Alternatifim Cafe

Ersin Karabulut

Discussion started on Yazarlar - Çizerler

_DaRkdreams_

Ersin Karabulut (d. 3 Haziran 1981, Eminönü, İstanbul) Türk çizer.

3 Haziran 1981'de İstanbul - Eminönü'nde doğdu. Babası da kendisi gibi hayatını çizerek kazanıyordu. Bayrampaşa ilköğretim okulunu ve Vatan Anadolu Lisesi'ni bitirdi. 16 yaşında ilk karikatürü, Pişmiş Kelle dergisinde yer buldu. Daha sonra çizdiği köşeler yayınlanmaya başladı. Bir Süre Gırgır ve Ördek dergilerinde de çizdi. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümüne girdi. İkinci sınıfta Lombak dergisinde ve daha sonra da Penguen dergisinde çizmeye başladı.

Yakın zamana kadar Penguen dergisindeki "Sandık İçi" isimli köşeyi çizmekteydi, çizgi-öykü tarzında çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca, Sandık İçi  adlı bir kitabı bulunmaktadır.

2007 Ağustosunda, Yiğit Özgür ve Memo Tembelçizer gibi bir grup çizerle birlikte, yeni bir dergi çıkartmak üzere, Penguen'den ayrılmış ve 5 Eylül' de Uykusuz adlı dergiyi çıkarmaya başlamışlardır. Şu anda İstiklal Caddesinde oturuyor.

#1 - Aralık 21 2007, 19:26:29
« Son Düzenleme: Aralık 21 2007, 19:29:49 Gönderen: Benim Tuzum Kuru »

eheh biliorum istikalde oturduğunu ve buna çok memnun olduğunu,anlattı geçenlerde köşesinde.zaten o kadar bizden biri ki,her şeyini bildiğim dost gibi.sandıkiçiyle bize kendi hayatını,yüreğini açmış bir insan.aa bunu ben de yaşadım,aynısı ya ersin,bu kadar da olmaz diyerekten okuyorum her hafta.ve evet,ilk onu okuyorum,onu çok yakın buluorum kendime.
aslında..ersin karabulut deyince yazmak istemedim çünkü o benim için çok şey.kendine çok şey ifade den biri hakkında yazmak çok güç,kitlenip kalıyorsun.o yüzden uzatmayacağım daha fazla,çünkü kendime işkence oluyor,farketttim.
seviyorum ersini hem de çok,içtenliğini de,anlatımını da,hayatını da...
sakın takmasın aa atıosun sallıosun dienleri.
#2 - Aralık 22 2007, 16:40:19
give me something to kill the pain
there is no tomorrow and no today
my soul is not for eternity
...and i know i will fade away in memories

Bir insan kendisini bu kadar mı iyi çizer, anlatır? Kendisini iyi çizmesinden ziyâde, beni de iyi anlatıyor, seni de öyle hatta onu da öyle. :D

Severek takip ediyoruz Ersin Karabulut'u.
#3 - Aralık 23 2007, 22:46:01

kendini hep kötü çizen ama aslında çok yakışıklı olan bir karikatürist kendisi
özellikle de ersinin baloncukları çok orjinal ve hoşş :D
çok seviyorum kendisini+karikatürlerini :D
#4 - Şubat 10 2008, 22:56:11
[img]http://www.mediabistro.com/agencyspy/original/gossip_girl.JPG[img/]

Zeitgeist

Fazlasıyla sempatik olduğunu düşünüyorum. Sürekli giydiği, tabiri caizse, üzerinden ameliyatla alınacak olan çizgili tişörtünü böğrümüze bastık artık. O tişörtü bana verebilir, yastık kılıfı olarak kullanabilirim ve her daim koklayabilirim onun terlerini. -_-

Uykusuz'u almamdaki baş sebep, ilk onun köşesini açarım, okurum zati. Okurken, dünyadan kendimi soyutluyorum lan.

Sevenzi seni ayılar gibi.  :sizo
#5 - Kasım 22 2008, 20:40:50
« Son Düzenleme: Kasım 22 2008, 20:42:33 Gönderen: Zeitgeist »

gerçekten çok güzel yazıyor bu adam
yeraltı öyküleri(lombak) hastası olduğum bir yazı okurken eh eh ene noluyo ha diye tepkiler verdirtiyo şahsen bana
beğendiğim bir yazar
#6 - Kasım 22 2008, 20:57:06
İmzanız kural dışı.

