Alternatifim Cafe

Baban kimdi bilemezdin ş-erefsi-z.

Discussion started on Atatürk Köşesi

Beni hor görme kardeşim.!
Sen altınsın,ben tunç muyum.?
Aynı vardan var olmuşuz.!
Sen gümüşsün,ben saç mıyım.?
Ne varise sende,bende.;
Aynı varlık her bedende.!
Yarın mezara girende..
Sen toksun da ben aç mıyım.?

Kimi molla,kimi derviş..
ALLAH bize neler vermiş..!
Kimi arı çiçek dermiş..
Sen balsın da ben ceç miyim.?

Topraktandır cümle beden.!
Nefsini öldür,ölmeden..
Böyle emretmiş Yaradan..
Sen kalemsin,ben uç muyum.?

Tabiata Veysel aşık..
Topraktan olduk kardaşık.
Ayni yolcuyuz,yoldaşık..
Sen yolcusun ben bac mıyım.?
BE HEY DÜRZÜ

Ne ararsın ALLAH ile aramda..
Sen kimsin ki orucumu sorarsın .?
Hakikaten gözün yoksa haramda...
Başı açığa niye türban sorarsın.?
Rakı şarap içiyorsam sana ne..
Yoksa kimseye bir zararım içerim.
İkimizde gelsek kıldan köprüye..
Ben dürüstsem sarhoşkende geçerim.

Esir iken mümkün müdür ibadet..?
Yatıp kalkıp Atatürk'e dua et.
Senin gibi dürzülerin yüzünden..
Dinindende soğuyacak bu millet.

İşgaldeki hali sakın unutma..
Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.
Sen anandan gene çıkardın amma..
Neyzen Teyfik
#1 - Eylül 07 2007, 22:07:31
« Son Düzenleme: Eylül 07 2007, 22:11:11 Gönderen: VeLeD-i ZiNa »
kuzi tennım pkk^^^
Çek, sündür, bırak don lastikleri 1 lira^^^^

bu şiiri biliyodum :)

harika bi şiir... Atatürk çüleri din düşmanı yapanlar bu şiiri okuyup kendilerinden utansınlar(tabi utanma denen duyguya sahiplerse...)
#2 - Eylül 07 2007, 22:17:54
dans cette classe il y a des imbeciles,
ce sont des imbeciles heureux,
ils sont heureux d'etre imbeciles...

Bizi yanlış yola yönlendiren soysuzlar, çok kere din perdesine bürünmüşler, saf ve temiz halkımızı hep şeriat sözleriyle aldata gelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz… görürsünüz ki milleti mahveden, tutsak eden, perişan eden fenalıklar hep din örtüsü altındaki küfür ve kötülükten gelmiştir. Mustafa Kemal Atatürk...

cidden çok güzel bi şiir...nede güzel anlatmş herşeyi.....ellerine sağlık  :))  :))
#3 - Ekim 09 2007, 23:52:32
SANA UZAK KENTLERDEN BİRİNDE
ZAMANIN BİYERİNDE
SENİ VE SENLİ GÜNLERİ ANIMSATTI AKŞAM GÜNEŞİ
ONCA ZAMANIN ÜSTÜNDE ESKİMEYEN BİR DÜŞÜNCESİN ŞİMDİ
İNSAN HER GÜN ANIMSAR MI AYNI GÖZLERİİİ  http://s3.bitefight.net/c.php?uid=105261 (sadece tıklayınn....)

Esir iken mümkün müdür ibadet..?
Yatıp kalkıp Atatürk'e dua et.
Senin gibi dürzülerin yüzünden..
Dinindende soğuyacak bu millet.

