Alternatifim Cafe

Ciara

Discussion started on Yabancı Sanatçılar - GruplarCIARA

1985 senesinde Texas’da doğan R&B sanatçısı Ciara Princess Harris, çocukluğunu babasının Amerikan Ordusu’nda olmasından dolayı Almanya ve Amerika’nın çeşitli bölgelerinde geçirdi. Küçük yaşta televizyonda video kliplerini seyrettiği Destiny’s Child’dan etkilenerek müzisyen olma hayalleri kuran Ciara, Hearsay adlı gruba girerek ilk bestelerini yazmaya başladı. Bu grupla demolar kaydeden genç sanatçı, ancak grup içerisindeki müzikal farklılıklardan dolayı gruptan ayrılma kararı aldı.

2003 senesinde prodüktör ve müzisyen Jazze Pha ile tanışan Ciara, Jazze Pha’nin yardımıyla LaFace Records ile anlaşma imzaladı. 2004 senesinde “Goodies” adlı ilk albümünü yayınlayan sanatçı, bu albümle Amerika listelerinde 3 numara olmayı başardı. Albümün prodüksiyonunda Jazze Pha dışında R. Kelly, Lil’ Jon ve Dre & Vidal gibi isimlerle çalışan müzisyen, albümüne Ludacris, Missy Elliott, Petey Pablo, R. Kelly, T.I. ve Jazze Pha’yi konuk müzisyen olarak davet etti. Albümden “Goodies”, “1, 2 Step”, “Oh” ve “And I” adlı parçaları single olarak piyasaya süren Ciara, “Goodies” ile İngiltere listelerinde 1, “1, 2 Step” ile de 3 numara olmayı başardı.

2005 senesinde “Goodies: The Videos & More” adlı DVD’yi hayranlarına ulaştıran Ciara, bu DVD içerisine video klipleri, belgeselleri ve “Goodies” albümü hakkındaki görüşleri dahil etti. Aynı sene Missy Elliott ve Bow Wow’un albümlerine konuk olan müzisyen, Aralık ayında Gwen Stefani’nin ‘Harajuku Lovers’ adlı turnesinde yer aldı.

2006 senesindeki Grammy’lere “En İyi Yeni Sanatçı”, “En İyi Rap Parçası Düeti” (“1, 2 Step”), “En İyi Rap Parçası” (“Lose Control”) ve “En İyi Kısa Müzik Videosu” (“Lose Control”) ödüllerine aday gösterilen Ciara, bu ödüllerden “En İyi Rap Parçası” (“Lose Control”) ve “En İyi Kısa Müzik Videosu” (“Lose Control”) ödüllerine sahip oldu. Aynı sene Field Mob ile “So What” parçasında biraraya gelen sanatçı, “All You’ve Got” adlı MTV filmiyle de aktrisliğe soyundu.

Aralık 2006 tarihinde Amerika ve Kanada’da “Ciara: The Evolution” adlı 2. albümünü piyasaya süren Ciara, bu albümün prodüksiyonunda Jazze Pha, The Neptunes, Dallas Austin, Lil Jon ve will.i.am gibi isimlerle biraraya geldi. Albümde sanatçıya 50 Cent, Lil Jon ve Chamillionaire eşlik ederken, albüm Amerika listelerinde zirveye yerleşti. Albümdeki birçok parçanın bestesinde imzası bulunan müzisyen, albümden ilk single’ı “Get Up” adlı parçasına seçti.

“Ciara: The Evolution” albümünü Nisan 2007’de yayınlayan Ciara, albümde yer alan “Like A Boy” adlı parçasını Avrupa ve Asya’da single olarak piyasaya sürdü. Parçanın video klibiyle sıkça MTV Türkiye ekranlarına yansıyan sanatçı, 2007 yılını yoğun bir turne programıyla geçirdi.

Yeni albümünde Danja, The Clutch, Polow da Don ve T-Pain ile birlikte çalışan sanatçı, "Fantasy Ride" ismini verdiği bu çalışmasını 3 CD halinde piyasaya sürdü. Promo single olarak müzikseverlere tanıtılan "Go Girl"ün ardından, albümün ilk single'ı olarak sanatçının Young Jeezy ile birlikte seslendirdiği "Never Ever" parçası hayranların beğenisine sunuldu. Albümdeki konuk sanatçılar arasında Young Jeezy, T-Pain, Ludacris, The-Dream, Chris Brown ve Missy Elliott bulunuyor. Albümdeki en ilgi çekici konuk sanatçılardan biri şüphesiz Justin Timberlake. Ciara'nın ünlü şarkıcıyla birlikte seslendirdiği "Love Sex Magic" parçası albümden ikinci single olarak seçildi ve Mart 2009'da piyasaya sürüldü. Şarkıya ayrıca seksi sahnelerle dolu bir klip çekildi.

#1 - Mayıs 22 2009, 21:56:52
« Son Düzenleme: Mayıs 22 2009, 21:57:26 Gönderen: BeeManiac »
(=

Fiziği ve sesi gayet güzel bir sanatçı.Love sex magic klibi çok cesur ve kışkırtıcı bir klip.Bu kliptende anlaşıldığı üzre şarkı her ne kadar çok güzel olmasada kliple listelerin başında olmasına büyük katkısı oluyor.
#2 - Mayıs 23 2009, 11:24:57

Sadece Love sex magic şarkısını dinlediğim insan.
#3 - Ağustos 13 2009, 21:22:56
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

bence o kadarda dinlemeye değmez
#4 - Eylül 23 2009, 17:20:37

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.