yapar. Sen salaksındır ve bilgisizsindir. Tahsilin isterse o konuda 65 kere yüksek lisans olsun . . Sen tam bir embesilsin.. Öğretme yeteneğin yok ve anlatma yeteneğin yok. Onun için bitmişsindir sen . . Eski kafalı bir HACISIN . .
--

1. seçenektekiler özelime gelsin anlatayım . . Böyle göz önünde çok salak, dalga geçer böyle ulvi bir konuyla, tepem atar =)
#6 - Mayıs 02 2008, 00:16:44
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

bence çok saçma bırak inanmazsa inamasın sen inanıyorsan o sana yetsin sen mi gideceksin onun yerinde ahirette yargılancaksın herkes özgürdür öyle düşünüyorsa niye karışıyorsunki Allah'ım yaa
#7 - Mayıs 02 2008, 12:47:16
« Son Düzenleme: Mayıs 03 2008, 01:14:56 Gönderen: kuRRet-üL ayn »

Punk- O -Rama

God Delusion isimli kitabı okumasını öneririm kendisinin.Süper bi kaynak.
#8 - Mayıs 02 2008, 16:17:09

senin yaradanın kim? kimseni yarattı?kim yarattıysa o yüce değilmidir?ALLAH(c.c) kadar yüce olan yoktur.peygamber efendimiz zamanında kitap inmiş kim göndermiş olabilir?bir büyücümü? :iconcadımı? :iconhayır ALLAH tır!!!  :okey bu bir insan olamazzz.o yarattıkllarına benzemez!de ve kutsal kitabımızı ona okuttur okey?
#9 - Mayıs 02 2008, 16:20:08
AYBEN MANYAQI 'qerçeqq'

Tuna inan seni uyarmaktan ben yoruldum ama sen uyarılmaktan yorulmadın.
Bırak herkes yorumunu yazsın,orada dalga geçmesi kişinin kendi ayıbıdır.Gereksiz gördüklerimi,alaylı olanları ben zaten silerim.
Son uyarım bu.Topic en yakın zamanda gereksizlerden temizlenecektir.
#10 - Mayıs 02 2008, 21:31:55
« Son Düzenleme: Mayıs 02 2008, 21:33:07 Gönderen: kuRRet-üL ayn »
"Başına siyah bir örtü iniyor usulca.Setr.Ucu,ardınca sürünürken,üzerinde adım attığı taşlar inliyor.Hayret! O kadar mı ağırmıştı? O kadar mı yaralanmıştı? O bilmiyor.Taşlar biliyor."

poison_black!!

Gerekli bilgileri edinmiş olmalısın.
Varlığına inandıracak kanıtların olmalı.
Baktın ki inanmıyor, cehennemde yanarken inanırsın diyeceksin.
Sonrası kendine kalmış (6)
#11 - Mayıs 02 2008, 21:35:28

Bu aralar Hepimizin Müslümanlığı Tuttu Ya neyse :)
Bilgili Bir ateisti İnandirmamız Zor Ancak İmkansız Değildir.
#12 - Mayıs 02 2008, 23:14:27
“Burada her çeşit suale cevap verilir. Her müşkil halledilir. Ama hiç kimseye sual sorulmaz.”

night

Bak sen ona de ki: -Ölüm Allah'ın emridir, en koyu ateist de olsan bir gün Allah'ın bu emrine itaat edeceksin! de belki anlar bir şeyler :)
#13 - Mayıs 02 2008, 23:21:18

Tanrı'nın var olduguna İnanmıyorsa inandıramazsınız kardeşim zorlamayın ...
#14 - Mayıs 03 2008, 10:25:01
Allah'ın BİLDİĞİNİ VARSIN KULLARIDA BILSIN....

night

Allah'ın kime, ne zaman, hangi şekilde hidayet vereceğini biz bilemeyiz. :) Bu konuda elimizden geleni yapıp gerisini Allah'a bırakmak gerekir.

