Alternatifim Cafe

"Kötü İnsanları Tanıma Senesi"

Discussion started on Rap - HipHop

Sagopa Kajmer - Kötü İnsanları Tanıma Senesi (K.İ.T.S)

Arkadaslar Sago'nun yeni albumu hakkındaki röportajndan alınan sadece 1 kesit.

Bu album ucacak gibi duruyor..!!!..

Alıntı
<<<selam
<<<ben sizlere biraz daha iciniz rahatlasin amacinda solodan bahsedeyim.herkesin bekledigi gibi sert materyaller icinde olacak.kiminiz bagdat,didaktik kitaplar gibi sarkilar istemissiniz.
kiminiz ritimler cok yavaslamis,daha hizli isteriz demissiniz.
herkesin dusuncesine saygim var ve herkesin fikrini kenara not ediyorum.
solom icin benim sizlere soyleyebilecegim ,lirikler evrensel.her sarkiyi yasadiklarimdan harmanladim.enstrumantaller cok yavas albumun kivami 80-87 bpm arasi.yani tempo bir hayli dusuk.ama olsun ben sizler icin tempoyu 2-3 sarkida yuksek tutarim.o problem degildir .
agir sarki sozleri var albumde.didaktik kitaplar mantigi,bagdat hissi var.sizlere bir jest yapayim albumun neye benzeyecegini,ne gibi birsey olacagini tasavvur edin.
album gazel-kaside-rubai tarzinda .en azindan bana verdigi tad bu.ayni zamanda cok didaktik.insanin icine islercesine ilerliyor.askerlik donemimi ve buraya kadar gelen zamanimi iceriyor.
stil olarak en sade albumum.sadelikten kasit ;yormayan,kolay dinlenilebilir.BPG tadinda romantizma anlasilirliginda,yemede yaninda yat dedirtecek turden.tabiiki bunlar benim sahsi goruslerim albumun sahibi olarak.
sizlere begeneceginizin garantisini vermekten baska yapacak birseyim yok.tabiiki album cikar cikmaz bu ne yahu ,ben hic begenmedim ,olmamis sago bu ne,bpg daha guzeldi!..seklinde yorumlar yapilacaktir.ama sizlere simdiden sunu belirtmek isterim,benim albumlerim dusuncelerinizi ileriye tasir,zamanla hazmedilir.bunun tekrar altini cizmek istiyorum.benden herzaman ayni tad'lari beklemeyin.benden her zaman hissedebildiginiz seylerin aynisini hissedebilmeyi bekleyin.kucuk yerlere takilirsaniz hem dinlemekten hem de albumlerimden sogursunuz.
Albumun tamami bittiginde sizlere ''hey cocuklar''seklinde haykirdigimi duyar gibi olacaksiniz.
sonuc olarak benim yeni albumum cok yukarilarda bir yerlerde bana gore,hicbirsey amaclarim dahilinde degil bu albumde.sadece ben ve bana benim icin ben var albumde.dinleyip icerigi kavradiginizda ise sen ve senin icin sen oluveriyor.
yeni sagopa kajmer albumunun adi ''KOTU İNSANLARI TANIMA SENESI (K.İ.T.S)
#1 - Ağustos 24 2007, 17:23:25
« Son Düzenleme: Eylül 21 2007, 20:32:11 Gönderen: feat »
_-*S@GoP@_K@JM£R*-_

ne zaman çıkacağı hakkında bi bilgin var mı
#2 - Ağustos 25 2007, 13:21:49

Sago yapar da güzeL oLmaz mı :okey Eminim buda süper bi aLbümdür...
#3 - Ağustos 26 2007, 16:19:03
...Senin aydınlığındır ay'a ışığını veren geceleyin.
Ben bir geceyim, sen bir ay'sın madem,
Gökyüzünde bensiz gitme, istemem...

bomba gibi bi album yanı sagoo yine yapmış benceee mutlaka sahip olunn tavsiye edirormm kocaman bi ölcüde :)
#4 - Ağustos 27 2007, 15:28:27

ne zaman çıkacağı hakkında bi bilgin var mı

album ocak 2008 de cıkıomus.sabırsızlıkla bekliormm;)
#5 - Ağustos 27 2007, 16:58:38
_-*S@GoP@_K@JM£R*-_

super bı haber :) sago bos adam deıl ne gerekırse fazlasını yapıyo ;)
#6 - Ağustos 27 2007, 22:41:40
HoLi iSTanBuL'un ŞaHı
                                                                            AklıM KendiNé méZaR KazaBiLeceğiN KadaR DeriNn ..   

