Alternatifim Cafe

Her Telden => Fan Club & Birlikler => Konuyu başlatan: AgRaSiW_Mc - Eylül 02 2006, 15:55:46

Başlık: ultrAslan Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 02 2006, 15:55:46
evet arkadaşlar burdan devam ediyoruz . . .

üye listesi


=Tr_gs_Tr
=**Qu€€n** 
=fatalfear
=viceza
=soul_death
=poisonivy
=NegativE
=Nightmare
=zenciiRii
=miss_sena
=LaDY-DEaTH
=enes
=kylie
=_TrAiToR__
=cimbomlum46
=HeRaKLeS
=Dj_Ozzyy
=éscobar
=bernaennur 
=cimcimess_86
=linkinparkforever
=madblade
=x5
=DeLoe_me
=myltm87
=ab_gs
=NHn_aughty
=mezuhnen
=damdam
=hilary
=T!Z!C!K
=psiko
=7David23
=KRALL
=mc_tansu
=antepli_sevmis
=cleopatra6784
=DjinN
=shadow
=gece_yolcusu01
=alper4u
=hasankabze 
=sinerji
=TOYOTA1956
=sevda
=essgi
=tankutt
=baycuman33 
=necati_sasa
=moonlight
=WyrdfelL
=rapdiss
=MaDRoXSaGe
=!!!desperado!!!
=OSK!
=Victimize
=shima
=g-guzel
=hakan_paris 
=angel3301
=şeboist_nurgül
=faitHleSs
=silent
=şövalye
=manyakshakan
=aslan_hakan
=burak_cimbom 
=ege
=berenco
=tuuba-44
=crayz_angeeel
=rock_baby
=CrAzY_OsSiE
=metallica
=!nc!
=damarımda_rap
=Şekerlik
=Taotekno
=Mah0
=makmazel
=shadow
=EveLayn
=hayalperest_queen
= enes
= cannrock
 = sCrEaM_gIrL
= headshot
= selin_1905
= b_u_r_ç_i_n
= b_e_y_o_n_c_e
 =billgoldberg   
= berenco
= kırçiçeği
= Sweetcino
=  meleklere_bile_guvenme
= ayilmaz
=ask.mask.yok
=hakan_paris 
=$eker
= deelara
=acemi
= # £©£ # 
=  turkuaz_serkan
=  sogukkuvet
=x5
= gs_1905
=rapci_cinhoo_44
= mersinli_busra
=beatles_n
= ƒяєєѕѕgii
= rapimrap = -usagi-
=pysko_sinan 
=gIcIk
=galatasaraylıyım 
=123456
=galatasaray_zeki
=dark.light.999
=oozzy
=wiLL_Turner
=KadeR
=ReBeLLioN
=beterböcek
=ejeem
=Blood Girl
=DaRkdreams_
=*__M-@-s-s-@-c-r-e__*
=b_ety_gs 
=butterdragon
=evanescence_bep 
=diyaranka
=Uñdэя Thê ro$ê
=ya_ sen_ ya_ ölüm 
=duman_54
=cimbomlukiz
=Gaffur ile burhan
=T.a.m.
=тџгл тħє ραgє
=bir veda hikayesi
=ua_yeliz_ua
=Yildiz
=afiliyanlizlik
=eXoDia
=DimpLe_mB
=Bedelia Jobidon
=hilloveyou
=x-CimBom66-x
=filiz15
=+90
=Uñdэя Thê Ro$ê  


HoŞGelDİniZz

148

 ÜYEMİZ VAR ŞİMDİLİK
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 02 2006, 15:57:23
logo

>>TIKLA>>
(http://www.alternatifimcafe.com/index.php?action=dlattach;topic=48168.0;attach=46777;image) (//forum.alternatifim.com/index.php?topic=48168.30)
<<TIKLA<<
kod

Kod: [Seç]
[center][b]>>TIKLA>>
[url=http://www.alternatifimcafe.com/index.php?action=dlattach;topic=48168.0;attach=46777;image[/img][/url]
[b]<<TIKLA<<[/b][/center]
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 02 2006, 16:06:01
Kurluşumuz_________________

Galatasaray Spor Kulübü, Türk Spor Tarihi'ndeki öncü olma özelliğini hiç kuşkusuz içinden doğduğu ve gene öncü bir kurum olan Galatasaray Lisesi'nden (Mektebi Sultani) almıştır. Okul ile kulüp arasındaki koparılmaz bağ, yadsınamayacak bir gerçeklik ve övünç kaynağıdır.

Devlet adamı yetiştirmek amacıyla II. Beyazıt tarafından 1482'de kurulan mektep, adını kurulduğu bölgeden alır ve "Galata Sarayı" olarak anılmaya başlar. Okul modern konumuna 1 Eylül 1868'de Sultan Abdülaziz döneminde kavuşur. Okul' un yeniden yapılanmasıyla birlikte, Türkiye'de de gerçek anlamıyla ilk sportif çalışmalar başlamış olur ve okulda Beden Eğitimi dersi jimnastikçi 'Monsieur Curel' tarafından eğitim programına konur. Bu atılımlar gerçekten bir devrim niteliği taşımaktadırlar. Curel, modern aletler eşliğinde çalıştırdığı öğrencileri sportif açıdan geliştirirken, onlar için Kağıthane'de bir idman Bayramı düzenler. Yıl 1870'tir. Bu etkinlikte başarı gösteren sporcular değişik ödül ve madalyalar kazanır ve yarışmaların sonunda öğrencilere "kuzulu pilav" verilir. Bu da, sonraki yıllarda bir başka geleneğin başlangıcını oluşturur.

Curel'den sonra görevi devralan yabancı spor hocaları (M. Moiroux, Signor Martinetti, Stangali gibi), jimnastik ve atletizmin yanı sıra, değişik branşlara da eğilerek (yüzme, kürek, aletli jimnastik), bir ilki daha başlatmış olurlar. Bu çalışmaların ürünü çok geçmeden alınmaya başlanır ve adı Türk Spor Tarihi'ne altın harflerle yazılan Faik Üstünidman'ın yanı sıra, Binbaşı Mazhar Kazancı, Abdurrahman ve Ahmet Robenson kardeşler GSL'nde görev alıp, izcilik, tenis, hokey gibi spor dallarının öğrenciler arasında yaygınlaşmasını sağlarlar. Özellikle Üstünidman'ın ön ayak olmasıyla, öğrenciler futbolla tanışırlar. Ama oynanan futbol, bir kör dövüşünden farklı olmayan ve kural tanımayan bir koşuşturmayı andırmaktadır. Ama futbol GSL' nin Tören Kapısı'ndan adımını atmış ve tam bir salgına dönüşmüştür.

1901 yılında İstanbul'da yaşayan iki İngiliz, James Lafontaine ve Horace Armitage, Rum ve İngiliz oyunculardan oluşan Kadıköy Futbol Kulübü'nü kurmuşlar ama 1903'te takımdaki İngilizler bir anlaşmazlık sonucu ayrılarak Moda Kulübü'nü oluşturmuşlardır. 1904 yılında ise bu kulüpler, Imogen, Elpis, Strugglers takımlarıyla anlaşarak, İstanbul Futbol Birliği'ni hayata geçirmişler ve bugünkü Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın yerinde bulunan "Union Club-İttihat Spor" sahasında düzenli karşılaşmalar yapmaya başlamışlardır. Görüldüğü gibi bu takımlar yabancı ya da azınlık takımlarıdır. Türk olmayan ekiplerin gerçekleştirdikleri bu ilk futbol karşılaşmaları, GSL öğrencilerini hem ilgilendirir hem de çok üzer. Artık onların amacı, kendi futbol kulüplerini kurmak, ölesiye sevdikleri bu oyunun kurallarını "hatmetmek" ve yabancılarla boy ölçüşmektir.

Türk olmayan takımları yenmek

Galatasaray Spor Kulübü'nün kurucusu Ali Sami Yen, "Ellinci Yıl" kitabında kuruluş öyküsünü şöyle anlatır:
"1 Teşrin 1905'te mektebin beşinci sınıfında edebiyat muallimimiz merhum Mehmet Ata beyin dersi esnasında birkaç arkadaş baş başa vererek Galatasaray'da bir futbol kulübü kurmaya karar verdik. İlk müteşebbisler oyuna ve mücadeleye meyyal arkadaşlardan Asım Tevfik Sonumut, Reşat Şirvani, Cevdet Kalpakçıoğlu, Abidin Daver, Kamil...gibi gençlerdi. Mektepde tahsilde bulunan Bulgar ve Sırp talebesinden çevik ve kuvvetli olanlar da bize iltihak etmişlerdi. Asım'ı muhasebeciliğe, Cevdet'i ikinci reisliğe seçmiş, kendim de Reis olmuştum. Asım her hafta arkadaşlardan birer kuruş toplamakda mahir olduğu için kendisini muhasebeci yapmıştık. Ben Reisliği topu yağlayıp şişirmekle almıştım. Topumuza evladım gibi bakardım. Zaten varımız yoğumuz da toptu. Mektebe gelirken, domuz sokağından geçer, domuz yağı alırdım. Topu onunla yağlar, şişirirdim; yamasını yeni pabucumdan kesmiştim. Bunu gören arkadaşlar, bana hepimizden fazla paye vermişlerdi. Yani o zaman Reisliğe ve diğer vazifelere payeyi, en çok çalışan kazanırdı. Cevdet de ikinci Reisliği formaları yıkadığı için almıştı.

"Maksadımız İngilizler gibi toplu bir halde oynamak, bir renge ve bir isme malik olmak ve Türk olmayan takımları yenmek."

Kulübün adının Gloria (Zafer) ya da Audace (Cesaret) konulması yolunda görüşler ortaya atılmışsa da, sonuçta Galatasaray olmasında anlaşmaya varılmıştır. Araştırmacı Cem Atabeyoğlu, Galatasaray adının, bu takımın yaptığı ilk maçta Rum ekibini 2-0 yenerken, seyircilerin onlardan "Galata Sarayı efendileri"diye söz etmelerinden doğduğunu yazar. Bunun üzerine kurucular da ismi benimserler ve "Adımız Galata Sarayı olsun" derler.

Kurucu Listeler

1905'ten 1919'a kadar Galatasaray Spor Kulübü'ne Başkanlık yapan, mektebin 889 numaralı öğrencisi Ali Sami Yen, inci gibi elyazısıyla tuttuğu Galatasaray Terbiye-i Bedeniye Kulübü ıhsaiyet Defteri'nin (Sayım-İstatistik Defteri) 181 ve 182. sayfalarında kurucu 13 üyeyi şöyle sıralar: 1-Ali Sami Yen; 2-Asım Sonumut; 3-Emin Bülend Serdaroğlu; 4-Celal İbrahim; 5-B. Nikolof; 6-Milo Bakiş; 7-Pol Bakiş; 8-Bekir Sıtkı Bircan; 9-Tahsin Nahit; 10-Reşat Şirvanizade; 11-Hüseyin Hüsnü; 12-Refik Cevdet Kalpakçıoğlu; 13-Abidin Daver.

1905'te Osmanlı İmparatorluğu'nda bir dernekler yasası bulunmadığından, Galatasaray Spor Kulübü yasal olarak tescil edilme olanağını bulamamıştır. 1912 yılında Cemiyetler Kanunu çıkarıldıktan sonra, kulüp yasal bir kimlik kazandı. Yetkili makamlara kulüplerin tüzükleriyle birlikte, kurucu üyelerin ad ve adreslerinin de bildirilmesi zorunlu tutulduğundan, istifa eden ya da eğitimlerini tamamlayarak ülkelerine dönen üyeler ilk listeden çıkarılmış ve 1 Eylül 1913'te kurucu liste yeniden düzenlenmiştir. Kurucu üyelerin yeni sıralaması şöyle gerçekleşmiştir: 1-Ali Sami Yen; 2-Asım Sonumut; 3-Emin Bülend Serdaroğlu; 4-Celal İbrahim; 5-Bekir Sıtkı Bircan; 6-Reşat Şirvanizade; 7-Refik Cevdet Kalpakçıoğlu; 8-Abidin Daver.

Renklerin öyküsü

Galatasaray Spor Kulübü'nün ilk renkleri kırmızı-beyaz'dır. Bayrağımızın renklerinden esinlenerek seçilen bu renkler, dönemin baskıcı ve paranoyak yönetimi tarafından kuşkuyla karşılanmış ve futbolcular sıkı bir takibe alınmışlardır. Bu nedenle, sarı-siyah renkler gündeme gelmiş ama bunlar da kalıcı olmamış ve Galatasaray bugünkü renklerine kavuşmuştur. Bu renklerin öyküsünü Ali Sami Yen'den dinleyelim:
"Birçok yerleri dolaştıktan sonra, nihayet Bahçekapı'daki Şişman Yanko'nun dükkanına gidilerek orada zarif iki yünlü kumaşa tesadüf ettik. Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı. Tezgahtar, mahirane bir el hareketi ile kumaşların dalgalarını birleştirdi. Bir saka kuşunun başı ile kanadının yarattığı renk güzelliğine benzer bir parlaklık hasıl oldu. Ateşin içindeki renk oyunlarını görür gibi olmuştuk. Sarı-Kırmızı alevinin takımımız üstünde parıldamasını tasavvur ediyor ve bizi derhal galibiyetten galibiyete götüreceğini tahayyül ediyorduk. Nitekim de öyle oldu." Buna karşılık kuruculardan Bekir Sıtkı, söz konusu renklerin Gül Baba'nın II.Beyazıt'a verdiği sarı ve kırmızı güllerden esinlendiğini ileri sürer.Galatasaray Dergisi`ne bize sağladıkları içerik için teşekkür ederiz.


alıntıdır . . .
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 02 2006, 16:07:18
galatasarayın amblemi nasıl doğdu


(http://www.galatasaray.org/images/kurumsal/tarihce/gs_amblem.gif)


Galatasaray ' ın ilk amblemi, 333 Şevki Ege tarafından çizildi. Bu, ağzında futbol topu olan kanatları gerili bir kartaldı. "Kartal", Galatasaray'lıların üzerinde durduğu bir amblem örneğiydi. Ancak, kartal adı benimsenmeyince, Şevki Ege'nin kompozisyonu bir kenara itildi. Sonraları , GS amblemi doğdu ve benimsendi.

Suat Başar,Galatasaray ambleminin nasıl doğduğunu şöyle anlatıyor:

Yıl 1923…

O yıl biz "cinquieme" da, yani lise 1' deydik. Arkadaşlarımızdan 74 Ayetullah Emin, sıra arkadaşı Şinasi (Şahingiray), ile birlikte her hafta "Kara kedi" %90 nispetinde Ayet'in inci gibi el yazısı ile yazılmıştır. Ayet, bir taraftan mecmuasının yazılarını temize çekerken, bir yandan da sahifelerini ve bilhassa kapak vazifesi gören ilk sahifesini süslerdi. Bir defasında bu kapakta hepimiz basit fakat zarif çizilmiş bir "Gayin -Sin" gördük. Kırmızı Gayin' ın içine sarı bir "Sin" oturtulmuştu. Hendesi çizgilerle ve muayyen ölçülerle resmedilmiş olan bu şekil , kulübümüzün, yalnız kulübün değil, bütün Galatasaray ' lılığın remzi olacaktı. Ama, her şeyden evvel bu şekli kulübün kongresine teklif etmek lazımdı. Bu teklifi kim yapacaktı? Tasarladığımız arkadaş çekingendi ve kongre günü yaklaşıyordu. Nihayet o gün geldi. 1923 yılında, bir gün mektebin resim sınıfında kalabalık bir kongre toplandı. Ne ateşli, ne heyecanlı bir kongreydi o. Kimler yoktu ki? Belli ki Galatasaray yeni hamlelere hazırlanıyor, spor sahasında yeni inkilaplar yapacak, memlekette yeni çığırlar açacak. Teklifler ve kararlar bibirini kovalıyor. Şinasi arkadaşımız Ayet'den "Gayin-Sin" resmini almış, kongreye teklif edecek, ama o da çekingen,arka sıralarda oturmuş bekliyor. Nihayet Şinasi'nin yanında oturan Dr. Namık (Canko) merhum , söz alıp ortaya çıktı ve:

Arkadaşlar, genç kardeşlerimizden Şinasi Reşit, kongremize bir rozet şekli getirmiş, kulübümüzün remzi ven rozetimizin şekli olarak kabul edilmesini teklif ederim, dedi. Büyük bir resim kağıdına çizilmiş ve renklerimizle boyanmış "Gayin-Sin" i ortaya çıkardı. Teklif alkışlar arasında ittifakla kabul olundu. Ayet, yalnız eski harflerle "Gayin-Sin" çizmekle kalmamış, aynı uslupla bir de "GS" yaratmıştı. Bunların asılları Ayet'in Şinasi'nin yardım ile çıkardığı haftalık el yazısı "Kara Kedi" mecmuasındadır. "Gayın-Sin" ilk defa 1925 de kurulan Galatasaray talebe sandığının hazırladığı mektup, kağıt ve zarflarına basıldı. Yine, 1925 de kabul edilen lise kasketine ve daha sonra lise ceketlerine işlendi. Bazı imkansızlıklar, rozetin yapılmasını geciktiriyordu. Nihayet bunu da sıra gelince, şekiller o zaman eski İpek sinemasının kapısındaki dükkanlardan birinde Besim Koşalay ile birlikte tuhafiye mağazası açan Nihat Bekdik'e verildi. Bir aksilik eseri bunlar kayboldu. O zamanki İdare Heyetinin bastırdığı matbualarda ve yaptırdığı rozetlerde Ayet'in eseri biraz şekil değiştirdi. GS nin yaratıcısı Ayet Emin'i 29 eylül 1931 de toprağa verdik. Dr. Namık ağabeyimiz 1933 yılında aramızdan ayrıldı. Allah Şinasi Şahingiray arkadaşımıza uzun ömürler versin. GS yi gördükçe, her üçünü hatırlar, ebediyete tevdi ettiklerimizi rahmetle yadederim.

Not: Maalesef, şu tatlı anıyı bize nakleden 550 Suat Başar ağabeyimiz de aramızdan ayrıldı. Nur içinde yatsın...


alıntıdır . . .
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 02 2006, 16:08:26
ve müzemiz . . .
(http://www.galatasaray.org/images/kurumsal/tarihce/muze.jpg)Galatasaray Spor Kulübü’nün kurucusu Ali Sami Yen 1905 yılında Kalamış’da ilk Galatasaray Müzesi’ni açtı.

Müzede o güne kadar kazanılmış madalyalar ve kupaların yanı sıra tarihi fotoğraf ve belgelerle forma ve şiltler bulunuyordu.

Birinci Dünya Savaşı sonunda spor anılarımıza el konulacağı haberini alan kurucumuz Ali Sami Yen müzeyi 15 Mayıs 1919 tarihli Genel Kurul kararıyla Galatasaray Lisesi’ne taşıdı.

Türkiye’nin ilk spor müzesi niteliğini taşıyan Galatasaray Müzesi’nin müdürlüğünü şu an Ali Oraloğlu yapmaktadır.


Müze her Çarşamba saat 13.00 - 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Müze’de Galatasaray Spor Kulübü’nün kuruluşundan bu yana kazanılan kupalar, şilt ve formaların yanı sıra Birinci Dünya Savaşı’na gönüllü olarak katılan 200 lise öğrencisinin kılıç, karabina silahları da bulunmaktadır.

