Alternatifim Cafe

İslam'da Anal Seks

Discussion started on Merak Ettikleriniz

ya ben duydum ki islam da anal seks yasakmis, sizce bu nekadar dogru ? hadis, hocalarin yorumlarini falan duydunuz mu bu konuda?

kuRRet-üL ayn=Başlık Kurallarına Dikkat Edelim Lütfen.. ;)
#1 - Eylül 22 2007, 13:37:15
« Son Düzenleme: Eylül 22 2007, 22:11:28 Gönderen: kuRRet-üL ayn »
~!тяєαт мє ℓιкє тнє ρяιη¢єѕѕ тнαт ι αм!~

Cherish your life

java

Açıkçası islamda anal seks'in yasak olması şahsımı pek enterese etmemekte, benim söylemek istediğim başka(bu soruyu sorduğun için ahlak bekçileri tarafından ayıplanabalirsin onu da belirteyim neyse) anal seks'in fazlası zararlı, çok tasvip edilen bir aktivite değil, ki zararları hakkında şöyle bir şeye rasgeldim okuyup öğrenelim:

"
1.rectum kanserine yatkınlık yüzde 60 artar.

2. dışkı tutmak güçleşir, bu zaten bilinmektedir. ancak dışkılamanın ardından sıcaklıktan ötürü popo bölgesinde bir rahatsızlık hissi oluşur. (soğuyana kadar da sürer) düzenli olarak anal sekste edilgen pozisyonda yer alan kişide bu huzursuzluk aylarca sürebilir.

3. etken kişi için de işler hayli zor. sürekli musculus sphincter ani externus (lat. anusu büzen dış kas) gevşememek için kasılı kalıp penise basınç uygulayacağından, düzenli anal seks yapan insanların penisleri 30 yaşının ardından sertleşme sorunu yaşar, daha da yalın halde söylersek; ezilmiş *** çok zor sertleşir.

4. ne kadar iyi dezenfekte edilirse edilsin, insan bağırsağında (bağırsak barsak şeklinde yazılmamalıdır) k vitamini sentezleyen bakteriler vardır. ve bu bakteriler bağırsak dışında hepatitis taşıyıcısı da olabilirler. yani prezervatifle anal seks yapmak bile oldukça risklidir.

5. kalça kasları da deforme olur. o bahsedilen "oturamama", "yampir yumpir yürüme" olarak adlandırılan anormal durumların nedeni de budur.

anal seksi zevkli bulup bulmamak tamamen kişinin doğasına özgüdür. demiyorum ki "kötüdür, cıss!'"
#2 - Eylül 22 2007, 15:46:18
« Son Düzenleme: Eylül 22 2007, 15:47:49 Gönderen: java »

haRamdıR..

hayz haLinde oLsa dahi, eRkeğin, eşinin dübüRÜne gitmesi haRamdıR.
Çünkü bu LivatadıR.

İmam Ahmed, DâRimî ve Ebû Dâvud'un, Ebî HuReyRe'den; Neseî ve İbnu Mâce'nin, Ebî HuReyRe ve HazReti ALi RadiyaLLâhu anhumâ'dan tahRic ettikLeRi biR hadîs-i şeRîfte şöyLe buyRuLmuşRtuR  :

"Kim biR hayzLıya yahud heRhangi biR kadının dübüRüne geLiRse (temasta buLunuRsa), yahud biR kahine geLeRek tasdik edeRse, geRçekte o, Muhammed (saLLaLLâhu aLeyhi ve seLLem'e inen hükümLeR)'i inkaR etmiştiR."

hayzLı biR kadınLa temasın ve mutLak Livatanın çiRkinLiği bu hadisLe yasakLanmıştıR. ÖzeLLikLe nikahLı biR kadınLa Livata haRam ise, nikahLı oLmayan kadın veyahud heRhangi biR eRkekLe bu işin yapıLmasının daha çiRkin oLduğu beyan ediLmiştiR.

#3 - Eylül 22 2007, 16:11:50
« Son Düzenleme: Mart 30 2008, 01:35:28 Gönderen: zenciiRii »
bir varmI$
bir yokmu$

bende neden haram edildiğini yazim bari.erkek sperminin boşuna yani orda hiçbir işe yaramayacağı için haram edilmiştir.
#4 - Nisan 12 2008, 21:49:42
BİR HİLAL UĞRUNA YARAB NE GÜNEŞLER BATIYOR.
Derken Mehmet Akif bizi düşündümü acaba.
herşey hilal uğruna.

Kevaşelerin bile nefret ettiği bir yöntemse herkes bu konuya parmak basmalı.Sağlık ve dini açıdan racona ters olduğu sölenir hep,söylenmekle uygulamanın farklı olacagından umursancağını sanmıyorum.bknz:görüntü var icraat yok.
#5 - Nisan 13 2008, 20:42:25
''  Kaybedecek neyin var,ihtimalinden başka...

night

İnsanların hayvanlardan bir farkı olması lazım ki hayvanlar bile yapmıyor bunu dikkat ettiyseniz.

