Alternatifim Cafe

Campbell Kenya'da ajans kuracak

Discussion started on Magazin


Süper model Naomi Campbell, moda dergilerini kapaklarında sürekli "beyaz modellere yer vermek" ve "siyah mankenleri piyasa dışında bırakmakla" suçladı.
İngiliz Times gazetesinin haberine göre, eleştirilerinde özellikle Vogue dergisini işaret eden 37 yaşındaki Campbell, "Vogue'un kapağında yer almanın her geçen gün daha da zorlaştığını" söyledi.
Campbell, piyasadaki siyah modellerin sayısının artması ve moda dergilerinde siyahlarla beyazlar arasında bir denge oluşması amacıyla Kenya'da bir mankenlik ajansı kuracağını belirtti.
Kenya'da tatil yaptığı sırada gazetecilere konuşan Campbell, "Büyük mankenlik ajansları siyah modelleri gitgide oyun dışı bırakıyorlar. Ne yazık ki insanlar siyahi güzelliği anlamıyorlar" dedi.
Kendisinin bile kendi ülkesi olan İngiltere'de az sayıda anlaşmaya imza attığını belirten Campbell, "Örneğin, Vogue dergisinin kapağına çok çok ender resmim konuluyor. Bir kısmı benim kadar tanınmış ve tecrübeli olmadıkları halde sadece beyaz mankenler kapakta ve önemli sayfalarda yer bulabiliyorlar" diye konuştu.
#1 - Ağustos 21 2007, 20:10:14
Hayatım Kural Dışı Olmuş.Kendimin Kuralıyım ߣN ...

 
£я§@N_05

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.