Alternatifim Cafe

Günde 15 dakikanızı ağlamak için ayırın

Discussion started on Psikoloji

Ağlamak insanları ruhsal olarak rahatlatır bunu hepimiz biliyoruz. Ancak ağlamanın bedensel faydaları da keşfedildi..

Sinir, öfke, kızgınlık vb. ile damarlarda manganez adı verilen bi madde birikiyor ve bu madde vücüttan sadece gözyaşı ile atılabiliyor. çünkü gözümüzün ıslak kalması için salgılanan su ile ağlarken salgılanan gözyaşı birbirinden farklı. ağlarken gözyaşı ile birlikte vücütta biriken manganezin bir bölümü atılıyor böylece bedensel bir yarar sağlanmış oluyor.

Hatta iki tane bilim adamı dünyanın en sağlıklı insanlarının sulugözler olduğunu tahmin ediyorlar..Ve diyorlar ki...:

GÜNDE 15 DAKİKANIZI AĞLAMAK İÇİN AYIRIN...
#1 - Ağustos 23 2007, 14:52:00
« Son Düzenleme: Temmuz 27 2008, 23:38:20 Gönderen: Mercey »
I wiLL find something more
Smeone I am made for
Shame on u babyy
    _____fOR€V€R YOURSS_____

bayağı sağlıklı bi insan olcam demektir....
#2 - Ağustos 24 2007, 17:59:53
...

dorudur bnce :haydut
ağladğm zmn rahatladığımı hissediorm
doping gibi gelio walla insana
çok sıkıntılı ve stresli olan insanlara tawsiye ederm
gnde 15 dakika göz yaşı iyi gelir
(6)
 :nohashas
#3 - Ağustos 24 2007, 18:22:57

tmm gözyaşı iyi gelir ama insan zorla da ağlayamaz ya
benim ağlamam için çok önmli bişi olmuş olması lazım yoksa töbe ağlayamam ağlasam ii olur ama işte
#4 - Eylül 05 2007, 12:10:14

bide aglayabilsek...
#5 - Eylül 05 2007, 22:48:16
dans cette classe il y a des imbeciles,
ce sont des imbeciles heureux,
ils sont heureux d'etre imbeciles...

Bizi yanlış yola yönlendiren soysuzlar, çok kere din perdesine bürünmüşler, saf ve temiz halkımızı hep şeriat sözleriyle aldata gelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz… görürsünüz ki milleti mahveden, tutsak eden, perişan eden fenalıklar hep din örtüsü altındaki küfür ve kötülükten gelmiştir. Mustafa Kemal Atatürk...

valla ben ağlayınca direk burnum tıkanıo nefes alamıom bunun bana ne yararı var ki ..?
#6 - Eylül 06 2007, 01:19:25
‎ "Bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi. Her şeyi feda etti ona; dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile.. Ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. Canı sıkılıyordu, hepsi bu. İnsanların çoğu gibi canı sıkılıyordu."

evet ağlamak çok iyi bir şeydir kendine getirir insanı
#7 - Eylül 06 2007, 09:30:41

bide aglayabilsek...
benim ağlamam için çok önmli bişi olmuş olması lazım yoksa töbe ağlayamam ağlasam ii olur ama işte

bu yazıyı okuduğum yerde ağLaya biLmek için yapıLması gereken şeLer de yazıyodu meselaa:
sizi duyguLandıran ya da kötü oLayLarı anımsatan şarkıLar dinniceksiniz bunu yaparken soL eLiniz kaLbinizin üzerinde duyguLandıran şeLer düşünceksinis ondan sonra insan harby ağLıyo gerçekten ben denedim onayLadım iLginnç

valla ben ağlayınca direk burnum tıkanıo nefes alamıom bunun bana ne yararı var ki ..?

ağLayınca burnu tıkananLar için herhangi bişey yazmıyodu yapabiLeceğim bişy oLduğunu sanmıyorum geçmiş olsn diyorum
#8 - Eylül 10 2007, 14:39:43
I wiLL find something more
Smeone I am made for
Shame on u babyy
    _____fOR€V€R YOURSS_____

benimde :'(
#9 - Eylül 10 2007, 14:47:48
UNUTMA KURSUN HER GULUMSEDIGINDE BIR KALP AGLATIR!

bide aglayabilsek...

bu yazıyı okuduğum yerde ağLaya biLmek için yapıLması gereken şeLer de yazıyodu meselaa:
sizi duyguLandıran ya da kötü oLayLarı anımsatan şarkıLar dinniceksiniz bunu yaparken soL eLiniz kaLbinizin üzerinde duyguLandıran şeLer düşünceksinis ondan sonra insan harby ağLıyo gerçekten ben denedim onayLadım iLginnç

tesekkurler ama sanmıyorum gözyaslarım dondurulmuş gibi :) requiem for a dream filminden sonra bir iki damla aglayabilmistim gerci :)
#10 - Eylül 10 2007, 18:34:43

