Alternatifim Cafe

Tomb raider legend ve angel of darkness

Discussion started on Oyun Hileleri

tomb raider(tr)Legend:

Oyun esnasında aşağıdaki tuşlara basın:yalnız oyunu bitirmiş olmak gerekiyor  :nohashas

[Backspace]+[7] - Ölümsüzlük.
[Backspace]+[3] - Sınırsız cephane.
[Backspace]+[4] - Sınırsız el bombası.
[Backspace]+[5] - Sınırsız Shotgun mermisi.
[Backspace]+[6] - Sınırsız SMG mermisi.
[Backspace]+[8] - Tek vuruşta ölüm.
[Backspace]+[2] - Düşmanın canını görürsünüz.
[Backspace]+[1] - Textureless Modu.
[Backspace]+[9] - Excalibur'a sahip olursunuz.
[Backspace]+[0] - Soul Reaver'a sahip olursunuz.

tomb raider 6 türkçe yama:
http://www.tombraiderfan.com/Turkce_...omb_Raider_FAN

TOMBRAİDER-1 HİLESİ:
1-Tüm silah ve malzeme hilesi:Oyunun her hangi bir yerinde bir adım ileri ( shift + yukarı ok tuşu ) sonra aynı şekilde bir adım geri atın.Sağ veya sol ok tuşu ile en az 3 defa kendi ekseninizde dönün.Sonra Alt gr tuşu ile birlikte aşağı ok tuşuna aynı zamanda basarak geriye zıplayın.Bir "clik" sesi duyarsanız hile olmuş demektir.Malzeme ve silah sayısını artırmak istiyorsanız aynı işlemi tekrar yapabilirsiniz.
2-Bölüm Geçme:Bu defa işlemin tersini yapıyoruz.Bir adım ileri bir adım geri. sonra en az 3 defa kendi ekseninizde dönün ve Alt gr tuşu ile birlikte bu defa yukarı ok tuşuyla ileri atlayacaksınız.Doğru yapmışsanız Lara havada asılı kalacak ve bölüm geçeceksiniz.
Not:Bu hile TR1 Unfinished Bussiness içinde geçerlidir.

TOMBRAİDER-2 HİLESİ:
1-Tüm silah ve malzeme hilesi:Oyunun her hangi bir yerinde sıfır (o) tuşuna basarak bir flare yakın.Aynen TR1 de olduğun gibi shift+yukarı ok ile bir adım ileri sonra bir adım geri gidip üç defa kendi etrafınızda dönün alt grafik+geri tuşuna basıp geriye zıplayın."Clik" sesi ile birlikte tüm silah ve malzemeleri alın.
2-Bölüm Geçme:Sıfır tuşu ile flare yakın bir adım ileri bir adım geri,3 defa etrafınızda dönün bu defa alt + yukarı ok tuşu ile ileri zıplayın.Doğru yapmışsanız Lara havada asılı kalacak ve bölüm geçeceksiniz.
Not:Şayet Flare yakmadan işlemi yaparsanız yani TR 1 deki hileyi yaparsanız.Lara parçalanarak infilak ediyor.Sadislik varsa ve acımazsızsanız bir deneyin.
2 ci Not:Aynı ilşemler TR-2 Golden Mask içinde geçerli.

TOMBRAİDER-3 HİLESİ:
1-Tüm silah ve malzeme hilesi:Önce piştolu elinize alın.Bir kısa adım geriye atın (Shift + alt ok tuşu).Bir adım ileri (Shift + yukarı ok tuşu).Çömelip kalkın (Ç tuşu)(Sağ shift tuşunun iki solundaki tuş).3 kez kendi etrafınızda dönün (sağ veya sol ok tuşları).Sonra alt grafik tuşu ile birlikte aşağı ok tuşuna aynı anda basarak geriye zıplayın.
2-Bölüm Geçme:Piştolu alın.Bir kısa adım geriye.Bir kısa adım ileri.Çömelip kalkın.3 defa kendi etrafınızda dönün.Bu defa alt GR tuşu ile birlikte yukarı ok tuşuna aynı anda basarak ileri zıplayın.Lara havada asılı kalacak ve bölüm geçeceksiniz.

