Alternatifim Cafe

Baban kimdi bilemezdin ş-erefsi-z.

Discussion started on Atatürk Köşesi

ah çok pardon canım benim Ragıp Bey yazmam gerektiğini anlamışsındır herhalde. yazdıklarına binaen bir şey sormak istiyorum. benim tarih bilgimin ders kitaplarıyla sınırlı kaldığını falan nereden çıkardın? bir tanışıklığımız, arkadaşlığımız falan mı var benim bilmediğim? seninle tartıştığım için kendimi çok kötü hissettim şu an. senin karşındakine saygın yok daha tanımadığın bir insana pislik atarken Atatürk'e atmamanı nasıl beklerim ki. hata bende. sana şu an Atatürk'ün babası şudur diye direten oldu mu? evet biliyoruz kapa çeneni Atatürk'ün babası şudur diyen oldu mu? olmadıysa o zaman bir kez daha okuyacaksın yazılanları. o zamanki koşulların bunları bilmeye elverişli olmadığını anlatmaya çalışıyorum eğer aklın kabul edebiliyorsa. Atatürk'ün de ilgilenmesi gereken çok farklı şeyler vardı zaten. Atatürk vatanı tek başına kurtardı dersem onu faşizmle suçlamış olurum ki bu da onun karakterine yakışan en son şeydir. birine pislik atmadan önce onun yaptıklarının bir kısmını yapmak gerekir. yaptıysan bilelim.

edit: yazım hatası
#26 - Ocak 31 2012, 23:15:30
« Son Düzenleme: Ocak 31 2012, 23:17:46 Gönderen: douceamere »

Yeni!
İmzandaki isimden belli nasıl bir çizgide olduğun. Ben tarihi tarih dersinden öğrenecek kadar aptal değilim, sende düşüncelerini dini ranta çevirmiş olan yobaz hocalardan beslemezsen yanılmıyorsam herhangi bir sorun kalmayacak.

Sizin bu tür ön yargılarınız olduğu sürece hiçbir şey öğrenemezsiniz.

Acaba çok sevdiğiniz bu adamın hayatını kaç kez sorguladınız? Sizin kurtarmak olarak gördüğünüz olaya başka hangi pencereden baktınız? Bu adam kurtarmış bu ülkeyi, hiç baktınız mı nasıl kurtarmış ya da neyi kurtarmış?

Bu ülkeyi yunanlar, ermeniler işgal etseydi Kamâlin yaptıklarını yapmaya cesaret edemezlerdi... Onlar bile Kamâlin bu ülkeye yaptıklarını yadırgıyorlarken onların işgal etmiş olması bundan kötü olamazdı.. Kamâlin tek farkı ne biliyor musunuz? Kendini müslüman gösterip bu tertemiz kalpli, imanlı halka kendini sevdirerek düşmanın yapacağını yapmasıydı. Şayet kamâl bu ülkeye bir ermeni, bir yunan olarak gelseydi, bırakın inkılap yapmayı sokakta bir adım dahi atamazdı. İşte bu sayede bir ermeninin, bir ingilizin, bir yunanlının yapamadığını yapmıştır Sarı saçlı mavi gözlü(!)...

Sen diyorsun ya ben tarihi tarih dersinde öğrenecek kadar aptal değilim diye. Peki ben bunları nerden öğrendim? Tarih dersinde bunları mı öğretiyorlardı, yoksa sizin söylediklerinizi mi? Ben de sizin gibi tarih dersi gördüm. Ben de bu vatanın evladıyım. Ben de TÜRK evladıyım. Ben tarihi 1930'larda yaşamış adamlardan öğrendim. Canlı tarih okudum ben. Öyle 3-5 safsatanın yazıldığı, masallarla, efsanelerle doldurulmuş sahte tarih kitapları okumadım ben.

Ancak Kamâli bu tarih konusunda suçlamıyorum. Adam açık açık yapmış her istediğini. Demiş ben buyum. Asıl ş.refsizler kim biliyor musun? Asıl ş.refsizler o öldükten sonra, onu tanrılaştıranlar, onu putlaştırıp halkı tapmaya zorlayanlar.. Tarihi değiştirip halkı uyutanlar asıl ş.refsizler..

Yoksa, Kamâl demiş, işte bunlar benim inkılaplarım, ya seve seve ya da seve seve. Uymayanları ne yapmış? Asmış, vurmuş, topa tutmuş.. Adamda yalan yok adam artık köprüyü geçmiş.. Gücü eline almış, gerçek yüzünü ortaya koymuş..
İnkılaplara bilhassa şapka inkılabına karşı çıktığı için, günlerce Rize'nin Hamidiye tabyalarıyla topa tutulduğunu biliyor muydunuz? Bilmiyordunuz tabi ki..

Ama bu onu seveceğim, ona saygı duyacağım anlamına gelmiyor..
#27 - Şubat 01 2012, 03:40:29
« Son Düzenleme: Şubat 01 2012, 04:01:17 Gönderen: etc. »
"Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkûmdurlar. Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Onun için önce din ve namus telâkkisini kaldırmalıyız. Partiyi, bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz. Bu suretle kalkınma kolay ve çabuk olur.."   Kamâl Atatürk

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.