İşgaldeki hali sakın unutma..
Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.
Sen anandan gene çıkardın amma..

eN sevdiğiM yeri bu şiiriN son iki dörtLük :öff harbi süper bir şiir eviN saLonuNda duruyo zateN bu şiir akLıma geLdikçe okuyoruM ne güzeL yazMış neyzeN ... :öff
#4 - Ekim 14 2007, 13:37:04
Piyasadaki tek adam gibi adam, maymun Çarli'ydi...

kEsnlklE harika
Atatürk'ün düşüncElerni bEnmsEmEyi (hEr Türk'ün yapması GErEkn şEyi yapmayı yani) dinsizlik olarak GörEnlrE hErşEyi anlatan çok GüzEl bir şiir
#5 - Aralık 15 2007, 13:06:24

çok güzel bi şiir bence de dinden soğutmaya çalışıyolar dolduruyolar insanları
#6 - Aralık 15 2007, 23:26:30
GİDİYORUM…
ELVEDA…
UNUTTUĞUM BİR ŞEY VARSA SENDE KALSIN…
BEN UNUTMAYACAKLARIMI
İSTER İSTEMEZ YANIMDA GÖTÜRÜYORUM…

Muhteşemdir...
#7 - Haziran 21 2009, 19:12:24
-Ten yoluyla bulaşır! derlerdi hastalık. Bende dünya tersine döndü sevgili; Sen yoluyla bulaştı sevda. İşte o gün bugündür aşkla kan bağı olan bütün ırk yasta. 

Burcuyevski~

Okuması gereken cok insan var.
Cok güzel bi şiir.
#8 - Temmuz 11 2009, 01:51:59

Zeitgeist

Neyzen Tevfik'e ait bir şiir değil diyerek, tüm umutlarınızı çürüm çürüm çürütmek istiyorum, üzgünüm.
#9 - Temmuz 11 2009, 01:53:36
« Son Düzenleme: Temmuz 11 2009, 01:53:55 Gönderen: Gebere Jackson »

Anti-tiKKy

Cok güzel bir siir. Tesekkür.
#10 - Temmuz 14 2009, 01:26:19

mg

Atatürk olmasaydı hepimiz bir Yunan ya da Ermeni dölü olacaktık arkadaşlar :((( Çok kötü değil mi :((
 Atatürk'ün değerini bilelim, Türklüğümüzle övünelim..
#11 - Temmuz 28 2009, 16:56:20
« Son Düzenleme: Temmuz 28 2009, 16:57:39 Gönderen: mg »

Atatürk olmasaydı hepimiz bir Yunan ya da Ermeni dölü olacaktık arkadaşlar :((( Çok kötü değil mi :((
 Atatürk'ün değerini bilelim, Türklüğümüzle övünelim..
Türk dölü olmayacağınız belliydi de ne dölü olurdunuz orasını bilemeyiz. gevur dölü çok; fransız, ingiliz, italyan vs vs... onun için Atatürk'ün değerini bilin, Türk dölüyle övünün.
#12 - Temmuz 28 2009, 17:37:48
  :ask düş #

mg

Tabii ki de, gerek beyazlığı olsun gerek ihtiva ettiği mineraller olsun bir başkadır benim dölüm eööö yani Türk dölü. Döllerin magnum opusudur. Türk dölünü beğenmeyen varsa onun da dölünü görmek isteriz değil mi? Benim atalarım Peter North gibi ejekülasyonda bulunurdu hem...
#13 - Temmuz 28 2009, 18:01:59
« Son Düzenleme: Temmuz 28 2009, 18:12:13 Gönderen: mg »

Kamâl olmasaydı baban kimdi bilemezdin diyorsunuz, iyi hoş ne güzel. Güzel de ya bu kamâlin babası kim peki? O kadar araştırdım, bir tek Kamâlin babasının kim olduğunu bulamadım.
 Yoksa onun annesinin zamanında ülkeyi yahudiler, ermeniler basmış da bir kurtaran olmamış mı? Harbi ya kim bu Kamâlin babası?
#14 - Ocak 02 2012, 14:56:39
« Son Düzenleme: Ocak 02 2012, 15:00:36 Gönderen: etc. »
"Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkûmdurlar. Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Onun için önce din ve namus telâkkisini kaldırmalıyız. Partiyi, bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz. Bu suretle kalkınma kolay ve çabuk olur.."   Kamâl Atatürk

Üstteki şimdi senin ahlakına yakıştı mı böyle bi yorum ?
#15 - Ocak 02 2012, 18:25:58
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Ahlaksızlık nerede ki? Şu yorumlar içinde en ahlaklısı benimki olsa gerek. Apaçık burada benim analarıma, nenelerime küfrediliyor, hakaret ediliyor. Onlar ki namusu için canını verebilecek insanlardır. Onların namusu kamâle falan da bağlı değildir.

