Alternatifim Cafe

'Popstarların hepsi pigme'

Discussion started on Magazin


Murat Boz 1,87'lik boyuyla piyasadakilerin en uzunu benim dedi.
Uzun boylu olarak da bir tek ben varım" diyerek magazin dünyasında yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.
Görüntü önemli
"Maksimum" albümüyle büyük bir başarı elde eden pop müziğin genç isimlerinden Murat Boz, Serdar Ortaç (1.67), Kenan Doğulu (1.68) gibi kısa boylu popçuları hedef alan çok ilginç bir açıklama yaptı. "Pigmeler var böyle küçük boylular. Uzun boylu olarak da bir tek ben varım" diyen Murat Boz, pop müzikte görüntünün ve imajın çok önemli olduğunu belirtti.
Yeni star benim
Kısa boylu şarkıcıların kliplerde ve TV programlarında çeşitli görüntü hileleriyle boylarının uzun gösterildiğini söyleyen Boz, "Yaptığım müzik ortada, albümüm geniş kitlelere ulaştı. Ancak müzikte ses kadar imaj da çok önemli. Boyum 1.87, imajımın iyi olduğunu düşünüyorum. Türkiye'nin imaj açısından etkileyici, genç yeteneklere ihtiyacı var" dedi.
Pigmeler kimdir?
Orta Afrika'nın ilk sakinlerinden biri olarak kabul edilen Pigmeler, günümüzde Papua Yeni Gine ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde de yaşayan ve genelde 1.50 metreyi aşmayan boylarıyla hatırlanan yerli bir kabiledir. Halk arasında kısa boylu insan benzetmesi yapılırken genelde "Pigme gibi, Pigmeler" tarifleri kullanılır.

 

Kelebek
#1 - Ağustos 21 2007, 21:40:33
İmzanız kural dışı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.