Alternatifim Cafe

Tylers

Discussion started on Alternatif Üyeler

herkes adına topic açılırsa can içinde açılmalıdır düşüncesiyle daldım sözlüğe.
kendisi her ne kadar ilk başlarda itici gelsede tanıdıkça, bir şeyler paylaştıkça yanıldığınızı anlıyorsunuz.
çok değerli ve benzersiz olduğunu görüyorsunuz.
son zamanlarda meydanda gözükmemesiyle kendini çok fazla özletiyor (:
#1 - Nisan 13 2008, 19:45:24
« Son Düzenleme: Temmuz 10 2009, 21:18:00 Gönderen: Darque Ash »
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Can; canım can . :Ç
Can son zamanlarda gözükmüyor ama gizli gizli geziyor bakıyor yakaladım .  (6)
O Merve'Minde dediği gibi benzersiz biridir .
Anlayışlıdır , kafa dengidir , tarafımca sevilir .
Son olarak geri gelmesi bekleniyor . (=
#2 - Nisan 13 2008, 19:48:28

Öküz.

Pişlik. Gitti beni bıraktı :q

Ama öseseye az kaldı zaten :Ç Çok duygulandım , ayrılıyorum topicten X(
#3 - Nisan 13 2008, 22:25:26

Can ya..Anlayışlı,düşünceli,duygusal insan..Çok iyi bi dinleyici =) Karşısındaki insana her zaman çok değer veren biri.
Kendisi de bir o kadar değerlidir.  :))  Çok sevilen sayılan,başka bi örneği olmayan Can.
Beni her zaman dinleyen,derdime sevincime ortak olan kişi..  :)
Çok sevdiğim ve özlediğim üye Cann...  :))
#4 - Nisan 13 2008, 22:36:04

#5 - Nisan 17 2008, 15:31:10
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Dostlar ırmaklar gibidir; kiminin suyu az kiminin çok, kiminde ellerin ıslanır sadece kiminde ruhun yıkanır boydan boya…

Dosttan çok öte .
Benim için en değerli insanlar kategorisinde .
Hayatım boyunca desteğini , sevgisini görmek istediğim ..
He bide unutmadan söyliyim ( okuyacak çünkü :Ç ) umarım geçerli bi nedendir şu konuşamama mevzuu (6) Yoksa olucakları tahmin edemiyorum (6)

Aslında yazacak çok şey varda aklıma gelmiyo şimdi :P

Neyse gidiyorum . Çabuk dön sende sıpa (6)
#6 - Nisan 17 2008, 16:22:05

o da kim ki :P bir üyeimiş ve adı da can mış ,evet evet öle imiş (6)
#7 - Nisan 17 2008, 16:43:36

TanıLası, tanışıLası, muhabbeti süper insan :4
#8 - Nisan 17 2008, 22:24:37
...Senin aydınlığındır ay'a ışığını veren geceleyin.
Ben bir geceyim, sen bir ay'sın madem,
Gökyüzünde bensiz gitme, istemem...