Ayrıca müzemizde kulüp arşivi, 97 yıllık resim koleksiyonu, başta Atatürk olmak üzere Türk ve Yabancı Devlet Başkan’larının imzalı fotoğrafları ve 2000 yılında kazanılan UEFA Kupası ve Süper Kupa ile birlikte 3000 adet kupa bulunmaktadır.
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 02 2006, 16:09:49
en'ler ve ilk'lerimiz

Avrupa'da, yarıştığı Tüm Kupaları alan İLK ve TEK takım
GALATASARAY ;

Türkiye'nin İLK futbol takımı Galatasaray- (1905)
Dünya sıralamasında İLK On' da 1.sıraya giren İLK Türk takımı.
Devlet üstün madalyası alan İLK takım
UEFA kupasını hiç yenilgi almadan kazanan İLK ve TEK Türk takımı
Türkiye'nin en çok Şampiyon olan takımı (16 kez)
Üç yıldızı alan İLK takım
Türkiye Süper Ligi'nin İLK Şampiyonu
Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda Avrupa Kıtasını temsil eden İLK ve TEK Türk takımı
Şampiyonlar Ligi'nde Çeyrek Final'e çıkan İLK ve TEK Türk takımı
İstanbul Şampiyonluğu'nu kazanan İLK futbol takımı- (1907-1908)
Yurt dışında İLK galibiyet alan Türk futbol Takımı-(1911)
Yurt dışında Türkiye'yi temsil eden İLK futbol takımı- (1911)
Şampiyonlar ligine katılan İLK Türk takımı
Avrupa'da, UEFA kupasını hiç yenilgi almadan kazanan İLK ve TEK takım
Balkanlarda UEFA Kupasını kazanan İLK ve TEK takım
Uluslararası maçlarda kendi sahasında ardarda EN çok galibiyet alan TEK Türk takımı - 20 kez

UEFA kupasını kazanan İLK ve TEK Türk takımı - (1 kez)
Avrupa Şampiyonu olan İLK ve TEK Türk takımı
Süper kupa kazanan İLK ve TEK Türk takımı - (1 kez)
İnternet Sitesine sahip İLK Türk takımı
İspanyolları deplasmanda yenen İLK Türk takımı.
İspanyolları eleyen İLK Türk takımı.
Bir sezonda 2 İtalyan takımını eleyen İLK Türk takımı (Milan-Bologna)
Bir sezonda 2 İngiliz takımını eleyen İLK Türk takımı (Leeds-Arsenal)
Avrupa maçlarında galibiyeti, mağlubiyetinden çok TEK Türk Takımı
Türkiye 1. Ligi'ni na-mağlup bitiren İLK takım (1985-86)


EN fazla aralıksız şampiyon olan takım. - 4 kez
Yerli hocayla EN çok şampiyon olan takım. GALATASARAY - 9 kez
EN fazla şampiyonluk yaşayan futbolcular Bülent (8 Kez)- Suat, Arif ( 7 Kez )
Bir sezonda EN fazla Avrupa Kupa maçı oynayan takım.- 18 kez (Süper kupa dahil)
Avrupa'da Şampiyonlar Ligine EN fazla katılan takım GALATASARAY - 6 kez
Şampiyonlar liginde EN fazla puan toplayan Türk takımı- 10 puan
Türkiye Spor yazarları Kupasını EN fazla kazanan takım
Türkiye Kupasını EN fazla kazanan takım -14 kez
Cumhurbaşkanlığı Kupasını EN fazla kazanan takım- 10 kez
Avrupa kupalarında 1 sezonda EN fazla puan toplayan takım. - 17 maç 34 puan
Avrupa'da, bir sezonda Avrupa kupalarında EN fazla galibiyet alan takım. - 11 kez (Süper kupa dahil)
Bir sezonda Avrupa kupalarında EN fazla gol atan takım.- 35 gol (Süper kupa dahil)
Deplasmanda aralıksız EN fazla yenilmeyen takım.- 40 kez
Bir sezonda EN fazla maç yapan takım. GALATASARAY - 59 kez (Süper kupa dahil)
Avrupa Kupaları'nda EN çok tur geçen Türk takımı. Bir sezonda EN fazla maç yapan futbolcu
HAKAN ŞÜKÜR - 54 maç 4697 dakika
Avrupa Kupalarında EN fazla maç yapan Türk takımı.
Türkiye liglerinde bir sezonda EN fazla gol atan takım. - 62-63 sezonu 105 gol
Türkiye liglerinde EN çok resmi kupa kazanan takım -56 kupa

Avrupa Kupalarındaki İLK Goller

1.GOL: Metin Oktay -27.08.1956 (Galatasaray-Dinamo Bükreş:1-3)
100.GOL: Uğur Köken -1.10.1969 (Galatasaray-Vatford:2-3)
200.GOL: Mirsad Seydiç-20.10.1982 (Galatasaray - Avusturya Wien:2-4)
300.GOL: Uğur Tütüneker -4.11.1992(Galatasaray - E.Frankfurt:1-0)
500.GOL: Tugay Kerimoğlu 5.11.1997 (Galatasaray - Sparta Prag:2-0)
400.Gol Faruk Yiğit tarafından 13.7.1996 tarihinde Kocaeli- Hibernias maçında atılmıştır.

Teşekkürler GALATASARAY !

Teşekkürler; Bu gurur veren tablonun yaratılmasında emeği geçen herkese..

Eminiz daha birçok EN'ler ve İLK'ler vardır.

Teşekkürler Gözden kaçırdığımız bütün EN ve İLK'ler için....

Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 02 2006, 16:20:10
biraz resim . . .
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Padişahlar_Padişahı - Eylül 02 2006, 16:24:43
benden resimler
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 02 2006, 16:29:34
adam gibi adam metin oktay


Revivo’dan muhteşem bir gol…
Nouma’nın golü…
Değil mahallenin belkide semtin kalan son arsalarıdan biri bu seslerle çınlıyordu.
Yine bir mahalle maçı, yine arka mahallenin çocukları, saha kenarında kendilerini izlemeye gelmiş birkaç baba ve aynı sınıftan Aslı vardı.
Aslında O gelmese daha iyi oynayacaktı belki Mustafa,
çünkü sürekli aklı O’ndaydı ve O’na bakarken kaçırdığı paslar da cabası…
Haluk, Mustafa’dan üç yaş büyüktü, takımın kaptanıydı. Hem yaşça büyük oluşundan hem de hepsinden güçlü oluşundan dolayı kaptanlığa getirilmişti. Fenerliydi Haluk. Mustafa haftasonları Haluk’la babasını, formalarını giymiş maça giderken görüyordu. Çocuk kalbiyle özeniyordu,
keşke kendi babası da elinden tutup Mustafa’yı maça ***ürseydi. Haluk attığı her golden sonar sevinçle bağırırır, kendisi gibi solak olan ‘Revivo’dan muhteşem bir gol’diye haykırırdı.
Mustafalarla aynı apartmanda outran Sedat ise Beşiktaş’lıydı.
Aynı yaştaydılar Sedat’la. Bazen annesiyle beraber Sedat’lara oturmaya giderlerdi. Hemen Sedat’ın odasındaki bilgisayara gömülür karşılıklı maç yaparlardı.Sedat’ın odasında duvara asılı bir Beşiktaş bayrağı vardı.Bir de
adını bilmediği, Beşiktaş formalı zenci bir futbolcunun posteri.
Bir defasında Sedat’a sormuş, O’da ‘O Pascal Nouma’ demişti.
Şimdi anlamıştı ‘Nouma’nın golü’…nün demek olduğunu.
Ama birşeyler eksikti hâla…
Kötü futbol oynamıyordu ama O’da Haluk ve Sedat gibi olmak, attığı golllerden sonra saha kenarına, belki de Aslı’ya koşarken ‘………’nın golü’. ‘Süper bir gol’ diye bağırabilmeyi çok ama çok istiyordu..
Yapacaktı bunu Mustafa.
Okuldan dönüşte evden hiç çıkmadı Mustafa, babasını bekledi sabırla.
Zil çalınca fırladı açtı kapıyı.
Babası gelmişti, Ahmet’ti babasının adı.
Yemekte babasına :
- Ben de onlar gibi olmak istiyorum, Haluk’la Sedat gibi…
- Neyi var onların dedi Ahmet.
- Onlar benden daha güzel top oynuyorlar.
-Nasıl yani. Anlat bakalım.
Oysa Ahmet; Mustafa’ya görünmeden gelip bir kaç kez maçlarını izlemişti.Mustafa’nın Haluk ve Sedat’tan eksiği değil fazlası vardı.
-Onların golleri daha güzel oluyor. Ben gollerime onlar kadar sevinemiyorum. Haluk’ta Revivo’nun , Sedat’ta da Nouma’nın formaları var. Onlar hep gol atınca onların isimlerini bağırabiliyorlar. Ama ben …..?
Onlar hep gol atınca onların isimlerin bağırabiliyorlar. Ama ben …..?
Bu cümle Ahmet’in kalbine yağlı bir kurşun gibi oturmuştu. Yemekten kalktıklarında Ahmet’in en sevdiği dizi film başlamış ailece onu seyrediyorlardı ama Mustafa’nın sözleri Ahmet’in aklına mıh gibi saplanıp kalmıştı.
Birden Mustafa’ya döndü.
- Cumartesi birlikte maça gidiyoruz….
Mustafa kulaklarına inanamadı.
- Haluk’la babası gibi mi yani?
- Hayır. En güzeline dedi babası.
Mustafa ok gibi fırlayıp duvardaki takvime baktı. Minik kalbi yerinden çıkacak gibi oldu.
-Baba yarın Cumartesiiiiiii.
Biranönce sabah olsun diye doğruca yatağına uyumaya gitti.
Sabahı zor etmişti.
Sabah güzel bir kahvaltıdan sonra ‘Haydi’dedi babası.
Hemen ayakkabılarını kapıp çıktı Mustafa.
Sokakta herkese ‘Ben babamla maça gidiyorum’ demeyi çok istedi ama Haluk gibi bir forması yoktu ki insanlar Mustafa’nın maça gittiğini anlasınlar.
Nasıl isterdi babasının bir forma almasını. Sonra belki de babamın parası yoktur, istememeliyim dedi içinden.
Ne kalabalıktı bu böyle. Köfteci,bayrakçı,şapkacı,sucular….tam bir cümbüştü.
Seyyar bir köftecinin önünde durdular. Ahmet köfteciye ;
-‘İki yarım’ dedi.
Mustafa babasının öğütlerini hatırlayınca şaşırdı. ‘Oğlum seyyar satıcıdan bir şey yeme sakın’ derdi hep babası.
- Baba ama sen hep seyyar….
- Maça girmeden köfte yemek adettendir oğlum.
Hımm lezzetliymiş dedi Mustafa içinden.
Kalabalığın içinde, eli babasının avucunda güvende bir dükkana girdiler.
Bütün raflar t-shirt,forma bayrak doluydu.
Ahmet tezgâhtara dönüp:
-‘Delikanlıya gore bir forma’ dedi.
Mustafa’nın ayakları yerden kesilmişti. Hemen denedi formayı. Biraz büyüktü ama hiç umursamadı. Forması olacaktı. Varsın büyük olsundu.
İlk formanın tadı gibi var mıydı hiç?
Mustafa giyecekti formasını ama babası:
-‘Dur bakalım daha değil’ dedi. İsim yazdıralım once.
-Evet dedi Mustafa. Haluk’un forması gibi yaptıralım. Revivo yazdır arkasına baba.
-Revivo’mu? Senin kocaman okyanusun var, ne işin var bir leğen suyla canım oğlum’?
Hiç bir şey anlamamıştı Mustafa. Ama babam akıllı adam, mutlaka doğrudur söylediği diye düşündü.
Bir kaç dakika sonra isim yazdırma bitmiş, Ahmet, oğluna yeni formasındaki yazıyı gösteriyordu:
‘10 METİN OKTAY’
Mustafa şaşırmıştı.
-Baba ne yaptın?
-Ne oldu oğlum. Sevmedin mi formanı?
-Formayı çok sevdim ama bu isim ne? Kim bu adam?
Ahmet kendi kendine güldü.Öyle ya çocuk haklıydı. Hiç bahsetmemişti ki O isimden.
Bir sandalye bulup dizine oturttu Mustafa’yı ve başladı anlatmaya:
-‘Bak oğlum, bu topraklar golün üç direk arasından topun geçmesi olduğunu sanarken , topun üzerine KALE yazıp ‘Haydi buraya git diyen adam METİN OKTAY…
-Topa vurduğunda minarelerin eğildiği, kubbelerin uğuldadığı rivayet edilen adam METİN OKTAY…
- İstanbul nasıl Şah-ı Şehiran ise, golün Şahı, Padişahı, Kralı olan adam METİN OKTAY...
-Sevenlerini üzmemek için, kabadayının silahına göğsünü dayayan adam METİN OKTAY...
-Adam gibi adam METİN OKTAY...
Maçtan çıkıp eve geldiklerinde yorgunluktan bitap düşen Mustafa’yı babası kucağında yatağına taşıdı. Çok mutluydu Ahmet. Oğlunun yaşadığı sevinç onu çok mutlu etmişti.
Yorulmuştu. Yatmaya gitmeden son bir defa Mustafa’yı kontrol etmek için odaya girdi.Üstünü açmıştı Mustafa. Babası üstünü örterken O rüyasında , arsada golünü atmış sevinçle saha kenarındaki babasına koşarken bağırıyordu.
METİN ATTI BABA, METİN’İN GOLÜ…. ADAMIN GOLÜ….

alıntıdır . . .
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Padişahlar_Padişahı - Eylül 02 2006, 16:30:53
resimlerrrrrrrrrrrrr
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 02 2006, 16:31:25
DÜNYA ŞAMPİYONU KONUŞUYOR...Dünya, sampiyonumuzu konusuyordu .Asya'dan Amerika'ya, Afrika'dan Avrupa'ya kadar 183 televizyondan naklen yayinlanan final maçini, milyonlarca sporsever heyecanla izledi. Dünya, G.Saray'in bu tarihi zaferini ayakta alkisliyordu.


INGILTERE
Finaldeki sinir savasini Türkler kazandi

ITALYA
Türkler Avrupa’ya futbol dersi verdi

ALMANYA
Bogaz’da deprem... Halk sokaklara döküldü

ISPANYA
Türkler Avrupa’da ilk sirada... Muhtesem G.Saray

HOLLANDA
Emegin zaferi... Türkler kupayi haketti

BELÇIKA
Türkler cennette... G.Saray’in görülmemis destani


G.Saray'in Arsenal'i penalti atislari sonunda 4-1 yenerek, UEFA Kupasi'ni Türkiye'ye getirmesi dünyada basininda yanki uyandirdi. Asya'dan Amerika'ya, Afrika'dan Avrupa'ya kadar 183 ülkede televizyondan naklen yayinlanan final maçini, milyonlarca sporsever heyecanla izledi. Birçok TV, maçi sifreli verirken, maçtan sonra özet görüntüleri defalarca ekranlara tasidi.

Sari kirmizili takimin basarisi, yurt disinda ve Bati Trakya'da yasayan Türkleri sokaga dökerken, en ilginç yorum, Yunan basinindan geldi. Atina'da yayinlanan gazeteler, bu tarihi olaya genis yer verirken, Elefteros Tipos Gazetesi, ‘‘Danimarka Pasalari’’ basligi altinda G.Saray'in hayalinin gerçek oldugunu yansitti. Iste Cimbom'un zaferinin yankilari...

INGILIZ BASINI

The Guardian:


Sinir savasi
Arsenal sinir savasini kaybetti. G.Saray, uzatmalarda 10 kisi kalmasina karsin, tüm tahminleri altüst ederek kupayi kazandi. Arsenal, Hagi'nin oyun disi kalmasinda ortaya çikan altin firsati bile kullanamadi. Artik bu maçi unutmak zorundayiz.

The Daily Telegraph:


Hatirlanmayacak
Gazete, atilan penaltilarla Türk takiminin müzesine giden kupanin birkaç gün sonra Istanbul'daki G.Saray taraftarlari disinda hiç kimse tarafindan hatirlanmayacagini öne sürdü.


The Independent:


Penalti belasi
Arsenal'in kaçirdigi penaltilarin kupanin kaybedilmesine neden oldugunu yazan gazete, Hagi ve Popescu'yu överken, Hakan Sükür'ün de iyi bir performans sergiledigini vurguladi.

ITALYAN BASINI

La Gazzetta dello Sport:


Bilek hakkiyla
Türkler ilk kez bir Avrupa Kupasi'ni bileklerinin hakkiyla kazandilar. Taffarel kurtarislari ve penalti atislarindaki sansi ile büyük rol oynadi. Türkler Avrupa'ya ders verdi. Zoff'u alarma soktu.


Corriere dello Sport:


Renk kattilar
Ilk kez bir Türk takimi kupayi kucakladi. Galatasaray, bu sezon Avrupa Kupalari'na renk katti, elemedigi takim kalmadi. Golcü Hakan Sükür'ün bir topu direkten döndü.


RAI-3 TV:


Türklerin büyük günü
G.Saray, bu sezon Avrupa Kupasi'na renk katti. Buraya kadar gelmesi asla rastlanti degil. Türk futbolunun en büyük günü. G.Saray'in kupayi almasi bize bir uyari. Türk Milli Takimi, Italya karsisina G.Saray'in iskeleti ile çikacak.


YUNAN BASINI

To Vima:


Rüya gerçek oldu
G.Saray mucize yaratti, Türkler Avrupa'yi yendi. Rüya gerçek oldu. UEFA Kupasi’nin kül kedisi sonuca ulasti. Pabucun sahibi bulundu ve güzel prensi evine ***ürdü. Türkler öylesine eglenip sarki söylediler ki, neredeyse onlarin sarkilarini bu yakada duyacaktik.

Ta Nea:


Anadolu yildizi parladi
Anadolu yildizi parladi. G.Saray, Avrupa devlerini yenerek zirveye çikti. Basarinin mimari Fatih Terim'i kutlamak gerekiyor. Çünkü Fatih Terim genç oyuncularin coskusuyla olgun oyuncularin tecrübesini biraraya getirerek örnek bir takim yaratti.

Elefteros Tipos


Pasalar kazandi
Pasalar kazandi. Milyonlarca Türk sporseverin rüyasi gerçek oldu. Bu yilki UEFA Kupasi'ndaki sürpriz takim G.Saray. Arsenal'i penaltilarla yenerek Türkiye'ye ilk Avrupa Kupasi'ni getirdiler.

El Mundo Deportivo:


Tarihi sonuç
G.Saray'in oyuna hakim oldugu ön plana çikii. G.Saray, muhtesem bir final sonucunda tarihe geçti.

As Gazetesi


Taffarel set çekti
Türklerin kupalardaki ilk sampiyonlugu. Arsenal ilk yarida oyuna hakimdi. Ancak Taffarel karsisinda tehlike yaratamadilar.


El Pais Gazetesi:


Zor galibiyet
‘‘G.Saray'in zor galibiyeti’’ basligini kullandi ve ‘‘Türkiye, tarihinde ilk kez Avrupa'da ilk siraya çikti’’ diye yazdi. Hagi ve Hakan Sükür'den övgüyle söz etti.


ALMAN BASINI

Bild


Bogaz’da deprem
Nefesleri kesen penalti atislari sonunda Arsenal'i 4-1 yenen G.Saray, UEFA Kupasi'ni kazanan ilk Türk takimi olarak büyük bir basariya imza atti. G.Saray'in kupa zaferi Bogaz'da deprem yaratti.


RTL


Cesur yürek
Cesur futbolun karsiligi... G.Saray, yürekli oyununun karsiligini kupayi kazanmakla aldi. Hagi'nin kirmizi kart görmesinden sonra bile defansta hata yapmadan kontrollü oynayan G.Saray, Arsenal'i hakkiyla yendi.


BR3:


Presle bogdu
Arif'in heyacani, Hagi'nin siniri... G.Saray, rakibini presle bogdu, gol firsati vermedi. Arif'in heyecani, Hagi'nin siniri kupayi tehlikeye soktu, ancak Taffarel, UEFA'da mutlu sona imzasini atti.


RUS BASINI

Inter-Tass:


Isteyen kazandi.
Oyundan önce birçok otorite, Arsenal'i favori görüyordu. Bunun nedeni de Türkler'in finale dek ulasmalarinin onlar için zaten harika bir sonuç oldugunu düsünmeleri. Ancak Fatih Terim'in liderligindeki futbolcularin, onurlu bir kupayi kazanma istegi, Ingilizler'in motivasyonundan üstün geldi.Heykeli dikilecek adamlar Belçika’nin La Libre Belgique gazetesi, Taffarel basta olmak üzere, tüm G.Saraylilari göklere çikardi.


La Derniere Leure Les Sports:


Türkler cennette
‘Türkler Cennette’’ baslikli haberinde, ‘‘Tarihi bir maç. G.Saray hakettigi zafere ulasti. Türk takimi muhtesem, bugüne dek görülmemis bir destan yazdi’’ yorumunda bulundu. ‘Bugüne dek hiçbir Türk takimi bu performansi göstermemisti'' dedi ve ‘‘Istanbul’a heykeli dikilecek adamlar’’ olarak degerlendirdigi sari kirmizili futbolculara övgüler yagdirdi. Gazete Taffarel'in galibiyette oynadigi önemli rol üzerinde durdu.


