Alternatifim Cafe

Hepiniz Atatürkçüsünüz Değil mi?

Discussion started on Devrimcilik

depresif

Atatürkçü olmak demek Atatürk'ün her dediğini kayıtsız şartsız boynunu büküp kabul etmek midir? Herkesin fikri, bilgisi, karakteri ayrıdır. Bir insanın tarafı olmak demek onun her dediğine eyvallah demek değildir. Atatürk'ü ilahlaştırmayın diyorsun. İyi diyorsun, doğru diyorsun.. Ama bu insanlar ''Atatürk Komünizm'e kötü demiş o demişse farzdır. Komünizm'i reddedelim'' dememiştir. Bu aksine Atatürk'ün ilahlaştırılmadığını gösterir ve sen de şuan bilmem farkında mısın ''niye ilahlaştırmıyorsunuz?'' diye soruyorsun bir nevi..

Soruna gelince Atatürkçü değilim ama gerçekten çok saygı duyduğum bir önderdir Atatürk..
#51 - Ocak 14 2008, 17:08:36

Atatürkçü olmak demek Atatürk'ün her dediğini kayıtsız şartsız boynunu büküp kabul etmek midir? Herkesin fikri, bilgisi, karakteri ayrıdır. Bir insanın tarafı olmak demek onun her dediğine eyvallah demek değildir. Atatürk'ü ilahlaştırmayın diyorsun. İyi diyorsun, doğru diyorsun.. Ama bu insanlar ''Atatürk Komünizm'e kötü demiş o demişse farzdır. Komünizm'i reddedelim'' dememiştir. Bu aksine Atatürk'ün ilahlaştırılmadığını gösterir ve sen de şuan bilmem farkında mısın ''niye ilahlaştırmıyorsunuz?'' diye soruyorsun bir nevi..

Soruna gelince Atatürkçü değilim ama gerçekten çok saygı duyduğum bir önderdir Atatürk..

Hımm şimdi de böyle oldu değil mi ? Atatürk'ün ÜLKEYE ZARAR verir dediği birşeyi savunup sonra ATATÜRKÇÜYÜM diyemez kimse.. Hadi o kişisel görüşüdür diyecem ama değil.. Görüp-araştırmış ve sonuçlarında olabilecekleri söylemiş.. Ve sizler üstüne üstlük hayır bu iyi birşey diyorsunuz.. Oldu ;) Olayı kişiselleştirme.

Basite kaçmayalım lütfen. Önce ilk sayfada ''KİM ? NE DEDİ ? NEYİ SAVUNDU?'' onu oku..  Kimlerin çeliştiğini görürsün..
Daha da çamura yatmayın.
#52 - Ocak 14 2008, 17:39:30
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

depresif

Hımm şimdi de böyle oldu değil mi ? Atatürk'ün ÜLKEYE ZARAR verir dediği birşeyi savunup sonra ATATÜRKÇÜYÜM diyemez kimse.. Hadi o kişisel görüşüdür diyecem ama değil.. Görüp-araştırmış ve sonuçlarında olabilecekleri söylemiş.. Ve sizler üstüne üstlük hayır bu iyi birşey diyorsunuz.. Oldu ;) Olayı kişiselleştirme.

Basite kaçmayalım lütfen. Önce ilk sayfada ''KİM ? NE DEDİ ? NEYİ SAVUNDU?'' onu oku..  Kimlerin çeliştiğini görürsün..
Daha da çamura yatmayın.

Münazara falan mı bu yoksa? (: Bir konuya yorum yapmak için yazılan her cevabı okumam mı gerekiyor? Banane diğerlerinden? Savunuculuğu bana mı düşmüş? Benim derdim kimse'ler değil. Söylediğinle ilgili fikrimi beyan ettim. İşte siz ve biz diye o kadar bölmüşsünki yorum yapanları, açtığın bir konuyla ilgili yorumun sanki seni alt etmek ( ki öyle bir amaç yok ) için yazıldığını sanıyorsunki böyle bir savunman var. Garip.. Neyse uzatmak istemem. Saygılar..
#53 - Ocak 15 2008, 18:01:37

Madem Atatürkçü değilim diyosunuz o zaman diğer kullanıcıların avukatlığı yapmanıza gerek yok..
Benim lafım onlaraydı.. Hem Atatürkçüyüm deyip hem de komünizmi savunan kişilere.. ÜSTÜNE ALINMAYAN benimle sorunu ne ?
#54 - Ocak 16 2008, 13:13:48

