Alternatifim Cafe

Dünya Dönüyor => Haberler => Magazin => Konuyu başlatan: mSa - Ekim 23 2006, 22:59:29

Başlık: El Kaide onların peşinde
Gönderen: mSa - Ekim 23 2006, 22:59:29
(http://www.internethaber.com/images/news/3992.jpg)

El Kaide’nin, Hollywood’un "Brangelina" olarak bilinen ünlü çifti Brad Pitt ve Angelina Jolie’yi tehdit ettiği ortaya çıktı. El Kaide tarafından başı kesilen gazeteci Daniel Pearl’ün hayatıyla ilgili filmin çekim çalışmalarına Hindistan’da devam eden çiftin çevresindeki güvenlik önlemleri artırıldı.

BRAD Pitt ve Angelina Jolie, El Kaide tarafından kellesi kesilen Wall Street Journal gazetesinin muhabiri Daniel Pearl’ün yaşamıyla ilgili bir film çekiyorlar. "A Mighty Heart" adlı filmin prodüktörlüğünü Brad Pitt yaparken, Jolie, Pearl’ün eşi Mariane’yi canlandırıyor. Çekimler, Hindistan’ın Pune kentinde yaplıyor.

Pakistan istihbaratı, Hintli yetkilileri uyararak, terörist El Kaide’nin çifti hedef alabileceği uyarısında bulundu. Bu istihbaratın Yeni Delhi’ye ulaşmasının hemen ardından, ünlü çift ve çocuklarının çevresindeki koruma çemberi çok daha kuvvetli hale getirildi. Özel bir İngiliz koruma ekibi çiftin güvenliğini üstlendi.

El Kaide’nin daha önce kameraman ve foto muhabiri kılığına giren militanlarıyla dehşet yarattığını bilen İngiliz koruma ekibi, çifte kimseyi yaklaştırmıyor. Mariane Pearl’ün, filmin Pakistan ya da Hindistan’da çekilmemesi için Jolie’yi ikna etmeye çalıştığı, ancak başarılı olamadığı ifade edildi. Çiftin, filmin bazı sahnelerini, gizlice Karaçi’de çektiği de belirtildi. İslamcı terör örgütü El Kaide, önce işkence ettiği Daniel Pearl’ün kellesini kesmiş ve sonra da bunu internetten yayınlamıştı.