Bizi yanlış yola yönlendiren soysuzlar, çok kere din perdesine bürünmüşler, saf ve temiz halkımızı hep şeriat sözleriyle aldata gelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz… görürsünüz ki milleti mahveden, tutsak eden, perişan eden fenalıklar hep din örtüsü altındaki küfür ve kötülükten gelmiştir. Mustafa Kemal Atatürk...

bide aglayabilsek...

ağLayınca burnu tıkananLar için herhangi bişey yazmıyodu yapabiLeceğim bişy oLduğunu sanmıyorum geçmiş olsn diyorum

tesekkurler ama bende bunların etkili olacagını sanmıyorum gözyaslarım dondurulmus gibi :) gerci requiem for a dream filminden sonra bir iki damla gözyasıyla aglamıstım :)

dipnot: 1. mesaj yanlıs oldu :)
#11 - Eylül 10 2007, 18:36:15
« Son Düzenleme: Eylül 10 2007, 18:37:22 Gönderen: turquoise »

Ağlamak için devasa bir neden olmalı. Yoksa hergün ağlamak için 15 dk' m yok benim..
#12 - Eylül 12 2007, 19:14:39
AŞIRI HIZ DEĞİL, DİKKATSİZLİK KAZA YAPTIRIR...

Günde hiç nedeni olmadan 15 daka ağlamak.Psiolojik hastalıktır.Durup dururken ağlanmaz.
#13 - Eylül 13 2007, 14:05:37

yabn küçükken ne 15 i en az gnde 25 dk ağlardm..oleyy bn daha gç ölcem.haha
#14 - Eylül 14 2007, 00:01:47

ağlamak güzeldir dökülürken yaşlar gözünden..........
#15 - Eylül 17 2007, 13:47:44

kimi zaman sessiz sedasız kimi zaman hıçkıra hıçkıra bazende sessiz çığlıklarla
#16 - Ekim 02 2007, 09:43:21

sağlığım için ağlayamam ama ağlanıcak o kadar şey var ki bari yararı oluyormuş ... =)
#17 - Kasım 24 2007, 11:42:06
нλчλт λяλβλмζλ 2005 мίζ

gözyaşlarından medet ummak.şaçmalıktan öte bişey kalmaz elde avuçta.boş hüsnü kuruntular...
#18 - Kasım 24 2007, 23:15:19
''  Kaybedecek neyin var,ihtimalinden başka...

aysenur

Hergün ağlanmaz be... ozmn abimin beni dövmesi lazım :sizo

Durduk yere ağlıyorsa depresyonda demektir... babam didi  :Ç
#19 - Kasım 25 2007, 03:26:42

Evt. bana ağlamak iyi geliyo.
Rahatlıyo insan bi bakıma..
#20 - Kasım 27 2007, 12:19:55

bEn sarıLırsam biRine daha çok rahatlamaktayım :Ç 31 dk.Cık :sizo
#21 - Kasım 27 2007, 12:43:22
« Son Düzenleme: Kasım 27 2007, 12:44:10 Gönderen: тħє_gαмє_αηd_мє »
Bu teknik dilimde mürekkep kadar koyu.
Kayıp bir ortam doğru,uzan yatağıma ve soyun . . .  : Şş

Sapık insan :Ç
Rahatlama sen boşver (6)
#22 - Kasım 27 2007, 12:48:09

Sapık insan :Ç
Rahatlama sen boşver (6)

iyi yada kötü yaşandı her ne ise yaşamak istediğimiz herşey.aslında hiç yaşamak istemediğimİZ anlarda yaşanacak elbet.bu sanırım o anlardan en keskini.neyse,laf kalabalığına hiç lüzum yok dimi ama.birileri hep doğar,birileri elinde olmadan hep ölür ve birileri artık yok olsalar bile imzaları onları hep hatırlatır birilerine.şimdi uzun lafın kısası "o artık yok"...yani artık album folyolarında bi suret yada ajanda kıyılarına tutulmuş bi not.beni özleyen,arayan,yada asla duymaktan vazgeçmek istemeyen birileri olursa diye bana bi defter bıraktı.ömür kalınlığında bi defter.onu hatırlamaktan haz alacak olan yüreklere anlatmamı istedi.ve selam etmemi... dediki,herneyse... "EYVALLAH"...     :ehem
#23 - Kasım 27 2007, 12:52:09

(6)
yaLnızCa smiLe kuLLanmak yAsAk..31 gÜn uzaKLaştıRıLdınız fOrumdan..iyi sEyiRLer :Ç
#25 - Kasım 27 2007, 12:57:27

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.