Alternatifim Cafe

Leman, Hayrünnisa Gül'ü kapağına öyle bir çizdi ki!!!

Discussion started on Haberler

PosiTive

yazık ne denilebilir ki...komik olduklarını mı sanıyolar?.. :öff

evet .. senin leman'a laf atabilmen için 40fırın ekmek yemen lazım ..
ne laf atmasından bahsediyosun ki sen?
çocukça tartışmalara giremicem seninle hadi kuzum.
fikrimi söyler geçerim.
parazit yapmanın lüzümu yok.
hayde..
#26 - Ağustos 29 2007, 17:56:22
« Son Düzenleme: Ağustos 29 2007, 17:56:46 Gönderen: PosiTive »

Abdullah Gül'ü veya Karısı Hayrünnisa hanımı savunduğumdan değil, her kim olurda olsun insanların kendi görüş ve düşünceleriyle böylesine gereksiz bir biçimde dalga geçiliyor olması acınası cidden, ha bu kapağa gülenler yok mudur? Elbette vardır fekat, Hani biri çıkar espiri yaparda bir tek kendi güler ya esprisine, heh aynen o biçim olmuş kanısındayım bende bu yaptıkları için.

Lemana el sallıyorum ayrıca burdan.
#27 - Ağustos 29 2007, 17:56:40
Viking's

arnesto_che

komik şey seni ..
#28 - Ağustos 29 2007, 17:59:54

PosiTive

#29 - Ağustos 29 2007, 18:00:49

Kırıkpena; bir kurum eleştirilemez mi nedir yani; şu yazdıklarına bir daha baksana muhterem. Ayrıca ayarı alıp "zeki", "komik şey seni" deyip işin içinden sıyrılmak güzel iş vesselam. =)
#30 - Ağustos 29 2007, 18:02:31

Abartılmış bir durum söz konusu...
eleştiriler de dozunda olmalı...
#31 - Ağustos 29 2007, 18:07:38
"Aşığım sana"cümlesinin sonunda ki 'a' harfi sessizce terk etti seni.. Bunun farkına var sevgili; sen hala " aşığım san" beni...

ehe :D  :okey bi bakıma saygı istemiş karikatür bazı demokratik özgürlüklere......ne diyelim hükümet+c.başkanının demokratik özgürlüklerle imtihanı.....
#32 - Ağustos 29 2007, 19:22:32
Önemli Olan Dış Güzelliği Değil,İç Güzelliğidir Derler Ya,Belki De Önemli Olan Düş Güzelliğidir...[G. Woodcock] [size]

çizen yapmış yorumunu daha ne (:
#33 - Ağustos 29 2007, 19:27:23
Ya tam ortasındasındır, Merkezinde.. ya da dışındasındır, Hasretinde..

efendisiz

Ve de yabancı ülkelerde bu gördüğünüz karikatürlerin, veya da dokundurmaların daha ağırı yapılır( misal George Micheal'in "Shoot the dog" klibinde Tony Blair'i köpek şekline sokması gibi), ama böyle infial uyandırmaz, entersan tabii..

tamam da mert burada dokundurmanın yapıldığı kişi bir siyasi ... ancak bu bayan siyasi değil , siyasinin eşi ...

yani karikatürle dokundurma yapmanın sebebi bir siyasetçinin politikasını , bir sanatçının tavrını vb. eleştirmek içindir ... fakat bu hiçbirine girmiyor ...

ehe :D  :okey bi bakıma saygı istemiş karikatür bazı demokratik özgürlüklere......ne diyelim hükümet+c.başkanının demokratik özgürlüklerle imtihanı.....

ne demokratik özgürlüğü ... ne alakası var ... bu olsa olsa yavşaklaşmış bir demokrasinin özgürlük budalalığı olur ...

özgürlüğün tanımı başkalarına zarar vermeden istediğini yapabilmektir ...

kendini o kadının çocukları yerine koyarsan belki kestirebilirsin söylemek istediğimi ...

çizen yapmış yorumunu daha ne (:

çizen çizmiş ... yorumlamak okuyucuya kalmıştır ... yorumluyorum ; denyoluktan öteye değeri yok benim için, bunu çizenin sanatına da saygım yok ...