HOLLANDA BASINI

De Telegraaf:


Popescu zafere sutladi
Türk futbolu için tarihi bir gün. G.Saray, UEFA Kupasi'ni büyük bir gururla Istanbul sokaklarinda dolastiracak. Türkiye sampiyonu Türk futbol tarihinde ilk kez Avrupa'da kupa kazandi. Popescu Türkler'i tarihi zafere sutladi. G.Saray daha dayanikli çitki.

Algemeen Dablad


Nihayet büyük ödül
Tarihi zafer. Galatasaray penalti atislarinda UEFA Kupasi'ni kazandi. Nihayet büyük ödül.


De Volkskrant


Hak edenin
Devamli haksizliga ugrayan G.Saray emeginin karsiligina aldi. Tarihinde ilk kez bir Avrupa kupasini kucaklayan Türk takimi bunu neden hak ettigini ikinci yarida ortaya koydu.


FRANSIZ BASINI

L'Equipe


Avrupa Kalitesi
Avrupa'nin en ünlü spor gazetelerinden L'Equipe ise, Cimbom'un basarisini, ‘‘Avrupa Kalitesi’’ basligiyla mansetten okuyucularina duyurdu. Fransiz gazetesi, G.Saray'in hakli bir zafer kazandigini yazdi.

France-3 Televizyonu


Türkler, Avrupa'da
Türkiye'de bir futbol takimi ilk kez bir Avrupa Kupasini aldi. G.Saray, tam bir sinir savasi seklinde geçen maçtan zaferle ayrildi.


Liberation


Maça hükmettiler
‘‘Sahada Türkler daha iyi organize oldular ve maça hükmettiler’’ ifadesini kullandi. G.Saray'in çok önemli firsatlar kaçirdigini kaydeden gazete, kaleci Taffarel'in oyunundan da övgüyle söz etti.


Kisa Kisa......


Champion Cim-Bom-Bom
ALMAN BASINI

Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 02 2006, 16:34:20
ve efsane 7-0

Lodos Fırtınası
Aman o ne lodos firtinasi... Istanbul'un her yani sismis, denizi kabarmis alga dalga, lodos kiyameti desek yerinde olacak... Günlerden 30 Aralık 1911.

Yilbasina bir gün kalmis, evlerde kestaneler çiziliyor, hazirlik
girla...

Vapurlarin kalkis saatleri birbirine girmis, kalkip kalkamiyacaklari bile meçhul. Ama kalkan bir vapura zor bela yetisen dört Galatasarayli oyuncu, dalgalarla mücadele eden vapur'un içerisinde, Fenerbahçe ile oynayacaklari maç'a dogru yol aliyorlardi.. Galatasaray olarak Fenerbahçe karsinda oynadiklari ilk üç maç'ta da galip gelmislerdi, 2-0, 3-0, 5-0, eh, heyecanli degillerdi pek, ama lodos onlari perisan ediyordu.
Kadiköy'e geldiklerinde diger takim arkadaslari ile bulusacaklardi, ama iskelede sadece iki arkadaslarini gördüler. Önce pek üstünde durmadilar, nede olsa Union Kulüp Stat'inda (Fenerbahçe Stati) diger arkadaslarini bulabileceklerini ümit ediyorlardi. Alti Galatasarayli oyuncu yollandilar Stat'a... Baskan Ali sami Yen onlari orada buldu, baska da kimse yoktu. Ali Sami Yen oynamak istiyordu ama sakatti, maç saati de yaklasiyordu, yedi Galatasarayli oyuncunun gözleri saat'in üzerindeydi, ne gelen vardi, ne giden! Aralarinda konusup, oyunun ertelenmesini istediler; Istanbul sehri bir lodos afetine yakalanmis, vapurlar iptal olmus, oyuncular gelememis, bu maç böyle oynanirmi, iptal en dogal hakkimiz diye düsündüler elbette.
Ama rakip takim Fenerbahçe buna razi olurmuydu hiç? Bizim yedi kisi kalmis Galatasaray takimimiza, "Sahaya çikmazsaniz, hükmen yenik sayilirsiniz!" diyip, tutturukluklarina devam edince, Galatasaray ruh'u bunu kaldirirmi, yenileceksek, aslanlar gibi çikariz, saha'da yeniliriz diyip, yedi kisi çikip, oynamayi kabul ettiler. Bir önemli sorunlari daha vardi, kaleci yoktu! Lodos firtinasi yüzünden, kalecimiz de gelemeyenler arasindaydi! Ali Sami Yen kaleci olmayi kabul edince, biri kalede olmak üzere, yedi Galatasarayli Aslan, gururla saha'ya yayiliverdiler.
Ali, Bekir Bircan, Horace Armitage, Celal, Idris, Emin Bülent ve kalede Ali Sami Yen. Hey gidi ASLANLAR hey, yelelerini diklettirip, pençelerini çikarip, gerinip, rakiplerine baktilar. Onbir tane Kanarya, lodos'un da etkisi ile biraz ürperdi ama, içlerinden de kis kis güldüler, arenaya sadece yedi aslan çikabilmis, saha vicik vicik, alirlardi elbet bu maçi! Aman Allahim oda neydi? Saha'da kükreyen aslanlar sanki yüzlerce oluvermisti... Ali Sami Yen'in durdugu kale, rakipleri tarafindan ziyaret bile edilemedi, 90 dakika boyunca top bir adet kere eline bile gelmedi... Aslanlar hem atak yaptilar, hemde kalelerine kimseyi aklastirmadilar. Ne lodos, ne vicik vicik bir saha, nede onbir kisilik rakip takim onlarla bas edemedi.
Galatasaray, Fenerbahçeyi 30 Aralık 1911 günü, yedi kisi ile, 7 - 0
yendi.

Aslan Galatasaray'i lodos afeti bile durduramamis, büyük ruh'u ile, yedi kisi ile oynadigi maç'tan alninin akiyla çikmisti. Yani Infaz gerçeklesmisti.
Evlerinde yilbasi gecesi için kestane çizen aileler ise, haberi alinca çok sasirip, Fenerbahçe kestaneden beter çizilmis diyip, gülüsmüslerdi diye büyüklerimden hep duyarim!!!! O gece lodos tüm gücü ile devam etmis, bizim Aslanlar ise vapurlar iptal oldugundan, geceyi rakiplerimizin evlerinde geçirmek zorunda kalmislardi.
Bence, bizimkiler bir güzel uyumustur da, karsi tarafi tam bilemiyorum! Nede olsa tatli tatli uyurlarken bir iki kükreme sesi çinlatmislardir o evlerde Aslanlarimiz, rakiplerimizin tetikteki uykularini bölen!
Iste Galatasaray ruh'u, inanci ve gerçeklerinden bir tanesi daha.
Bir rivayete göre, ne zaman lodos firtinasi çiksa, rüzgar'in içerisinden bir kükreme sesi yayilirmis Kadiköy semalarina, içleri ürperten, dolana dolana Fenerbahçe Stat'ina yayilan... Ali Sami Yen'in, Ali'nin, Bekir Bircan'in, Horace Armitage'in, Celal'in, Idris'in, Emin Bülent'in sesleri, hani artik bizlere bulutlarin arkasindaki o güzel yerden bakanlarin kükremeleri bunlar.
Selam sizlere kahramanlar, selam.

Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Padişahlar_Padişahı - Eylül 02 2006, 16:35:18
hakan_paris'ten resimler
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 02 2006, 16:36:55
http://www.galatasaraymedia.com/index.php?sayfa=video4&yer=gol&sezon=tezahurat&no=100&mac=Tezahuratlar

evet buyrun
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Padişahlar_Padişahı - Eylül 02 2006, 16:38:46
İŞTE ASLANLARIMIZ
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Padişahlar_Padişahı - Eylül 02 2006, 16:41:05
ASLANLARIMIZZZZZZZZZZZZ
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Padişahlar_Padişahı - Eylül 02 2006, 16:43:18
İŞTE SİZE KENDİ HAZIRLAYIP YAPTIĞIM BİR GALATASARAY VİDEOSU

http://www.hemenpaylas.com/download/1396051/GALATASARAY.wmv.html
[/glow]
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Padişahlar_Padişahı - Eylül 02 2006, 16:45:05
İŞTE SİZE MUHTEŞEM BİR GALATASARAY SLAYTI

http://www.hemenpaylas.com/download/1396262/ASLAN_KRALDIR_DeacoN-FRoST.pps.html
[/glow]
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Padişahlar_Padişahı - Eylül 02 2006, 17:00:43
hakan paristen armağan :muhah
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Padişahlar_Padişahı - Eylül 02 2006, 17:04:05
GAATASARAYIMIZZZZZZZZ
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Padişahlar_Padişahı - Eylül 02 2006, 17:15:06
galatasarayımızın enleri ilkleri


1) En eski geçmişe sahip futbol takımı ve Türkiye'nin ilk kurulan futbol takımı (1905)

2) Herhangi bir lige kabul edilen ilk Türk takımı
(Constantinople Football League) (1905-06)

3) Türkiye'nin ilk futbol hakemi
Ali Sami YEN (Moda-Kadıköy - 1905)

4) İlk Lig maçı oynayan Türk takımı
Galatasaray 1-1 Imogene (1905-06) (Constantinople Football League)

5) İlk Özel maç oynayan Türk takımı
Galatasaray 2-0 Faura Mektebi (1905)

6) Ligde İlk golü atan Türk takımı
Galatasaray 1-1 Imogene (1905-06) (Constantinople Football League)

7) Ligde İlk galibiyeti alan Türk takımı
Galatasaray 4-1 Moda (1907-0 (Constantinople Football League)

 İlk İst. şampiyonu olan Türk takımı
(Constantinople Football League)(1908-09)

9) İst.Liginde Üç sene üstüste şampiyon olan ilk takım
(1908-09,1909-10,1910-11)

10) Yenilgisiz,Berabere kalmadan,Gol Yemeden, tüm maçlarını kazanıp Şampiyon olan İLK ve TEK Türk Takımı
(Constantinople Football League)(1908-09)

11) İlk Antrenör çalıştıran Türk takımı
Horace ARMITAGE (1908-09)

12) İlk Kupa kazanan Türk takımı (Şampiyonluk Kupası hariç)
Galatasaray 4-0 Kadıköy (31.01.1909) UNION CLUB KUPASI

13) Yurtdışında maç yapan ilk takım
Klojvar (Macaristan) (1910-11)

14) İlk Yurtdışı galibiyeti
Galatasaray 11-1 Bükreş Karması (1910-11)

15) İlk Yurtdışına Transfer olan Türk Oyuncu
Sabri MAHİR (Galatasaray) (Olimpic Paris - Fransa) (1911)

16) Türkiye'de ilk futbol derneği kurucusu ve başkanı
Ali Sami YEN - Türkiye İdman Cemiyetleri İttifakı (1923)

17) Türkiye'ye Yurtdışından gelen ilk Antrenör
Billy HUNTER (İskoçya) (Galatasaray 1926-27)

1 Türkiye'de futbolu bilimsel olarak kuralları ve diğer ayrıntılarıyla anlatan ilk kitap
Futbolun Kitabın - Ali Sami YEN (29 Haziran 1927)

19) M.Kemal ATATÜRK yaşarken, adına düzenlenen kupayı alan TEK takım
Galatasaray 4-0 Fenerbahçe (31.08.1928 ) GAZİ BÜSTÜ KUPASI

20) İstanbul Kupası'nı ilk kazanan takım (1940-41)

21) İlk futbol menajerliği (1961)

22) İstanbul Kupası'nı 2 kez üstüste kazanan tek takım

23) Tarihinde Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor arasında en farklı galibiyet alan takım
Galatasaray 20-0 Vefa (Özel maç)

24) Tarihinde Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor arasında bir maçta en çok gol atan futbolcu
Mehmet Leblebi (14 gol) Galatasaray 20-0 Vefa (Özel maç)

25) Şampiyon Kulüpler Kupası'na ilk katılan takım (1956-57)

26) Şampiyon Kulüpler Kupası'na üç sene üstüste katılan ilk takım
(1971-72,1972-73,1973-74)

27) Şampiyon Kulüpler Kupası'nda ilk golü atan takım
Galatasaray 1-3 Dinamo Bükreş (1956-57) Metin OKTAY (Dk.77)

2 Şampiyon Kulüpler Kupası'nda ilk galibiyet alan takım
Galatasaray 2-1 Dinamo Bükreş (1956-57)

29) Şampiyon Kulüpler Kupası'nda ilk 3.tur oynayan takım (1962-63)
1.tur Dinamo Bükreş (Romanya)
2.tur Pionia Bytom (Polonya)
3.tur Milan (İtalya)

30) Şampiyon Kulüpler Kupası'nda ilk YARI FİNAL oynayan takım (1988-89)
1.tur Rapid Wien (Avusturya)
2.tur Neuchatel Xamax (İsviçre)
3.tur AC.Monaco (Fransa)
YARI FİNAL Steaue Bükreş (Romanya)

31) Şampiyon Kulüpler Kupası'nda en çok maç yapan takım (35 maç)

32) Şampiyon Kulüpler Kupası'nda en çok galibiyet alan takım (26 galibiyet)

33) Şampiyon Kulüpler Kupası'nda en çok golü atan takım (87 gol)

34) Şampiyon Kulüpler Kupası'nda en çok tur atlayan takım (8 tur)

35) Şampiyon Kulüpler Kupası'nda evinde en farklı galibiyet (Türk Takımları arasında)
Galatasaray 5-0 Neuchatel Xamax (1988-89)

36) Şampiyonlar Ligine ilk katılan takım (1993-94)

37) Şampiyonlar Liginde ilk puan alan takım (1993-94)
Galatasaray 0-0 FC.Barcelona

3 Şampiyonlar Liginde ilk golü atan takım (1993-94)
Kubilay TÜRKYILMAZ (Dk.27) Galatasaray 2-1 Cork City

39) Şampiyonlar Liginde en çok gol atan futbolcu
Hakan ŞÜKÜR (8 gol)

40) Şampiyonlar Ligine Ön Eleme oynamadan katılan İLK TAKIM (2002-03)

41) Şampiyonlar Ligi Ön Eleme maçlarında ilk galibiyet alan takım (1993-94)
Galatasaray 2-1 Cork City

42) Şampiyonlar Ligi Ön Eleme maçlarında en çok maç yapan takım (18 maç)

43) Şampiyonlar Ligi Ön Eleme maçlarında en çok galibiyet alan takım (14 galibiyet)

44) Şampiyonlar Ligi Ön Eleme maçlarında en çok golü atan takım (45 gol)

45) Şampiyonlar Ligi Ön Eleme maçlarında en çok tur atlayan takım (9 tur)

46) Şampiyonlar Liginde grup maçlarında ilk golü atan takım (1993-94)
Galatasaray 1-2 Spartak Moskova (Cihat - Dk.87 penaltı)

47) Şampiyonlar Liginde grup maçlarında ilk galibiyet alan takım (1994-95)
Galatasaray 2-1 FC.Barcelona

4 Şampiyonlar Ligi'ne en çok katılan takım
(9 kez) (1993-94,1994-95,1997-98,1998-99, 1999-00,2000-01,2001-02,2002-03, 2003-04)

49) Şampiyonlar Ligi'nde en çok maç yapan takım (68 maç)

50) Bir sezonda 19 Avrupa Kupası maçı

51) Bir sezonda EN çok maç yapan
CAPONE 17 maç 1560 dakika + 2 Super Cup maçı

52) Şampiyonlar Ligi'nden gelip UEFA Kupası kazanan TEK takım

53) Şampiyonlar Ligi'nde deplasmanda en çok kazanan takım (3 kez)

54) Şampiyonlar Ligi'nde en çok galibiyet alan takım (18 galibiyet)

55) Şampiyonlar Ligi'nde en çok golü atan takım (66 gol)

56) Şampiyonlar Liginde en çok puan alan takım (71 puan)

57) Şampiyonlar Ligi İLK TUR grubunda en çok puan alan takım (10 puan) (2001-02)
Galatasaray 1-0, 0-0 Nantes (Fransa)
Galatasaray 2-0 PSV Eindhoven (Hollanda)
Galatasaray 1-0 Lazio (İtalya)

5 Şampiyonlar Ligi İKİNCİ TUR grubunda en çok puan alan takım (10 puan)(2000-01)
Galatasaray 2-0, 2-2 AC.Milan (İtalya)
Galatasaray 1-0 Paris Saint Germain (Fransa)
Galatasaray 1-0 Deportivo LaCoruna (İspanya)

59) Şampiyonlar Liginde üst tura çıkan ilk takım (2000-01)

60) Şampiyonlar Liginde ilk 8'e kalan ilk takım
(2 kere)(1993-94)(2000-01)

61) Şampiyonlar Liginde ÇEYREK FİNAL oynayan ilk takım
(2 kere)(1993-94)(2000-01)

62) Şampiyonlar Liginde Evinde en fazla galibiyet serisi (7 maç)
(2000-01)
Galatasaray 1-0 Paris Saint Germain (Fransa)
Galatasaray 1-0 Deportivo La Coruna (İspanya)
Galatasaray 2-0 AC.Milan (İtalya)
Galatasaray 3-2 Real Madrid (İspanya)
(2001-02)
Galatasaray 2-0 Vlaznia Shokdrea (Arnavutluk)
Galatasaray 2-1 Pfc Levski Sofia (Bulgaristan)
Galatasaray 1-0 Lazio (İtalya)

63) Şampiyonlar Liginde en çok forma giyen oyuncular sıralamasında ilk 3 sıra
(Galatasaray 1-2 Lokomotif Moskova)
Arif ERDEM (46 maç)
Bülent KORKMAZ (42 maç)
Ergün PEMBE (42 maç)

64) Şampiyonlar Liginde bir toplam sezonda en çok puan (Türk takımları arasında)
Galatasaray 21 puan (2000-01)

65) Şampiyonlar Liginde bir toplam sezonda en çok gol (Türk takımları arasında)
Galatasaray 19 gol (2000-01)

66) Şampiyonlar Liginde bir toplam sezonda en çok galibiyet (Türk takımları arasında)
Galatasaray 6 galibiyet (2000-01)

67) Şampiyonlar Liginde bir toplam sezonda en çok maç (Türk takımları arasında)
Galatasaray 14 maç (2000-01)

6 Şampiyonlar Liginde Evinde yenilmezlik (16 maç)
(1999-00)
Galatasaray 3-2 AC.Milan (İtalya)
(2000-01)
Galatasaray 2-2 Saint Gallen (İsviçre)
Galatasaray 3-2 AC.Monaco (Fransa)
Galatasaray 3-2 Glasgow Rangers (İskoçya)
Galatasaray 2-2 Strum Graz (Avusturya)
Galatasaray 1-0 Paris Saint Germain (Fransa)
Galatasaray 1-0 Deportivo La Coruna (İspanya)
Galatasaray 2-0 AC.Milan (İtalya)
Galatasaray 3-2 Real Madrid (İspanya)
(2001-02)
Galatasaray 2-0 Vlaznia Shokdrea (Arnavutluk)
Galatasaray 2-1 Pfc Levski Sofia (Bulgaristan)
Galatasaray 1-0 Lazio (İtalya)
Galatasaray 0-0 Nantes (Fransa)
Galatasaray 2-0 PSV.Eindhoven (Hollanda)
Galatasaray 1-1 AC.Roma (İtalya)
Galatasaray 1-1 Liverpool (İngiltere)

69) Kupa Galipleri Kupası'nda en çok maç yapan takım (32 maç)

70) Kupa Galipleri Kupası'nda en çok galibiyet alan takım (12 galibiyet)

71) Kupa Galipleri Kupası'nda en çok golü atan takım (42 gol)

72) Kupa Galipleri Kupası'nda en çok tur atlayan takım (7 tur)

73) Kupa Galipleri Kupası'nda üç sene üstüste katılan ilk takım
(1964-65,1965-66,1966-67)

74) UEFA Kupası'nda YARI FİNAL oynayan ilk takım
(1999-00) Galatasaray 2-0, 2-2 Leeds United

75) UEFA Kupası'nda FİNAL oynayan ilk takım
(1999-00) Galatasaray 4-1 Arsenal (penaltı)