Kendisi biraz zıt karakterlidir. Herkesin sesini çıkarttığı yerde o susar.. Herkesin ''tıp oynadığı'' zaman ise konuşmaya başlar. Seveni çok olsa da.. Bi'o kadar da düşmanı vardır.
Düşmanları onu uzaktan uzağa sever-sayar.. Belli etmezler Can'ı sevmediklerini lakin Can salak değil.. İllaki bir açık yakalar =)) En nefret ettiği şey; Çok bilmişlerin kendini ortamda gösterme çabasıdır.. ya da kendisinin en iyi bildiğini düşünen ve karşısındakinin gerizekalı olduğunu farzedip yorumda bulunan insanlara gıcık olur..
Ortamda ''ben burdayım.. Bana bakın.. Beni sevin.. Ben mükemmelim'' diye yırtınan insanlardan hiç mi hiç haz etmez.. Çok biliyosan her yerde değil, gerektiği yerde göster ki kıymeti olsun dimi ;)
En önemli özelliği şudur ki; bir yorumda bulunmadan önce kitap açıp ya da ekşi sözlüğü kurcalayıp ''amanda aman nasıl bir yorum yapsamda millet bana baksa'' tarzı düşünmmeyip.. Konuyu okuduğu an da o an aklına ne geliyorsa, elleri vasıtası ile klavyeye dokunup ekrana dökmesidir.. Tanıyanlar bilir, içi dışı birdir.
Onu biraz eleştirelim mi ? O biraz.. Hatta ne birazı bayağı patavatsızdır aslında.. Tam zirveye ulaşıcakken bir laf söyler ve pattt yere düşer bu yüzden. İşte bunun için pattttavatsız derler insana =) Yani kazanmış gözüksede, aslında hep kaybeden taraftadır. Kimseyi kolay kolay sevmez-ısınamaz. Ama bu onun mükemmelliyetçi biri olduğundan değil, karşısındakinin kafa yapısı ile alakalı bir durumdur. Kafalar uyuşmadığı zaman kişiyi tanımak için uğraşmaz.
Sorumluluk nedir bilmeyen bir şahsiyettir. Almaya korkar açıkçası.. Küçükken sorumluluk denen olgunun kendisine aşılanmamasının, korkusunda en büyük etken olduğunu düşünür ve öyledir de.
Tamam çoğu konuda az çok bilgi sahibidir ama.. Ders deyince tam bir gerizekalı diyebiliriz. Aslında yapabilir ama çalışmaya üşenen bir tip olduğu için uğraşmaz ve bu yüzden derste de kaybeder. En başarısız olduğu en çok yenildiği cephedir ''ders çalışma''
Bir de herşeye muhalefettir. Çevresi onu ''Baykal'' olarak nitelendirir. Mükemmelliyetçilikten ziyade.. Birşeyi beğenirken onun üzerinde eleştiri yapmazsa olmaz. Bu yüzden iticidir-itici bir tiptir.
Veee en büyük özelliklerinden biri. Eğer ilk başta birini sevmediyse.. İllaki o kişide bir eksiklik vardır yani onun için sevmemiştir ve bir daha kesinlikle Can'a Peygamber harici o kişiyi sevdiremezsiniz..
Tahammül edemediği bir şey daha; onun görebildiği şeyleri başkaları göremiyorsa buna anlam veremez.. Halbuki ona göre herşey ortada gözüküyordur fakat karşısındaki bunu nasıl göremez diye çırpınır adeta ve görmesi için çaba gösterir.. Gösteremezse sinir olur..

Bir daha tekrarlıyayım.. Çok bilmişlerden kesinlikle haz etmez.. Şöyle düşünür onlar hakkında ''sanki dünya üzerinde tek bilmiş o.. Diğerleri gerizekalı..'' Bildiği şeyleri ortaya döküp hava atıp bir yerlere gelemezler der.. Ve onlara sadece güler..
Onları oturup dinlemektense.. Karşısında olmayı ve sonuna kadar savaşmayı tercih eder çünkü bilir ki onlar her zaman yenilmeye mahkumdur.
Farketmişsinizdir belki.. Kalemi çokzayıf. Bunun en bariz nedeni, kitap okuma alışkanlığının bünyesine tam olarak enjekte edilememesidir.. Ancak ve ancak siyasi kitapları okur o da uyanmak için. Dilini geliştirmek en son düşüneceği şey olsa gerek..
---

Kendimi daha çok eleştiririm fakat çok uzun olur çünkü kendimi %60 beğenmem.. Ve bunu çekinmeden söylerim heryerde.. Unutmayın ki kimse mükemmel değildir. Herkes kendini öyle görmesin illaki dışardan bakıldığında görünen bir eksikliğin vardır.
Tek mükemmel vardır o da Allah.. ve onun bize sunduğu nimetlerin işlevi..
#9 - Nisan 21 2008, 23:12:51
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

nick değiştirmiş hiç haberim yoktu.
#10 - Nisan 22 2008, 00:44:49

Şizofren Sevdam..

canım caaaağğğğnn
allah tependen baktırsın -bunu demiycem demiştim ama  senin için değil :ehem -
saçını başını yolarım Caağğnnn
senin topuğuna sıktırırım caağğğnnn
-ğ- harlerini bana yapıştıran yaratık
seviyorum seni harika insan :))
#11 - Haziran 09 2008, 20:27:47

poison_black!!

-Can-
Son bir kaç gündür tanıyorum,
Kanım kaynayıvirdi.  (6)
Sevilen birisi.
E bizde severik haliylen. :ehem
#12 - Haziran 09 2008, 20:32:35

Canım Can taylırs ( Eliften esintiler )
Elif tanıştırana kadar uyuz oluyordum yalan yok bende
Sonra baktım bu can çok kafa çocuk
Demek ki neymiş ön yargı pek nalet bişeymiş
Tanıdık mutlandık
Sizde tanıyın mutlanın
Can canım Can taylırs  :kisss
Reklam gibin oldu  :Ç
#13 - Haziran 09 2008, 21:01:40
 Aşktan yana kapıyorum kalbimi ,
Sevmek bana göre değil!
Kalbimi kilitliyorum sandığıma , mantığıma merhaba.. :artis
Elif'im :bite

barbie9138

Forum ahalisinin nickinden çok adıyla tanıdığı kişidir kendisi.Kendisi mütavezelik edip bu durumu kabullenemese de pek bir popüler üyemizdir.