#34 - Ağustos 30 2007, 11:31:44
« Son Düzenleme: Ağustos 30 2007, 11:45:41 Gönderen: efendisiz »

çok komik ha ha ha..
kimsenin inaç özgürlügü sakız gibi gevşetilerek ordan oraya çekilemez..
yapılanı yanlış bulmaktayım..
akp yi hiç bi zaman savunmadım ama.. birakın eşleri rahat etsin .
#35 - Ağustos 30 2007, 11:45:55
''Cehennem, başkalarıdır. ''

bu ülkede inanç özgürlüğü diye bir şey var. isteyen istediği şekilde giyinebilir. herkes birbirine karşı hoşgörülü olmalıdır. nasıl ki türbanlı bayanlar açıklara saygı gösteriyorsa açıklar da o şekilde saygılı olmalıdır.

ayrıca eleştiri yapılırken de saygıdan geçen yol unutulmamalıdır.
#36 - Ağustos 30 2007, 12:26:22
kalbinde bir mezar kaz canım, ölmeye geldim!!
aşkımla, gövdemi yarım gömmeye geldim!!

karikatür dergilerini severim ... lemanı düzenli almasam da lombak, lmanyak, atom ve kemik i hemen hemen ayda 1 alırım ...

ancak ne kadar akp deki kişilerin politikalarını eleştirsem de bu yapılanın yanlış olduğunu herkesle sabahlara kadar tartışırım ... kim olursa olsun bir insanın inancı gereği başına bağladığı birşeyi tavşan kulağı yapıp ,boynuna da bi papyon takarak play boy amblemine çevirmenin espiritüel bir yanı yoktur ... bunu çizen kişi bu bayanı ne kadar tanıyordur acaba ...kişinin siyasetini eleştirmenin yolu bu değildir , bu bariz bir şekilde belden aşağı vurmaktır ...

Bunlardan sonra söylenecek pek de fazla bir şey yok aslında.

Türkiye'de zaten siyaset yoktu fakat mizah işinde de oldukça abartıldı.

Bazılarına herkes gülüyor fakat burdaki mizahtan çok aşalamak olmuş.

Zaten güzel ülkemde bir şeyin abartılmadan, bıktırılmadan yapıldığını görsem bir taraflarımı kıracağım.
#37 - Ağustos 30 2007, 12:40:25
« Son Düzenleme: Ağustos 30 2007, 12:41:23 Gönderen: MeiN TeiL »
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

arnesto_che

Kırıkpena; bir kurum eleştirilemez mi nedir yani; şu yazdıklarına bir daha baksana muhterem. Ayrıca ayarı alıp "zeki", "komik şey seni" deyip işin içinden sıyrılmak güzel iş vesselam. =)

senin gibi eski türk filmi kaçkını gibi konuşmaktansa konu büyümeden kaçmayı yeğliyorum ..

zira bi mahalle karısı gibi kavga yapmam bu konuda ..
#38 - Ağustos 30 2007, 13:34:40

arnesto_che

komik şey seni ..

ehah. yes corç!

benden önce arkadaşına bak sen süt oglan ..
#39 - Ağustos 30 2007, 13:37:11

Kırıkpena; azizim artık Yeşilçam'a destek verme vaktidir, kaçınmayınız bundan...

Ayrıca burada bazı şeyleri tartışmak lazımdır, forumu site oyunlarından ibaret sanmayın. Şuncacık bir yoruma da bu sıfatı takıp gözümde alçalmayın, lütfen...
#41 - Ağustos 30 2007, 13:40:30

arnesto_che

Kırıkpena; azizim artık Yeşilçam'a destek verme vaktidir, kaçınmayınız bundan...

Ayrıca burada bazı şeyleri tartışmak lazımdır, forumu site oyunlarından ibaret sanmayın. Şuncacık bir yoruma da bu sıfatı takıp gözümde alçalmayın, lütfen...

ben forum site oyunlarından oluşuyo mu dedim ? :haydut

#42 - Ağustos 30 2007, 13:51:42

Forumda tartışmaya, yorum getirmeye bunu dediğin için kullandım o cümleyi. "zira bi mahalle karısı gibi kavga yapmam bu konuda"

Burada kavga etmiyoruz arkadaş, fikirlerimizi paylaşıyoruz. Bu fikirlerimizin uyuşmaması gayet normal, bunun için de birbirimizle tartışıyoruz, önemli olan birbirimizi rencide etmeden bunu başarabilmemiz. Aksi takdirde çok güzel rencide etmesini de bilirim ben kuzum, haydin... Tartışmanın sözcük anlamını öğrendiğin vakit gelirsin buraya derken Kahtalı Mıçı'ya selam ediyorum.
#43 - Ağustos 30 2007, 13:58:31

arnesto_che

Forumda tartışmaya, yorum getirmeye bunu dediğin için kullandım o cümleyi. "zira bi mahalle karısı gibi kavga yapmam bu konuda"

Burada kavga etmiyoruz arkadaş, fikirlerimizi paylaşıyoruz. Bu fikirlerimizin uyuşmaması gayet normal, bunun için de birbirimizle tartışıyoruz, önemli olan birbirimizi rencide etmeden bunu başarabilmemiz. Aksi takdirde çok güzel rencide etmesini de bilirim ben kuzum, haydin... Tartışmanın sözcük anlamını öğrendiğin vakit gelirsin buraya derken Kahtalı Mıçı'ya selam ediyorum.

