Alternatifim Cafe

Böyle Anayasa Gördünüz mü..

Discussion started on Ermeni Sorunu

"Üçüncü Dünya Ermeni Kongresi" olarak da anılan 1985 Sevr Kongresi'nde kabul edilen Ermeni Anayasası'nın takdim konuşmasını yapan Kongre Başkanı Rahip James Karnuziyan, Ermenilerin bölünmelerinden büyük sıkıntı çekildiğini açıklayarak, bu sıkıntıların giderilmesini ve birliğin sağlanmasını gerçekleştirmek için "birleşik bir grup" olmaktan başka çare bulunmadığını, Anayasa denilen metnin bu amaca yönelik bütün görüşleri kapsamı içerisine aldığını anlatmıştır.

Tarafsız gözlemciler, Anayasanın uygulanması halinde, "Ermeni davası için mücadele veren her türlü kuruluşun ve örgütlerin, Ermeni Kongresi'nin şemsiyesi altında toplanacağını" açıklamışlardır.
Anayasa'da "Ermeni Kongresi"nin amaçları genel olarak şöyle anlatılmıştır:

Dağınık halde bulunan Ermenileri birleştirmek ve bir yapı oluşturmak.
Kongreyi, dünyanın tanımasını sağlamak.
Türk işgali altındaki Ermeni topraklarını (!) kurtarmak için tüm siyasi ve diplomatik yolları kullanmak.
Ermenilerin vatanlarına dönüşlerini örgütlemek ve bunun için hazırlıklar yapmak.
Kongre merkezi İsviçre'de bulunacak.
Ermeni Ulusal Konseyi, Genel Kurul, Yönetim Konseyi gibi kuruluşlar oluşturulacaktır
#1 - Mayıs 28 2006, 15:19:53
« Son Düzenleme: Ağustos 16 2006, 20:41:03 Gönderen: _TrAiToR_ »
imzanız kural dışı.

Ms.ExtacY

Osmanlı saolsun.. :öff
#2 - Haziran 27 2006, 15:45:18

eslem

yuh diyorum sadece  :vur
#3 - Temmuz 07 2006, 20:36:37

Türk işgali altındaki Ermeni topraklarını (!) kurtarmak için tüm siyasi ve diplomatik yolları kullanmak.    

he he tabi kullanın kullanın Türk işgalindeki topraklarınızı(!) kurtarmka için diplomatk yolları.Acaba kendi toprağını bir ülke nasıl işgal edebilir bu da yeni çıktı herhalde   :nohashas
#4 - Eylül 15 2007, 22:32:38
AŞK ALIR BENİ KANDIRIR BENİ Bİ ÇOCUK GİBİ...:(

Türk işgali altındaki Ermeni topraklarını (!) kurtarmak için tüm siyasi ve diplomatik yolları kullanmak

Size sesleniyorum Fransız köleleri..!Sen bu vatana girip topraklarını alacaksın ve biz millet olarak "Buyrun" girin mi diceğiz?..!Kusura bakma ama çok beklersin...!Bu vatandan bu saatten sonra kimse en ufak bir toprak parçası alamaz buna kımsenın gücü yetmez..!Babanız Fransa oLsa bile alamaz..!Unutma o işe kalkacağın gün karşında 70 Milyonluk ordu görürsün..!Buna bence cesaretiniz yetmez..!
#5 - Aralık 30 2007, 12:57:47
İmzanız kural dışı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.