76) UEFA Kupası'nda ŞAMPİYON olan ilk takım (1999-00)

77) UEFA Kupası'nı YENİLGİSİZ kazanan ilk ŞAMPİYON (1999-00)
Bologna 1-1 Galatasaray
Galatasaray 2-1 Bologna
B.Dortmund 0-2 Galatasaray
Galatasaray 0-0 B.Dortmund
R.Mallorca 1-4 Galatasaray
Galatasaray 2-1 R.Mallorca
Galatasaray 2-0 Leeds United
Leeds United 2-2 Galatasaray
Galatasaray 4-1 Arsenal (penaltı)

7 UEFA Kupası'nda ilk Gol Kralı (Türk takımları arasında)
(1999-00) Hakan ŞÜKÜR 10 gol

79) UEFA Kupası'nda en çok tur atlayan takım (8 tur)

80) İlk kez SuperCup oynayan takım (Türk takımları arasında) (1999-00)

81) İlk kez SuperCup kazanan takım (Türk takımları arasında) (1999-00)
Galatasaray 2-1 Real Madrid (İspanya) (Altın Gol)

82) SuperCup'ta ilk maç yapan takım (Türk takımları arasında) (1999-00)
Galatasaray 2-1 Real Madrid (İspanya) (Altın Gol)

83) SuperCup'ta ilk galibiyet alan takım (Türk takımları arasında) (1999-00)
Galatasaray 2-1 Real Madrid (İspanya) (Altın Gol)

84) SuperCup'ta ilk golü atan takım (Türk takımları arasında) (1999-00)
(Süper Mario JARDEL) Galatasaray 2-1 Real Madrid (İspanya) (Altın Gol)

85) SuperCup'ta en çok maç yapan takım (Türk takımları arasında) (1 maç)

86) SuperCup'ta en çok galibiyet alan takım (Türk takımları arasında) (1 galibiyet)

87) SuperCup'ta en çok golü atan takım (Türk takımları arasında) (2 gol)

8 SuperCup finalinde Man of the Match seçilen TEK Türk futbolcu (Okan BURUK)

89) Dünya Kıtalararası Kulüpler Kupası'na çağrılan ilk takım (1999-00)
(UEFA ve SÜPER KUPA Şampiyonu Unvanıyla)

90) Avrupa en çok maç yapan takım (185 maç)

91) Avrupada en çok gol atan takım (238 gol)

92) Avrupada en çok galibiyet alan takım (69 galibiyet)

93) Avrupa en çok tur atlayan takım (33 tur)
8 Şampiyon Kulüpler Kupası
9 Şampiyonlar Ligi Ön Eleme
7 Kupa Galipleri Kupası
8 UEFA Kupası
1 Süper Kupa

94) Türkiye'de Avrupa kupası kazanan ilk takım
(UEFA Kupası 1999-00)

95) Türkiye'de Avrupa kupası kazanan tek takım
(1 UEFA Kupası, 1 Süper Kupa)

96) Türkiye'de en çok Avrupa kupası kazanan takım
(2 Avrupa Kupası) (1 UEFA Kupası, 1 Süper Kupa)

97) UEFA Kupasını 5 Avrupa Ülkesinin Tekelinden Çıkarmayı Başaran İlk Takım
(İngiltere,İtalya,Almanya,Fransa,İspanya)
(TÜRKİYE Galatasaray)

9 Avrupada bir sezonda en çok maç yapan takım

99) Avrupada bir sezonda en çok gol atan takım (35 gol 1999-00)

100) Avrupada bir sezonda en çok puan alan takım

101) Avrupada bir sezonda en çok galibiyet alan takım (11 galibiyet 1999-00)

102) Avrupada bir sezonda en çok maç yapan takım (18 maç 1999-00)

103) Avrupa Kupalarında elemeli bir turda atılan en çok gol (Türk takımları arasında) (Inter-toto hariç)
Galatasaray 9 gol
1994-95 Avenir Beggen(Lux) 5-1(D) 4-0 Şampiyonlar Ligi

104) Avrupa Kupalarında deplasmanda atılan en çok gol (Türk takımları arasında) (Inter-toto hariç)
Galatasaray 5 gol
1994-95 Avenir Beggen(Lux) 5-1(D) Şampiyonlar Ligi
2002-03 Sarajevo(Bos) 0-5 Beşiktaş (UEFA Kupası)


105) Avrupa Kupalarında en çok, 4 ve üstü gol atan takım (Türk takımları arasında) (Inter-toto hariç) (12 kere)
Şampiyon Kulüpler Kupası
1962-63 Pionia Bytom(Pol) 4-1
1963-64 Ferencvaros(Mac) 4-0
1988-89 Neuchatel Xamax(İsvçr) 5-0
Şampiyonlar Ligi
1994-95 Avenir Beggen(Lux) 5-1(D) 4-0
1997-98 FC.Sion(İsvçr) 4-1(D) 4-1
1999-00 Hertha Berlin(Alm) 4-1(D)
Kupa Galipleri Kupası
1996-97 Constructorul(Mold) 4-0
1996-97 PS.Germain(Fra) 4-2
UEFA Kupası
1999-00 Real Mallorca 4-1(D)

106) Avrupa Kupalarında iç sahada yenilip, turu deplasmanda geçen TEK takım
Galatasaray 0-1 Banik Ostrava
Banik Ostrava 1-2 Galatasaray

107) Avrupa Kupalarında dış sahada 3 farklı yenilip, turu geçen TEK takım
Neuchatel Xamax 3-0 Galatasaray
Galatasaray 5-0 Neuchatel Xamax

108) Avrupa Kupalarında üst turlarda atılan en çok gol (Türk takımları arasında) (Inter-toto hariç)
Galatasaray 4 gol (UEFA Çeyrek Final)
1999-00 Real Mallorca 4-1(D)

109) Avrupa Kupalarında ilk bir Romanya takımını yenen takım (Inter-toto hariç)
1956-57 Dinamo Bükreş 2-1

110) Avrupa Kupalarında ilk bir Romanya takımını eleyen takım (Inter-toto hariç)
1962-63 Dinamo Bükreş

111) Avrupa Kupalarında ilk bir Polonya takımını eleyen takım (Inter-toto hariç)
1962-63 Pionia Bytom

112) Avrupa Kupalarında ilk bir Isviçre takımını yenen takım (Inter-toto hariç)
1963-64 FC Zurich 2-0

113) Avrupa Kupalarında ilk bir İsviçre takımını eleyen takım (Inter-toto hariç)
1988-89 Neuchatel Xamax

114) Avrupa Kupalarında ilk bir Çekoslovak takımını eleyen takım (Inter-toto hariç)
1969-70 Spartak Trnava

115) Avrupa Kupalarında ilk bir İsveç takımını eleyen takım (Inter-toto hariç)
1976-77 AIK Stockholm

116) Avrupa Kupalarında ilk bir Avusturya takımını eleyen takım (Inter-toto hariç)
1975-76 Rapid Wien

117) Avrupa Kupalarında ilk bir İtalyan takımını eleyen (Inter-toto hariç)
Galatasaray (1999-00 FC.Bologna)
(İlk eleyen Trabzonspor - Peruggia Inter-toto 1999-00)

118) Elediği takım sayısı, elendiği takım sayısında fazla TEK takım
30-25 (St.Gallen son güncellenen)

119) Dış saha galibiyetleri, iç saha mağlubiyetlerinden fazla TEK takım

120) Avrupa Şampiyonunu yenen TEK takım (1987-88 PSV.Eindhoven)121) Avrupa'da en çok hat-trick yapan (5 kere)
Hakan Şükür (Avenir Beggen - Rosenborg)
Metin Oktay (Polonia Bytom)
Tanju Çolak (Neuchatel Xamax)
Adrian Ilie (Sion)

122) UEFA Kupasında en çok İtalyan yenen takım (2 kere)
1992-93 Roma 3-2
1999-00 Bologna 2-1

123) Şampiyonlar Ligi'nde en çok İtalyan yenen takım (3 kere)
1999-00 Milan 3-2
2000-01 Milan 2-0
2001-02 Lazio 1-0

124) Avrupa Kupalarında en çok İtalyan yenen takım (5 kere)
1992-93 Roma 3-2
1999-00 Bologna 2-1
1999-00 Milan 3-2
2000-01 Milan 2-0
2001-02 Lazio 1-0

125) Şampiyonlar Liginde İtalyanlara gol atan ilk takım
1997-98 Parma 1-1 Adrian ILIE (Dk.51)

126) Şampiyonlar Liginde İtalyanlardan puan alan ilk takım
1997-98 Parma

127) Şampiyonlar Liginde İtalyanları yenen ilk takım
1999-00 Milan 3-2

128) Şampiyonlar Liginde İtalyanlara deplasmanda gol atan ilk takım
1998-99 Juventus 2-2 (Hakan SÜKÜR)

129) Şampiyonlar Liginde İtalyanlardan deplasmanda puan alan ilk takım
1998-99 Juventus

130) Milan'ı yenen ilk takım
1999-00 Milan 3-2

131) Milan'ı 2 kere yenen ilk takım
1999-00 Milan 3-2
2000-01 Milan 2-0

132) SanSiro'dan puan alan TEK takım

133) Avrupa Kupalarında Ruslara gol atan ilk takım
1971-72 CSKA Moskova 1-1

134) Şampiyonlar Liginde Rusları yenen ilk takım
2002-03 Lokomotif Moskova 2-0

135) Şampiyonlar Liginde Ruslardan deplasmanda puan alan ilk takım
1993-94 Spartak Moskova

136) Şampiyonlar Liginde Rusları deplasmanda yenen ilk takım
2002-03 Lokomotif Moskova 2-0

137) Almanlara gol atan ilk takım
1964-65 Aufbau Magdeburg 1-1

138) Avrupa Kupalarında ilk bir Alman takımını eleyen (Inter-toto hariç)
1964-65 Aufbau Magdeburg 1-1(D) 1-1 1-1(T)

139) UEFA Kupasında ilk bir Alman takımını deplasmanda yenen takım (Inter-toto hariç)
1999-00 Borussia Dortmund 2-1(D)

140) Avrupa Kupalarında ilk bir Alman takımını deplasmanda yenen takım (Inter-toto hariç)
1991-92 Einenhuttenstaht 2-1(D)

141) Şampiyonlar Liginde Almanlardan puan alan ilk takım
1999-00 Hertha Berlin 2-2

142) Şampiyonlar Liginde Almanları yenen ilk takım
1999-00 Hertha Berlin 4-1 (D)

143) Şampiyonlar Liginde Almanları deplasmanda yenen ilk takım
1999-00 Hertha Berlin 4-1 (D)

144) Borussia Dortmund'u yenen ilk takım
1999-00 Borussia Dortmund 2-1(D)

145) Aynı sezon 2 Alman yenen ilk takım
1999-00 Hertha Berlin 4-1 (D)
1999-00 Borussia Dortmund 2-1(D)

146) En çok Alman yenen takım (5 kere)
1991-92 Einenhuttenstaht 2-1(D)
1991-92 Einenhuttenstaht 3-0
1992-93 Eintract Frankfurt 1-0
1999-00 Hertha Berlin 4-1 (D)
1999-00 Borussia Dortmund 2-1(D)

147) Avrupa Kupalarında ilk bir İspanyol takımını deplasmanda yenen takım (Inter-toto hariç)
1999-00 Real Mallorca 4-1(D)

148) UEFA Kupasında ilk bir İspanyol takımını deplasmanda yenen takım (Inter-toto hariç)
1999-00 Real Mallorca 4-1(D)

149) Şampiyonlar Liginde İspanyollardan puan alan ilk takım
1993-94 FC.Barcelona 0-0

150) Şampiyonlar Liginde İspanyolları yenen ilk takım
1994-95 FC.Barcelona 2-1

151) Şampiyonlar Liginde Barcelona'yı yenen ilk takım
1994-95 FC.Barcelona 2-1

152) Real Madrid'i yenen ilk takım
1999-00 Real Madrid 1-1 (Altın gol: Mario JARDEL)

153) Şampiyonlar Liginde Real Madrid'i yenen ilk takım
2000-01 Real Madrid 3-2

154) Real Madrid'i üstüste yenen ilk takım
1999-00 Real Madrid 1-1 (Altın gol: Mario JARDEL)
2000-01 Real Madrid 3-2

155) Real Madrid'i en çok yenen takım (2 kere)
1999-00 Real Madrid 1-1 (Altın gol: Mario JARDEL)
2000-01 Real Madrid 3-2

156) Nou Camp'tan puan alan ilk ve tek takım
2001-02 Barcelona 2-2 (D)
157) En çok İspanyol yenen takım (7 kere)
1994-95 FC.Barcelona 2-1
1998-99 Atletico Bilbao 2-1
1999-00 Real Mallorca 4-1(D)
1999-00 Real Mallorca 2-1
1999-00 Real Madrid 1-1 (Altın gol: Mario JARDEL)
2000-01 Real Madrid 3-2
2000-01 Deportivo LaCoruna 1-0

158) İspanyolların 2 ünlü takımı yenen ilk ve tek takım
1994-95 FC.Barcelona 2-1
2000-01 Real Madrid 3-2

159) Avrupa'nın 2 ünlü takımı eleyen ilk ve tek takım
1993-94 Manchester United
1999-00 Real Madrid

160) Bir sezonda 2 İngiliz takımını eleyen ilk ve tek takım
1999-00 Leeds United, Arsenal

161) Avrupa Kupalarında Üstüste Yenilmezlik (14 maç) (1999-00)
Hertha Berlin 1-4 Galatasaray (Almanya)
Galatasaray 3-2 Milan (İtalya)
Bologna 1-1 Galatasaray (İtalya)
Galatasaray 2-1 Bologna (İtalya)
B.Dortmund 0-2 Galatasaray (Almanya)
Galatasaray 0-0 B.Dortmund (Almanya)
R.Mallorca 1-4 Galatasaray (İspanya)
Galatasaray 2-1 R.Mallorca (İspanya)
Galatasaray 2-0 Leeds United (İngiltere)
Leeds United 2-2 Galatasaray (İngiltere)
Galatasaray 4-1 Arsenal (penaltı) (İngiltere)
(2000-01)
Saint Gallen 1-2 Galatasaray (İsviçre)
Galatasaray 2-2 Saint Gallen (İsviçre)
Galatasaray 3-2 AC.Monaco (Fransa)

162) Evinde Avrupa kupalarında yenilmezlik 19 maç (1999-00)
Galatasaray 3-2 AC.Milan (İtalya)
Galatasaray 2-1 AC.Bologna (İtalya)
Galatasaray 0-0 B.Dortmund (Almanya)
Galatasaray 2-1 R.Mallorca (İspanya)
Galatasaray 2-0 Leeds United (İngiltere)
(2000-01)
Galatasaray 2-2 Saint Gallen (İsviçre)
Galatasaray 3-2 AC.Monaco (Fransa)
Galatasaray 3-2 Glasgow Rangers (İskoçya)
Galatasaray 2-2 Strum Graz (Avusturya)
Galatasaray 1-0 Paris Saint Germain (Fransa)
Galatasaray 1-0 Deportivo La Coruna (İspanya)
Galatasaray 2-0 AC.Milan (İtalya)
Galatasaray 3-2 Real Madrid (İspanya)
(2001-02)
Galatasaray 2-0 Vlaznia Shokdrea (Arnavutluk)
Galatasaray 2-1 Pfc Levski Sofia (Bulgaristan)
Galatasaray 1-0 AC.Lazio (İtalya)
Galatasaray 0-0 Nantes (Fransa)
Galatasaray 2-0 PSV.Eindhoven (Hollanda)
Galatasaray 1-1 AC.Roma (İtalya)
Galatasaray 1-1 Liverpool (İngiltere)

163) EN çok maç yapan futbolcu
HAKAN ŞÜKÜR: 54 maç 4697 dakika

164) Avrupa kupalarında en çok gol atan futbolcu
Hakan Şükür 34 gol

165) Avrupa'da EN çok forma giyen futbolcuya sahip takım
Bülent KORKMAZ (101 maç) (Real Sociedad D)

166) Avrupa Kupaları'ndaki Goller
1. Gol : Metin Oktay - 27.8.1956 (Galatasaray-Dinamo Bükreş:1-3)
100. Gol : Uğur Köken - 1.10.1969 (Galatasaray-Watford:2-3)
200. Gol : Mirsad Seydiç - 20.10.1982 (Galatasaray-Avusturya Viyana:2-4)
300. Gol : Uğur Tütüneker - 4.11.1992 (Galatasaray-Eintract Frankurt:1-0)
500. Gol : Tugay Kerimoğlu - 5.11.1997 (Galatasaray-Sparta Prag:2-0)

167) 2000 yılı Dünya Futbol Klasmanı Birinciliği
1.Galatasaray 311.5
2.Real Madrid 301
3.Boca Juniors

168) Devlet üstün hizmet madalyası kazanan İLK takım

169) İlk ve tek: 4 kere üstüste şampiyonluk gören takım
(96-97,97-98,98-99,99-00)

170) İlk 3 kere üstüste şampiyonluk gören takım
(70-71,71-72,72-73 )

171) İlk 2 kere üstüste şampiyonluk gören takım
(61-62,62-63 )

172) En çok 2 kere üstüste şampiyonluk gören takım
3 kere (61-62,62-63 )(86-87,87-88 )(92-93,93-94)

173) Türkiye Ligi Gol Rekoru (105 Gol) (1962-63 )

174) Ligin en farklı deplasman galibiyeti
A.Gücü 0-8 Galatasaray (1992-93 )
Hacettepe 1-9 Beşiktaş (1959-60)

175) Ligde deplasmanda en uzun süre yenilmeyen takım (40 maç) (2.5 yıl - 3 sezon)
1997-98 19.hafta : Bursaspor 3-2 Galatasaray
1999-00 33.hafta : Altay 1-0 Galatasaray

176) Lig tarihinin nağmağlup İLK TAKIMI
(1985-86, 36 maç 0 mağlubiyet)

177) En büyük puan farkı: 1987/88 sezonunda Beşiktaş'ın 12 puan önünde şampiyon olan Galatasaray

178) 1 ve 2. Lig takımlarının tarihlerindeki en farklı yenilgilerini aldıkları takımlar (9 takım)
(Galatasaray 8-0 Ankaragücü)
(Galatasaray 8-1 Altay)
(Galatasaray 7-0 Erzurumspor)
(Galatasaray 6-0 Bursa)
(Galatasaray 6-0 Gençlerbirliği)
(Galatasaray 6-0 İstanbulspor)
(Galatasaray 6-0 Malatyaspor)
(Galatasaray 5-0 Fenerbahçe)
(Galatasaray 5-0 Yimpaş Yozgat)
Beşiktaş (6 takım)

179) En çok kupa kazanan Başkan: Faruk SÜREN 13 kupa
1 UEFA Kupası - 1 Süper Kupa
4 Türkiye Şampiyonluğu - 2 Türkiye Kupası
2 Cumhurbaşkanlığı Kupası
3 TSYD Kupası

180) Resmi Kupa finallerinin en farklı sonucu
Galatasaray 8-1 Altay Başbakanlık Kupası

181) Bir Resmi Kupa finalinde en çok gol atan futbolcu
Erdal KESER 5 gol (Galatasaray 8-1 Altay - Başbakanlık Kupası)

182) Lig tarihinde en çok şampiyonluk gören teknik adam
Fatih TERİM (4) (96-97,97-98,98-99,99-00)

183) Lig tarihinde 4 sene üstüste şampiyonluk gören teknik adam
Fatih TERİM (96-97,97-98,98-99,99-00)

184) Lig tarihinde şampiyonluk gören ilk Türk teknik adam
Gündüz KILIÇ (1961-62)

185) Lig tarihinde Türk Antrenörlerle en çok şampiyonluk yaşayan takım (6 şampiyonluk)
(Gündüz KILIÇ 2, Fatih TERİM 4)

186) Lig tarihinde en çok şampiyonluk yaşayan YABANCI TEKNİK DİREKTÖR
Brian BIRCH 3 şampiyonluk

187) Lig tarihinde 10 yılda 7 şampiyonluk gören tek takım
Galatasaray (92-93,93-94,96-97,97-98,98-99,99-00,01-02)

188) En çok Lig-Kupa dublesi yapan takım (5 kez)

