Alternatifim Cafe

Alternatif Sözlük

Discussion started on Alternatif Sözlük

Formatına alışma güçlüğü çekmeyeceğim bölümdür. Ayrıca sözlükteki güncel başlıkların burda da takip edileceğini düşündüğüm bölümdür. Kaldı ki ilk takibin ataizim konusunda yapıldığını gördüm. Bakalım bu sözlük ne yönde ilerleyecek..
#26 - Nisan 05 2008, 18:12:09
ll All the dreams we held so close seemed to all go up in smoke...ll
How I miss thee, thou shalt never be forgotten...

=>"Nasıl Bilirsiniz"é Benzetilmeye Çalışan bir Bölüm . Nasıl Bilirsiniz => Kötü Biliriz Efendim ( By ChatLaK)
=> Zırt Pırt Konu açılan Şahane Bir Kirli Bölüm.
=> Ekşi Sözlük ve Diğer Sözlük Platformalarına Beznetilmeye Ramak Kalmış Kalmış Bir Site.

Bknz : neye Bakalım Hea O Bknz Neyi İfade ediyor. Bakmıyorum Efenim (6)
#27 - Nisan 05 2008, 18:19:11
“Burada her çeşit suale cevap verilir. Her müşkil halledilir. Ama hiç kimseye sual sorulmaz.”

bir de 'Bkz:' lara link eklense tam olacak dedirten sözlük.
#28 - Nisan 05 2008, 19:54:35
Hayat aslında basittir, zorlandığında bas ittir olmuyosa hasss.. (6)

night

"Bkz:" lerin aslında bir sembol olduğu, normalde orada yazanlara ait bir konunun olmadığı sözlük (6)

ve artık iyice batan, sevimsizleşen bölüm  (6)

içine ettiler artık sözlük değil burası :P
#29 - Nisan 05 2008, 20:00:48
« Son Düzenleme: Nisan 05 2008, 23:02:43 Gönderen: Lonelyboy »

Şizofren Sevdam..

'Alternatifim sözlük' yerine 'alternatifim üye biyografileri' yazılsa daha iyi diye düşündüğüm bölüm olmakta şuan
#30 - Nisan 06 2008, 19:52:03

night

Forumun kenar mahallesi :P
#31 - Nisan 06 2008, 19:56:02

ScaBieS

Sonu rahmetli "Nasıl Bilirsiniz?" bölümü gibi olacak olan, bölüm. :P
#32 - Nisan 07 2008, 16:43:34

pixie corpse

Zaman geçtikçe suyu çıkmaya başlayan, sözlükten çok üye biyografisini çağrıştıran bölüm.
#33 - Nisan 08 2008, 09:39:41

delikadir

Bir zamanlar "Nasıl bilirsiniz?"e dönen bölüm.

Görmeden yazdım :Ç
#34 - Ağustos 16 2008, 20:59:01
« Son Düzenleme: Ağustos 16 2008, 20:59:56 Gönderen: delikadir »

delikadir

Bkz: Son günlerde aldı başını gidiyor maşallah :Ç
#35 - Ağustos 27 2008, 18:54:54

elimden geldiğince ciddi mevzulara yönelmek istemediğim bir forum eklentisi. zira formatı tamamen sözlük olan sitelerde bunu yeterince yapıyor ve akabinde belki sinirlenip, belki stres atıyorum.

Ben şimdi burada siyaset karıştıramıyorum, yasak. Karıştırsam bile dikkate alıp okuyacak üye sayısı en fazla 5'tir. Sarıkamışı anlatmak, tartışmak istiyorum deliler gibi mesela ama tartışacak var mıdır diye düşünüyorum. Ya da şu dağdan inenleri halaylarla karşılama mevzuu. şehidin annesinin ''oğlumun kanı yerde mi kalacak'' lafının aslında barışa nasıl engel olduğu konusu. bu seviyeye geldiği zaman emin olun ben dahil bir çok katkı sağlayan olacaktır. ama yok... en az 3-4 sene biçiyorum ben. çünkü yaş ortalaması 17 daha buranın. sizin liseden kopup, hayati meselelere kafa yormanız için çok var daha. çok çok hem de. onun için bu kadarı bile fazladır size. şu sözlüğün olması bile bir lütuf. ne hakediyorsanız, onu vermeye çalışıyorum ben azimle.