Ayrıca ben hakaret etmedim ya da ahlaksızlık da yapmadım. Ciddi ciddi soruyorum, gerçekten kamâlin babası kim?

Yoksa onun annesinin zamanında ülkeyi yahudiler, ermeniler basmış da bir kurtaran olmamış mı? Harbi ya kim bu Kamâlin babası?
Eğer ahlakıma yakıştıramadığın cümle bu ise de söyleyeyim, bizim analarımıza yakıştırılan şey budur işte. Bunu aslında ben demiyorum onlar söylüyorlar. Bilmem anlatabiliyor muyum?  (:
#16 - Ocak 02 2012, 21:45:46
"Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkûmdurlar. Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Onun için önce din ve namus telâkkisini kaldırmalıyız. Partiyi, bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz. Bu suretle kalkınma kolay ve çabuk olur.."   Kamâl Atatürk

Kelime oyunları güzeldir , ama gerçekler gözlerinle görmediğin sürece senin için gerçek olmasın . Ölmüş birinin arkasından kim olursa olsun ileri geri konuşmamalısın . Sana cevap hakkı yoksa birinin konuşman doğru olmaz . Tabi  bu benim düşüncem . Ama üzerinde hakları kalıyo bilesin.

#17 - Ocak 02 2012, 22:27:41
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Benim sözüm aslında doğrudan Kamâl'e değil, benim analarımın namusunu ona bağlayan, ona taparcasına bağlanan ve yükseltenlere. O zamanlarda kamâl ile birlikte yaşamış kişilerin günlükleri var, onlar her şeyi anlatıyorlar.

Şimdi bazıları atlayacak babası Ali Rıza Efendi diye. Söyleyeyim; Ali Rıza, Zübeyde ile evlendiğinde kamâl 5 yaşındaymış. (:
#18 - Ocak 02 2012, 22:36:38

evet Ali Rıza Efendi ile olan evlilik Zübeyde Hanım'ın ikinci evliliğidir ve savaş döneminde her Anadolu dışında olan aile gibi nüfus bilgileri bulunabilirliğin dışındadır. bütün derdiniz bitti her bilginiz tam anladığım kadarıyla. yoksa Atatürk'ün babasının kim olduğunu alaycı bir biçimde sorma cürretini başka bir yerden alıyor olamazsınız. saygı duyun yeter.

edit: tamam Ali Rıza değil ragıp Bey bunu da bilin artık
#19 - Ocak 31 2012, 22:39:07
« Son Düzenleme: Ocak 31 2012, 23:16:05 Gönderen: douceamere »

O, öve öve yerlere göklere sığdıramadığınız adamın mı kimlik bilgileri bulunabilirliğin dışında?
Yok hiç de alay etmiyorum çok ciddi bir soru sordum. Bizim tarihimizde babası belli olmayan lider yoktur.
#20 - Ocak 31 2012, 22:49:48

ah Allah'ım. başkalarının üstünüze attığı pislikleri bir lideri karalayarak mı çıkaracaksınız? bu çocukluğunuzun göstergesidir. ne güzel dünya yahu, Atatürk'e pislik at kendini temize çıkar. evet o adamın kimlik bilgileri bulunabilirliğin dışında, malumunuz nüfus müdürü değildi kendisi. bu nedenle doğum günü falan da bilinmez akıl yürütebileceğiniz gibi. size sevin tapın diyen yok. saygı duyun yahu bu kadar mı zor saygı duymak. büyüyün ve artık insanlaşın. dini yüceltmek Atatürk'e saygısızlık yapmak demek değildir.
#21 - Ocak 31 2012, 22:57:41
« Son Düzenleme: Ocak 31 2012, 22:59:11 Gönderen: douceamere »

