Alternatifim Cafe

Dikkat! Soğuk suyu hızlı içmeyin!

Discussion started on Sağlık

!_By_Gizli_!

Özellikle vücut ısısı yüksekken, hızlı içilen soğuk su vücutta terleme fonksiyonunu artırıp, tuz ve mineral kaybına neden oluyor.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Günhan Erdem, "Özellikle vücut ısısı yükseldiğinde soğuk suyun hızlı içilmesi, vücutta terleme fonksiyonunu artıracağından çok fazla tuz ve mineral kaybetmeye neden olur. Soğuk suyun olumsuz etkilerinden korunmak için yudum yudum içmeliyiz" dedi.
“DOĞRUDAN SU İÇMEYE ÖZEN GÖSTERIN”
Prof.Dr. Günhan Erdem, özellikle aşırı sıcakların yaşandığı bu günlerde doğrudan su içmeye özen gösterilmesini isteyerek, çay, kahve, meşrubatın suyla birbirine denk olmadığını söyledi. Suyun vücut için doğal bir çözücü olduğunu anlatan Prof.Dr. Erdem, şöyle konuştu: "Suyun insan vücudunda 2 temel görevi var. Birincisi vücuttaki hücrelerin ####bolizma faaliyetleri için ihtiyaç duydukları su moleküllerini temin etmek diğeri ise vücuttaki atık maddelerin atılmasını sağlamak. Suyun insan vücudunda bu görevleri yerine getirmesi ve ####bolizmanın faaliyetlerinin sürdürülebilmesi için suyu çözücü şeklinde almamız gerekiyor. vardır." Prof.Dr. Erdem, sabah kalkınca, akşam yatmadan önce ve yemeklerden sonra mutlaka bir bardak su içilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
#1 - Ağustos 24 2007, 09:49:10

Tam da soğuk su içerken okudum.  (6)
Neyse biraz ılıştırayım bari.  :ıslık
#2 - Ağustos 24 2007, 10:11:33

MeLaNkOlİk!

:D
sağol ben zatn içemem neyse artık hiç içemicem demekki
#3 - Ağustos 26 2007, 16:33:51

ya ben acaip su içiorum ya özellikle de dışarı çıkıyım kesin iki litre içiorum :)ay bak susadım su dedik :D
#4 - Ağustos 28 2007, 23:50:47
Gölgemdeki asaleti farkedince başladı karanlığa hayranlığım...

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.