#36 - Kasım 09 2009, 20:37:05
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Any_one

gereksiz mesajların fazlaca yer kapladığı bölüm. bir gün oturup silsem mi, onlarla uğraşsam mı diye düşünmüyor değilim hani.
forumun içinde yer aldığından dolayı smiley kullanılıp ''bkz''ların abartıldığı bölümdür de ayrıca. fazla okuyanı olmadığından yorum yapılırken dikkat de edilmeyen bölümdür. kendimizi tanıtmak değil de hakkında yorum yaptığımız başlığı tanıtmak olmalıdır amacımız bu bölüme girerrken.
#37 - Kasım 11 2009, 20:48:00

Son zamanlara dair abuk çıkarımlar yapanlar var, onlara biz daha bir gülüyoruz.
#39 - Ağustos 02 2010, 00:25:09
Chaque semaine
Trois fois

Bölüme "olan biten" gibi bir çakma konu daha açıp ve üyelerin yazma izni olmadığı bu konuda tamamen lüzumsuz yere tatmin amaçlı mesajlar atan yöneticileri de vardır. Lüzumsuz varlıklarını böylesi hareketleriyle süsleyen yöneticilerdir.
#40 - Ağustos 18 2010, 22:11:38
Chaque semaine
Trois fois

delikadir

maşallahı var
#41 - Ağustos 18 2010, 22:47:08

yeni gördüm, gayet güzel bi uygulama, iyi düşünülmüş. insanlar bu bölümde konu açıp mesaj yazarak eğleniyolar. ehe :) forumdan bi farkı var sadece o da alıntı yapmadan tanım girmek. çok denişik geldi yaa umarım uzun solukludur.
#42 - Ağustos 18 2010, 22:50:55

Gregor Samsa

üstün zekaya sahip yazarları kanırtası geliyor insanın. :)
#43 - Ağustos 19 2010, 12:03:54
Programmer: CS3-CS4

sahiplenemediğimiz oluşum. hakkını vererek sahiplenebilseydik eğer, türkiye'deki birkaç özgün oluşum arasına dahil olabilirdik böylece. hatta donanımhaber dahil çoğu forumun öncüsü haline gelebilrdik. temelinde forum olan bir sitenin içinde sözlük konseptini oturtmak saçma veya fuzuli bir uğraş gelebilir lakin en temelde, kişilerin ''dahi anlamındaki de'yi ayırabilmesi'' açısından olumlu sayılabilecek bir girişim açıkçası. cahil popülasyonu yüksek bi yerleşkenin eğitim merkezi gibi düşünün. buraya uğrayan insanlar en azından yazmayı, imla kurallarını öğrenmesi bile yeter de artar.

'kitap okuyana çay bedava' kampanyası başlatan kitapçılar var mesela. para kazanmaktan ziyade insanları kitap okumayı teşvik etmeyi öncelik edinmiş bir fikir bu. böyle düşündüğümüzde iyi ki başlattık, iyi ki belli bir süre tadını çıkarttık diyorum. keşke devam ettirebilseydik ama olmadı. hala bir şansımız var aslında ama vaktimiz yok. benim yok açıkçası, çalışıyorum.

her daim aklıma gelip özlüyorum ben burayı. ekşi'ye rağmen özlüyorum. saflık var özünde zira. çok aç insan var öğrenmeye ve bu yüzden özlüyorum. ayda yılda bir de olsa gelip yazmak keyif veriyor. buna erinmiyorum. erinmeyeceğim de.

melaba, ehe.
#44 - Eylül 01 2015, 23:43:47

Gregor Samsa

iki üç senede bir de olsa mutlaka girip baktığım, bloğumdan, profimden yada neresi olursa, "alternatifim cafedenim" diyenlere denk geldikçe bi başka mutlu olduğum, 'zamanında güzel' bir oluşumdu burası.

alakasız bir yerden mervenin kitap yazmasını, burakın bilmem nerede işe başlamasını, cerenin hiçbir şey yapmamasını filan öğrenmek bile güzel hissettiriyor hala.
görüşüp konuşmasan bile haberin oluyor.

güzel şeyler bunlar tabi
forum bitmiş olabilir ama benim naçiz bedenim toprak olmadı henüz.
bi gözüm burada hala

tşk :ı
#45 - Kasım 16 2016, 00:50:16
Hayat aslında basittir, zorlandığında bas ittir olmuyosa hasss.. (6)

Bizede biz bitmedi demeden bitmez demek yakışır o zaman. :)

Şu an burada uzun geçmişi olanlar için tam araştırma konusu burası.
#46 - Kasım 16 2016, 07:20:57
Bilgi Paylaştıkça Çoğalır
Sizin katkılarınızla büyüyoruz: //www.alternatifim.com

Forum Kullanımıyla İlgili Genel Yardım, Forum Kuralları, İmza Kuralları, Rütbeler, Sıkça Sorulan Sorular
Özel mesajla yardım etmiyorum, sorununuzu forumda belirtebilirsiniz.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.