Neyzen Tevfik'e ait bir eserle sırf görüşünü benimsediği bir lider olduğu için Atatürk'e saldırmak biraz tuhaf değil mi? Sanki atatürk demiş' baban kim olurdu şerefsiz' diye, veriyoruz hemen coşkuyu 'asıl senin baban kim vs vs ' diyerekten.
Babasının belli olmayışı bir insanın hangi kusurudur bilemedim, nasıl önlem alabilirdi acaba buna bu lider? Tarihe babası ali rıza beymiş gibi nakşettirmiş bize bu böyle dikte edildi diyorsanız 'benim babam aslında yok aşikar olduğu gibi p-ç in tekiyim' cümlesini bu adamdan bekleyecek kadar  uçuk zekalarla yaşıyorsunuz demektir. Yani düşünüyorum da ister lider olsun ister çoban, insan böylesi ailevi durumunu saklar, ki kitlelere hitap eden bir kişilikse bu gerçeği değiştirir. Hiç sevmesenizde empati kurun, sizde böyle bir gerçeği saklama gereği muhakkak duyacaksınızdır.

Birde bizim tarihimizde babası belli olmayan lider yoktu derken, babadan oğula saltanatla süregelen tarihte nasıl bir baba belirsizliği bekliyorsunki tam olarak?
#22 - Ocak 31 2012, 23:02:48

Benim amacım karalayıp da kendimi aklamak değil, ki zaten Allah'a şükür kara bir lekem de yok. Siz herhalde beni tayyipçi ya da fetullahçı falan zannettiniz böyle atanıza laf ediyorum diye. : )

Ki atanıza da laf ettiğim yok aslında tamamen burada tarihi gerçeklerden bahsediyorum. kafanızı okuldaki tarih kitaplarından kaldırmadığınız için bilmiyorsunuz tabi lider(!)inizi. Neyine saygı duyacağım Allah aşkına? Ha tabi savaşları o yönetti onun zekasıyla kazandık sizin tarih bilginize göre.. : )

Bir kişinin kimlik bilgilerinin bulunması için nüfus müdürü olması da gerekmiyor iyi bilirsiniz ki. Bu arada Ali Rıza, Zübeyde'nin ilk evliliğidir. : ) Amacım dini yüceltmek de değil haşa, İslam dini zaten yücedir. Ben burada din propagandası falan yapmıyorum.

Raskolnikov, zaten ben de burada Neyzen Tevfik ve onun gibi düşünenlere söylüyorum bu laflarımı. İçinde olduğunuz çelişkiden bahsediyorum.
#23 - Ocak 31 2012, 23:08:15
« Son Düzenleme: Ocak 31 2012, 23:09:34 Gönderen: etc. »

İmzandaki isimden belli nasıl bir çizgide olduğun. Ben tarihi tarih dersinden öğrenecek kadar aptal değilim, sende düşüncelerini dini ranta çevirmiş olan yobaz hocalardan beslemezsen yanılmıyorsam herhangi bir sorun kalmayacak.
#24 - Ocak 31 2012, 23:14:29

etc.  sen siyasette mi yapmasan artık ne :Ç Fetoya fetullahçılardan başka fetullah diyen yok, cümlelerin ele veriyo :Ç bak akşam akşam çarpılcam senin yüzünden : /

raskolnikov destekçinim.
#25 - Ocak 31 2012, 23:15:07

J.D. Salinger

ah çok pardon canım benim Ragıp Bey yazmam gerektiğini anlamışsındır herhalde. yazdıklarına binaen bir şey sormak istiyorum. benim tarih bilgimin ders kitaplarıyla sınırlı kaldığını falan nereden çıkardın? bir tanışıklığımız, arkadaşlığımız falan mı var benim bilmediğim? seninle tartıştığım için kendimi çok kötü hissettim şu an. senin karşındakine saygın yok daha tanımadığın bir insana pislik atarken Atatürk'e atmamanı nasıl beklerim ki. hata bende. sana şu an Atatürk'ün babası şudur diye direten oldu mu? evet biliyoruz kapa çeneni Atatürk'ün babası şudur diyen oldu mu? olmadıysa o zaman bir kez daha okuyacaksın yazılanları. o zamanki koşulların bunları bilmeye elverişli olmadığını anlatmaya çalışıyorum eğer aklın kabul edebiliyorsa. Atatürk'ün de ilgilenmesi gereken çok farklı şeyler vardı zaten. Atatürk vatanı tek başına kurtardı dersem onu faşizmle suçlamış olurum ki bu da onun karakterine yakışan en son şeydir. birine pislik atmadan önce onun yaptıklarının bir kısmını yapmak gerekir. yaptıysan bilelim.