İyii bekliyorum albümü...
#7 - Ağustos 30 2007, 15:24:03

eğer albüme ulaşabilirsnz alah aşkına bildirn  bna :D sinameke7@hotmail.com dan felan...
#8 - Ağustos 30 2007, 16:14:57

Yalancılar etrafıma doluşur yalnızım ben yokki huzurum ben yine yalanlarda sen ise uzaklarda dolaşır olduk

oCak 2008 pehh.. bekLe ki geLsin :s
#9 - Ağustos 30 2007, 16:19:17
Bu teknik dilimde mürekkep kadar koyu.
Kayıp bir ortam doğru,uzan yatağıma ve soyun . . .  : Şş

daima sago...kuvvetmira 4ever

bugüne kadar bi çok şarkısını dinledim albüm dışı trackler dahil hiç kötü olmuş dediim çıkmadı buda dierleri gibi mükemmel olur
#10 - Ağustos 30 2007, 23:47:04
i go to grave before be a b.tch nigga. Lykomedo's Awesome Blog ve lazım olursa diye about me

eminim mükemmel olurr
sago yine yapmış diyeceğiz :))
#11 - Eylül 01 2007, 12:44:23
« Son Düzenleme: Eylül 01 2007, 12:44:42 Gönderen: APRiL_RAiN »
hERKes BiR yoLcUDuR yoLuNA KuRBaN oLDuğUm...

merakla bekliyorum
single güzel olmuş tavsiye ederim
#12 - Eylül 05 2007, 14:56:59
Hangi Dünyayı Vaad Ediyorsunuz Bana?
Bir Bardak Menfaat Uğruna Ne Büyük Savaşlar Verdiniz...
Ve Görmediğimiz Zannettiniz...
Yanıldınız Hepsini Gördüm!

Bence Oyna

kessin süpper bi albümdür
#13 - Eylül 06 2007, 19:11:06

yaptığı bütün albümler çok iyi oluyor  bence buda süper olur
#14 - Eylül 06 2007, 20:35:32
aldım yaşamı yanıma kutu kolacasına üç dikişte dibe vurdum depozitosunu Tanrıma ödüyorum

ya bildiqim kadarıyla single cıkardı kırık çocuk adında.. klibi falan da çekildi :))
#15 - Eylül 06 2007, 23:26:55

eminim bu albümünde güseldir....seni gene severek dibliycez....paylaşımın için sağol.
#16 - Eylül 12 2007, 10:07:30

ya bildiqim kadarıyla single cıkardı kırık çocuk adında.. klibi falan da çekildi :))

sagonun kırık çocuk adında yeni bir parçası var    :okey
#17 - Eylül 13 2007, 18:23:39
Vardır Tekliğe Alışıklığım Ve Tetikle Tanışıklığım
Kertenkele Misali Bir Parçamı Yolda Bırakmışlığım
Vardır İçmedende Bir Köşeye Sızmışlığım
En Kötü Zamanlarımda Arkadaşımdı Yalnızlığım

Sago yapar da güzeL oLmaz mı :okey Eminim buda süper bi aLbümdür...

katılıyorum ;) :)
#18 - Eylül 14 2007, 18:19:24
**ѕαтмα∂ιк ∂σѕтυмυzυ, ßιℓ∂ιк нαѕмıмızı..кαραтмα∂ιк єѕкιℓєя∂єη кαℓмış уαяαмızı. αкıтıяız кαя∂єѕ υqяυηα кαηıмızı..ßιℓѕιηℓєя кι : кяαℓℓαя öℓмє∂єη ßıяαкмαz тα¢ıηı...

sagodan kotu ıs cıkcanı sanmıyorum ama o cıkıncaya kadar sago ve kolonun sıngle larıyla ıdare edelım barı :)
#19 - Eylül 15 2007, 12:46:18
UNUTMA KURSUN HER GULUMSEDIGINDE BIR KALP AGLATIR!

paylasım için saol...edinmeye çalişicam...her sarkısına hayran kalıorm yolun acık olsun sagoOoO..casminNn :okey
#20 - Eylül 21 2007, 19:12:49
Kim der ki ; Sago yaşamın minik bebeği ?
Bir yaz akşamında hayata attım göz bebeğimi, bebeğim öldü....

paylasım için saol...edinmeye çalişicam...her sarkısına hayran kalıorm yolun acık olsun sagoOoO..casminNn :okey
#21 - Eylül 23 2007, 17:45:39
Blue funk

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.