Alternatifim Cafe

Gırgır

Discussion started on Haftalık - Aylık Mizah Dergileri

Gırgır, Oğuz Aral yönetiminde 1972'den 1989'a kadar Türkiye'nin en çok satan kült mizah dergisidir.

26 Ağustos 1972 tarihinde yayınlanmaya başlayan Gırgır dergisinin temel sloganı; “Can sıkıntısını, aşk yarasını, karı koca kavgasını, şip şak keser. Her derde devadır, Gırgır da gırgır.” idi.

Gırgır tirajını 300.000'e yükselterek Avrupa'nın 3. büyük mizah dergisi haline geldi. Günümüzün ünlü mizahçılarının çoğu bu dergide yetişti. Bunların arasında İsmet Çelik, Nuri Kurtcebe, Engin Ergönültaş, İlban Ertem, İrfan Sayar, Necdet Şen, Suat Gönülay, Gürcan Özkan, Cevat Özer, Atilla Atalay, Latif Demirci, Sarkis Paçacı, Hasan Kaçan, Bülent Morgök,Galip Tekin,Mehmet Çağçağ, Metin Üstündağ, Can Barslan, Uğur Durak, Behiç Pek, Cihan Demirci, Mehmet Polat, Mim Uykusuz, Özden Öğrük, Ramize Erer, Gani Müjde, Tuncay Akgün, Birol Bayram, İlhan Özsoy, Bülent Arabacıoğlu sayılabilir.

Gırgır'ın bir dönemin mizah anlayışı üzerinde büyük etkisi oldu. Daha sonra çıkan Fırt, Deli, Hıbır, Mikrop,Limon, Leman, Öküz, Hayvan, Penguen dergileri Gırgır örneğini temel alarak geliştiler.

yeniden piyasaya çıkmıştır efem :Ç
#1 - Mart 24 2008, 18:12:03
cem bey biz öyle çok telefonla konuşmak istiyoruz ki şöyle bi konuşsak da telefon kulağımıza yapışsa :Ç

Evet, tekrardan iyi bi kadroyla geri döneceği haberlerini aldım. Sanırım piyasada vardı ama değişiklikler mi oldu ne bilmiyorum tam... Eminim esk tadı çok güzeldir. Ama ben en son aldığımda sıkıntıdan bayılacaktım yani.
Hadi hayırlısı artık :)
#2 - Mart 24 2008, 21:24:44

Alıp okumayı düşünüyorum çok merak ediyorum için falan (:
#3 - Mart 24 2008, 21:40:52
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

mutlaka alıp okuyun koparsınız...............:):):):)
#4 - Nisan 09 2008, 18:48:06
Chris Cornell /Escape The Fate / Good Charlotte / Slipknot / Slayer / Lost Prophets / Sum 41 / My Chemical Romance /Simple Plan / Evanescence / Linkin Park / KoRn / 30 Seconds To Mars / The Red Jumpsuit Apparatus / Paramore /Flyleaf / Tokio Hotel / Bowling For Soup / Almora / Aerosmith / Marly Monson / Muse / Within Temptation /  Full Metal Alchemist / Deftones / İncubus / Systeam Of A Down

çocukluğumun dergsi hey gidi günler o zamanlar tek geçerdi herkes sonra limon çıktı leman oldu sonra lemanyak,atom vs vs ...
#5 - Kasım 04 2009, 15:21:14
YEMİŞİM KURALDIŞINI...PEHH

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.