edit: yazım hatası
#26 - Ocak 31 2012, 23:15:30
« Son Düzenleme: Ocak 31 2012, 23:17:46 Gönderen: douceamere »

Yeni!
İmzandaki isimden belli nasıl bir çizgide olduğun. Ben tarihi tarih dersinden öğrenecek kadar aptal değilim, sende düşüncelerini dini ranta çevirmiş olan yobaz hocalardan beslemezsen yanılmıyorsam herhangi bir sorun kalmayacak.

Sizin bu tür ön yargılarınız olduğu sürece hiçbir şey öğrenemezsiniz.

Acaba çok sevdiğiniz bu adamın hayatını kaç kez sorguladınız? Sizin kurtarmak olarak gördüğünüz olaya başka hangi pencereden baktınız? Bu adam kurtarmış bu ülkeyi, hiç baktınız mı nasıl kurtarmış ya da neyi kurtarmış?

Bu ülkeyi yunanlar, ermeniler işgal etseydi Kamâlin yaptıklarını yapmaya cesaret edemezlerdi... Onlar bile Kamâlin bu ülkeye yaptıklarını yadırgıyorlarken onların işgal etmiş olması bundan kötü olamazdı.. Kamâlin tek farkı ne biliyor musunuz? Kendini müslüman gösterip bu tertemiz kalpli, imanlı halka kendini sevdirerek düşmanın yapacağını yapmasıydı. Şayet kamâl bu ülkeye bir ermeni, bir yunan olarak gelseydi, bırakın inkılap yapmayı sokakta bir adım dahi atamazdı. İşte bu sayede bir ermeninin, bir ingilizin, bir yunanlının yapamadığını yapmıştır Sarı saçlı mavi gözlü(!)...

Sen diyorsun ya ben tarihi tarih dersinde öğrenecek kadar aptal değilim diye. Peki ben bunları nerden öğrendim? Tarih dersinde bunları mı öğretiyorlardı, yoksa sizin söylediklerinizi mi? Ben de sizin gibi tarih dersi gördüm. Ben de bu vatanın evladıyım. Ben de TÜRK evladıyım. Ben tarihi 1930'larda yaşamış adamlardan öğrendim. Canlı tarih okudum ben. Öyle 3-5 safsatanın yazıldığı, masallarla, efsanelerle doldurulmuş sahte tarih kitapları okumadım ben.

Ancak Kamâli bu tarih konusunda suçlamıyorum. Adam açık açık yapmış her istediğini. Demiş ben buyum. Asıl ş.refsizler kim biliyor musun? Asıl ş.refsizler o öldükten sonra, onu tanrılaştıranlar, onu putlaştırıp halkı tapmaya zorlayanlar.. Tarihi değiştirip halkı uyutanlar asıl ş.refsizler..

Yoksa, Kamâl demiş, işte bunlar benim inkılaplarım, ya seve seve ya da seve seve. Uymayanları ne yapmış? Asmış, vurmuş, topa tutmuş.. Adamda yalan yok adam artık köprüyü geçmiş.. Gücü eline almış, gerçek yüzünü ortaya koymuş..
İnkılaplara bilhassa şapka inkılabına karşı çıktığı için, günlerce Rize'nin Hamidiye tabyalarıyla topa tutulduğunu biliyor muydunuz? Bilmiyordunuz tabi ki..

Ama bu onu seveceğim, ona saygı duyacağım anlamına gelmiyor..
#27 - Şubat 01 2012, 03:40:29
« Son Düzenleme: Şubat 01 2012, 04:01:17 Gönderen: etc. »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.