Gregor Samsa

Sen bu konuları açmak için fazla düşünmüyorsun sanırım?Sosyalist+Atatürkçüyüm diyen kaç kişi gördün?Çünkü benim bildiğim sosyalistler Mustafa Kemal'i sever,saygı duyarlar ama onu senin gibi ilah yapıp Atam,Atam Yüce Atam komünizm yanlış dediyse yanlıştır onun sözüne karşı gelen eşektir!!Demezler...Atatürkçülükmüş-Kemalizmmiş ilahlaştırma kurumlarına da sadece gülerler...Sen yarattığın insanüstü kişilikle gerçek Mustafa Kemal'i önce bir ayırt arkana da forumda almışsın bir tane "destekliyorum abicim"i konuş dur zaten onca mesaj yazılmış çoğunluğu Atatürkçüyüm diyen zaten sosyalistim demez üzerine.Hala kalkıp;ama büle büle ben doru diom!!!!!!De sen...

Atatürk'ün ÜLKEYE ZARAR verir dediği birşeyi savunup sonra ATATÜRKÇÜYÜM diyemez kimse.. Hadi o kişisel görüşüdür diyecem ama değil.. Görüp-araştırmış ve sonuçlarında olabilecekleri söylemiş.. Ve sizler üstüne üstlük hayır bu iyi birşey diyorsunuz.. Oldu

Şahsen bu kadar yazı arasında bir tane bile Atatürkçüyüm ama sosyalistim ben diyen görmedim...Ama sen bu yanıtları böyle demiş olan kişilere karşı yazıyorsun bu nasıl bir çelişkidir?

Mustafa Kemal'e göre cumhuriyet en ideal yönetim şekliydi;bize göre sosyalizm bu tuhaf mı?Mustafa Kemal sevilir-ülkeyi o kurdu,ideal bir liderdir sonuçta-ama tapılmaz benim tanıdığım,okuduğum,dinlediğim sosyalistler arasında...Sosyalist olanlar da araştırır-sosyalist olmaktan öte ve çok önce insanlar ve insan merak etme içgüdüsüyle doğar değil mi??-okur ve kendi kişisel görüşlerini bulur..Komünizm kötüdür ezin demişse bile Mustfa Kemal bu onun kişisel görüşüdür ne kadar inkar edersen et...Ve bu ülkede yaşayan bir birey olarak Atatürkçü olmama ve O'nun bazı görüşlerine katılmamayı bir hak olarak görüyorum...

Dip not olarak şöyle bir sözü de vardır Mustafa Kemal'in:
"Bildiklerinizi söylemekten çekinmeyiniz, düşünceler topla tüfekle susturulamaz..."

sanırım bu düşünceler kısmına sosyalizm de girer Atatürkçülük de....Topla tüfekle susturulamayan düşünce forumda yazdığın iki cümleyle hiç susmaz...Sana yanıt vermek bile aslında sadece zaman israfı.....

Bir de konuyu açan arkadaşa özel olarak şöyle bir söz de vardır-arkadaşın 3sayfa ve 2konudur asla yapmadığı birşeyi anlatan-:
"Düşüncelerinize katılmıyorum ama söz söyleme hakkınızı sonuna kadar savunacağım..."
#55 - Ocak 17 2008, 22:00:43
Önemli Olan Dış Güzelliği Değil,İç Güzelliğidir Derler Ya,Belki De Önemli Olan Düş Güzelliğidir...[G. Woodcock] [size]

Biz mi İlahlaştırıyoruz Atatürk'ü ? Vay vay vay =)) ''Laik ülkeye bu gibi yaptırımlar ters.. Nerde o Atatürk'ün devrimleri ?'' Şeklinde bas bas bağıran yargıtay ve sol görüşlü bir çok kişidir Atatürk'ü Peygamberinden bile önemli gören.... Çamurunuzu temizlemeye çalışırken bizim üstümüze atmayın ! Yemezler..

Serdar Ortaç'ın ''Binlerce Dansöz Var'' şarkısınının ritmiyle burda oynamayınız lütfen ! Biliyoruz siziki ondan geldik burda yazıyoruz (boşa değil) Sizin bu kanıtlardan sonra cevaplarınız sadece kendinizi tatmin etmekten başka hiçbir işe yaramıyor görüldüğü kadarıyla ! Ne güzel kıvırıyosunuz öyle ? Madem Hem sosyalistim hem atatürkçü değilim diyorsun o zaman nedir bu kanayan yaranız ki buraya gelip cevap verme zahmetine giriyosunuz ? Bari göz göre göre yalan atma.. Deniz Gezmiş'in yaptığı her demokrasi dışı eylemi savunup SONRADA ATATÜRKÇÜYÜZ biz diyen milyonlarca kişi gördük ÇAĞLAYAN'da !