189) Tanju ÇOLAK (Altın, gümüş, bronz ayakkabı)

190) Hakan ŞÜKÜR (Gümüş, bronz ayakkabı)

191) Hakan ŞÜKÜR (FIFA - 1997 Dünyanın en iyi golcüsü)

192) Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi yabancı oyuncusu (HAGI)

193) Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi Türk oyuncusu (Metin OKTAY)

194) Galatasaray-Beşiktaş arasında, ligi ilk iki sırada bitirdikleri sezonlarda, en çok şampiyon olan takım
Galatasaray 7-3 Beşiktaş

195) Galatasaray-Fenerbahçe arasında, ligi ilk iki sırada bitirdikleri sezonlarda, en çok şampiyon olan takım
Galatasaray 4-3 Fenerbahçe

196) Ligde ilk yarıyı 3. bitirip şampiyon olan TEK takım (2 kez)

197) İlk Futbol Federasyonu başkanı (Yusuf Ziya ÖNİŞ - 1920)

198) 2 kez Dünya Karmasına çağrılan TEK Türk futbolcusu (Hakan ŞÜKÜR)

199) Akdeniz Oyunları Şampiyonluğu kazanan TEK antrenör (Fatih TERİM 1993)

200) Bir İtalyan takımını, İtalya Kupası'nda Final oynatan TEK antrenör (Fatih TERİM - Fiorentina)

201) Futbola profesyonelliği getiren ilk TFF Başkanı (Ulvi Ziya YENAL)

202) Takımlara yabancı oyuncu hakkı tanıyan ilk TFF Başkanı (Ulvi Ziya YENAL)

203) Lig tarihinde en çok şampiyonluk gören futbolcu
Bülent KORKMAZ (87-88,92-93,93-94,96-97,97-98,98-99,99-00,01-02)

204) En çok kupa kazanan futbolcu (Bülent Korkmaz - 2
1 UEFA CUP
1 SuperCUP
8 Türkiye Şampiyonluğu
5 Türkiye Kupası
5 Cumhurbaşkanlığı Kupası
6 TSYD Kupası
2 Başbakanlık Kupası

205) Lig tarihinin en çok gol atan takımı (2449 gol) (2001-02 sezonu sonu durum)

206) Lig tarihinin en çok galip gelen takımı (794 galibiyet) (2001-02 sezonu sonu durum)

207) Lig tarihinin en çok puan toplayan takımı (2306 puan) (2001-02 sezonu sonu durum)

208) Lig tarihinin en çabuk gol atan takımı
Vedat İNCEEFE (18.saniye) (Galatasaray 5-0 Göztepe) (2001-02)

209) Üstüste 3 lig maçında toplam atılan en çok gol (20 gol) (1996-97)
10.hafta Galatasaray 6-1 G.Antep
11.hafta Altay 1-8 Galatasaray
12.hafta Galatasaray 6-1 İstanbul

210) Bir lig sezonda en çok 5 ve üstü gol atarak kazanan takım (1962-63 - 9 maç)

211) Ligde en çok bir maçta 5 gol atan futbolcular - Galatasaray (4 kez)
Tanju ÇOLAK 2
Metin OKTAY 1
Mario JARDEL 1
Adanaspor (2 kez) (Bora ÖZTÜRK, Cenk İŞLER)

212) Lig tarihinde ilk kez 1000 kadar taraftar, İstanbul'dan Trabzon'a geldi
(25.04.1999) Trabzonspor 0-3 Galatasaray

213) Bir transfer döneminde ezeli rakiplerinden en çok futbolcu alan kulüp (1960-61)
(Fenerbahçe) Hilmi Atakol, Bülent Varol, Ruhi Karaduman, B.Metin, Mustafa Yürür, Niyazi Tamalan
(Beşiktaş) Süreyya Gürkey, Şükrü Gülesin, Ahmet Berman

214) Dünyada en çok tanınan Türk takımı

215) Dünyada ve Türkiye'de en çok taraftarı olan Türk Takımı (180 Milyon)

216) Türkiye’de en çok resmi kupa alan takım (57 kupa)
1 UEFA Kupası
1 Süper Kupa
15 Türkiye Şampiyonluğu
13 Türkiye Kupası
10 Cumhurbaşkanlığı Kupası
12 TSYD Kupası
5 Başbakanlık Kupası

217) Türkiye'nin en büyük 4 kupasının hepsini 10 kereden fazla kazanan TEK takım
15 Türkiye Şampiyonluğu
13 Türkiye Kupası
10 Cumhurbaşkanlığı Kupası
12 TSYD Kupası

218) Türkiye’ye en çok gayri resmi kupa alan takım *

219) Türkiye’ye en çok Kupa kazanan takım *

220) Türkiye Kupası'nı en çok kazanan takım (13)

221) Türkiye Kupası'nda en çok final oynayan takım (19 final)

222) Türkiye Kupası'nı ilk kazanan takım (1962-63)

223) Türkiye Kupası'nı Üstüste 4 kez kazanan tek takım
(1962-63,1963-64,1964-65,1965-66)

224) Türkiye Kupasında 5 maçta 5 galibiyet alan en iyi performanslı takım (1999-00)
Galatasaray 5-1 Ankara Büyükşehir Belediyesi
Galatasaray 2-1 Samsunspor
Trabzonspor 1-2 Galatasaray
Ankaragücü 0-2 Galatasaray
Galatasaray 5-3 Antalyaspor

225) Hem Fenerbahçe'yi hem Beşiktaş'ı yenerek Türkiye Kupası kazanan ilk takım (1965-66)
Yarı Final: Fenerbahçe (0-0, 3-1)
Final: Beşiktaş (1-0)

226) Hem Fenerbahçe 'yi hem Beşiktaş 'ı, hem Trabzonspor'yi yenerek Türkiye Kupası kazanan ilk takım
(1984-85)
Çeyrek Final: Fenerbahçe (2-1, 1-0)
Yarı Final: Beşiktaş (0-0, 1-0)
Final: Trabzonspor (2-1, 0-0)

227) Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı en çok kazanan takım (10)

228) Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda en çok final oynayan takım (16)

229) Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı ilk kazanan takım (1966)

230) Kazandığı Cumhurbaşkanlığı maçlarında Fenerbahçe ve Beşiktaş'dan hiç gol yememiştir.
1965-66 Galatasaray 2-0 Beşiktaş (Turan, Ayhan)
1981-82 Galatasaray 2-0 Beşiktaş (Sejdiç, Hoçiç)
1990-91 Galatasaray 1-0 Beşiktaş (Kosecki)
1992-93 Galatasaray 2-0 Beşiktaş (Mustafa, Hakan Şükür)
1995-96 Galatasaray 3-0 Fenerbahçe (Hakan Şükür 3)

231) Cumhurbaşkanlığı maçlarının en çabuk golü
1992-93 Galatasaray 2-0 Beşiktaş (Mustafa KOCABEY Dk.1)

232) TSYD Kupası'nı ilk kazanan takım (1963)

233) TSYD Kupasında diğer 2 ezeli rakibine atılan en çok gol (10 gol - 1997-9
Beşiktaş 0-6 Galatasaray
Galatasaray 4-2 Fenerbahçe

234) Bir sezonda Lig,Türkiye Kupası,Cumhurbaşkanlığı ve TSYD Kupaları'nın
hepsini kazanan İLK ve TEK takım (1992-93)

235) Tüm zamanlarda en çok gol atan futbolcu (Metin OKTAY - 608 gol)
Türkiye Ligi 203 gol
Özel maçlar 249 gol
İzmir Ligi 94 gol
Türkiye Kupası 25 gol
A Milli 19 gol - Genç Milli 5 gol - Ordu Milli 4 gol
Şampiyon Kulüpler Kupası 7 gol
Kupa galipleri Kupası 2 gol

236) Türkiye 1.Futbol Ligi İlk Gol Kralı (Metin OKTAY 1959)

237) Türkiye Ligindeki İlk YABANCI Gol Kralı
(Tarık HOÇİÇ Yugoslavya 1983-84, 30 maç 16 gol)

238) Avrupa'da ilk Altın Ayakkabı (Türk takımları arasında)
Tanju ÇOLAK (Galatasaray)

239) Avrupa'da ilk Gümüş Ayakkabı (Türk takımları arasında)
Tanju ÇOLAK (Galatasaray)

240) Avrupa'da ilk Bronz Ayakkabı (Türk takımları arasında)
Tanju ÇOLAK (Galatasaray)

241) Avrupa'da en çok Gümüş Ayakkabı kazanan takım (Türk takımları arasında)
Tanju ÇOLAK, Hakan ŞÜKÜR (Galatasaray)

242) Avrupa'da en çok Bronz Ayakkabı kazanan takım (Türk takımları arasında)
Tanju ÇOLAK, Hakan ŞÜKÜR (Galatasaray)

243) İlk ağları yırtan GOL
Galatasaray 1-0 Fenerbahçe (Metin OKTAY 1959)

244) En çok Gol Kralı olan futbolcu
Metin OKTAY 6 kere (1959,59-60,60-61,62-63,64-65,68-69)

245) Bir sezonda en çok 30 gol barajını yakalayan futbolcular - Galatasaray (3 kez)
(Metin OKTAY, Tanju ÇOLAK, Hakan ŞÜKÜR)
Beşiktaş (2 kez) (Şenol BİROL, Ali GÜLTİKEN)

246) En çok Gol atan kral
Tanju ÇOLAK 39 gol (1987-88 )

247) 30 golün üstünde en çok Gol Kralı çıkaran takım (5 defa)
Tanju ÇOLAK 39 (1987-88 )
Metin OKTAY 38 (1962-63 )
Hakan ŞÜKÜR 38 (1996-97)
Metin OKTAY 36 (1960-61)
Metin OKTAY 33 (1959-60)

248) Gol Ortalaması en yüksek kral:
Metin OKTAY 1.46 (26 maçta 38 gol) (1962-63)

249) Gol Ortalaması 1.17 üstünde Gol Kralı çıkarabilen İLK ve TEK takım
Metin OKTAY 1.46 (26 maçta 38 gol) (1962-63)
Metin OKTAY 1.28 (28 maçta 36 gol) (1960-61)
Hakan ŞÜKÜR 1.18 (32 maçta 38 gol) (1996-97)

250) Tüm Liglerde En çok Gol Kralı olan futbolcu - Metin OKTAY 11 kez (Türkiye rekoru)
İzmir Profesyonel Ligi *
İstanbul Profesyonel Ligi
Metin OKTAY 17 maçta 19 gol (1955-56)
Metin OKTAY 16 maçta 17 gol (1956-57)
Metin OKTAY 17 maçta 19 gol (1957-58 )
Metin OKTAY 16 maçta 22 gol (1958-59 )
Türkiye 1.Futbol Ligi
Metin OKTAY 15 maçta 11 gol (1959 )
Metin OKTAY 35 maçta 33 gol (1959-60)
Metin OKTAY 28 maçta 36 gol (1960-61)
Metin OKTAY 26 maçta 38 gol (1962-63 )
Metin OKTAY 22 maçta 17 gol (1964-65)
Metin OKTAY 26 maçta 17 gol (1968-69 )

251) En çok GOL KRALI çıkaran takım (13)
Metin OKTAY 6
Tarık HOÇİÇ 1
Tanju ÇOLAK 2
Hakan ŞÜKÜR 3
Arif ERDEM 1


252) 3 yıl üstüste GOL KRALI çıkaran ilk takım
Metin OKTAY (1959, 1959-60, 1960-61)

253) Takımı ŞAMPİYON, kendisi GOL KRALI jübile yapan tek futbolcu (Türk takımları içinde)
Metin OKTAY (1969)
Gol Kralı ve Galatasaray şampiyon

254) 100'ler Kulübüne ilk 2 sıraya 2 golcü sokan TEK takım
240 gol Tanju ÇOLAK
217 gol Metin OKTAY

255) İstanbul Profesyonel Liginde en çok Gol Kralı çıkaran takım (5 kez)
Ali BERATLI 18 maç 13 gol (1954-55)
Metin OKTAY 17 maçta 19 gol (1955-56)
Metin OKTAY 16 maçta 17 gol (1956-57)
Metin OKTAY 17 maçta 19 gol (1957-58 )
Metin OKTAY 16 maçta 22 gol (1958-59)

256) En çok milli olan futbolcu (İlk Üç Sıra) (Türkiye 5-0 Lincestein - son maç)
Hakan ŞÜKÜR 80 (51 maçı Galatasaray forması altında)
Tugay KERİMOĞLU 80 (55 maçı Galatasaray forması altında)
Bülent KORKMAZ 78

257) Milli takımda en çok gol atan futbolcu
37 gol Hakan ŞÜKÜR (26 Galatasaray, 7 Inter, 2 Torino, 2 Parma)

258) Milli takımda futbolcuları en çok gol atan takım (150 gol) (Türkiye 5-0 Lincestein - son maç)

259) Şimdiye kadar milli takıma en çok futbolcu veren takım
(Makedonya 1-2 Türkiye son durum - 12.10.2002 )
Galatasaray 1265
Fenerbahçe 1119
Beşiktaş 753
Trabzonspor 464

260) En uzun süre "En çok milli oyuncu" unvanını elinde bulundurmayı başaran futbolcu
Fatih TERİM (51 maç) (11 yıl kırılamadı) (1984 - 6 Eylül 1995)

261) İlk Milli Takım Teknik Direktörü, Ali Sami YEN
Türkiye 2-2 Romanya (26.10.1923) (Türkiye Milli Takımının tarihindeki ilk maç)

262) Toplamda en çok milli olan futbolcu
Hakan Şükür 129
80 A milli
25 Ümit milli
13 A genc milli
6 B genc milli
5 Olimpik milli
Tugay KERİMOĞLU 126
80 A milli
19 umit milli
8 A genc milli
13 B genc milli
6 Olimpik milli

263) Milli takımın ilk 18 maçında oynayan Tek oyuncu (Nihat BEKDİK)

264) 1995 yılı dünyada yenilmeyen TEK Milli takımın antrenörü (Fatih TERİM)

265) Milli Takımda 50 barajını geçen ilk futbolcu (Turgay ŞEREN)

266) En çok Milli takım antrenörlüğü
Coşkun ÖZARI 54 kere

267) En çok Milli takım kaptanlığı
Turgay ŞEREN (Galatasaray) 35 kere

268) Milli Takımı Avrupa Şampiyonası Finallerine çıkarmayı başaran ilk Antrenör (Fatih TERİM - 1996)

269) Milli Takım Rekoru
Mustafa Denizli'nin 1987 yılında hem Galatasaray ve hem Milli Takımı çalıştırdığı dönemde,
Sarı Kırmızılı takımın 12 oyuncusu birden aday kadroya çağrılarak bir rekor kırılmıştır.

270) Milli Takım Rekoru
10.10.1962 yılındaki Türkiye 3-0 Etiyopya maçında tam 10 Galatasaraylı oyuncu ilk 11'de oynamıştır.
Goller: Metin OKTAY (Dak.4,33 ve 73)
Kadro:
Turgay ŞEREN
Candemir BERKMAN
Ahmet BERMAN
Suat MAMAT
Tarık KUTVER
Mustafa YÜRÜR
Uğur KÖKEN
Metin OKTAY
Talat ÖZKARSLI
Kadri AYKAÇ
(Şenol BİROL - Beşiktaş)

271) Milli maçlarda ortalaması en iyi golcü (Metin OKTAY)

272) EN ÇOK ŞAMPİYON OLAN TAKIM (15 kere)

273) 3.YILDIZ'ı ilk takan takım (2001-02)

274) En çok Yurtdışına Futbolcu veren takım (20 futbolcu)
Bülent AKIN - Bolton Wanderers (İngiltere)
Hakan ÜNSAL - Blackburn Rovers (İngiltere)
Ümit DAVALA - AC. Milan (İtalya), Inter (İtalya)
Hakan ŞÜKÜR - Torino (İtalya), Inter (İtalya)
Emre BELÖZOĞLU - İnter (İtalya)
Okan BURUK - İnter (İtalya)
Fatih AKYEL - Real Mallorca (İspanya)
Tugay KERİMOĞLU - Glasgow Rangers (İskoçya)
Arif ERDEM - Real Sociedad (İspanya)
Mehmet GÖNÜLAÇAR - Beveren (Belçika)
Volkan KİLİMCİ - Beveren (Belçika)
Osman - Beveren (Belçika)
Yasin ÖZDENAK - Cosmos (USA)
Metin OKTAY - Palermo (İtalya)
Bülent ESEL - Spal
Turgay ŞEREN-River Plate (Arjantin)
Yusuf Ziya ÖNİŞ - Servette (İsviçre)
Ulvi Ziya YENAL - Servette (İsviçre)
Rasih MİNKARİ - Racing (Fransa)
Sabri MAHİR - Olimpic Paris (Fransa)

275) En çok Yurtdışına Antrenör veren takım (2 antrenör)
Fatih TERİM (Fiorentina-AC.Milan İtalya)
Mustafa DENİZLİ (Aachen-Almanya)

276) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde ilk golü atan futbolcu
Emin Bülent SERDAROĞLU
Galatasaray 2-0 Fenerbahçe (Özel Maç) (17.01.1909)

277) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde Türkiye 1.Futbol Liginde en çok gol atan futbolcu
Metin OKTAY (9 gol)

278) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde En Çok "Bir maçta 4 gol atan" futbolcuya sahip olma (2 futbolcu)
Celal İbrahim Galatasaray 7-0 Fenerbahçe (12.02.1911) (İstanbul Futbol Ligi)
Metin OKTAY Galatasaray 5-0 Fenerbahçe (18.02.1960) (Türkiye 1.Futbol Ligi)

279) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde ilk GALİBİYET alan takım
Galatasaray 2-0 Fenerbahçe (Özel Maç) (17.01.1909)

280) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde İSTANBUL LİGLERİNDE ilk golü atan takım
Galatasaray 3-0 Fenerbahçe (09.01.1910)

281) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde İSTANBUL LİGLERİNDE ilk GALİBİYET alan takım
Galatasaray 3-0 Fenerbahçe (09.01.1910)

282) Fenerbahçe'yi Türkiye 1.Futbol Liginde ilk yenen takım
Galatasaray 1-0 Fenerbahçe (10.06.1959)

283) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde ilk GECE MAÇI'nda yenen takım
Galatasaray 1-0 Fenerbahçe (07.09.1960)

284) Fenerbahçe'yi Fenerbahçe Stadı'nda yenen ilk takım
Galatasaray 2-1 Fenerbahçe (13.05.1931)
Fenerbahçe Stadi Açılış Özel Maçı (1-0 mağlup durumdan galibiyet)

285) Fenerbahçe'yi Ali Sami Yen Stadı'nda yenen ilk takım
Galatasaray 2-0 Fenerbahçe (13.11.1966) Lig Maçı

286) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde Ali Sami Yen Stadı'nda en çok yenen takım (14 galibiyet)

287) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde AliSamiYen Stadı'nda en çok gol atan takım (48 gol)

288) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde Özel Maçlarda en çok yenen takım (14 galibiyet)

289) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde Özel Maçlarda en çok gol atan takım (52 gol)

290) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde Türkiye Kupası'nda en çok yenen takım (9 galibiyet)

291) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde Türkiye Kupası'nda en çok gol atan takım (30 gol)

292) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda en çok gol atan takım (5 gol)

293) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde Federasyon Kupası'nda en çok yenen takım (2 galibiyet)

294) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde Federasyon Kupası'nda en çok gol atan takım (7 gol)

295) Fenerbahçe'yi İnönü Stadı'nda yenen ilk takım
Galatasaray 2-1 Fenerbahçe (20.06.194*) Özel Maç

296) Fenerbahçe'yi Ankara 19 Mayıs Stadı'nda yenen ilk takım
Galatasaray 2-1 Fenerbahçe (24.01.1960) Özel Maç

297) Fenerbahçe'yi Türkiye Kupasında ilk YENEN takım
Galatasaray 2-1 Fenerbahçe (29.06.1963)

298) Fenerbahçe'yi 7-0 yenen ilk takım
Galatasaray 7-0 Fenerbahçe (12.02.1911)

299) B TAKIMI Fenerbahçe'yi yenen ilk takım
Galatasaray B TAKIMI 5-0 Fenerbahçe (04.12.1911)

300) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde İstanbul Ligi En Farklı Galibiyeti
Galatasaray 7-0 Fenerbahçe (12.02.1911) (7 fark)

301) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde Türkiye 1. Futbol Ligi En Farklı Galibiyeti
Galatasaray 5-0 Fenerbahçe (18.12.1960) (5 fark)

302) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde Özel Maçların En Farklı Galibiyeti
Galatasaray 6-0 Fenerbahçe (04.05.1913) (6 fark)

303) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde En Çok 5 ve üstü fark atan takım (7 maç)
İst Lig (20.11.1910) Galatasaray 5-0 Fenerbahçe (5 fark)
İst Lig (12.02.1911) Galatasaray 7-0 Fenerbahçe (7 fark)
İst Lig (1911) Galatasaray B Takımı 5-0 Fenerbahçe (5 fark)
Özel Maç (04.05.1913) Galatasaray 6-0 Fenerbahçe (6 fark)
Özel Maç (02.10.1914) Galatasaray 6-1 Fenerbahçe (5 fark)
İst Kupa (15.03.1942) Galatasaray 5-0 Fenerbahçe (5 fark)
T. Lig (18.12.1960) Galatasaray 5-0 Fenerbahçe (5 fark)

304) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde En çok üstüste galibiyet serisi (9 maç)
Özel Galatasaray 2-0 Fenerbahçe (17.01.1909)
Lig Fenerbahçe 0-3 Galatasaray (09.01.1910)
Lig Fenerbahçe 0-5 Galatasaray (20.11.1910)
Lig Fenerbahçe 0-5 Galatasaray B TAKIMI(1911)
Lig Fenerbahçe 0-7 Galatasaray (12.02.1911)
Özel Fenerbahçe 0-1 Galatasaray (16.04.1912)
Özel Fenerbahçe 0-6 Galatasaray (04.05.1913)
Özel Fenerbahçe 0-1 Galatasaray (25.05.1913)
Özel Fenerbahçe 0-3 Galatasaray (26.01.1913)

305) Fenerbahçe'ye en çok gol atan futbolcular
Metin OKTAY 19 gol
Hakan ŞÜKÜR 16 gol

306) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde Liglerde üstüste galibiyet serisi: (7 maç)
Galatasaray 2-0 Fenerbahçe (07.03.1924) Lig Maçı
Galatasaray 3-2 Fenerbahçe (15.08.1924) Lig Maçı
Galatasaray 3-0 Fenerbahçe (30.04.1926) Lig Maçı
Galatasaray 3-1 Fenerbahçe (14.05.1926) Lig Maçı
Galatasaray 5-1 Fenerbahçe (01.04.1927) Lig Maçı
Galatasaray 2-0 Fenerbahçe (16.11.192 Lig Maçı
Galatasaray 2-1 Fenerbahçe (10.05.1929) Lig Maçı

307) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde En uzun süre üstüste gol yememe serisi (Galatasaray - 9 maç)
Özel Galatasaray 2-0 Fenerbahçe (17.01.1909)
Lig Fenerbahçe 0-3 Galatasaray (09.01.1910)
Lig Fenerbahçe 0-5 Galatasaray (20.11.1910)
Lig Fenerbahçe 0-5 Galatasaray B TAKIMI (1911)
Lig Fenerbahçe 0-7 Galatasaray (12.02.1911)
Özel Fenerbahçe 0-1 Galatasaray (16.04.1912)
Özel Fenerbahçe 0-6 Galatasaray (04.05.1913)
Özel Fenerbahçe 0-1 Galatasaray (25.05.1913)
Özel Fenerbahçe 0-3 Galatasaray (26.01.1913)

308) Bir sezonda Fenerbahçe'ye en çok gol atan takım (1910-11 sezonu 12 gol)
Galatasaray 5-0 Fenerbahçe
Galatasaray 7-0 Fenerbahçe

309) Fenerbahçe'nin ağlarını delen ilk takım
Galatasaray 1-0 Fenerbahçe (10.06.1959)

310) Fenerbahçe'yi iki gün içinde 2 kere yenen ilk takım
Galatasaray 2-1 Fenerbahçe (29.06.1963) Türkiye Kupası
Galatasaray 2-1 Fenerbahçe (30.06.1963) Türkiye Kupası

311) Fenerbahçe'ye üstüste 4 maç 4 gol atan ilk takım
Galatasaray 4-1 Fenerbahçe (01.05.1939) 1.Tan Kupası
Galatasaray 4-3 Fenerbahçe (21.05.1939) Milli Küme
Galatasaray 4-3 Fenerbahçe (04.06.1939) Milli Küme
Galatasaray 4-0 Fenerbahçe (24.09.1939) 2.Tan Kupası

312) Fenerbahçe'ye üstüste 3 maç 5 gol ve üstü atan ilk takım
Galatasaray 5-0 Fenerbahçe (20.11.1910) İst.Lig.
Galatasaray 5-0 Fenerbahçe (1911) İst.Lig.
Galatasaray 7-0 Fenerbahçe (12.02.1911) İst.Lig.

313) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde En Çok 7-0 yenen takım (1 kere)
Galatasaray 7-0 Fenerbahçe (12.02.1911) İst.Lig.

314) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde En Çok 6-0 yenen takım (1 kere)
Galatasaray 6-0 Fenerbahçe (04.05.1913) Özel maç

315) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde En Çok 5-0 yenen takım (3 kere)
Galatasaray 5-0 Fenerbahçe (20.11.1910) İst.Lig
Galatasaray B TAKIMI 5-0 Fenerbahçe (1911) İst.Lig
Galatasaray 5-0 Fenerbahçe (18.12.1960) T. Lig

316) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde bir sezonda en çok 6 puan alan takım (4 sezon)
1990-91 (Galatasaray 2-1 Fenerbahçe, Galatasaray 4-1 Fenerbahçe)
1980-81 (Galatasaray 1-0 Fenerbahçe, Galatasaray 1-0 Fenerbahçe)
1975-76 (Galatasaray 3-1 Fenerbahçe, Galatasaray 1-0 Fenerbahçe)
1960-61 (Galatasaray 5-0 Fenerbahçe, Galatasaray 2-1 Fenerbahçe)

317) Galatasaray-Fenerbahçe Rekabetinde En çok oynayan futbolcu
Turgay ŞEREN (54 kere)

318) Tek kale oynanan İLK ve TEK maç - Galatasaray 7-0 Fenerbahçe
(Sulu kar yağışlı, çamurlu zemin, Galatasaray kalecisi Robenson oynamamış.)

319) Galatasaray-Beşiktaş Rekabetinde en farklı yenen takım
Galatasaray 9-2 Beşiktaş - Milli Küme (30.06.1940)

320) Galatasaray-Beşiktaş Rekabetinde En çok üstüste galibiyet serisi (7 maç)
31.07.1925 İstanbul Amatör Ligi Galatasaray 6-2 Beşiktaş
14.01.1927 İstanbul Amatör Ligi Galatasaray 3-1 Beşiktaş
18.11.1927 İstanbul Amatör Ligi Galatasaray 4-1 Beşiktaş
23.04.1928 Özel Maç Galatasaray 3-1 Beşiktaş
10.06.1928 Cumhuriyet Kupasi Galatasaray 5-2 Beşiktaş
21.09.1928 İstanbul Amatör Ligi Galatasaray 4-3 Beşiktaş
19.04.1929 İstanbul Amatör Ligi Galatasaray 2-1 Beşiktaş

321) Galatasaray-Beşiktaş Rekabetinde Üstüste en fazla yenilmeme serisi (17 maç)
30.03.1975 Özel Maç Galatasaray 3-1 Beşiktaş
06.08.1975 TSYD Kupasi Galatasaray 5-1 Beşiktaş
13.08.1975 Özel Maç Galatasaray 2-1 Beşiktaş Sabri Dino'nun Jubile Maci
09.11.1975 Türkiye Profesyonel Ligi Galatasaray 1-0 Beşiktaş
10.03.1976 Federasyon Kupasi Galatasaray 3-1 Beşiktaş
04.04.1976 Türkiye Profesyonel Ligi Galatasaray 1-1 Beşiktaş
24.08.1976 Özel Maç Galatasaray 0-0 Beşiktaş
12.11.1976 Depremzedelere Yardim Galatasaray 3-1 Beşiktaş
23.01.1977 Türkiye Profesyonel Ligi Galatasaray 2-2 Beşiktaş
15.05.1977 Türkiye Profesyonel Ligi Galatasaray 2-0 Beşiktaş
10.08.1977 TSYD Kupasi Galatasaray 4-0 Beşiktaş
18.12.1977 Türkiye Profesyonel Ligi Galatasaray 3-1 Beşiktaş
07.05.1978 Türkiye Profesyonel Ligi Galatasaray 1-1 Beşiktaş
11.08.1978 TSYD Kupasi Galatasaray 1-0 Beşiktaş
19.11.1978 Türkiye Profesyonel Ligi Galatasaray 1-0 Beşiktaş
13.05.1979 Türkiye Profesyonel Ligi Galatasaray 3-1 Beşiktaş
15.08.1979 TSYD Kupasi Galatasaray 2-1 Beşiktaş

322) Galatasaray-Beşiktaş Rekabetinde TSYD Kupası maçlarında en çok galip gelen - 12 maç

323) Galatasaray-Beşiktaş Rekabetinde TSYD Kupasında alınan en farklı skor
Galatasaray 6-0 Beşiktaş (1997-9

324) Galatasaray-Beşiktaş Rekabetinde TSYD Kupasında, Beşiktaş Galatasaray’a bir maçta hiç 3 gol atamamıştır.
Galatasaray 5-1 Beşiktaş 1975-76 TSYD Kupası
Galatasaray 4-0 Beşiktaş 1977-78 TSYD Kupası
Galatasaray 4-2 Beşiktaş 1994-95 TSYD Kupası
Galatasaray 6-0 Beşiktaş 1997-98 TSYD Kupası

325) Galatasaray-Beşiktaş Rekabetinde Ligde en çok yenen takım

326) Galatasaray-Beşiktaş Rekabetinde Genel durumda en çok yenen takım

327) Galatasaray-Beşiktaş Rekabetinde Bir maçta en çok gol atan futbolcu
Galatasaray 9-2 Beşiktaş (5 gol Gündüz KILIÇ)

328) Galatasaray-Beşiktaş Rekabetinde
Galatasaray-Beşiktaş arasında, ligi ilk iki sırada bitirdikleri sezonlarda, en çok şampiyon olan takım Galatasaray 6-2 Beşiktaş

329) Galatasaray-Trabzonspor Rekabetinde İlk golu atan takım - Engin
Galatasaray 1-0 Trabzonspor 29.12.1974

330) Galatasaray-Trabzonspor Rekabetinde ilk galibiyet alan takım
Galatasaray 1-0 Trabzonspor 29.12.1974

331) Galatasaray-Trabzonspor Rekabetinde Ligde ilk golu atan takım
Engin Galatasaray 1-0 Trabzonspor 29.12.1974

332) Galatasaray-Trabzonspor Rekabetinde Ligde ilk galibiyet alan takım
Galatasaray 1-0 Trabzonspor 29.12.1974

333) Galatasaray-Trabzonspor Rekabetinde Özel maçlarda ilk golü atan takım
Galatasaray 2-0 Trabzonspor 19.01.1975

334) Galatasaray-Trabzonspor Rekabetinde Özel maçlarda ilk galibiyet alan takım
Galatasaray 2-0 Trabzonspor 19.01.1975

335) Galatasaray-Trabzonspor Rekabetinde Kupa maçlarında en çok eleyen takım
Galatasaray 7-3 Trabzonspor

336) Galatasaray-Trabzonspor Rekabetinde Kupa finallerinde en çok eleyen takım
Galatasaray 2-1 Trabzonspor

337) Galatasaray-Trabzonspor Rekabetinde Ali Sami Yen'de en çok yenen takım

338) Trabzonspor'a karşı 19 sezon İstanbul'da yenilmemiş
07.09.1975 Galatasaray 1-2 Trabzonspor
20.03.1994 Galatasaray 0-2 Trabzonspor

339) Galatasaray, Avrupa'da futbol birliğinin, yönetim kurulunda...
Galatasaray, 102 Avrupa kulübünün oluşturduğu birliğin, 11 üyeli yönetim kuruluna girmeyi başardı.
Sarı-kırmızılı kulüp, Avrupa kulüplerinin UEFA gözetiminde oluşturduğu
102 üyeli birliğinin yönetim kurulu üyeliğine getirilirken, diğer yönetim kurulu üyeliklerine ise,
Real Madrid CF (İspanya), SS Lazio (İtalya), Manchester United (İngiltere), FC Bayern Münih (Almanya), Olympique Lyon (Fransa), FC Porto (Portekiz), Dinamo Kiev (Ukrayna), Glasgow Rangers (İskoçya), Grasshopers Zürih (İsviçre) ve Bulgaristan'dan bir takımın seçildiği öğrenildi.

340) Dünya Kupalarında atılan en erken gol (Eski Galatasaraylı Futbolcumuzdan)
Hakan ŞÜKÜR 9.saniye
Türkiye 3-2 Güney Kore (29.06.2002) (2002 Dünya Kupası Üçüncülük Maçı)

341) Dünya Kupası Altın Karması'na giren ilk futbolcu
Hasan ŞAŞ (Galatasaray) (2002 Japonya-Kore)

342) Dünya Kupası'nın en iyi 6. futbolcusu
Hasan ŞAŞ (Galatasaray) (2002 Japonya-Kore)

343) Türkiye Futbol Federasyonu'nun, Olimpiyat Stadı'nın açılış maçına layık gördüğü takım
Galatasaray 2-0 Olimpiyakos (31.07.2002)

344) Olimpiyat Stadı'na Bayrağı çekilen İLK Türk Takımı
Galatasaray 2-0 Olimpiyakos (31.07.2002)

345) Galatasaray Olimpiyat stadında oynayacağı Olimpiyakos maçı için 55,000 biletin müsabaka günü öncesinde satılmasıyla Türk Futbol tarihine geçti. Galatasaray - Olimpiyakos maçı için satışa çıkartılan kapalı ve numaralı tribün biletlerinin tamamı kısa zamanda tükenirken, bu istatistik Türk Futbol tarihininde bir rekor oldu.
Şu ana kadar hiç bir takımın maç günü öncesinde bu sayıda bilet satmaması taraflı ve tarafsız herkesi şok etti.
Galatasaray 2-0 Olimpiyakos (31.07.2002)

346) Türkiye Futbol Tarihinde oynanan en çok seyircili maç - 79.000 kişi
Galatasaray 2-0 Olimpiyakos (31.07.2002)

347) İnternet'te adı en çok geçen ve en çok internet sitesi olan takım (Türk takımları arasında)
Galatasaray www.yahoo.com <www.yahoo.com> araması - 209,000 site

348) Dünya Seçkin Teknik Direktörler toplantısına ilk çağırılan teknik direktör
Fatih TERİM (Galatasaray) (3-4 Eylül 2002)

349) Dünya "Yılın Spor Fotoğrafı" Birincisi - Spor Haberleri fotoğrafı birinciliği
(Yer: Lausanne - 15.03.2002 - 1500 başvuru) Quest Gazetesi - Fransa
Fotoğrafçı Dubray FRANCK (Nantes-Galatasaray CL maçından bir enstantane)
Yarışmayı hazırlayanlar:
Dünya Gazeteciler Birliği (WAN)
Uluslararası Spor Yazarları Birliği (AIPS) Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC)
347) Dünyada ilk defa bir pop starın bir stat konserinde sahneye bir takımın formasıyla çıkması
Galatasaray Forması (Türk takımları içinde)
Manu CHAO (Danimarka Roskill Rock Festivali)

350) Tesis bakımından Türkiye'nin en zengin kulübü
Beyoğlu Hasnun Galip sokaktaki yönetim kurulu binası
Kuruçeşme Galatasaray adası
Riva
Kalamış yüzme tesisleri
Florya Metin Oktay Tesisleri
2046 yılına kadar Ali Sami Yen'in sahibi
Stadın yanındaki TEKEL Likör Fabrikası arazisi

351) UEFA Başkanı Leonard JOHANSSON'un tuttuğu takımdır.

352) 94-95 Şampiyonlar Ligi’nde forma reklamı almak için UEFA'ya başvurdu.
O yıldan beri Şampiyonlar Ligi’nde tüm takımlar forma reklamı alıyorlar.

353) Milli futbolcuları ikinci kez üstün hizmet madalyası alan ilk takım

354) Avrupa Kupaları şampiyonlukları için DVD-ROM çıkaran ilk takım

355) İtalya'da en çok gol atan futbolcu (Hakan ŞÜKÜR)

356) En çok futbol turnesine çıkan takım
1930 Romanya Almanya Avusturya
1935 Romanya Macaristan Yugoslavya
1950 İngiltere
1953 İsrail
1954 Yunanistan
1957 Rusya
1960 Rusya Belçika Almanya İsviçre
1976 İngiltere

357) Almanya'nın köklü kulüplerinden Werder Bremen'in tarihinde ilk dış temas yaptığı kulüp 1921

358) En anlamlı maç:
02 Eylül 1999'da Selanik Tumba Stadında PAOK ile yaptığı maçtır. 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi dolayısıyla depremzedeler yararına yapılan ve Türk-Yunan yakınlaşmasını simgeleyen ilk dostluk maçıdır. Milli takımlarında yer alan Ümit, Tugay, Hakan Ünsal, Hakan Şükür, Arif, Okan, Emre, Burak, Mehmet, Emrah, Hagi, Popescu ve Fatih maçta yer almamıştır. Fakat Suat ve Marcio'nun golleriyle 2-0 kazanmıştır.

359) 2000 yılında Bayer Munich'in 100. yıl turnuvasına çağrılan 3 süper takımdan biri

360) Bir Fuara katılan ilk takım (16-20 Ekim 2002)
İstanbul / Feshane 2.Uluslararası Radyo Televizyon ve İletişim Fuarı

361) İçeriği en çok Resmi Dergi çıkaran kulüp
Galatasaray - 5.sayı 156 sayfa

362) Avrupa Rekoru Egale - Evinde üstüste En çok maç kazanma (24 maç)
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Padişahlar_Padişahı - Eylül 02 2006, 17:16:27
FUTBOL DIŞI ÇOK ÖNEMLİ BAŞARILAR

1) Üç ana dalda şampiyonluk yaşayan TEK büyük takım
(Fenerbahçe ve Beşiktaş, tarihte voleybolda hiç şampiyon olamamıştır.
15 futbol, 4 basketbol ve 4 voleybol şampiyonluğu)
Basketbol geçmişi 1920'lere, voleybol ise 1930'lara dayanır.

2) VOLEYBOL
Galatasaray'ın Fenerbahçe'yi (1969-1990 arası) tam "21 YIL" sürekli yenmiş olması,
bir daha kırılamayacak bir rekor olarak tarihe geçmiştir.

3) BASKETBOL
Galatasaray'ın Fenerbahçe'yi (1940-1954 arası) tam "15 YIL" sürekli yenmiş olması,
bir daha kırılamayacak bir rekor olarak tarihe geçmiştir.
Tarihi fark:
Galatasaray 105-39 Fenerbahçe
1.Ligde tarihi fark:
Fenerbahçe 68-96 Galatasaray (Ekim 2002) (Zafer deplasmanda ve seyircisiz kazanıldı.)
İlk Basketbol Maçı - Galatasaray Lisesi (Ahmet ROBENSON 1911)

4) Sarı Kırmızılı takım Basketbol İstanbul Ligi'nde tam 10 yıl üst üste şampiyon olmuştur.
Türkiye Basketbol Liginde, üç büyükler arasında en çok şampiyon olan kulüptür.
Galatasaray 4
Beşiktaş, Fenerbahçe 1
Nişantaşı ile birlikte kurulan ilk basketbol takımıdır.

5) Bölgesel İstanbul Basketbol şampiyonlukları'nda 1946-66 arası 11 şampiyonluk yaş**ıştır.
Bayanlarda C.Başkanlığı Kupasını 6 kez üstüste kazanarak en çok kazanan takım olmuştur. (1992-93)
Yabancı antrenör ile ilk şampiyonluğu Galatasaray yaşadı.
Bulgar Petar Sinemov, 1967-68 sezonunda Galatasaray’a ilk şampiyonluğunu kazandırdı.
1961 yılında Galatasaray, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası ilk turunda, Yunanistan’ın Pire Olympiakos takımını 2 maçta da yenerek, Avrupa kupalarında tur atlayan ilk Türk takımı oldu.

