Alternatifim Cafe

20 Bin Türk'e Ait Toplu Mezar Bulundu !?

Discussion started on Tarih

20 bin Türk'e ait toplu mezar bulundu 


BİTLİS (İHA) - Bitlisin Mutki ilçesi Kavakbaşı beldesinde Ermeni çeteleri ve Rus birlikleri tarafından katledildiği belirtilen çoğunluğu kadın ve çocuk, yaklaşık 20 bin Türk'e ait toplu mezar bulundu.

 
Birinci Dünya Savaşı'nda Ermeni Çetelerinin Katliamına Uğramış Mağdurlar Derneği Başkanı Mehmet Törehan Serdar, 1915 yılında Rus ordusunun Bitlis'i işgal ettiğinde Kavakbaşı bölgesinde öldürülen 20 bin kişinin mezarlarını bulduklarını söyledi. Serdar, Rus ve Ermenilerin katlettikleri insanları toplu olarak gömdüklerini belirterek, "Gömülen cesetlerin Türklere ait olduğunu belirledik. Aralarında kadın, yaşlı, asker ve çocuklara ait iskeletlerin de yer aldığı buluntular üzerindeki incelemelerimiz sürüyor.

 
Hava şartlarının ve arazi zeminin uygun olmaması sebebiyle araştırmalarımız aksıyor. Hava şartlarının düzelmesinin ardından incelemelere kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu katliam Osmanlı arşivinde geçiyor. Aynı zamanda İngilizlerin Türkleri zan altında bırakmak için Ermeni katliamını anlattığı 'Blue Book' yani 'Mavi Kitap'ta da geçiyor. Türkiye'de yapılan en büyük katliam Bitlis'te bulundu" dedi.

Ermenilerin 24 Nisan'ı sözde soykırım günü ilan ettirmek için tüm dünyada seferber olduklarını belirten Mehmet Törehan Serdar, katliam örneklerinden birinin daha gün yüzüne çıktığını belirtti. Serdar, "Ermenilerin ve Rus kazaklarının Türkiye'de yaptıkları en büyük katliam budur. 20 bin kişiye ait olduğunu tahmin ettiğimiz ve incelemeleri devam eden vahşeti, kanıt olarak göstereceğiz. Ermeniler ellerine pankart alıp Türkiye'yi katliamla suçlamayı biliyorlar. Fakat tarihi hiç bilmiyorlar ya da işlerine gelmiyor. İşte katliam diyenlere belge. Kim, kimi katletmiş, işte kanıt" şeklinde konuştu.
#1 - Ocak 24 2008, 20:03:29
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Olmaz ama ermeniler türkleri katletmemiştir ki türkler ermenileri katletmiştir.bu haber doğru olamaz kazılar mantıksız.kedidir onlar kedi.

imza:Orhan Pamuk
#2 - Ocak 24 2008, 21:15:09
''  Kaybedecek neyin var,ihtimalinden başka...

Bence bizde bunu savunup Nobel ödülünü alabiliriz. Nasıl fikir :sizo

Hepimiz Ermeniyiz.. (!)
#3 - Ocak 24 2008, 21:19:09
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Ardahan'lı olarak bu tür mezarlarla sık sık karşılaştığımı söyleyebilirim..katliam buralarda daha dehşet boyutlarda..keza şehir merkezinden geçen kura nehri aylarca camilerde yakılarak öldürülmüş insan kanı ve yağı taşımıştır Hazar Denizine...
#4 - Ocak 24 2008, 21:33:55
Bu teknik dilimde mürekkep kadar koyu.
Kayıp bir ortam doğru,uzan yatağıma ve soyun . . .  : Şş

Bu haberden sonra Ermeni soykırımını destekleyenleri SUSMAYA davet ediyorum !!
#5 - Ocak 26 2008, 19:44:52
Menino quem te fez?
Quem te deu tanta guarida,
Quem te mostrou a beleza
De dançar dentro da briga?

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.