Atatürk'ün görüşlerinin bazısını benimsemeyebilirsiniz arkadaşlar buna ben birşey demiyorum ama onun kurduğu demokrasiye ters düşmeyen tek davranışı bulunmayan Deniz beyin eylemlerine hak vererek Atatürkçüyüm diye dolaşmanız saçma.. Anlatmaya çalıştığım bu..
Komünizm bu ülkenin temel direği olan demokrasiye ters ise siz hala nasıl Atatürk'ün izindeyiz diyebiliyosunuz ? Ya da sonuna kadar Kemalistiz vs... Atatürkçüyüm demeyin o zaman ama Atatürkü seviyorum deyin...

YARASI OLAN YAZIYO...
#56 - Ocak 17 2008, 22:14:15

Gregor Samsa

bense son cumleye tamamen karsıyım asıl sağ sol tartısmasını tetıkleyen adnan menderes ve yanında asılanlar oldu ondan sonra ınsanların ıcınde basladı deniz gezmişlerin zamanındaysa kuvvetlendı asıl atesleyen o donemdı
#57 - Ocak 29 2008, 13:06:15
°••°RuHLaR FaHi$e  oLDuKTaN SoNRa BeDeNLeR  BaKiRe oLSa KaÇ YaZaR!!°••°

Ben Atatürkçü Filan Değilim.....Çünkü birkac sahte kendınce Atatürkçü olmaya çalışan aptalların vermiş oldugu rahatsızlıktan ve onlarla aynı Aptal grubu ıçerısınde bulunmaktansa Atatürkçü degılım derım...kusura bakmasın ama bu nesilde Atatürk düşüncelerını taşyacak ve ılerı götürücek kadar İRADELİ insan yok....herkes olmuş bir yelkenlı maddiyatın yaratmış oldugu zevk ve şehvet rüzgarını gördügü anda dönüyor...Top'lar bile bunlardan daha namuslu dönüyor...
#58 - Ocak 29 2008, 13:13:27
Kadınlar'a bayılıyorum harika varlıklardır,öyleki salak ve beyinsiz erkekleri ilk görüşte anlarlar,ama asla  zekisinden anlamazlar.

Ben Atatürkçü Filan Değilim.....Çünkü birkac sahte kendınce Atatürkçü olmaya çalışan aptalların vermiş oldugu rahatsızlıktan ve onlarla aynı Aptal grubu ıçerısınde bulunmaktansa Atatürkçü degılım derım...kusura bakmasın ama bu nesilde Atatürk düşüncelerını taşyacak ve ılerı götürücek kadar İRADELİ insan yok....herkes olmuş bir yelkenlı maddiyatın yaratmış oldugu zevk ve şehvet rüzgarını gördügü anda dönüyor...Top'lar bile bunlardan daha namuslu dönüyor...
Ben yanlış anlaşılmak istemiyorum. Zaten herkese demedim bunu.. Hem sosyalistim deyip hem de Atatürkçüyüm geçinen kesime sözüm.. Gerisi sadece okusun.. Alınmanıza meal yok... =)

Dipnot: neyse kapansın burda konu herşey ortada her konu konuşuldu ve bitti.. En son ekliyeceğimi ekledim daha tartışmam zaten ;) Eyvallah
#59 - Ocak 30 2008, 00:05:52

Gregor Samsa

peki savunduğun deniz asıldı.yetmedimi.
Kendimi değil Deniz'i savundum ..
Çünkü ty.. bilmem ne nickli üye Kemalizm'e vurup buradan haklı bir sonuç çıkarmamı isteyince aklıma doğal olarak Bursa Nutku geldi..Ayrıca vak'aya Deniz'den yola çıkarak girmiş ..
Arkasına saklanmak mı ?.. Böyle bir şeye ihtiyaç duymayacağımı az çok bilirsin sanıyordum Buğra ..
#60 - Nisan 13 2008, 19:16:37
BİR HİLAL UĞRUNA YARAB NE GÜNEŞLER BATIYOR.
Derken Mehmet Akif bizi düşündümü acaba.
herşey hilal uğruna.