TOMBRAİDER-4 HİLESİ:
1-Tüm silah ve malzeme hilesi:Bu hileyi yapmak zor olsada size kolay yolunu anlatacağım.Hile yapmak için öncelikle Yüzünüzü Kuzeye dönmeniz lazım.Bunun için invertorydeki pusula yardımcınız olacak.Yalnız pusulaya bakıp Kuzeyi ayarlamak çok zor.Bunu Laraya otomatik yaptırmamız lazım.Öncelikle Kuzey tarafında küp şeklinde düz taş vaya atlayıp tutunacağınız sandık v.s gibi bir yer bulun.Bu yeri pusulaya bakarak arayın..Pusulanın kırmızı ucu sizin yüzünüzün baktığı yer oluyor.) Bunun üzerine zıplayıp tutunun ve sarkın..Sonra kendinizi aşağı bırakın veya yukarı çekin (Şayet düşmeden yani asılı haldeyken ESC ye basıp inventorye girmek isterseniz Windowsa dönersiniz.Değişen bir şey yok tekrar oyuna girip ayarlamaları yapabilirsiniz)
Şimdi hiç bir tuşa basmadan invertorye girip pusulaya bakın.Pusula saydamlaşmış olmalı.İşte bunu başarmışsanız sağ ve sol okları kullanarak küçük madipack (Yardım Çantası) getirin ve sırası ile vede parmaklarınızı kaldırmadan G+U+N+S tuşlarına basın ve bir müddet basılı tutun."Click click" sesleri gelecek.Şimdi ESC ye basın tekrar invertorye girin Medipacklarınızda "Unlimided" yazıyorsa başardınız demektir.Gene harketi bozma dan bu defa Büyük Medipackı getirin (Large Medipack) Bu defa sırası ile ve parmaklarınızı kaldırmadan W+ E+A+P+O+N+S tuşlarına basın.öylece bekleyin.Bir müddet sonra sesler duyacaksınız. İnvertoriden çıkıp tekrar girin silahlarınızın artığını görün.
2-Bölüm Geçme:Aynı metotla Kuzeyi bularak pusulanızı saydamlaştırın.Load yazan disket resmini getirin ve sırası ile parmakları kaldırmadan H+E+L+P tuşlarına basın.Bir müddet öyle tutun ve sonra bırakın.Esc tuşu ile çıkar çıkmaz yeni bölümün yüklendiğini görecek siniz.Yalnız bu bölüm geçme hilesi maceranın kütüphane bölümünde geçerli olmuyor. Çünkü bu bölümden itibaren oyun sonunda dirilteceğiniz adamın yani mumyanın (Seth) eşyalarını toplamanız lazım.Bu eşyaları toplamadan bölüm geçemezsiniz.Eğer hileyi yapacak olursanız sizi eşyaların alınacağı bölüme ışınlıyor.
Not:Aynı hileler TombRaider Times içinde ve Level Editörü ile yapmış olduğunuz veya çekmiş olduğunuz levelleri oynarken bu hileler geçerlidir.
TOMBRAİDER-5 HİLESİ:

TombRaider 5 yani Cronicles için şimdiye kadar tuşlarla yapılabilen bir hile yok.Bazı dergilerde TR5 için verilmiş hile açıklaması maalesef İngilizceden moda mod tercüme olduğundan ve de denenmeden yazılan bir hile.Yapmak mümkün değil.Çünkü orada Kuzeye dönün deniliyor ki pusula olmadan Kuzeye nasıl dönülecek.Bunu ayarlamak gerçekten zor.Yapabilen var mı bilmiyorum.Fakat ben sizi hilesiz bırakmamak için bir dosya hazırladım.Bu dosyayı download edin.TR5 oyunu oynarken alt+tab veya ctrl+esc tuşuna basarak Window'sa dönün.Bu dosyayı açın.Program içerisinde medipackı ve silahları artırabileceğiniz tuşları ayarlayın.Sonra oyuna tekrar dönün ve ayarlamış tuşlara basarak malzemelerinizi full yapın.
Dosya
TOMBRAİDER ANGLE OF DARKNESS HİLESİ:

