Alternatifim Cafe

Kaptan Swing

Discussion started on Çizgi Romanlar

1966 Temmuzunda Stüdyo EsseGesse tarafından yazılıp çizilmeye başlanan Kaptan Swing, her biri 64 sayfa olmak üzere 280 serüveni yayınlanmıştır. Çok çeşitli senaryolar ve cep kitabı boyutlarında yayınlanan bir dergi olmasına rağmen çok detaylı çizilmiştir. Kaptan Swing'e hayat veren ustalar; Giovami Sinchetto, Dario Guzzon, Pitero Sartoris'tir. Günümüzde Sergio Bonelli Editore tarafından yayınlanmaktadır. Kaptan Swing ülkemizde uzun yıllar çeşitli formatlarda yayınlanmıştır. Şuan da Hoz Comics tarafından aylık iki macera bir arada 128 sayfa ve düzensiz aralıklarla renkli olarak yayınlamaktadır.

Karakter Hakkında 
1773 yılında Kuzey Amerika kolonileri, İngiltere Kralı'nın adıyla ortalıkta terör havası estiren İngiliz birliklerine karşı ayaklanırlar. "Kırmızı Urbalı"lara karşı kendi askeri birliklerini kurarlar. Bu askeri birliklerden birisi de Ontario Gölü kıyısındaki Ontario kalesinde üstlenmiş bulunan; Kaptan Swing'in yönetimindeki Ontario Kurtları'dır. Başında samur kürkünden şapkası, tabancası, kılıcıyla bu dinamik, genç ve sempatik kahraman okuyucunun beğenisini kazanacak bütün özelliklere sahiptir.

Arkadaşları 
Kaptan Swing'in en yakın arkadaşları: Geveze ve şıp sevdi biri olan, kel ve sakallı Mister Blöf (Mister Bluff), Onun ayrılmaz parçası olan çelimsiz fakat sadık köpeği Puik (Pouik), Durmadan atalarından söz edip, kötü kehanetlerde bulunan kızılderili şefi Gamlı Baykuş (Hibou Lgubre), Swing'e gizli bir aşkla bağlı olan, kalenin yemek işlerine bakan güzel sarışın Betty (Doroty), Tek kollu kancalı denizci Ontario Gemisi'nin kaptanı Kanca'dır.
#1 - Aralık 31 2007, 18:17:51
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.