savunduğumuz DENİZi asanlar sonradan pişmanlık duydular aslında herzaman biliyordular asmanın yanlış olduğunu bilgilen de öle gel....!!!!!
#61 - Mayıs 23 2008, 18:26:03
Açları Beslediğim Zaman Bize ``Kahraman``  Diyorlar,
Bu İnsanların Neden Aç Olduklarını Sorduğumuz Zaman  ``KOMÜNİST``

Punk- O -Rama

Alıntı
Deniz Gezmiş "Amerikan emperyalizmine, Sovyet revuzyonizmine, Bulgar dalkavukluguna, Romen soytariligina karşı Türk devrimcisiyim." diyecek kadar Türk; "Mustafa Kemal’e gerçekten sahip
çıkanlar varsa bizleriz” diyecek kadar da bir Atatürk hayranıdır. Deniz Gezmişin vatansever solculuğu apayrı bir konu olarak ele alınacaktır.

Gelelim Mahir Çayan'a. Mahir Çayan da Atatürk'ün "İşte benim anladığım Türk genci" dediği Türk gençlerinden bir tanesidir. O da bir solcu ve sosyalist devrimci olmasına rağmen Mustafa Kemal Atatürk'ü yadsımamış; aksine benimsemiş ve vatansever olduğunu kanıtlamıştır. Mahir Çayan'ın Deniz Gezmiş kadar gündeme gelmemesinin sebebi ise açıkça silahlı bir devrim yapma çizgisinde oluşundan kaynaklanır. "Tam bağımsız ve özgür Türkiye!" cümlesi O'nun devrimciliğinin temel prensibini ortaya koyar. Mahir Çayan zeki; mert ve bir o kadar da mangal gibi yüreği olan bir devrimcidir. Mahir Çayan bazılarının anlattığı gibi terörist değildir. Silahını vatan hainlerine karşı doğrultmuştur. Silahlı Devrim kararı yanlış bir karar olabilir fakat bu O'nun terörist olduğu anlamına gelmez kaldı ki kendisi ulusal sosyalist, vatansever, milliyetçi bir militandır. mahir Çayan ve arkadaşı Ulaş Bardakçı'nın bir takım yabancıları öldürdükleri söylenir. Mahir Çayan bunları şu şekilde açıklamıştır: "Atatürk bağımsızlık için yüzlerce İngilizi öldürdü ben de bir avuç İngilizi öldürmekten çekinmem"

Ayrıca Mahir Çayan'ın Kesintisiz Devrim adlı kitabında geçen şu satırlar gerçekten takdire şayandır:
'Kemalizm, emperyalizmin işgali altındaki bir ülkenin devrimci-milliyetçilerinin bir milli kurtuluş bayrağıdır. Kemalizmin özü, emperyalizme karşı tavır alıştır. Kemalizmi bir burjuva ideolojisi, veya bütün küçük-burjuvazinin veyahut asker-sivil bütün aydın zümrenin ideolojisi saymak kesin olarak yanlıştır. Kemalizm, küçük-burjuvazinin en sol, en radikal kesiminin milliyetçilik tabanında anti-emperyalist bir tavır alışıdır. Bu yüzden, Kemalizm soldur; milli kurtuluşçuluktur. Kemalizm, devrimci-milliyetçilerin, emperyalizme karşı aldıkları radikal politik tutumdur.'

Burda abartılan bir nokta var,Deniz Gezmiş ve Mahir Atatürk hayranı değillerdir,lakin ona saygı duyarlardı.
#62 - Mayıs 23 2008, 18:53:10

Kesintisiz devrim'de "Kemalizm" şuncacık bir yer kaplamıştır, Mahir Çayan sadece bu ideolojiyi "o zamanın şartlarına" göre övmüştür. Gören de kitabın Kemalist devrimden ibaret olduğunu, bunun da küçük bir parçası olduğunu sanacak. Kesintisiz devrim Marksizm-Leninizm'den ibarettir. Mahir Çayan, Türkiye şartlarına göre teoriler yazmıştır. Kesinlikle milliyetçi bir militan değildi, Abdullah Çatlı'nın hayatını okuyorum sandım bir an. Mahir Çayan, Marksizm-Leninizm'i benimsemiş, enternasyonalist bir militandı. 68 kuşağından sadece İbrahim Kaypakkaya Kürt sorununa değinmiştir. Kemalizm'i sert bir şekilde eleştirdiğinden dolayı bugünlerde "vatan haini" olarak anılmıştır. Kaypakkaya, teorilerinde başarısız olsa da bu cesaretli tavrı takdir edilesidir. Bugünlerde Deniz Gezmiş'i ve Mahir Çayan'ı ulusalcı olarak tanımlıyorlar, işte tam bu yüzden. Mahir için yukarıda birşeyler söylemiştim zaten, Deniz'in de son sözünü söyleyelim o halde (kendisine hem kemalist, hem sosyalist diyen güzel insanlar için geliyor) Yaşasın Marksizm-Leninizm
#63 - Mayıs 23 2008, 19:40:38