Blendax reklamındaki Canım Can sözcük öbeği  hiçbir genç kızın dilinden düşmez. :Ç

Kendisinin de belirttiği gibi hayran kitlesinin yanında bir de düşman kitlesi vardır.'' Bazılarının damarına dokunmanın cezasıdır bunlar Can'ım. Olur böyle vakalar.'' dedirtir bana.

Ruh ikizim. Can damarım.... (6)
#14 - Haziran 09 2008, 21:52:03

Bir kelime buldum çın çın öter;
                 Adı Candır.
Bir erik kopardım Can dalından;
İçi Can dolu,
Adı Can, yaprağı Can, lezzeti Candır.
Bir gölge düştü önüme dedi ki:
               Bir yüküm var benden ağır
               Bir yüküm var beni taşır
                                    Adı
Candır.

Toprak dedi ki:
Can Allah'ın yongasıdır
Fakat ben bir deri bir kemik
                                                  kaldım.
Bir de misafirim var adı
Candır.

Işık dedi ki:
                Renklerden, kokulardan,
Seslerden önce koşup geldim
İnsanoğluna nur topu gibi
Bir müjde getirdim,
                                 Adı
Candır.
#15 - Haziran 09 2008, 22:02:38
Mercey.

Aslinda uzakdan ßir öküz  gibi gözüken yakinlaşdikca Kuzu gibi duran biri bu   Bur Burjuva ile başladi dostlugumuz Halbuki bu devrimde beraberdik :Ç demi lean  başkanim :Ç
#16 - Haziran 09 2008, 22:11:25
Hakkımda bilmen gerekeni ;  Hakkın olduğunda söylerim ...

El çükü ile gerdege girene damat degil godoş derler ... ; )

AlternatifimCafe'nin en kısa zamanda popüler olarak tarihe geçen üyesi kendisini fazla tanımasamda yorumlarını ve imzalarını severek okurum ..

(bkz: Geyik "Can"dır (6))
#17 - Haziran 10 2008, 01:13:41

Şizofren Sevdam..

Caaağğnn yakala kafana meteor düşüyor ben gönderdim (6) (6)
pislik yaratık ne gelirse başına benden biliyor :Ç
#18 - Haziran 10 2008, 01:15:30

ScaBieS

Büyük zafer de emeği çok olan canım Can.

#19 - Haziran 10 2008, 20:32:46

evanescence_bep

Canım Can.
Ama gerçekten Canım. =)
Henüz tanışalı şurada 1 hafta bile olmadı desem yeridir; ama gerçekten sanki senelerdir tanıyorum onu.
İyi ki tanımışım diyorum.
Gerçekten mükemmel bir insan, gerçek bir insan.
Numunelik, türünün tek örneği, çerçevelet,duvara as; o derece yani.
Hakkaten, bazen düşünmüyorum değil. Şöyle çerçeveletip bizim duvara assam. Ama kıyamam işte, kahretsin. =/
Neyse, dostumsun Can ve mükemmel bir dostsun. =)
" Uzak dostluklar vardır.
Denizlerin ortasındaki bir adayla, dağların arasındaki bir göl,birbirlerinin uzak dostlarıdır.
Dostluklarını gündüz kuşlarla, gece yıldızlarla iletirler birbirlerine.. "
#20 - Haziran 10 2008, 20:37:20

Ota *** ceza alan üye insanı..
#21 - Temmuz 02 2008, 00:53:44
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Efsane geri döndü. :artis
#22 - Temmuz 02 2008, 00:54:42
« Son Düzenleme: Temmuz 02 2008, 00:55:01 Gönderen: -мσηѕσση- »

Yakın zamanda tanıştığım, ona karşı var olan sempatimi sevgiye çeviren insan..
#23 - Temmuz 02 2008, 01:03:51

Yapma bunu mayk.
#24 - Temmuz 02 2008, 01:06:37
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!

Pek Tanıdımadığım Sitede Seveninin Çok Olduğu Kişi.
#25 - Temmuz 17 2008, 10:01:26

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.