(6)
#6 - Nisan 15 2008, 22:46:53

Doggy yasak değil hocu, endişelenme..
#7 - Temmuz 24 2010, 00:27:58

hahaha. Yapmayın arkadaşlar. Gerçi siz değil sadece. Kur'an'la ilgili sitelerde en çok arattırılan kelimeler içerisinde oral seks, anal seks, masturbasyon vs.'nin yer alması, bu halkın bunlara ne kadar eğilimli olduğunu gösterir.
...
Ama ccevap diye lütfen "bilimsel" kanıtlar sunmaya çalışmayın İslâm'a kılıf bulmak için. Trafik kazalarnda bu kadar insanın ölmesi trafiğe çıkmak günâh olduğundan değildir. Aynı şekilde anal seks İslâm'da yasak diye illâ bilimsel bir doğrulama yapmaya gerek yoktur.
...
İslâm'da yasaktır. "Hak yolu varken niye *** yolu" derler halk arasında. Fethullahçıuların cemaât sitelerinde bunlarla ilgili bilgi de çoktur. Arayan bulur. "Dübürden cimâ etmek günâhtır, çünkü pistir" denir. Onun dışında İslâm hristiyanlık gibi değildir. Cinsel zevke karşı değildir, tersine kadının en önemli görevlerinden biri erkeğini yatakta mutlu etmektir. Türk kızlarında bu beceriyi bulamadığımızdan müslüman olduklarına şüphe ile yaklaşmaktayım ehhe
#8 - Ekim 12 2010, 21:17:20

Dünya üzerinde oldukça kalabalık bir topluluğun inandığı kutsal bir kitapta yer alıyor olması bence oldukça trajikomik bir detay, neyse. Hak yolu forever.
#9 - Mart 16 2012, 22:02:35

Acmayin lan soyle konular. turkce karakter eksikliginden olecegim simdi. gitti butun karizma ajmpgdwkm
#10 - Mart 16 2012, 22:08:34
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Dünya üzerinde oldukça kalabalık bir topluluğun inandığı kutsal bir kitapta yer alıyor olması bence oldukça trajikomik bir detay, neyse. Hak yolu forever.
Trajikomik mi? Dünya üzerinde oldukça kalabalık bir topluluğun inandığı kutsal kitap, kısaca Müslümanların inandığı Kur'an-ı Kerim'de bu konuya değinilmesi trajikomik? Kainatı yaratan Rabb'in dünyaya gönderdiği, insanların yaşama klavuzu olan kitap, insanların yaptıkları ve yapacakları şeylerin hepsine değinmesinin neresi trajikomik? Asıl değinilmemesi çok daha fazla trajedi hatta bir dinin çöküşü olurdu..
#11 - Mart 21 2012, 00:52:53
"Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkûmdurlar. Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Onun için önce din ve namus telâkkisini kaldırmalıyız. Partiyi, bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz. Bu suretle kalkınma kolay ve çabuk olur.."   Kamâl Atatürk

Yüce Rabbimin oral seks hakkında da düşüncelerini alabilseydik keşke. Günah mı sevap mı bilseydik ona göre davranırdık.
#12 - Mart 21 2012, 21:52:21

Sen istediğini yap. Pek umrunda olduğunu da zannetmiyorum..
#13 - Mart 22 2012, 03:47:33
"Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkûmdurlar. Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Onun için önce din ve namus telâkkisini kaldırmalıyız. Partiyi, bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz. Bu suretle kalkınma kolay ve çabuk olur.."   Kamâl Atatürk

o konuda çok canım yandı....  (6)
#14 - Mart 22 2012, 23:47:08
« Son Düzenleme: Mart 22 2012, 23:47:24 Gönderen: Toyo »

derjavin

bende neden haram edildiğini yazim bari.erkek sperminin boşuna yani orda hiçbir işe yaramayacağı için haram edilmiştir.

En komiği de bu herhalde. Gülmedim, o ayrı.

Çözümü var bunun. İşlem bitme aşamasına geldiğinde erkeğin önüne kutsal kâseyi* koyun, oraya boşalsın.
*Bildiğiniz kâseden söz ediyorum burda.
#15 - Nisan 04 2012, 18:17:40

Seviyesizleşmeyin.
#16 - Nisan 05 2012, 01:43:49
"Başına siyah bir örtü iniyor usulca.Setr.Ucu,ardınca sürünürken,üzerinde adım attığı taşlar inliyor.Hayret! O kadar mı ağırmıştı? O kadar mı yaralanmıştı? O bilmiyor.Taşlar biliyor."

derjavin

Demokles kılıcı gibi.
Forum kurallarına aykırı bir durum olmadığı müddetçe yazdıklarımla ilgili böyle bir 'direktif' veremezsiniz.
Kaldı ki kurallara aykırı bir durum varsa özel mesajla uyarır, mesajı da ya değiştirir ya da silersiniz.
#17 - Nisan 06 2012, 11:37:12

İslamî konularda seviye ve ciddiyet aranırken ne zamandan beri forum kurallarına bakılır oldu Toprak hanım?