peki savunduğun deniz asıldı.yetmedimi.
Kendimi değil Deniz'i savundum ..
Çünkü ty.. bilmem ne nickli üye Kemalizm'e vurup buradan haklı bir sonuç çıkarmamı isteyince aklıma doğal olarak Bursa Nutku geldi..Ayrıca vak'aya Deniz'den yola çıkarak girmiş ..
Arkasına saklanmak mı ?.. Böyle bir şeye ihtiyaç duymayacağımı az çok bilirsin sanıyordum Buğra ..
Asılmış olabilir ama arkası kesilmedi merak etme sen!!!!
#64 - Mayıs 26 2008, 17:27:30
İmza kural dışı.

Alıntı
Deniz Gezmiş "Amerikan emperyalizmine, Sovyet revuzyonizmine, Bulgar dalkavukluguna, Romen soytariligina karşı Türk devrimcisiyim." diyecek kadar Türk; "Mustafa Kemal’e gerçekten sahip
çıkanlar varsa bizleriz” diyecek kadar da bir Atatürk hayranıdır. Deniz Gezmişin vatansever solculuğu apayrı bir konu olarak ele alınacaktır.

Gelelim Mahir Çayan'a. Mahir Çayan da Atatürk'ün "İşte benim anladığım Türk genci" dediği Türk gençlerinden bir tanesidir. O da bir solcu ve sosyalist devrimci olmasına rağmen Mustafa Kemal Atatürk'ü yadsımamış; aksine benimsemiş ve vatansever olduğunu kanıtlamıştır. Mahir Çayan'ın Deniz Gezmiş kadar gündeme gelmemesinin sebebi ise açıkça silahlı bir devrim yapma çizgisinde oluşundan kaynaklanır. "Tam bağımsız ve özgür Türkiye!" cümlesi O'nun devrimciliğinin temel prensibini ortaya koyar. Mahir Çayan zeki; mert ve bir o kadar da mangal gibi yüreği olan bir devrimcidir. Mahir Çayan bazılarının anlattığı gibi terörist değildir. Silahını vatan hainlerine karşı doğrultmuştur. Silahlı Devrim kararı yanlış bir karar olabilir fakat bu O'nun terörist olduğu anlamına gelmez kaldı ki kendisi ulusal sosyalist, vatansever, milliyetçi bir militandır. mahir Çayan ve arkadaşı Ulaş Bardakçı'nın bir takım yabancıları öldürdükleri söylenir. Mahir Çayan bunları şu şekilde açıklamıştır: "Atatürk bağımsızlık için yüzlerce İngilizi öldürdü ben de bir avuç İngilizi öldürmekten çekinmem"

Ayrıca Mahir Çayan'ın Kesintisiz Devrim adlı kitabında geçen şu satırlar gerçekten takdire şayandır:
'Kemalizm, emperyalizmin işgali altındaki bir ülkenin devrimci-milliyetçilerinin bir milli kurtuluş bayrağıdır. Kemalizmin özü, emperyalizme karşı tavır alıştır. Kemalizmi bir burjuva ideolojisi, veya bütün küçük-burjuvazinin veyahut asker-sivil bütün aydın zümrenin ideolojisi saymak kesin olarak yanlıştır. Kemalizm, küçük-burjuvazinin en sol, en radikal kesiminin milliyetçilik tabanında anti-emperyalist bir tavır alışıdır. Bu yüzden, Kemalizm soldur; milli kurtuluşçuluktur. Kemalizm, devrimci-milliyetçilerin, emperyalizme karşı aldıkları radikal politik tutumdur.'

Burda abartılan bir nokta var,Deniz Gezmiş ve Mahir Atatürk hayranı değillerdir,lakin ona saygı duyarlardı.
Evet sadece saygı duyuyorlardı,yanlış hatırlamıyorsam 16 mayıs Mustafa kEMAL yürüyüşüde bir örneğidir
#65 - Mayıs 26 2008, 17:36:09
İmza kural dışı.