Selametle...
#15 - Mayıs 04 2008, 01:10:18

sürmeli çocuk

ibret verici kitaplar,öyküler,doğa olayları,dini kitaplar vs falan anlatarak
inanana kadar biz görevimizi yapmalıyız yine de,inanmıyosa vebali onadır =))
#16 - Mayıs 31 2008, 14:51:33

size ne ki milletin allahından kitabından. inan inanır inanmayan inanmaz.
#17 - Haziran 05 2008, 01:03:13

ben sadece onu düşünerek inanmasını istedim ne yaptıysam başarılı olamadm.. aman zaten özenti tayfasından biri artık sallamıyorum. yorumlar için teşekrler...
#18 - Haziran 07 2008, 21:45:42
*alkol hoş*ortam loş*anladın mı beni*hepsi bomboş* kimseye güvenme kimseye inanma kimseye aldanma kendin coş*

Eğer dediğin gibi özentiyse, inandırabilirsin. Ama, gerçekten ateistse, bilip bilmeden inanmaktansa felsefeyi okumuş, araştırmış ve inanmamanın daha mantıklı olduğunda karar kılmıştır, ona pek bir şey yapamazsın.
#19 - Eylül 07 2009, 02:38:17
Rock you like a hurricane.

god blees you.
#20 - Ekim 12 2010, 14:46:56
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Çok afedersiniz. Son derece "masum" gözüken bu "iyi kâlpli" niyetlerinizle, başkasının inancını değiştirme hakkını siz nasıl kendinizde buluyorsunuz?
...
İkincisi "özentilik" ne demek? Özenmek, eğer çevresini taklit etmek, çevresinden etkilenmekse, sizler en kral "özentiler" oluyorsunuz. Aileniz çevreniz, ülkeniz vs. müslüman olmasaydı siz de müslüman olmazdınız. Din seçilmez, öğretilir ve çoğunlukla dayatılır. Sizin önünüze bütün dinleri koyup da "birini seçin" denmedi.
...
Ben ateistim. Ateist doğdum (kimse her hângi bir dinin mensubu oalrak dünyaya gelmez zaten). Hiç bir zaman her hangi bir inanç sistemine ihtiyâç duymadım. Hele hele ahlâk için hiç bir şeye başvurmadım; dürüstlük, onur ve açıklık gibi erdemler dışında. Özenti miyim peki? Bilinmez, belki de öyle. Türkçe konuşmayı özenerek kullandık.
...
Amöa insanı sadık bir köpekten ayıran şey, öğrendikleri verileri sorgulaması, bu uğurda yöntemler geliştirmesidir. Bunu yaparken de sadece kendi yaşamını değil, insanlık tarihinin yazılı sözlü (eline ne geçerse artık) bilgi birikimini sahiplenerek ya da pratik yaşamın ta kendisi içerisinde başka insanları, farklı insanlarla iletişim kurup onları arayarak bunu yapar.
...
Çok merak ettim. Hangi "Allah"'a inandırmak istedin? İslâm'dakine mi? Peki hangi İslâm'? Hanefi, Şâfi, Şiî ve bunların alt mezhepleri Nusayrîlik vs?
...
Saçmalamak bedava.

Edit:Küfürlü İçerik Değiştirildi!
#21 - Ekim 12 2010, 21:08:09
« Son Düzenleme: Ekim 13 2010, 21:26:46 Gönderen: kuRRet-üL ayn »

derjavin

Bu soru 'Çok inançlı bir arkadaşım var. Onu dinden nasıl soğutabilirim ?' demekle aynı şey.
#22 - Ekim 15 2010, 20:17:26

Bu soru 'Çok inançlı bir arkadaşım var. Onu dinden nasıl soğutabilirim ?' demekle aynı şey.
Aynen inandırayım derken iş daha b.k olabilir.
Hem sizene lan !! Andsafhnmasfnb
#23 - Ekim 17 2010, 00:57:26

Omuzlarından tut ve onu şiddetli titret. Boşalma hissi uyanacak onda ve tüm bu hislerin birbirine ne denli yakın olduğunu anlayacak. Her şey insanlar için yahu, diyerek, emekli yorumu bile yapabilir. Bilmiyorum yaa çok saçma oldu bence, yemeyebilir.
#24 - Ağustos 17 2011, 15:12:13

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.