Alternatifim Cafe

Uykusuz

Discussion started on Haftalık - Aylık Mizah Dergileri

Mizah ; Siyasettir . Bu kadarda basittir bu olay . Yiğiti'de Memo'suda Erisn'ide Umuıt'uda çekinmeden haklıyı haksızı soldan soldan vurur toplumun yüzüne . Uykusuz iyidir , güzeldir , candır .
#76 - Mayıs 10 2009, 03:06:09

Any_one

Geçen hafta sandık içini en sona bıraktıydım okumak için, son noktayı koymuştu. Benim de çalıştığım derginin kendi sayfamın açık bir şekilde yoldaki halini göresim gelmişti bir an. + iki nokta. Belki de görürüm nan..
#77 - Mayıs 11 2009, 20:29:53

waffle yemeye gittiğimizde alır hep darque'cim okuruz beraber güleriz herkes de bize güler sonra da yumuluruz vafıla ohh.
#78 - Mayıs 19 2009, 00:32:35
İmzanız kural dışı.

Uykusuz iyidir ya.
Son birkaç haftadır yazmıyor Yiğit Özgür.
Bir eksizklik var .p

Herneyse Yılmaz Aslantürk, Fırat Budacı, Cihan Ceylan, Uğur Gürsoy..
sevmekteyim.

Pek sevmekteyim, özenle okumakta ve saklamaktayım.
#79 - Temmuz 12 2009, 19:28:56

Ya çok dandikleştii ciddenn..
Bunu duysunlar diye sölüorm.. off off su yaz günlernde çok ihtiyacmz var evde sıkılıorz ama çok kötü çıkarıolar bncce dergiyi..
#80 - Temmuz 27 2009, 23:07:52
İmzanız kural dışı.

Zeitgeist

Katılıyorum. Kaç aydır almıyorum o yüzden.
#81 - Temmuz 27 2009, 23:33:09

Fantastik kişisel iletinin yanında yaptığın yorum çok sırıtıyor be IamPossible. Bu espri anlayışına hitap etmedikleri için dandik oluyorlarsa; çok şükür ki dandikler. Farklı bir sebepten dolayı dandikleştiklerine inanıyorsan, bunu öğrenmeyi çok isterim. Birkaç gereksiz çizer olduğunu yadsımam, buradan isim verip rencide etmek istemiyorum. Uğur Gürsoy ve Umut Sarıkaya'nın üstün performanslarını her hafta görüyor ve her hafta istisnasız bir karikatürlerine gülüyor olduğumdan bu saptamayı yanlış buldum. (Ayrıca Gebere Jackson'ın yancı tavırları da sinirimi bozmadı değil!!!!!)

Asıl "dandik" olan ve eleştirilmesi gereken nokta her hafta daha da çoğalan pervasızlıkları, ilgisizlikleri ve -onların hiçbir suçu olmadığı halde- psikopat Fırat hayranı kitlenin çoğalması ve ülkenin her yerinde salgın bir hastalık gibi görülmesi.
#82 - Temmuz 28 2009, 04:28:38
« Son Düzenleme: Temmuz 28 2009, 04:30:14 Gönderen: vyacheslav »

mg

Derginin dandikleşmesinden ziyade siyasi taşlamaları bir koftileşti, yüzeyselleşti sanki. Şimdi birisi çıkıp zaten siyasi mizah yapmak gibi bir misyonları yok derse eyvallah derim, zaten it gibi almaya devam ediyorum dergiyi..
#83 - Temmuz 28 2009, 18:15:45

Zeitgeist

2 adam yüzünden de 1.5 lira veremem dergiye kusura bakmayın. Yol param o benim. (6)
#84 - Temmuz 28 2009, 19:21:01

Valla ' vyacheslav ' yazdıımı okudun mu bilmiyorm ama bn orda kimseye bişey sölemedim..DErgi çok dandikleşti dedim kesinlikle arkasındayım çünkü eski performanslarını göstermiyorlar.. Kafasına göre biri o bölümü yazmıyor biri bu bölümü yazmıyorr.. Biz orda parasını verip karşısında bi emek bekliyorz ve bunu biraz ciddiye almaları gerekir..
Bu arada benim kişisel iletimden sana ne? Benim espri anlayışım hakkında konşmak da senn gibi daha okuduğunu anlayamayanlara düşmez..
#85 - Temmuz 29 2009, 19:52:05
İmzanız kural dışı.

Dergiye doğrudan bir eleştiri yaptığında, bu eleştirinin muhatabı derginin basılı olduğu kağıt değil, arkasındaki ve bu oluşuma emek veren, eserlerini yayınlayan kimselerdir. Ben de bu derginin dandikleşmediğini söyledim. Ama ülke meselesi haline getirip, burada ateşli bir şekilde onları savunacak değilim. Ben seviyorum ve almaya devam edeceğim. Dandikleştiğine inananlar için alternatif çok. Son yazdığın cümle için ise tek önerim bu kadar heyecanlı olmaman.
#86 - Temmuz 29 2009, 20:08:20

Any_one

Valla ' vyacheslav ' yazdıımı okudun mu bilmiyorm ama bn orda kimseye bişey sölemedim..DErgi çok dandikleşti dedim kesinlikle arkasındayım çünkü eski performanslarını göstermiyorlar.. Kafasına göre biri o bölümü yazmıyor biri bu bölümü yazmıyorr.. Biz orda parasını verip karşısında bi emek bekliyorz ve bunu biraz ciddiye almaları gerekir..
Bu arada benim kişisel iletimden sana ne? Benim espri anlayışım hakkında konşmak da senn gibi daha okuduğunu anlayamayanlara düşmez..