6) ÇİFT ŞAMPİYON
1955 yılında Basketbol Türkiye Şampiyonası'nda Galatasaray ile Modaspor arasındaki birincilik mücadelesinde iş son maça kalır. Fenerbahçe maçını kazanırsa Galatasaray şampiyonluğunu ilan edecektir. Oyunu 44-27 önde ***üren Galatasaray'a engel olmak için bitime 40 saniye kala bir Fenerbahçeli yönetici takımı sahadan çeker. Amaç maçın iptalini sağlayıp Modaspor'u şampiyon yapmaktır. Ancak basketbol federasyonu bu oyunu bozar. Galatasaray'ı hükmen galip ilan eder ve her iki takımı da şampiyon olarak tescil eder. İşte basketbol tarihimizdeki çifte şampiyonluk olayının esası budur.

7) 1987 ALTIN YILI
Galatasaray Spor Kulübü 1987'de altın yılını yaşadı. Aralarında futbol ve voleybolda bulunan 15 farklı dalda Türkiye şampiyonluğu kazanarak başka hiçbir kulübe uzun yıllar nasip olmayacak bir başarıya imza attı. Bu yalnızca Türkiye'de değil, dünyada bile çok az görülen bir başarıdır.

 SUTOPU
1991-2001 arası 9 şampiyonluk yaşanmıştır.

9) YÜZME
1953-1966 arasındaki dönem en unutulmaz dönemdir.
E. Ünal, E. Baytın, Nedret ve Yılmaz Özüak'tan kurulu takım, hiçbir yarışta geçilmemiş ve
24 bireysel 8 de takım Türkiye rekoru kırarak adlarını tarihe kazımışlardır.

10) İlk İzci Örgütü - Galatasaray Aslan İzci Örgütü (Ahmet ROBENSON 1910)
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 02 2006, 18:32:43
reesimler
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Padişahlar_Padişahı - Eylül 02 2006, 22:27:51
İNAMOTO VE MEHMET TOPAL RESMEN ASLAN OLDULAR!!!
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Padişahlar_Padişahı - Eylül 02 2006, 23:08:04
YENİ STADIMIZ 2 YIL SONRA TAMAM....

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, İstanbul
Seyrantepe'de uygulanacak projeye ilişkin ön protokolün tamamlandığını ve
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan da onay aldığını
bildirdi.
Bayraktar, yaptığı açıklamada, Seyrantepe ve Ali Sami Yen Stadının
TOKİ mülkiyetine geçmesi için Maliye Bakanlığında işlemlerin başlatıldığını
kaydetti.
Edinilen bilgiye göre, TOKİ, Maliye Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir
Belediyesi, Galatasaray Spor Kulübü, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün bağlı
olduğu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin tarafından imzalanan ön protokolde, Ali
Sami Yen'in ve Seyrantepe'deki arazinin 120 bin metrekarelik bölümünün TOKİ'ye
devredilmesi karşılığında, TOKİ'nin, ''en az 50 bin kişilik, üstü kapalı, çok
amaçlı spor kompleksi yapması'' şartı bulunuyor.
Seyrantepe'de gerçekleştirilmesi öngörülen sağlık kompleksi ile ilgili
proje, bu protokolde yer almadı. Daha sonra Sağlık Bakanlığı ile yapılacak
görüşmelere bağlı olarak projenin geliştirileceği belirtildi.
TOKİ, arsa devirlerinden sonra, 2007 yılı başında Seyrantepe'de spor
kompleksi için inşaata başlamayı ve 2 yılda inşaatı tamamlamayı planlıyor.
Seyrantepe'de yapılacak spor kompleksi için kaynak, Ali Sami Yen'de
gerçekleştirilecek rant projesinden sağlanacak. Toplam 35 bin metrekare alan
bulunan bu bölgede, residans ve lüks otel yapımı üzerinde duruluyor. Bunun için
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile imar planı üzerinde görüşmeler yapılıyor.
Belediye ile imzalanacak ayrı bir protokol ile inşaatın nitelikleri daha
ayrıntılı belli olacak.
TOKİ'nin Seyrantepe'de yapıp teslim edeceği stadyumun hangi şartlarda
Galatasaray'a devredileceği konusunda Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ile
Galatasaray arasında ayrı bir protokol yapılacak. 


ARKADAŞLAR ENİ STAD EN AZ 50 BİN KİŞİ KAPASITELİ OLACAKMIŞ.
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 03 2006, 00:08:13
GalataSaray

KURALLAR
>Lütfen başka takımdan kişiler gelip buraya eleştirici ve aşağılayıcı yada yargılayıcı sözler yazmasınlar bu durum GS FAN CLUB ve diğer takım fan clublarının kilitlenmesine sebep oluyor...
>Önemli bir sebebi olmayan üyelerimiz (ör. İmza yarışması yada başka bir fan club a üye olmak gibi) kesinlikle logoyu imzalarına koymak zorundalardır!...
>Üyelerimiz nick değiştirmişseler bu topice yeni ve eski nicklerini yazmak zorundadırlardır,bu sayede fan clubımız güncel gözükür...
                     Bilgiler
>Üye olmak için bu topice ''Üye olabilir miyim?'' diye cevap atmanız yeterlidir...
>Üye olduktan sonra Galatasaray hakkında bilgi ve resimlerinizi bekliyoruz...
>Logoyu koymak için aşağıda verilen kodu düzgün bir şekilde kopyalayıp, imzanıza yapıştırın...(resimsizi içinde geçerlidir...)
>Anlamadığınız bir şey olursa bana ö.m atabilirrsiniz...
>Eğer uzun süredir online değilsem ve sizi üye yapmamışsam yetkili kişilerden sizi üye yapmalarını isteyebilirsiniz...
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 03 2006, 00:09:16
(http://www.alisamiyen.net/gstarihi/resimler/06-asy.jpg)


Sonradan Yen soyadını alan Ali Sami bey, 20 Mayıs 1886'da İstanbul'un Kandilli semtinde doğdu. Babası, ünlü edebiyatçılarımızdan Şemsettin Sami' ydi. Galatasaray Lisesinde okudu ve futbol oynadı. Ali Sami Yen sadece Galatasaray Kulübünün bir numaralı kurucusu olarak kalmadı;  Türk futbolunun önde gelen örgütleyicilerinden biri oldu. Yen,1923 yılında kurulan Türkiye İdman Cemiyetleri İttifakı'nın kurucuları arasında yer aldı ve başkanlığını yaptı. 1924 Paris olimpiyatlarına katılan Türk kafilesinin başkanlığını yaptı. 1926-1931 yılları arasında Türkiye Milli Olimpiyat komitesinin başkanlığı görevini yürüttü. Galatasaray'da 1905-1918 arasında 13 yıl, 1925'te 1 yıl olmak üzere iki dönemde 14 yıl başkan olarak hizmet verdi.

Kulübün 1 Numaralı üyesi olan Ali Sami Bey'in başkanlığı döneminde kulübe yaptığı hizmetler saymakla bitmez.En kritik dönemlerde kulübü yaşatmak için mücadele veren o ve arkadaşlarıydı.Kötü bir idarenin,akıl almaz,mantık kabul etmez fermanlı adamları ile savaşan o idi.Sonunda amacına eren de o oldu.
1905-1918 döneminde Galatasaray 4 kez şampiyon oldu.Ali Sami Bey'in Başkanlığı döneminde Yönetim Kurulllarında vazife alan Galatasaraylıları şöyle sıralayabiliriz :
 
Emin Bülent, Asım Tevfik, Hasan Fuat, Refik Cevdet,Horace Armitage, Hasan Basri, M.Rıza, Reşat Şirvani, Bekir Sıtkı,Abidin Daver, Ali Sami Yen'in(05.04.1925) bu kez Başkanlığı Genel Kurul'un ısrarı ile oldu.Büyük bir çoğunluk 1.Nolu kurucu Üyenin yeniden Başkanlığını istiyordu.Ali Sami Bey bu sürekli ısrar karşısında soz kez Başkanlığı kabul etti ve Yönetim kurulunu şu kişilerden oluşturdu :

Faik Soydanbay ,Mecdi Hüsam,Arif İkar,İbrahim Burak

Ali Sami Yen'in Sarı Kırmızılı kulübe önemli bir katkısıda Galatasaray Müzesinin kurulması oldu. 1905 yılında yönettiği Moda-Kadıköy karşılaşması nedeniyle, Ali Sami Yen'in ilk Türk hakem olabileceği de çeşitli kaynaklarda yazılıdır. Mili Takımın Romanya ile yaptığı ilk maçta, teknik adam olarak takımın başında o vardı. Bu görevi de bir süre yürütmüş, yani Türk Milli Takımın ilk teknik direktörü olmuştur. Türk Spor Tarihinin en seçkin kişilerinden biri olan Ali Sami Yen Feriköy mezarlığında toprağa verildi. Ali Sami Yen, sadece Galatasaray' ın değil Türk sporunun en seçkin kişiliklerinden biriydi. Onun açtığı yoldan pek çok sporcu, teknik adam ve yönetici yetişti.

Bunlar sadece Galatasaray' a değil Türk sporuna da büyük hizmetler verdiler. Örneğin, Ali Sami Yen'in Türkiye İdman Cemiyetleri İttifakı' nın başında olduğu bir dönemde bir başka Galatasaray' lı yönetici Yusuf Ziya Öniş de Futbol Federasyonu Başkanı olarak görev yapıyordu. Atletizm, basketbol, voleybol gibi öteki spor dallarında da Galatasaray'lılar sadece öncü olmakla kalmadılar, sporcu, teknik adam ve yönetici olarak bu sporların ülkemizdeki gelişiminde çok önemli roller oynadılar. Kısacası, Ali Sami Yen sadece Galatasaray kurucusu olarak kalmadı, Türk sporunun da pek çok kuruluşunun temelinin atılmasını ve yükselmesini sağladı. Böylece Galatasaray' lıların çok önemli bir özelliklerini de en çarpıcı biçimde ortaya koymuş oldu. Bu gelenek hep devam etti. Galatasaraylılar her zaman ülke sporuna çok önemli hizmetlerde ve katkılarda bulundular.

Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 03 2006, 00:10:31
Alemin kralıymış sarı civcivler, şampiyon olacakmış bordo hamsiler, avrupa fatihiymiş kara fatmalar, alemin tek kralı ultrAslanlar
bu söz süpperr ötesi
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 03 2006, 00:11:07
Cimbom forması tutkulu bir aşk gibidir. Sevdiğini bırakmaz, sevmediğinin de yüzüne bakmaz.

------------------------------------------------------------------------
Dünyalar bir olsada engel olamaz bize barış dosluk kardeşlik bitti artık bu sene eylül ün sabahında dayandık kapalıya bu yolun dönüşü yok öleceksin kanarya ultrAslan


------------------------------------------------------------------------
Galatasaraylılar ölür , Galatasaray'lılık ölmez.
Şu garip dünyada anlaşılmaz ömrümüz, Galatasaray'dan başkasını sevemez gönlümüz.


------------------------------------------------------------------------
ÜÇ BÜYÜK YOK TEK BÜYÜK VAR TABİKİ G-A-L-A-T-A-S-A-R-A-Y


------------------------------------------------------------------------
Fenerli olmak ayıp değil,yeterki çaktırma...

------------------------------------------------------------------------
Nasıl ki bu milletin tacıdır yıldızla ay,yüksel taa arşa şanlı Galatasaray...
------------------------------------------------------------------------
Her doğan çocuk fenerli doğar,daha sonra büyüyüp aklını başına alınca galatasaraylı olur.

------------------------------------------------------------------------
Size göre tesadüftü bize göre alın teri.. Rüyanızda bile göremezsiniz.. KUPA BİZİM MÜZEMİZDE..

------------------------------------------------------------------------
Takım tutmak kolay, taraftar olmak "ZOR"'dur; İşte biz "ZOR"'u başarırız, diyenlerdeniz...
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 03 2006, 00:14:38
En fanatik Cimbomlu!

Türkiye'den 10 bin kilometre uzakta yaşayan Japon Asami İnokuchi, Galatasaray aşkı için yılda 2 kez Türkiye’ye gelip, sarı kırmızılı futbol takımının maçlarını takip ediyor. 2002 Dünya Kupası’ndaki Milli Takımımız’ın maçlarında izlediği Hasan Şaş’a hayranlığı nedeniyle Galatasaray taraftarı olan Asami, Japonya’da bulunduğu günlerde sarı kırmızılı takımın maçlarını internetten takip ediyor. Ayrıca, Türkiye’den aldığı cep telefonu numarasının son 4 rakamı bile sarı kırmızılı kulübün kuruluş yılı olan 1905 ile bitiyor.


ben ard arda yolluyom eskisinden alıntıdır hepsi . . .
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 03 2006, 00:15:09
Seyirci degil .....T A R A F T A R.
Bayramda degil....K A R A G U N D E.
Moda için değil...FORMA için
Kupa için değil..ARMA için
Hava için değil..SEVDA için
90 dakika değil…ÖMÜRBOYU
Ayrı ayrı değil….OMUZOMUZA
Yalanla değil…KANIYLA
Şerefsizce değil…ONURLA
Utanarak değil…GURURLA
Eğilerek değil…DİMDİK
Sefada degil..C E F A D A...
Kolktukta değil…BETONDA
Minderde değil..ÇAMURDA
Skorda değil..VEFADA
Bazen değil..HER MAÇTA
Yuhllayan değil..ALKIŞLAYAN
Oturan değil..ZIPLAYAN
Köstekle değil…DESTEKLE
Puroyla değil..ATKIYLA
Çekirdekle değil..BAYRAKLA
Muhabettle değil…TEZAHURATLA
Kendine değil..CİMBOMA
İhanetle değil..SADAKATLA
Zaferde değil…HEZİMETTE
Şampiyonken değil…HASRETKEN
Görüntüde değil…ÖLÜMÜNEE
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 03 2006, 00:19:49
pois cimm katılıyorum bu arada   buda şanlı EN BÜYÜK ALEMİN KRALI GALATASARAYIMIZIN KÜNYESİ
Adı: Galatasaray Spor Kulübü

Kuruluşu: 1905 Sonbaharı

Kurucuları: Ali Sami Yen, Asım Tevfik Sonumut, Emin Bülend Serdaroğlu, Celal İbrahim, Bekir Sıtkı Bircan, Reşat Şirvanizade, Refik Cevdet Kalpakçıoğlu, Abidin Daver

Kurulduğu Yer: Galatasaray Lisesi 5. sınıfı

İlk Renkler: Kırmızı-Beyaz ( Sonradan Sarı- Siyah ve Sarı -Kırmızı)

İlk Lokal: Galatasaray`da Bulgar Sütçü`nün Dükkanı

İlk Amblem: Tobler Çikolatasındaki kartal

İlk Başkan: Ali Sami Yen

İlk Maç: Galatasaray- Kadıköy Faure Mektebi (2-0)

İlk Spor Dalı: Futbol

İlk Şampiyonluk: İstanbul Pazar Ligi Şampiyonluğu

Kuruluş Hedefi: " İngilizler gibi toplu halde oynamak, bir renge ve isme sahip olmak.
Türk olmayan takımları yenmek."
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 03 2006, 00:20:43
ARKADAŞLAR GERÇEKELRİ TARİH YAZAR     

GENÇ FATİHLİ olmak bir ayrıcalıktır...

herkes GENÇ FATİH li olamaz....

herkes forma giyer ama GENÇ FATİH formasını giyemez...
 
AĞLARI YIRTAN GOL

Metin Oktay'ın ağları yırtan golü, Türk futbol tarihinin en ilginç olaylarından biridir. 1959 yılında iki grup halinde yapılan Türkiye Ligi maçlarının finalinde Galatasaray-Fenerbahçe karşı karşıya gelir. 10 Haziran 1959 günü İnönü Stadı'nda oynanan maçın 39.dakikasında soldan dalan Metin Oktay, Fenerbahçe'nin santrhafı Naci Erdem'i geçtikten sonra ceza alanına girdiği anda müthiş bir sol vuruş yapar. Özcan Arkoç'un bakışları arasında ağlara giden top oradan da dışarı çıkar. "Ağları yırtan gol" olarak tarihe geçen bu olay herkesi şaşkına çevirir. Golden sonra Fenerbahçeli futbolcular ağları kontrol etmekten kendilerini alamazlar. Sarı Kırmızılı takım bu maçı Metin Oktay'ın tek golüyle 1-0 kazanır.

           

TEZARUHATLAR

GALATASARAY RUHUMUZ TEK BURCUMUZ, ALİ SAMİ YEN ÖLÜMSÜZ KURUCUMUZ, KÜLTÜR SİMGESİ GALATASARAY, SPORUN BEŞİĞİ GALATASARAY... SARI KIRMIZI GÖNLÜMÜZDE İDEAL, SPOR KOLLARINDA TÜKENMEYEN BİR MORAL, KALPLERDE YILDIZ GÖKLERDE BİR AY, SPORUN BEŞİĞİ GALATASARAY... RE RE RE RA RA RA GALATASARAY GALATASARAY CİMBOMBOM, RE RE RE RA RA RA GALATASARAY GALATASARAY CİMBOMBOM... HER DALDA NİCE KUPALAR, SON HEDEF ŞAMPİYONLUKLAR, HER KOLDA YARIŞMAMIZ VAR, ZAFERLERE KAVUŞMAMIZ VAR... RE RE RE RA RA RA GALATASARAY GALATASARAY CİMBOMBOM, RE RE RE RA RA RA GALATASARAY GALATASARAY CİMBOMBOM ! ! !

CİMBOM GALATASARAY GALATASARAY ŞAMPİYON CİMBOM GALATASARAY ŞAMPİYONUM CİMBOMUM!..

ŞAMPİYON CİMBOMBOMUM NE ISTERSEN ISTE BENDEN ISTERSEN DONATALIM DORT BİR YANI BAYRAKLARLA İSTERSEN İNLETELİM HER BİR YANI SARKILARLA, ISTERSEN GELELİM BİZ DAVULLARLA ZURNALARLA...

SAPSARIYLA KIRMIZI KALBİMİZİN YILDIZI ,ŞAMPİYON OL CİMBOMBOM AL BİZİM CANIMIZI!...

OLE OLA OLE OLE OLA,KALPLERDE YILDIZ GÖNULLERDE AY ŞAMPİYONSUN GALATASARAY!...

WE ARE THE BEST, WE ARE THE BEST, WE ARE THE BEST GALATASARAY!...

YIL 1905 TE DOGDU AŞKIMIZ ,SARI KIRMIZI AKAR BİZİM KANIMIZ,CİMBOMBOM FEDA OLSUN SANA CANIMIZ ÖLENE KADAR HEP SENİN YANINDAYIZ.
AVRUPADA DESTAN YAZDI BİZİM ASLANLAR UEFA SUPER KUPA ALDI ASLANLAR ŞAMPİYONLAR LİGİNDE HAKKINDIR FİNAL ONUDA ALACAKSIN GALATASARAY ! ! !
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 03 2006, 00:23:25
(http://www.galatasaraymedia.com/vallpaper/gswall800600.jpg)

(http://www.galatasaraymedia.com/vallpaper/NECATI_800_600.jpg)

biraz resim . . .
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 03 2006, 00:43:28
FENERBAHCE Cumhuriyeti artık HİNDİstan oldu


20 Denizli, 45 Manisa, 20:45 G.Saray şampiyon

Çift okeyle bitememek bu olsa gerek

Tirbüşon lazım mı?

Deniz Baykal: Bu sene ligde iki şampiyon olsun. Memleketin F.Bahçe'ye ihtiyacı var. 

Fenerbahçe Cumhuriyeti'ydi, HİNDİstan oldu.

FB yaz, 1907'ye gönder. Şampiyonluk masalları cebine gelsin.


Hepiniz Babaeskilisiniz.

Selçuk Dereli, Fener'i yaktı. İkinci uzatma devresini oynatmadı. 

Acil ihtiyaç sonucu kapak stoklarımız tükenmiştir. Sırada bekleyen F.Bahçeliler için en kısa zamanda yeni parti sipariş edilecektir. 

Gerçek efsane G.Saray, şehir efsanesi F.Bahçe.