Oyunu yüklediğiniz yerdeki Aod/Data klasörüne girip Map'i açın (Note defteri ile). "gcdebugmdswimactionrepeat" yazan yeri bulun. Oradaki "No"yu "Yes" yapın. Kaydedin ve oyuna girin:

Uçmak için - B tuşuna basın
Ölümsüzlük modu için - F10'a basın
Duvarlardan geçmek için - B + G'ye basın
Yavaş çekim için - F4 tuşuna basın

Play Station Hileleri

TOMB RAIDER 1 PS HİLESİ

Bölüm Atlama (NTSC version): İnvntory ekranına gidin.Sonra şu tuşlara basın: L2, R2, L1, Yuvarlak, Üçgen, L1, R2, L2.
Bölüm Atlama (NTSC version): İventory e girin sırası ile şu tuşlara basın: L2, R2, Üçgen, L1, L1, Yuvarlak, R2, L2.
Tüm Silahlar ve mermiler (NTSC version):İnventory ekranına girin şu tuşlara basın: L1, Üçgen, L2, R2, L2, R2, Yuvarlak, L1. Sonra X buttonuna basıp inventoryden çıkın.
Tümsilahlar ve mermiler (PAL version):İnventory ekranına girin. Sonra şu tuşlara basın: L1, üçgen, L2, R2, R2, L2, yuvarlak, L1.

TOMB RAIDER 2 PS HİLESİ
Level Atlama (NTSC version): R2 ye basın sonra sol yan için D-Pad, sağ yan, sol yan, geriye, ve ileriye basın. 3 defa kendi etrafınızda dönün, sonra ileri atlayıp yukarı, kare ve yuvarlak tuşlara basıp takla atın.
Level Atlama (PAL version): L2 ile flare yakın.R1 ye basın. D-Pad ile ileri, sonra bir adım geri. 3 kere etrafınızda dönün, sonra yukarı tuşu ve kare tuşun ile ileri zıplayın.
Tüm Silahlar(NTSC version): R2 ye basın.Sol yana bir adım,Sağ yana bir adım,Sol yana bir adım, Geriye bir adım,ve ileriye bir adım atın. 3 kez etrafınızda dönün, geriye takla atın (Aşağı yön tuşu+Kare tuşu+Yuvarlak tuş).
Tüm silah ve malzeme (PAL version): L2 ile flare yakın.R1 ye basın. D-Pad ile ileri, sonra bir adım geri. 3 kere etrafınızda dönün, sonra aşağı tuşu ve kare tuşun ile geri zıplayın.
Sonsuz Flare: Bütün silah hilesini yapın.Üçgen tuşuna basın.Pistolu seçin. L2 e basın.

Larayı patlatmak:R2 ye basın D-Pad den bir adım ileri sonra bir adım geri.3 defa etrafınızda dönün, sonra alt ve kare tuşu ile geriye takla atın.

TR3 HİLESİ PS HİLESİ

1-Bütün silahlar:Sırası ile şu tuşlara basın
L2 R2 R2 L2 L2 L2 L2 R2 L2 R2
R2 L2 R2 R2 L2 L2 R2 L2 L2 R2 Laranın bağırdığını duyarsanız hile tamam demektir
2-Bölüm Atlama:
L2 R2 L2 L2 R2 L2 R2 L2 R2 L2
L2 L2 L2 R2 L2 R2 R2 R2 R2 L2 Lara NO diyecek
3-Secret Hilesi:
L2 L2 L2 L2 L2 R2 L2 L2 L2 R2
L2 R2 L2 L2 R2 L2 L2 R2 L2 L2 Lara NO derse işlem tamam
4-Enerji ve sağlık:
R2 R2 L2 R2 L2 L2 L2 L2 L2 L2
R2 L2 L2 L2 R2 L2 L2 L2 L2 L2

Aşağıdaki Hileyide Köksal Arigan gömdermiş ( tr_focus@yahoo.com ).Teşekkürler
L2 R2 Tuslarına basarak yapacaksınız:Bölüm Gecmek: sol sag 2kere sol sag sol sag sol sag 4kere sol sag sol 4kere sag sol
Sılahları fulllemek:Sol 2kere sag 4kere sol sag sol 2kere sag sol 2kere sag 2kere sol sag 2kere sol sag

