Alternatifim Cafe

Ezginin Günlüğü

Discussion started on Özgün Müzik

_DaRkdreams_

Ezginin Günlüğü, Türk müzik grubu. 1981 yılında kuruldu. İlk konserlerini 1983 yılında İstanbul Hodri Meydan Kültür Merkezi`nde verdi. 1990 yılında dağılma sürecine girdi ve böylece bir dönem kapanmış oldu. Daha sonra Nadir Göktürk yeni isimlerle gene Ezginin Günlüğü çatısı altında 1990`ı takip eden yıllarda yeni bir grup kurdu. İkinci dönem 1993 yılında İstavrit albümüyle ilk eserini verdi.

Kendilerini bir kalıba yerleştirmemekle birlikte ([1]), Türkiye'de özgün müzik olarak kabul edilen türün ilk icracılarından sayılan grup, Nazım Hikmet'in, Orhan Veli'nin ve diğer önemli şairlerin şiirlerini (Ayrılış, Seni Düşünmek) büyük bir ustalıkla bestelemiştir. Azeri türkülerine getirdikleri güzel yorumlarla da bilinmektedir. Grup fazla tanınmamakla birlikte özel bir dinleyici kitlesine sahip olduğu kabul edilir.Yaptıkları şarkıların hepsi dinleyici kitlesini gruba daha çok bağlamaktadır ve hepsi unutulmazdır.

Şimdiki üyeleri

Nadir Göktürk - Klavye
Hüsnü Arkan - Vokal
Eylem Atmaca - Vokal
Fatih Saçlı - Üflemeli çalgılar
Erkan Gürer - Bas Gitar
Sedat Yapıcı - Gitar
Gökhan Tümkaya - Davul.

Eski üyeler

Feyza Erenmemiş - Vokal
Emin İgüs - Vokal
Hakan Yılmaz - Vokal
Gülnaz Göver - Vokal
Sumru Balıkçıoğlu - Vokal
Tanju Duru - Gitar
Cüneyt Duru - Bas Gitar
Vedat Verter - Bağlama
Göksun Doğan - Üflemeli çalgılar
Serdar Gönenç - Vurmalı çalgılar
#1 - Eylül 02 2007, 17:24:51

faitHleSs

Ya ben bu grubu 2-3 yıL önce bi dinLemiştim rockLa alakası yoktu ...
SLow pop gibi bişey yapıyoLardı ama herkes grup için anadoLu rock yorumu yapıyo doğrudur beLkim..
DinLemeden konuşmıyım en iyisi .. (:
#2 - Eylül 02 2007, 17:53:33

_DaRkdreams_

Anadolu Rock diyorlar bu grup için  :4

Ben pek dinlemedim ama dinleyenler vardır belki diye açayım dedim  (6)

Merak yani :Ç
#3 - Eylül 02 2007, 17:55:53

faitHleSs

AnLadım seni (6)
Bence AnadoLu Rock biLe deiLLer ama neyse artık dinLemem etmem .. :haydut
#4 - Eylül 02 2007, 18:07:01

slow rock olsa gerek  arkadaşlar müzikleri çok farklı bence gayt güzel düş sokağı sakinleri gibi..
#5 - Ekim 12 2007, 14:32:05
İmzam kural tanımaz! (x

sürmeli çocuk

çok beğenerek dinlediğim gruplardan eskimeyeceklerden diğer gruplardan çok farklı ve çokta güzel
#6 - Mart 24 2008, 01:28:59

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.