Siz İslam'ı forumda mı yaşıyorsunuz? Hesabınızı forumda mı vereceksiniz?
#18 - Nisan 06 2012, 11:46:46

Siz her yaş insanın gördüğü yerde seviseyizce konuşacaksınız - üstelik konu dışına çıkıp,kuralları ihlal edeceksiniz- ben de sizi rencide etmemek adına özel mesajla uyaracağım. İyiymiş.

Burda arkadaş cevabı bilenlere soru sormuş,bir kaç mantıklı cevap dışında herkes dalgaya almış.
Bizi sizin neler yaptığınız ilgilendirmiyor,size yapmayın da demiyoruz.Ayet hadis verip çekiliyoruz..
Ben burda mod. olduğum sürece Ayet hadisle dalga geçemez,konuşmalarınızın seviyesini düşüremezsiniz.
#19 - Nisan 06 2012, 15:10:59
"Başına siyah bir örtü iniyor usulca.Setr.Ucu,ardınca sürünürken,üzerinde adım attığı taşlar inliyor.Hayret! O kadar mı ağırmıştı? O kadar mı yaralanmıştı? O bilmiyor.Taşlar biliyor."

BİR DİĞER SEBEBİNİ DE BEN AÇIKLAYAYIM İNŞALLAH, *** YOLUNU KULLANMAK , ERKEĞİ ERKEKLE İLİŞKİYE TEŞVİK ETTİĞİ İÇİN YASAKTIR KUR'AN-I KERİM DE..
#20 - Nisan 07 2012, 17:16:17

derjavin

Hesabınızı forumda mı vereceksiniz?

Hesabımı size vermeyeceğim kesin.

Siz her yaş insanın gördüğü yerde seviseyizce konuşacaksınız - üstelik konu dışına çıkıp,kuralları ihlal edeceksiniz- ben de sizi rencide etmemek adına özel mesajla uyaracağım. İyiymiş.

Müslüman olduğunu iddia edenden beklentim odur. "Kusurları örtmede gece gibi olmak." Dediğim gibi varsa bir kural ihlâli ne yapmanız gerektiğini de biliyorsunuz.

Ayrıca 'erkek sperminin boşuna harcanmaması için anal seks haram kılınmıştır' ifadesini herhangi bir ayette göremedim. Demek ki ayette geçmeyen bir şeyi eleştirmek size göre seviyeşizleşmektir.
#21 - Nisan 13 2012, 11:40:00

Forum kuralları,bölüm kuralları apaçık yazılmış iken kural ihlali neden? Her kural ihlali yapan kişiyle özel mesajla mı görüşeceğim?

İslam'da evliliğin temel amacı çoğalmaktır. Ümmetinin çokluğuyla övünmek isteyen bir Peygamberimiz (salatu selam)var.. Bu yüzden çocuk olmasını imkansızlaştıran durumlar yasaktır..Ayrıca sağlık açısından zararlı olan herşeyin karşısındadır İslam.
Kur'an-ı Kerimde her konuda açık net kesin emirler yoktur..Bazı ayetler Peygamberimiz (salatu selam),sahabeler,ulemalar tarafından açıklanmıştır..Biz bunları da kabul etmek zorundayız.
#22 - Nisan 13 2012, 13:44:08

Hesabını bana ver demedim toprak hanım. Hani sen gelip burada forum kurallarına göre istediğini söylüyorsun ya din hakkında, dinin kuralları ile forum kurallarını birbirine karıştırma diyorum. : )
#23 - Nisan 13 2012, 14:01:03

allah, din, peygamber diye gezinen, elalemin karısına-kızına namus bekçiliği yapan organizmaların bile eşek bafilediği ve bu atraksiyonu normalleştirildiği bir ülkede anal seksin tartışılması biraz komik.
#24 - Nisan 13 2012, 17:05:29
« Son Düzenleme: Nisan 13 2012, 17:07:43 Gönderen: Tylers »
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Evet Tylers, biz Müslümanlar gece gündüz eşek peşinde koşuyoruz(!)..

Tartışan kim? Tartışmayın, size zorla gelin tartışın diyen yok. İslam dininde yasak sadece o kadar. Müslüman olmayanları niye bu kadar rahatsız ediyor bu konu? Lan size ne? Bizce yasak biz yapmıyoruz, siz ne halt yerseniz yiyin..
İslam'da anal seks yoktur. Bunu soran eğer bir Müslümansa gitsin imanını biraz kontrol etsin, kendini bir gözden geçirsin..
#25 - Nisan 14 2012, 01:37:32

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.