Heeey! Senin mesaj sayın bir aralar 31di!

Severim uykusuzu.
#87 - Temmuz 29 2009, 23:07:17

Efendimisssss , Uykusuzzzz
#88 - Temmuz 30 2009, 18:29:19

Ulan paso geç çıkarıyolar deli ediyolar beni. Dün gittim daha çıkmadı abla dedi adam ya. Başka gün zamanım mı var lan !
#89 - Temmuz 31 2009, 11:52:03
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

25 kuruş zam yapmışlar -_-
#90 - Ağustos 11 2009, 02:26:17
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Zeitgeist

Alpay Erdem gelmiş-miş.
#91 - Ağustos 27 2009, 22:00:23

Any_one

Geldi geldi. kendine geldi uykusuz. 24 sayfa olmuş. oh.  esin özbek de geldi. oh. fakat bülent üstün hâlâ gelmedi, ona üzülüyorum çok.. : (((
#92 - Ağustos 28 2009, 00:54:45

İşte ben bunu seviyorum. Vermiş oldukları ayarların, herkesin anlayabileceği nitelikte olmayışını.

Şu kapağa bir bakın:

Uykusuz tarihindeki en ince ayardır bana göre. Komik olması önemli değil. Bize altında yatan lazım.
Şu 3 balonluk çizimi, satırlar dökerek anlatabilirsiniz. zira öyle geniş bir ayar, öyle mükemmel bir düşünce. Ne yani bir de açıklama mı istiyosunuz? ''Bu kapakta şunu anlatmak istemiş. işte domuz gribinden sonra kur'an da haram kılınan domuz...'' vs vs... lan o zaman bu kapağın ne anlamı kalır gerizekalı? ama feyzde bi grup açmayı düşünmüyor değilim. bu kapağı bu ülkede anlamayacak 45 milyon kişi bulabilirim. diye. bulurum. gülmeyecek olan, ne anlatmış diyen milyonlarca insan...

uykusuz bunun için varolmalı işte.
Böyle odun odun yaşayanlara dersini vermek için. gülmekten ziyade çok çok düşündürdü beni, ondan bu kadar önemsedim kapağı. hayran kaldım... seviyorum lan sizi.
#93 - Kasım 02 2009, 14:17:11
« Son Düzenleme: Kasım 02 2009, 14:17:49 Gönderen: Tylers »
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Fade

Süpermiş. :D Bayıldım.
#94 - Kasım 02 2009, 14:55:24

sperler...
#95 - Kasım 04 2009, 15:19:53
YEMİŞİM KURALDIŞINI...PEHH

Koskoca Kemalpaşa'da bulamıyorum. Bornova'ya gittiğim vakitlerde alabiliyorum anca. :/
#96 - Kasım 04 2009, 15:29:05
Yaşamak sansürler eşliğinde, çok sahte.

Geldi geldi. kendine geldi uykusuz. 24 sayfa olmuş. oh.  esin özbek de geldi. oh. fakat bülent üstün hâlâ gelmedi, ona üzülüyorum çok.. : (((

Bülent abi 2 haftaya geliyormuuş. İsyan edip sordum, nerelerdesin diye.
geliyorum, dedi.
Çok mutlu oldum. sanırım gittin Gideli Bebek'le gelecekmiş.
Bebek yine gitmiş çünkü. yaap
#97 - Aralık 19 2009, 21:04:03

Benim için de en ayar verici ve gülmekten yarıldığım kapak:

Uykusuz çok dağıldı bir ara. Toparlanıyor şu an.
Okurken hiç zevk almıyordum.
Sonradan tekrar toparlandılar ki gerekliydi zaten.
Alpay Erdem'e zamanında aşık bir insan olarak, uykusuz'a gelmesine uyuz olmuştum.
Cici diye süper sikindirik olduğunu düşündüğüm dergi çıkarttılar.
Tutmadı. hop Uykusuz'a.
ha, hala severim kendisini görmüş, izlemiş olmam sevgimi daha da artırdı zaten.
ama penguen'deki yeri bende apayrı olduğu için uyuz olmuştum.
Cihan Ceylan ayrıca. Hastasıyım onun ya. Mükemmel bir  yetenek nazarımda.
Geleceğin Yiğit Özgür'ü tadında.
Umut Aytek'i haftalardır çizmiyor olsa da ölünür o gerizekalıya.
Yiğit demişken. Bir ara(yazın) resmen kıça sarmıştı. Kendisine geldi. Yanaklarından öperim.
#98 - Aralık 19 2009, 21:16:07

Any_one

Bülent abi 2 haftaya geliyormuuş. İsyan edip sordum, nerelerdesin diye.
geliyorum, dedi.
Çok mutlu oldum. sanırım gittin Gideli Bebek'le gelecekmiş.
Bebek yine gitmiş çünkü. yaap
Rabbim, şükür. elhamdülillah. bismil. ıccacık. (bu arada biri bana ıccacıkın anlamını söylese)
#99 - Aralık 19 2009, 21:24:21

sıccacık'ın s sinin düşmüş hali bence. bildim ben.
#100 - Aralık 19 2009, 21:36:39

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.