Alternatifim Cafe

Askere gidecek bir erkeğin ruh hali

Discussion started on Bay

ben daha gitmedim ama ama mayısta yolcuyum.peki diğer askere gitmiş olan yada gidecek olan hemcinlerim ne düşünüyor diye ben merak ediyorum.
benim düşüncem.ben şimdi askere gidicem.annemin babamın yanından ayrılmadım bu yaşıma kadar.bana hep onlar sağip çıktı.
ama oraya gidicem ve bir başımayım.bunamı yanayıum yoksa beni orda 4 gözle bekleyen üst deverelerimin beni köle gibi kullanmasınamı yanayım.onları geçtim vatan korumaya gidiyorum diyorum kendi kendime.peki ben orda eksi bilmem kaçta titreyerek koruduğum insanlar o memlekette neler yapıyolar.bu düşüncede aklıma giriyo.
ardından açlığa taamülüm hiç yoktur ben orda ne yicem ne içicem.sabah kaçta kalkarım acaba.yada beni nasıl kaldıracaklar.
komutanlar dövüyolarmış ve kimse kıkın bile çıkartamıyomuş.adama bana vuracak ve ben bişe demicem o nasıl olacak onu anlayamıyorum.
ardından beni kral gibi askere göndereckler,ailem ağlicak ben onları görücem ağlicam orda rezilş olacam.
açıkcası yakınlarımdan kimse bilmiyo ama ben askerlikten korkuyorum.ben zayıfım ve hırslıyım.eğerki 2 sene boyunca bu konu burda durursa ve ben geldim diye mesaj yazmamışsam bilinki ya birini vurdum hapisteyim,ya ben kendimi vurdum cehennemdeyim.
biraz makale gibi oldu ama neyse herşey vatan için.herşey görücez mecburuz.
ya allah aşkına birileri bişeler yazsın yanlız olmadığımı bilim.
#1 - Mart 03 2008, 21:59:05
« Son Düzenleme: Temmuz 24 2008, 23:55:34 Gönderen: Bahtsız Bedevi »
BİR HİLAL UĞRUNA YARAB NE GÜNEŞLER BATIYOR.
Derken Mehmet Akif bizi düşündümü acaba.
herşey hilal uğruna.

askere gidecek insan gururlu olur (ya da öyle olması gerekir).
benim de askerliğim gittikçe yaklaşıyor ama hiç öyle korkularım yok, aç kalmazsın merak etme (:
dayak olayının eskisi gibi olduğunu sanmıyorum..
azıcık delikanlı ol, oraya işkence görmeye değil vatanını korumaya gidiyorsun!
koruduğun insanların içinde elbet o..spu çocukları da var ama bu canın pahasına koruman gereken bir vatanın olduğu gerçeğini değiştirmez..
#2 - Mart 04 2008, 00:30:52
Hayat aslında basittir, zorlandığında bas ittir olmuyosa hasss.. (6)

Mayısta Banada Askerlik Yolu Gözüktü.. Ama inan Senin Kadar kOrkmuyorum Çünkü Askerlik anaocağı Değil :) Sen Orda Bazı Zorluklara Göğüs Geleceksin Ki Oda Sana İlerde Lazım olacak Olan Zorunlu Faydali Şeyler. Bence bu kadar  Tırsma :) Yoksa ne senin Askerlik biter Ne Bu Korkuların :P  88/2 :P
#3 - Mart 07 2008, 08:48:10
“Burada her çeşit suale cevap verilir. Her müşkil halledilir. Ama hiç kimseye sual sorulmaz.”

bnim en az 7 yılım war şanslıyım ama o 7 yıldan sonra bunları sölicekmiyim bakalım dayak karşısında cewapsız kalamam emir alamam aç kalamam her gün aynı şeyi yiyemem :Ç işim zor
#4 - Mart 23 2008, 21:35:18

yok kardeş sende beni iyice tırsık bişe yapmışsın kafanda.okadarda değil tertip.

Mayısta Banada Askerlik Yolu Gözüktü.. Ama inan Senin Kadar kOrkmuyorum Çünkü Askerlik anaocağı Değil :) Sen Orda Bazı Zorluklara Göğüs Geleceksin Ki Oda Sana İlerde Lazım olacak Olan Zorunlu Faydali Şeyler. Bence bu kadar  Tırsma :) Yoksa ne senin Askerlik biter Ne Bu Korkuların :P  88/2 :P
#5 - Nisan 06 2008, 20:12:14
herşey hilal uğruna.

Bence insan çok deişik olur yha.Benim daha war ama genede ne bilem sewdiklerinden o kadar süre ayrı kalmak koyar biras adama.Hele birde komutanların uyus çıkarsa zıçtın demek :S
#6 - Nisan 13 2008, 02:04:46
Terli ve Kirli bir dünya burası...

benim daha var ama o kadar koymaz diye düşünüyorum bir tek yemek sorun olur diye düşünüyorum çünkü yemek seçiyorum da (: ama askerlik çok farklı bişe oldunu biliyorum haydi hayırlısı
#7 - Temmuz 24 2008, 23:54:10
Boğulmak değil korkum inan nefes alamamak
Rüyayı gerçek etmenin kolayı uyumak
Bir şeyi çok isteyip de hiçbir zaman alamamak
Hayat çocukken oynadığım kırık bir oyuncak

Yeni!
yok kardeş sende beni iyice tırsık bişe yapmışsın kafanda.okadarda değil tertip.