kendini zeki sanan forum tiplerinden sadece birisin :haydut

#44 - Ağustos 30 2007, 14:02:50

Çok klişe bi laf ettin yalnız...
Bilmukabele mirim...
#45 - Ağustos 30 2007, 15:27:22

puahaha süper olmuş bu ya :kop
#46 - Ağustos 30 2007, 15:38:05

-_-

Abartmaya lüzum yok..
Herkes kendi fikrini belirtmekte özgürdür ki fikir/görüş kabul ettirme gibi bir durum söz konusu olamaz ..
Ha burda Hayrünnisa'yı savunan bazı muhteremler öncelikli olarak kendini savunmalı ki bazı üye(cik)ler ekşi sözlük olmasa cümle kuramayacak vaziyette ..
Yorumlarınız gayet sıkıcı,gayet mide bulandırıcı ..
Hepsi aynı ..
Özgün insan yavruları-öyle diyorlar ya kendinlerine-ben de buradan sizlere selam ederim ..
2-3 ay önce rte'yi savunup,bu zamanda da orada burada komünizm propagandası yapmak bazı sevgili üye(cik)lerinde ezikliğini/cahilliğini ve oturmamış beyin yapısını-ki varsa- gösterir ..
Bilgi sahibi olmadan,yorum sahibi olmayın gözünüzü seveyim ..
Hadi selametle ..
#47 - Ağustos 30 2007, 15:45:11

_BoDdAh_

Katılıyorum..
Neden kendi fikrinizi başkasına kabul ettirme çabasındasınız ki?
Zira artık cılkı çıkmış bu işin..
Hayrünnisa playboy olmuş cart olmuş curt olmuş zerre kadar umrumda değil..
3 ay önce 'lan' kelimesi kullanıldığında rahatsız olanlar şimdi bel altı espirileriyle kendilerini matah birşeyler zannetmekteler misal.. Bu kadar hızlı ve tuhaf bir değişim var bunu bende farkettim..
#48 - Ağustos 30 2007, 15:57:13

-_-

Biz de bu nesle aşina değiliz .. :ehem
#49 - Ağustos 30 2007, 16:00:31

Bu lafları üstüme alıyorum, cevap vermek istiyorum hatta.

Kimsenin burada Hayrünnisa'yı savunduğu yok. Banane ki Hayrünnisa'dan... Banane yani... Benim bu konuyla ilgili yorumum ilk mesajımdır. Ondan sonrası kırıkpena insanınadır hep. Dikkatlice okuyunuz, ama rica ediciim hazmederek okuyunuz ki boşaltma işleminde bir sorun çıkmasın.
Ekşisözlük hadisesine gelirsek; biz ailecek takip ederiz efenim siteyi. Hatta orada çaylak dönemim olmuştur benim. Ama artık bıraktık takip etmeyi, sıktılar zira... Her insan kelime haznesine birşeyleri koyabilir; kullandığım sözcük seçimlerinin ekşisözlük'le anılması yanlış ama yine de kimse burada kendisine özgün demiyor ki bahtiyar.

Velhasıl ben zayıf karakterliyimdir, zamanında amerikan tipi aksiyonlarda gördüğümüz o sandöviçleri yapmaya çalışırdım... Yapardım hatta, kaşar felan sarkardı ama, garnitürü de bol olurdu... Aha derdim, bu sandöviç oldu ama arkamı döndüğümde yine ekmekarası olurdu... Ulan daha demin sandöviçtin sen, neden olmuyor ühüh... diye ağlamışımdır vakti zamanında. O günden beri içerisinde corç, mayk, stiffler ve antoni karakterlerinin bulunduğu filmleri izlemem ben. Her an karşıma bir sandöviç çıkabilir diye... Bu siteden bazı arkadaşlara da hüznümü aktarmıştım hetta ve hetta... Gözlerimden bi yaş aktı... Kapitalizm efenim, görüyorsunuz nasıl da sömürüyor milleti.

Bu kadar boş mesaja gerek yokmuş aslında diyeceğim şu ki; benim burada savunduğum bir fikir yok ki bu fikri kabul ettirme çabasında olayım. Benim savunduğum, insanlar tartışmayı kavga olarak görmemeli, birbirimizi rencide etmeden tabii ki de tartışmalıyız, sürü psikolojisiyle hareket etmeyelim kendi fikirlerimizi de açıklayalım...

Ohhhooo konu nereye gitti ya... Leman artık eski günlerinde değildir, bu yapılan da saygısızlıktır... dedikten sonra acaba birilerinden "senin leman'ı eleştirmen için 40 fırın ekmek yemen lazım" lafını duyacak mıyım?
#50 - Ağustos 30 2007, 16:08:47
« Son Düzenleme: Ağustos 30 2007, 16:12:15 Gönderen: Aroma »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.