TR4 HİLESİ PS HİLESİ:

1-Bölüm Atlama:Yönünüzü tam olarak Kuzeye dönün.Tam Kuzeye dönmek için Kuzey tarafında bir blok veya zıplayıp tutnacağınız bir yer bulun.Buraya tırmanınca hiç bir tuşa basmazsanız yönünüz Kuzeyde demektir.İnventorye girin.Loadı seçin.Şimdi sırası ile L1,L2,R1,R2, ve Up, en son triangle (Üçgen) basın.İnventoryden çıkın yeni levele ışınlanacaksınız.
2-Silahlar:gene yönünüzü tam olarak Kuzeye dönün.İnventoryde bu defa küçük medipackı seçin L1,L2,R1,R2, ve Up, sonra triangle basın.İnventoryden çıkın
3-Enerji ve sağlık:Aynı işlemleri yapacaksınız.İnventoryde büyük medipackı seçin sonra L1,L2,R1,R2, ve Down, sonra triangle e basın.

TR5 HİLESİ PS HİLESİ:

1-Enerji ve Silah:Oyun esnasında inventorye geçin.Küçük medipackı seçin.Sırası ile ve parmaklarınızı şu tuşlar üzerinde tutun.L1+L2+R1+R2+UP
2-Eşya hilesi:İnventoryde bu defa büyük medipackı seçin şu tuşlara sırası ile basıp biraz bekleyin L1+L2+R1+R2+Down
Şunlarıda deneyin
Sınırsız Medkit,cephane,ve flare:
Inventory ekranına gidin ve Küçük medkit'in üzerinde durun. Daha sonra L1, L2, R1, R2 ve Yukarı tuşlarının hepsi birden basılıyken kare tuşuna basın.
Sınırsız cephane ve anahtarlar:
Inventory ekranına gidin ve Büyük Medkit'in üzerinde durun. Daha sonra L1, L2, R1, R2 ve Aşağı tuşlarının hepsi birden basılıyken kare tuşuna basın.
Tüm filmleri izlemek:
Ana menüde, R2 ve Select tuşlarının ikisine birden basın.

Level 2`ye atlama: Ana ekranda"New Game" yazısını yanıp sönerken aynı anda L1 yukarı tuşlarına basın ve bekleyin. Ardından X`e basın.
Level 3`e atlama: Ana ekranda"New Game" yazısı yanıp sönerken aynı anda L2 yukarı tuşlarına basın ve bekleyin. Ardından X`e basın.
Level 4`e atlama: Ana ekranda"New Game" yazısı yanıp sönerken aynı anda R1 yukarı tuşlarına basın ve bekleyin. Ardından X`e basın.
Special Features seçeneği:
Inventory ekranına gidin ve Timex'in üzerinde durun. Daha sonra L1, L2, R1, R2, Aş(aşağı) ve Y tuşlarının hepsi birden basılıyken Ü tuşuna basın.
TR6 HİLESİ PS HİLESİ:

1- Bölüm Atlama: Oyunu pause yapın sırası ile ve aynı anda RL1 R2 Aşağı ve Üçgen tuşlarına basın ve bir müddet böyle tutun. Sonra bırakın ve sırası ile yuvarlak, yukarı, kare
Üçgen, sağ tuş ve aşağı tuşlarına basın. önünüze bölüm atlayacağınız seçenekleri gösteriri bir ekran gelecek. Buradan istediğiniz bölüme ışınlanın.
2- Sınırsız Oxigen (Sualtında) Oksijeniniz bitmeye yakın oyunu save edin. Tekrar bu save ettiğiniz yeri load ederseniz oksijenin full olduğunu göreceksiniz.
3-Sınırsız eşya: Bir yerdeyken eşyayı (Para silah) alırsanız tekrar aynı yere gelince aynı eşyanın orada olduğunu görüyorsunuz. Bu şekilde defalarca almanız mümkün
#1 - Şubat 27 2007, 20:30:49

hitmancbb

güzel paylaşım olmuş uraşmıssın saol
#2 - Ekim 17 2007, 15:26:22

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.