+1 rep
#8 - Temmuz 26 2008, 13:00:51
« Son Düzenleme: Haziran 24 2010, 15:00:49 Gönderen: Janus. »
kısmet

benim düşüncem.ben şimdi askere gidicem.annemin babamın yanından ayrılmadım bu yaşıma kadar.bana hep onlar sağip çıktı.
ama oraya gidicem ve bir başımayım.bunamı yanayıum yoksa beni orda 4 gözle bekleyen üst deverelerimin beni köle gibi kullanmasınamı yanayım.onları geçtim vatan korumaya gidiyorum diyorum kendi kendime.peki ben orda eksi bilmem kaçta titreyerek koruduğum insanlar o memlekette neler yapıyolar.bu düşüncede aklıma giriyo.
ardından açlığa taamülüm hiç yoktur ben orda ne yicem ne içicem.sabah kaçta kalkarım acaba.yada beni nasıl kaldıracaklar.
komutanlar dövüyolarmış ve kimse kıkın bile çıkartamıyomuş.adama bana vuracak ve ben bişe demicem o nasıl olacak onu anlayamıyorum.
ardından beni kral gibi askere göndereckler,ailem ağlicak ben onları görücem ağlicam orda rezilş olacam.
açıkcası yakınlarımdan kimse bilmiyo ama ben askerlikten korkuyorum.ben zayıfım ve hırslıyım.eğerki 2 sene boyunca bu konu burda durursa ve ben geldim diye mesaj yazmamışsam bilinki ya birini vurdum hapisteyim,ya ben kendimi vurdum cehennemdeyim.

aynen bende öyle düşünüyorum. benimde askerlik yaklaştı umarım tecil ettirebilirim yoksa hiç gitmeyi düşünmüyorum gerekirse kaçarım askerlik çok zor...
#9 - Eylül 21 2008, 01:48:59
« Son Düzenleme: Eylül 21 2008, 01:49:48 Gönderen: Mexico_Erkegi18 »

torunlar cevap yazdığınız için teşekkürler
orda yazdıklarımın hepsi oldu oluyo olucak şu an 135 günlük askerim kaldı şafak 325
bursaya düştüm devrem topal solucan sen ne yaptın.
bursa ışıklar askeri lisesinden selamlarla.
#10 - Eylül 28 2008, 13:02:02
herşey hilal uğruna.

oo abi iyi yere düşmüşsün ya bursa çok güzel yer
#11 - Ekim 01 2008, 19:26:05
kısmet

gerçekten öyleymiş tadını çıkarıyorum ama gecesini çok merak ediyoruz inşallahbirgün gecelerinide gezicez
#12 - Ekim 11 2008, 10:35:23
herşey hilal uğruna.

delikadir

Heyecandan tir tir titrer, eli ayağına dolanır, gurur duyar. :Ç
Hele otogarda  onca kişiyle öpüşüp koklaşırken tam bir salak hal alır. :Ç
#13 - Ekim 13 2008, 18:00:28

olum aranızda hiçmi askere gidecek adam yok.herneyse
ben izindeyim istanbula geri geldim bi hikaye var alem olmuş puşt.o düşüncelerdeyim ama sağolsun yinede sadık dostlar varmış
askerlikten demeçler yazıcam buna benzer bişeler varsa ekleyebilirsiniz
şafak 250 bitermi
ayrıca kadir senin o titremen heyecandan değil korkudan ve panikten olacaktır bundan emin ol
#14 - Aralık 04 2008, 19:49:13
herşey hilal uğruna.

Şahsım adına konuşacak olursam; gayet sakin... Gerçi 3 senem var daha ama ben dilekçemi vermişim zaten doğu diye. Yapmamak için direnenlere inat gönüllü doğu... Kimine göre enayilik, kimine göre salaklık, kimine göre fedakarlık ama bu yaptığımın tek bir hakka denk gelemez, o da; vicdan-ı ret... yaptığım kesinlikle bu değildir.

Utanırım zaten savunsam böyle birşeyi. Toprağın altındaki şehitlerden utanırım, bu millete şehitliği layık görmüş olan Allah'ımdan utanırım... Kaçamam ben yani askerlikten. Kaçsam başım dik yürüyemem bu topraklarda.

Türk olan baba askere gitmeyen adama kız vermez bu ülkede en basiti... İş vermez, aş vermez... Ha yersin belki çürük raporu alarak yaparsın bu dediklerimi ama ilerde utanırsın...