Konunun üzerinden çok zaman geçmiş. Yorumları da okumadım fakat yazmaktan kendimi alamıyorum.

Deniz Gezmiş'in lehine yorum yapan arkadaşlarımın onun ne düşündüğüyle yani komünist veya kapitalist olduğu ile ilgilendiklerini sanmıyorum.Ki öyle olsa dahi burada hangi taraf daha doğru tartışması yapmıyoruz. Bu çok daha çeşitli tartışmalar doğurur. Fikir ayrılıkları tavan yapar.Zaten savunulanda bu. Kimsenin kimseyi siyasi görüşü için idam ile cezalandırmaya hakkı yok.  Onların savunduğu, yanlış olsada olmasada ülkesi için kendi doğruları çerçevesinde mücadele eden bir adamın bu kadar ağır bir cezayı hak etmemesidir.Konuyu açan arkadaşım yaptıklarının yanlış olduğunu düşünüyor  fakat yaptığı hiç birşey idam cezasını hak edecek nitelikte değildi. Şuan kimse siyasi görüşü için sağ veya sol olduğu için idam edilmiyor ki o zamanın anayasasında da böyle bir madde yoktu ve yargıçların o anki durum düşünülürse ne kadar doğru bir karar verdiği veya vermek zorunda bırakıldığı tartışılır.Arkadaşlarımın şehit diye adlandırmasının nedeni de belki bu yüzdendir.

Konuya başka bir yönden bakarak Atatürk'ün de bu görüşün karşıtı olduğu söylenmiş. Fakat Atatürk 10 Eylül 1920'de Türkiye Komünist Partisi'ni kurmuştur. Neden kurduğu aşikardır ve onun söyledikleri ve yaptıklarına kendi tezimizi doğrulamak adına şekil veremeyiz.Yeri ve zamanına göre çeşitli söylemlerde bulunmuştur. Son cümleye katılırım. Atatürk açık seçik bir tarafta bulunmamıştır. O halde o cümleyi kurmuş olsa dahi gerçekten öyle düşündüğünden emin olamayız. O cümle varsa ortada duran bu parti neden? Bu parti varsa o cümle neden? Bu, ülkenin o anki çıkarlarına göre değişiklik göstermiştir.
#66 - Ocak 30 2010, 19:45:47
Sen beni değil, benim üzerimden kendini seviyorsun.

konu hortlamış =)

söyleyeceğim bir kaç şey var . birincisi Türk soyu tarihin her döneminde bir ikililik yaşamıştır.
bunun nedeni tabiki dış güçlerdir.zaman zaman sağcı solcu zaman zaman dinci zaman zaman şeriatçı cumhuriyetçi die ayrılıklar yaşamıştır . günümüzde ise çok daha önemli bir noktayı keşfettiler buda etnik köken insanları etnik kökenlerine göre ayırmaya çalışıyorlar .

gelelim deniz konumuza deniz gezmiş ve arkadaşları türkiye cumhuriyetini komünist bir toplum haline getirmek istemiştir şekil olarak amerikaya karşı bir insandır lakin üstünde taşıdığı manto amerikan askerlerinin bir dönem soğuktan korunmak için giydiği manto ile aynıdır inanmayanlar her türlü araştırmaya başvurabilir

deniz gezmiş elbette düşündüklerini savunacaktır hakkdıır ama bunun için banka sormak türk polisine ateş etmek onun sonu olmuştur devlet içinde kendi ordusunu kurmuştur bazı yanlışları ona saygı duymamız gerekirken onu eleştirmemize sebep olmaktadır.

son olarak Türkiye de asılan herkes kahraman olmuştur asılmasaydı bu derece önemli bir şahış oalcağını düşünmüyorum gazatede köşe yazarı olurdu heralde .
#67 - Şubat 06 2010, 22:36:56
Boğulmak değil korkum inan nefes alamamak
Rüyayı gerçek etmenin kolayı uyumak
Bir şeyi çok isteyip de hiçbir zaman alamamak
Hayat çocukken oynadığım kırık bir oyuncak

"Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, "Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir" diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır.Yine düşünecek; “Demek adliyeyi ıslah etmek, rejime göre düzenlemek lazım.” Diyecek.
Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, "ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir."
İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

Deniz bunların hangisine uymuyor? bilmeyene söyleyelim üstteki yazı Atatürk'ün Bursa nutkundandır.
#68 - Mart 13 2010, 12:39:10
Montla Sıç!

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.