Alternatifim Cafe

Kadın Peygamber

Discussion started on Merak Ettikleriniz

Merak ettiğim bi konu var bilen varsa açıklayabilir mi :))?Yeryüzüne kadın peygamber gelmiş midir ya da kadın peygamber konusundan herhangi bir şekilde bahsedilmiş midir?Gelmediyse de nedenini açıklayan herhangi birşey İslamda ya da diğer dinlerde bulunuyor mu?
#1 - Ağustos 17 2007, 22:22:03
Önemli Olan Dış Güzelliği Değil,İç Güzelliğidir Derler Ya,Belki De Önemli Olan Düş Güzelliğidir...[G. Woodcock] [size]

yeryüzüne kadın peygamber inmemiştir.sebebini açıklamak gerekirse, biliyorsun ki eski zamanlarda kadınları hep saf dışı bırakıyorlardı, hiçbirşeye izin verilmiyordu, yani erkekler daha öncüydü.eğer kadın bir peygamber yeryüzüne indirilmiş olsaydı kim onu dinlerdi?kim ona inanırdı?işte bu sebepten dolayı kadın peygamber yoktur.

umarım sana yardımcı olabilmişimdir :)
#2 - Ağustos 18 2007, 11:18:17
тαη-ѕυ¢υк       dnce2        therockula                                 Lay Lay Lomm.    :ask :ask :ask

Teşekkür ederim:)) gerçekten kimse dinlemezdi ama keşke biraz daha lider konumda bulunabilseydi kadınlar...
#3 - Ağustos 18 2007, 15:40:48
Önemli Olan Dış Güzelliği Değil,İç Güzelliğidir Derler Ya,Belki De Önemli Olan Düş Güzelliğidir...[G. Woodcock] [size]

barbie9138

Ben de bunun sebebini merak ediyordum. Teşekkürler mc_tansu :))
#4 - Ağustos 18 2007, 15:43:00

Teşekkür ederim:)) gerçekten kimse dinlemezdi ama keşke biraz daha lider konumda bulunabilseydi kadınlar...

Ben de bunun sebebini merak ediyordum. Teşekkürler mc_tansu :))

rica ederim :ehem , yardımcı olabildiysem ne mutlu bana  :blush
#5 - Ağustos 18 2007, 22:50:59
тαη-ѕυ¢υк       dnce2        therockula                                 Lay Lay Lomm.    :ask :ask :ask

Kadın peygamber gelmemiştir keza evliya deseniz olabilir ama Peygamber gelmemiştir. Çünkü, Peygamberlik ağır bir yük, güç bir vazifedir. Kadın ise yaratılışı itibarıyla nazik ve zayıf olduğundan böyle ağır ve zor bir işin üstesinden gelemez. Çünkü peygamberlik devamlı bir şekilde sabır ve mücadele etmek ister. İstisnasız bütün peygamberler hak dini anlatırken, çeşitli belâlara ve sıkıntılara mâruz kalmışlardır. Hz. Âdem'den Peygamber Efendimize kadar bütün peygamberlere çeşitli iftira ve hakaretler yapılmış, pek çoğu işkence görmüş; başta Hz. Zekeriya, Hz. Yahya ve Hz. Cercis (A.S.) olmak üzere yüzlercesi de şehid edilmiştir. Peygamberlerin hepsi de bütün bu zulüm ve eziyetlere karşı tam bir sabır ve tahammül göstermişlerdir. Cenâb-ı Hak böyle zor ve ağır bir vazifeyi kadınlara yüklememiştir.

Ayrıca kadının biyolojik yapısı bir engeldir. Çünkü, nübüvvet vazifesini ayda 15 gün hayızdan dolayı yapamayacak, imamete geçemeyecek, orucunu tutamayacaktı. Bir de lohusalık durumu var ve hele hamileyken, işleri yürütmesi bütün bütün zorlaşacaktı. Zira çocuğu karnında veya kucağında taşırken, insanları idare edecek ordu kumandanı olacak; strateji tespitinde bulunacak ve fiziki durumunun gereği, bütün boşluklara rağmen, en önde bulunması gerekli olan bir insan kadar çevik hareket edecek... Bütün bunlar, kadının peygamberliğini imkânsız kılan şeylerdir. Evet, bunların kadınlar tarafından, kadınlara has arızalarla birlikte yürütülmesinin imkânı yoktur. Efendiler Efendisi de (S.A.V.), bu hususa dikkati çekmiş ve onları : "Yâni dine ait meseleleri tam yerine getiremeyen ve bazı şeyleri idrak edemeyenler" diye anlatmıştır. Evet, dediğimiz gibi, neredeyse ayın yarısı arızalı.... Keza, çocuk yüzünden ibadetleri kusurlu ve noksan, sonra da peygamberlik! Halbuki Peygamber, rehber ve kusursuz bir önderdir. Çünkü herkes onun vaziyetine bakıp durumunu ayarlayacaktır.

Saygılar.
#6 - Ağustos 19 2007, 11:00:47
« Son Düzenleme: Ağustos 19 2007, 11:45:58 Gönderen: PaSHa »
Hayat benim dürüstlüğümü hakedecek ne yaptı ?

KADIN PEYGAM BER İNMEMİŞTİR ÇÜNKÜ KADINLAR ERKEKLERE GÖRE DAHA ZAYIF YAPIDADIRLAR VE HER ORTAMA GİREMEZLER ERKEKLERE SÖZLERİ GEÇMEZ YANİ İDARE EDEMEZLER BUGUNUN DEYİŞİYLE BU VE BUNUN GİBİ SEBEPLERDEN DOLAYI ALLAH KADIN PEYGAMBER GÖNDERMEMİŞTİR.FAKAT KADINLAR İÇİNDE KADINLAR ARASINDA PEYGAMBERİMİZİN EŞLERİ GİBİ... KADINLARDA KADINLAR TOPLULUĞUNDA İSLAMİYETİ YAYMAYI SAĞLAMIŞLARDIR TIPKI BUGUN BAZI CEMİYETLER OLDUĞU GİBİ.. :ask
#7 - Ağustos 22 2007, 13:55:09

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.