Neyse, ben rahatım...
#15 - Aralık 06 2008, 02:18:52
« Son Düzenleme: Aralık 06 2008, 02:19:26 Gönderen: ben hakimim masum bey »
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

ASKERLİKTEN DEMEÇLER
Uygun adım marş                                               
Ayda 20 lira maaş
Hergün bot boya traş
Çekilirmi bu askerlik arkadaş.
Sabah erken kalkması
Karı gibi yatak yapması
Koyun gibi sayılması
Bitermi bu askerlik arkadaş.
Sabah erkenden kalkması
Her sabah mıntıka yapması
İstikamet eğitim sahası
ÇEKİLİRMİ BU ASKERLİK ARKADAŞ.
#16 - Aralık 06 2008, 11:00:54
herşey hilal uğruna.

ASKERİN TANIMI
460 gün uzunluğunda
60 hafta genişiliğinde
15 ay ağırlığında
Ceza ile uslanan
Traş ile süslenen
Bulgur pilavı ile beslenen
Onbaşının geri tepmesi
Çavuşun ileri itmesi ile çalışan
Seri olarak dayak yiyebilen
Sonsuz dayanma gücüne sağip
Bot ile kep arasına sıkıştırılmış
Allahın zavallı kuluna ASKER denir.
#17 - Aralık 06 2008, 11:06:04
herşey hilal uğruna.

BURASI
Burası ne cennet nede harikalar diyarı
Burası insanların susup silahların konuştuğu
Kuşların yerine mermilerin uçtuğu
Çiçeklerin yerine barutun koktuğu
kurtların bile yuva yapmaya korktuğu
Akreple yılanın yanyana yattığı
Irmak yerine kanların aktığı
İnsanların yaş*** için öldürmek zorunda kaldığı
ASKER OCAĞI.
Hepinizi bekleriz.
               88/2
#18 - Aralık 06 2008, 11:10:34
herşey hilal uğruna.

Ruh halim cook degişik :D  alişim die Şimdiden saclarimi kestirdim :D 3 Nömere:D
#19 - Aralık 08 2008, 01:29:42
Hakkımda bilmen gerekeni ;  Hakkın olduğunda söylerim ...

El çükü ile gerdege girene damat degil godoş derler ... ; )

Zamanla Alışıyosun Kardeşim Askerliğede..

Sayılı zaman tek tesellin bu olsun 1 gün gelicek 1 gün kalıcak..
Bazı Arkadaşlarım var doguda askerlık yapmasına ragmen ordakı ortamı özledım dıyen..

Benimde Askerlık Tecıllıydı tecıl bitti 2009 şubatta bende askerim ama inan dert etmiyorum dedıgım gıbı sayılı zaman gelır gecer ve hersey olcagına varır herseyınde Hayırlısı olması dileğiyle... !
#20 - Ocak 06 2009, 00:17:49

Benim daha okulun bitmesine 3 yıl var . 1yıl da staj desek oooOOooo... (6)

Ben şunu bilir şunu söylerim.
Herkes askerlikten şikayet eder,gitmeden önce , gittikten sonra,geldiğinde bile... fakat kimse bilmez ki hayatın tüm güzel anıları burada yaşanır... sık sık şikayet şeklinde de olsa bunları konuşmak da bunun kanıtı değil midir ?
#21 - Ocak 06 2009, 00:26:28
Bu teknik dilimde mürekkep kadar koyu.
Kayıp bir ortam doğru,uzan yatağıma ve soyun . . .  : Şş

Emrah konun açılmış bu fırsat kaçmaz.Emrah ilerleyen zamanlarda burda hatıra dursun diye birşey yazacam. (6)

Ruh halim cook degişik :D  alişim die Şimdiden saclarimi kestirdim :D 3 Nömere:D
#22 - Ocak 06 2009, 00:34:22
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!

Yeni!
Herkese nasip olmayan,vicdanı bozuk olanlara red olması gereken en büyük mertebeye saygısızlık yapmanın anlamı yok,vatani görevini yapmakta olan biri olarak halimden gayet memnun,gelecek arkadaşlara tavsiyem şudur ki; asla duyduklarınıza inanmayın.
#23 - Ocak 10 2009, 20:10:29
« Son Düzenleme: Haziran 28 2010, 20:16:15 Gönderen: ÖMeRÇiP »
''  Kaybedecek neyin var,ihtimalinden başka...

eğer seneye tecil ettirmesem Alternatif askerlere katılırım
#24 - Ocak 14 2009, 12:09:36
Kimseyi tanıyamıyorum. Daha doğrusu kendimi tanıyamıyorum . Ben kimimki sizleri tanıyayım.

delikadir

Heyecandan tir tir titrer, eli ayağına dolanır, gurur duyar. :Ç
Hele otogarda  onca kişiyle öpüşüp koklaşırken tam bir salak hal alır. :Ç

2. cümle olamayacak malesef (6)
Ve teslim günü yaşlaktıkça heyecanı kat kat artar.
#25 - Şubat 08 2009, 14:12:22
« Son Düzenleme: Şubat 08 2009, 14:12:41 Gönderen: Issız Adam »

Üye:

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.