Ya bu adam çok iyi çiziyor gerçekten ve çok tatlı yaa. =D
#8 - Aralık 07 2008, 20:56:03
out of the ash
i rise with my red hair
and i eat men like air.

sessiz yalnızlık

Tipe bak yahu  :bite

#9 - Aralık 17 2008, 15:07:10

Zeitgeist

3. resim ne lan öyle. Offff. (6)
#10 - Aralık 17 2008, 15:07:50

sessiz yalnızlık

1. resimde fena yalnız.Şebeklik modunda.  (6)
#11 - Aralık 17 2008, 15:24:49

Takipteyim.
#12 - Ocak 02 2009, 23:22:06
İMZA.

Cilt i baş ucumda olan, her akşam yatmadan önce kesinlikle okuduğum, sevdiğim bir çizerdir kendisi.
#13 - Ocak 14 2009, 23:52:29
He-man in abisi Çetin.

sessiz yalnızlık

Peşinden ergen kızlar gibin "ersiiiinnğ" diye bağırarak koşabilirim.Ya da dergiye gidip "ben geldim ersinğğ." diye boynuna atlıyark şizo modunda takılabilirim.O derece bi bağlılık bu.Çizimlerinde en ufak ayrıntıyı bile ufak ayrıntısına kadar çizebilir.Günlük olayları kendi üslubuyla o kadar güzel anlatır ki.Bu yüzden okunasıdır öyküleri.Hatta tekrar tekrar okunasıdır.Mizahın çok farklı yerindedir; sıradan gibidir ama değildir.Kısacası severim,ölürüm.
#14 - Haziran 29 2009, 15:17:16

Eneee peltek lan buu, yirim
#15 - Haziran 29 2009, 19:48:12
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Zeitgeist

Sayesinde çizgili tişört manyağı oldum anasını. Kendimi mahkum gibi hissediyorum artıkın. /:
#16 - Ekim 28 2009, 21:35:54

Okurlarıyla samimi, organik bir bağ kurduğu sanılan fakat okurlarına zerre önem vermeyen, samimiyetlik adı altında komplike olmak için uğraşlar veren, yapmacık, yaman, adamakıllı şımarık çizer.
#17 - Ekim 28 2009, 21:48:30

Zeitgeist

OHA! NE dedi ! Şu topicteki kızları görüyor musun? Hepimiz seni parçalarız vıyaç. ;)
#18 - Ekim 28 2009, 21:51:00
« Son Düzenleme: Ekim 28 2009, 21:52:22 Gönderen: Gebere Jackson »

Any_one

bi arkadaşım ona vermek istiyo mesela çok etkiliyo bu çiser ama bi arkadaşıma da söz vermiş bu hafta sayfamda senden bahsetçem diye, sösünü tutmamış işte. önem vermiyo işte bence de. yani.
#19 - Ekim 28 2009, 21:58:52

bu kadar sevimli bi adam kendini neden böyle mal mal şişko, göbekli, gıdısı sarkmış şekilde falan çiziyor anlamıyorum. ama kıvırcık saçları ve baloncukları yeter onun. bildiğin şeker; at ağzına damağın ve dilinin arasında erisin ersin.
#20 - Kasım 13 2009, 23:14:12

'Aaa aynı ben' insanı.Sandıkiçi güzeldir ama penguen'deki duygusallığını yitirmiştir.Kendisi de bunun farkındadır.Ayrıca köşesindeki çizimlerle penguen'deki kadar uğraşmadığı da görülen bir gerçektir.Taramaları harikadır.Bazen tiksindiğim olsa da samimiyetine inanmak istediğimdir,evet bütün bunların bütünüdür benim içim o.
#21 - Ocak 30 2010, 02:53:19
insan evladı yalanını, açık vermeyen bir kurguyla yaşatabilirse herhangi bir vicdani sorun yaşamaz. çünkü fire vermeyen bir yalan, gerçekliğin yerini hiç boşluk bırakmadan doldurmuştur. ama yalan ufacık da olsa bir yerinden meme yaparsa işte o zaman bir vicdan karnavalı yaşanmaya başlar ve bazıları için de sonu gelmez bir kaygı şöleni.

Üye:

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.