Alternatifim Cafe

Costner'ın Türkiye izlenimleri

Discussion started on Magazin

Türkiye'ye hayran kalan Kevin Costner, Anıtkabir'e neden gittiğini anlattı.

Kevin Costner, Türkiye'de geçirdiği günleri Hülya Avşar'ın Türkmax'taki programında değerlendirdi.

"Türkiye çok güzel" diyerek söze başlayan Costner, "Burada o kadar tarih var ki... Gece uyuyamadım. Burada yıllarca neler olmuş kimbilir diye düşündüm" şeklinde konuştu.

Costner, Türk insanını sıcak bulduğunu ifade ederken, "Küçük bir çocuk gördüm. Alkışlamaya başladı. Döndüm baktım, güvenle baktı. Birden etrafındaki insanlar da alkışlamaya başladılar. Küçücük bir çocuğun alkışı herkesin dikkatini çekti ve alkışladılar" diyerek bu manzaradan çok etkilendiğini ifade etti.

ANITKABİR'E NEDEN GİTTİ?

Avşar kızı, ünlü oyuncuya 'Anıtkabir'e gitmeyi siz mi istediniz?' sorusunu yöneltti.

Costner, "Görmek istedim. Çünkü bir yere gittiğinizde bir şeyler öğreniyorsunuz. Öğrenmek istedim. İstanbul'a geldiğimde, Atatürk'ün resimlerini gördüm her yerde. Ulusal bir gurur. İnsanların burada onunla ilgili hissettiklerini görüyorsunuz. Kendileri için bir şey yapan bir insan. Beni buradaki bu heyecan etkiledi" şeklinde konuştu.

Kevin Costner, Atatürk'ü Amerika'da George Washington'a benzetti. Ünlü oyuncu, Anıtkabir'deki bir görüntünün ise kendisini duygusallaştırdığını anlattı:

"Anıtkabir'de iri yarı birisi vardı. Bana bakıyordu. Çok duygulanmıştı. Bu kadar iri olmasına rağmen duygusallaşabildi. Bu da bana çok dokundu doğrusu..."
#1 - Kasım 03 2007, 23:57:40
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.