Hepiniz, 'Mor ve Ötesi' konserine davetlisiniz. 

KUPANIN SAPI KAYBOLMUŞ KİMDE   
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 03 2006, 00:44:18
GENEL KÜLTÜR TESTİ
Aşağıdaki soruları cevapladıktan sonra puanınızı hesaplayınız ve aldığınız puana göre yapılan değerlendirme ile kendi durumunuzu ölçünüz.

SORULAR

1. Aşağıdaki güzide kulüplerden hangisi, bu sezon ne kupa ne da lig şampiyonluğu yaşayamadan, koskoca sezonu elleri bomboş bitirmiştir?

a. Beşiktaş
b. Galatasaray
c. Barcelona
d. Fenerbahçe

2. Beşiktaş yönetiminin kupa şampiyonluğu için yaptırdığı " İnandık çocuklar, bizler inandık" ve Galatasaray yönetiminin lig şampiyonluğu için yaptırdığı "Sarıyla kırmızıyla, alnımızın akıyla" t-shirtlerinden sonra, eğer aynı mantık sırası takip edilirse, FB yönetiminin bundan sonra çıkartması gereken t-shirt'lerin üzerinde ne yazması gerekir?

a. "G.t olduk çocuklar, bizler g.t olduk"
b. "Lacivertiyle sarısıyla, Aziz'in parasıyla..."
c. "Bir baba hindi, hepimize bindi"
d. Hepsi

3. Denizlispor-FB maçının bitiş düdüğüyle beraber, teknik direktör Daum yanındaki yardımcısı Koch'a dönerek ne demiştir?

a. "Koch'cuğum, çok efkarlandım bu akş am, eve giderken biraz beyaz toz alalım da evde koko parti yaparız, hani Almanya'daki eski güzel günlerde olduğu gibi..."

b. "Koch'cuğum, şimdi Aziz cepten arar beni, vır vır konuşur. Ben telefonu sana bırakayım, Aziz ararsa meşgule düşürürsün. Zaten benim gelecek sezon için bana teklif yapan Bayan Münih, AC Filan ve F.C. Karagümrükspor menajerleri ile görüşmelerim de var, rahatsız etmesin şimdi beni."

c. "Koch'cuğum, Aziz'e söyleyeyim de Roberto Carlos yetmez bu takıma, Ronaldinho ve Lampard' ı da isterim diyeyim. Ellerim bomboş , depresyondayım."

d. Hepsi

4. Kadıköy'de galibiyet kazanılan maçlardan sonra pardesüsünü rüzgar estite estire sahaya inip şov yapan Aziz Başkan, Denizlispor-FB maçı sonrası neden sahaya inip şov yapmamıştır?

a. Aziz Başkan, "Denizli'nin havasına güven olmaz, akşam meltemi sert eser, pardesümün önü açık dolaşırsam soğuk algını olurum, bademciklerim şişer" diye düşündüğü için sahaya inmemiştir.

b. Aziz Başkan, tam maçın bitiş düdüğü çaldığı sırada telefon konferansı ile Adnan Polat ve Yıldırım Demirören ile görüşerek hepsinin kol saatlerini senkronize olarak 20:45'e ayarlamakta olduğu için sahaya inmemiştir.

c. Beşiktaş Fortis Türkiye Kupası 'nı, Galatasaray Turkcell Süper Lig Kupası'nı , FB ise havasını aldığı için sahaya inmemiştir.

d. Hepsi

5. "Erken öten horozu keserler" ve "Denizli, horozu ile ünlü bir ilimizdir" cümlelerindeki "horoz "kelimesinin taşıdığı anlam bütünlüğü, aşağıdaki cümlerlerden hangisinde vardır?

a "Bir baba hindi." ve "Tuncay'a bindi." cümlelerinde
b. " İnsan ne oldum dememeli, ne olacağım demeli" ve "Dereyi görmeden paçaları sıvama" cümlelerinde
c. "Spor barış, sevgi, kardeşliktir" ve "Sporda rakipleri önceden inciten, sonradan bunun sonuçlarına katlanır" cümlelerinde

d. Hepsi

PUANLAMA

Tüm soruların doğru cevapları "d" şıkkıdır. Her doğru cevap için kendinize 1 puan, yanlış cevap içini sıfır puan veriniz.

DEĞERLENDİRME

5 puan aldıysanız: Normal bir insansınız.
0-4 puan arasında aldıysanız: Muhtemelen siz bir FB taraftarısınız. Ama üzülmeyin, tıp artık çok ilerledi, her şeyin bir çaresi var. Gerçekten isterseniz ve tedaviyi kesintisiz uygularsanız, siz de bu illetten kurtulabilirsiniz. 
 
 
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 03 2006, 00:45:18
(http://img372.imageshack.us/img372/1852/x1pxoywqu4sjf6hm3xmgimufcnuipn.jpg)

bir resim
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 03 2006, 10:45:23
bu da bernanur arkadaşımızdan alıntıdır . . .

Biz ki Galatasaray Maçına çıkmak için Karımızı Boşadık...
[Metin Oktay]

(http://img321.imageshack.us/img321/1223/109or6lz.jpg)


Biz ki omzumuz çıkık Şekilde Arsenala Karşı Top koşturduk..
[Bülent Korkmaz](http://img321.imageshack.us/img321/1114/109or9rf.jpg)


Biz ki Yağmur Çamur Demeden Maçımıza Çıktık
[Tromso](http://img315.imageshack.us/img315/5541/109or8gh.jpg)Biz ki Umudun Tükendiği Anda attığımız Gollerle Maçı almayı Bildik
[GS-Milan Maçı](http://img323.imageshack.us/img323/1033/109or3cy.jpg)Biz ki Hiç bir Türk Takımının PuAn alamadığı Barcelonadan Kendi Evinde PuAn aldık...
[2-2](http://img504.imageshack.us/img504/1768/109or7hk.jpg)
Biz ki Elimizle Attığımız golü Hakeme söyleyecek Kadar Asilizdir..
[Özgürcan]
(http://img504.imageshack.us/img504/3883/109or1rt.jpg)
Biz ki Türkiyemizi Dünyalara Tanıtmış Takımız...(http://img504.imageshack.us/img504/2859/109or0qx.jpg)
Biz ki İlk'lerin Takımıyız...


(http://img323.imageshack.us/img323/599/109or6sf.jpg)Biz ki Gurur Verici Bir Takımız . . .


(http://img323.imageshack.us/img323/8409/109or9zt.jpg)Ve En Önemlisi


(http://img432.imageshack.us/img432/8438/109or1tn.jpg)Biz GALATASARAY'lıyız . . .
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Padişahlar_Padişahı - Eylül 03 2006, 10:48:38
İŞTE GALATASARAYIMIZIN AVRUPADAKİ ÖNEMLİ MAÇLARINDAN BAZILAR

Sezon Ev Sahibi Skor Deplasman Tak. Lig Stadyum

1987-88  Galatasaray 2 - 0  PSV Eindhoven Şampiyonlar Ligi eleme maçı Ali Sami Yen

1988-89  AS Monaco 0 - 1  Galatasaray Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final maçı 1. ayak Stade Louis II

1994-95  Galatasaray 2 - 1  Barcelona Şampiyonlar Ligi grup maçı Ali Sami Yen

1996-97  Galatasaray 4 - 2  Paris S.G. Kupa Galipleri Kupası 2. tur 1. ayak Ali Sami Yen

1997-98  Galatasaray 2 - 0  Sparta Prag Şampiyonlar Ligi grup maçı Ali Sami Yen

1998-99  Galatasaray 2 - 1  Athletic Bilbao Şampiyonlar Ligi grup maçı Ali Sami Yen

1988-89  Galatasaray 3 - 0  Rosenborg BK Şampiyonlar Ligi grup maçı Ali Sami Yen

1999-00  Hertha Berlin 1 - 4  Galatasaray Şampiyonlar Ligi grup maçı Olympic Stadium

1999-00  Galatasaray 3 - 2  AC Milan Şampiyonlar Ligi grup maçı Ali Sami Yen

1999-00  B. Dortmund 0 - 2  Galatasaray UEFA Kupası 4. tur maçı 1. ayak Westfalenstadion

1999-00  R. Mallorca 1 - 4  Galatasaray UEFA Kupası Çeyrek Final maçı 1. ayak Son Moix

1999-00  Galatasaray 2 - 1  R. Mallorca UEFA Kupası Çeyrek Final maçı 1. ayak Ali Sami Yen

1999-00  Galatasaray 2 - 0  Leeds United UEFA Kupası Yarı Final maçı 1. ayak Ali Sami Yen

1999-00  Arsenal 1 - 4  Galatasaray UEFA Kupası Final maçı Parken Stadyumu

1999-00  Real Madrid 1 - 2  Galatasaray Süper Kupa Final maçı Stade Louis II

2000-01  Galatasaray 3 - 2  AS Monaco Şampiyonlar Ligi 1. grup maçı Ali Sami Yen

2000-01  Galatasaray 3 - 2  Rangers Şampiyonlar Ligi 1. grup maçı Ali Sami Yen

2000-01  Galatasaray 1 - 0  Paris S.G. Şampiyonlar Ligi 2. grup maçı Ali Sami Yen

2000-01  Galatasaray 1 - 0  Deportivo Şampiyonlar Ligi 2. grup maçı Ali Sami Yen

2000-01  Galatasaray 2 - 0  AC Milan Şampiyonlar Ligi 2. grup maçı Ali Sami Yen

2000-01  Galatasaray 3 - 2  Real Madrid Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final maçı 1. ayak Ali Sami Yen

2001-02  Galatasaray 1 - 0  S.S. Lazio Şampiyonlar Ligi 1. grup maçı Ali Sami Yen

2001-02  Nantes 0 - 1  Galatasaray Şampiyonlar Ligi 1. grup maçı La Beaujoire

2001-02  Galatasaray 2 - 0  PSV Eindhoven Şampiyonlar Ligi 1. grup maçı Ali Sami Yen

2003-04  Galatasaray 2 - 0  Juventus Şampiyonlar Ligi 1. grup maçı Westfalenstadion

Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 03 2006, 10:49:08
(http://img345.imageshack.us/img345/4597/1905fanclub0uy.jpg)


arkdaşlar nasıl
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 03 2006, 10:50:27
!nc! arkadaşımızdan alıntıdır

AĞLARI YIRTAN GOL
Metin Oktay'ın ağları yırtan golü, Türk futbol tarihinin en ilginç olaylarından biridir. 1959 yılında iki grup halinde yapılan Türkiye Ligi maçlarının finalinde Galatasaray-Fenerbahçe karşı karşıya gelir.
10 Haziran 1959 günü İnönü Stadı'nda oynanan maçın 39.dakikasında soldan dalan Metin Oktay, Fenerbahçe'nin santrhafı Naci Erdem'i geçtikten sonra ceza alanına girdiği anda müthiş bir sol vuruş yapar. Özcan Arkoç'un bakışları arasında ağlara giden top oradan da dışarı çıkar.
"Ağları yırtan gol" olarak tarihe geçen bu olay herkesi şaşkına çevirir. Golden sonra Fenerbahçeli futbolcular ağları kontrol etmekten kendilerini alamazlar.
Sarı Kırmızılı takım bu maçı Metin Oktay'ın tek golüyle 1-0 kazanır. Ancak 3 gün sonra yapılan ikinci maçı 4-0 kazanan Fenerbahçe Şampiyon olur.
 

teşekkürler !nc!
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 03 2006, 10:59:19
(http://img314.imageshack.us/img314/51/haddinibil2hp3ck.jpg)

resim


(http://img347.imageshack.us/img347/1985/murat6js5mq.jpg)

resim


(http://img348.imageshack.us/img348/4849/albumpic92hz7hj7kr.jpg)

resim


(http://img348.imageshack.us/img348/2417/059ib7te.gif)

yüz


biraz da resim yhaaa  :)
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 03 2006, 11:34:23
buyur imza yapacam kabulmü ?
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Eylül 03 2006, 17:16:50
resimler işte ...........
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Eylül 03 2006, 17:22:12
resimler
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Eylül 03 2006, 17:27:29
resimler gelsin yaww hadi
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Eylül 03 2006, 17:36:12
ali sami yen
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Eylül 03 2006, 17:49:34
galatasaray
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Eylül 03 2006, 17:50:53
galatasaray
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Eylül 03 2006, 17:52:26
galatasaray
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: ShAkiRa-MaNiA - Eylül 03 2006, 18:56:53
Bunlar war mı bilmiyom warsa kusura bakmayın....
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: ShAkiRa-MaNiA - Eylül 03 2006, 19:01:12
Ayrıca...
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 04 2006, 11:20:28
en sefdiğim nesim diyebilirim . . .
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 04 2006, 13:58:21
necooo
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 04 2006, 18:26:28
resim  :muhah
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: ShAkiRa-MaNiA - Eylül 04 2006, 18:40:36
Şunlarda war....
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Padişahlar_Padişahı - Eylül 06 2006, 16:18:56
BUYRUN RESİM ARKADAŞLAR
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Eylül 06 2006, 21:34:27
resim
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Eylül 08 2006, 22:56:29
slm yaw kimse yok
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Eylül 11 2006, 14:52:52
kimse yok yine nerdesiniz
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Eylül 12 2006, 10:18:03
www.ultraslan.com (http://www.ultraslan.com)  açıldı yapım sürecindeydi
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Eylül 12 2006, 13:46:09
buyur resim ben yaptım hakan abi saolsun . . .
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: burak_cimbom - Eylül 13 2006, 08:17:13
(http://img247.imageshack.us/img247/6026/5233jy7.jpg) (http://imageshack.us)

(http://img247.imageshack.us/img247/908/5535fu9.jpg) (http://imageshack.us)

(http://img132.imageshack.us/img132/2494/488b6aa70ars0.jpg) (http://imageshack.us)

(http://img132.imageshack.us/img132/7716/3225fu3.jpg) (http://imageshack.us)

(http://img132.imageshack.us/img132/524/6612gucparadadegilax8.jpg)[/UR (http://imageshack.us)
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Eylül 14 2006, 09:28:38
(http://home.arcor.de/siktiroglum/grafix/Galatasaray.jpg)
(http://www.zst.edu.pl/~sornell/bp/sport/galatasaray_800_lg.jpg)
(http://incitanesi.myturkport.de/inci/gsekart3.jpg)
(http://img186.echo.cx/img186/1182/logo26sk.jpg)
(http://faridaz.nomadlife.org/uploaded_images/SAMPGS-751572.gif)
(http://membres.lycos.fr/frenchlions/Yunus/Mega%20Bayrak%202.jpg)
(http://rekadm.arabul.com/NewsImg/47/47487.jpg)
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Eylül 17 2006, 20:00:30
(http://img127.imageshack.us/img127/6932/ultarsalnlk9.png)
logo nasıl
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Eylül 18 2006, 15:01:56
resim
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Padişahlar_Padişahı - Eylül 19 2006, 10:27:18
inamotonun doğum günü kutluyoruz

Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Eylül 21 2006, 20:30:08
(http://www.webaslan.com/images/multimedya/wallpaper/gs_06_eylul05.jpg)
(http://www.webaslan.com/images/multimedya/wallpaper/gs_06_eylul04.jpg)
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Eylül 23 2006, 08:35:44
işte ekim ayının wallpaper ları

(http://www.webaslan.com/images/multimedya/wallpaper/gs2006_ekim05_1024.jpg)

(http://www.webaslan.com/images/multimedya/wallpaper/gs2006_ekim04_1024.jpg)

(http://www.webaslan.com/images/multimedya/wallpaper/gs2006_ekim03_1024.jpg)

(http://www.webaslan.com/images/multimedya/wallpaper/gs2006_ekim02_1024.jpg)

(http://www.webaslan.com/images/multimedya/wallpaper/gs2006_ekim01_1024.jpg)


yorumlar gelsinnnnn
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: baycuman33 - Ekim 02 2006, 20:09:14
siz onu hiç tanıdınızmı yada duydunuzmu

o galatasarayın taçsız kralı METİN OKTAY

O para içn deil futbola cimboma sevdasıyla oynayan lk ve son futbolcuydu

onun gibi biri gelmedi gelemezde

çünkü o bambaska biri
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: baycuman33 - Ekim 03 2006, 20:15:46
Galatasaray ile Konyaspor arasında lig maçıyla birlikte Sarı-Kırmızılılar, 434 gün sonra Ali Sami Yen Stadı'nda resmi bir maçta taraftarıyla buluştu. Futbolculara sevgi gösterilerinde bulunan taraftarlar, tribünlere el ele gelen futbolculara 'Şampiyon, şampiyon' tezahüratları yaptı. Dün ayrıca Hagi, Galatasaray teknik direktörü olarak ilk kez Ali Sami Yen Stadı'nda bir maça çıktı.

Bu arada Galatasaraylı 100 taraftar, eski açık tribün bileti alınca, stada giremediler ve yönetimi, bu biletlerin satılmasından dolayı protesto ettiler.

Galatasaray'a İstanbulspor'dan transfer olan Saidou, teknik direktör Gheorghe Hagi tarafından 18 kişilik maç kadrosuna alınmazken Ayhan, Suat ve İbrahim kadroya giremeyen diğer oyunculardı. Tomas, Ümit Karan, Volkan, Sabri ve Arif de yedekler arasında yer aldı. Tomas ilk kez Sami Yen'de sahaya çıkan isimdi.

Dünkü maç öncesi ligdeki toplam gol sayısı 206 olan Hakan Şükür, mücadelenin 24. dakikasında Galatasaray'ın bu sezonki ilk golüne imza atarken karşılaşma sonrasında da toplamda 209 rakamına ulaşıyordu. Hakan'ın ilk golünden sonra '100. yılın ilk golü' anonsu yaptırıldı. Geçen sezonun gol kralı Zafer Biryol'dan ise dün gol sesi çıkmadı.

Maçın ardından konuşan başkan Özhan Canaydın takımı beğendiğini belirtirken taraftarlarının da muhteşem olduğunu söyledi. Maçtan sonra yaptığı açıklamada, 'Takımdan önce taraftar muhteşemdi. Her yerde en büyük taraftar bizde' ifadelerini kullanan başkan, "Evimize döndük. Takım olarak iyi bir futbol sergiledik ve iyi bir başlangıç yaptık" diye konuştu. Maçta üç gol atan Hakan Şükür'ün kendisine gol kralı olma sözü verdiğini kaydeden Canaydın, bu futbolcudan sezon sonunda gol krallığı beklediğini belirtti.
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: baycuman33 - Ekim 03 2006, 20:17:43
Türkiye'nin en büyük golcülerinden biri olarak kabul edilen Metin Oktay 1936 yılında İzmir'de doğdu. 1954 yılında Yün Mensucat takımından İzmirspor'a transfer olan Metin Oktay aynı sezon 17 gole imza atarak 2.Lig'de gol krallığını ilan etti.Böylece Metin Oktay'ın gol krallığı dönemi başlamış oldu. 1955 yılında Gündüz Kılıç, Metin Oktay'ı 5 yıllık sözleşme karşılığında Chevrolet marka bir otomobil vererek sarı kırmızılı renklere bağladı.Galatasaray'da oynamaya başladığında henüz 19 yaşındaydı. Fakat genç yaşına rağmen Galatasaray camiasına çabuk ısındı ve daha ilk sezonunda 19 gol atarak gol kralı oldu.

Aynı sezon Galatasaray da İstanbul Ligi'nde şampiyon oldu. Yalnız 1961-62 sezonunu İtalya'nın Palermo takımında geçiren Metin Oktay 1969 yılına kadar Galatasaray forması giydi. Futbol hayatı boyunca 6 kez gol kralı oldu ve 217 gollük bir rekora imza attı. Bu rekor 1988 yılında Tanju Çolak tarafından kırıldı. Taçsız Kral olarak anılan Metin Oktay derbi maçlarının büyük golcüsüydü. Ağları delip geçen meşhur golüyle birlikte Fenerbahçe'ye tam 18 gol atan Metin Oktay, Beşiktaş'a da 13 gol attı.

36 kez A Milli Takım'da oynayan Metin Oktay bu formayla da 19 gol attı. Hayranlarınca daha çok 'Kral' olarak bilinen efsanevi oyuncu Metin Oktay, Türk futbol tarihindeki her rekoru kırdı: En çok gol atan oyuncu (632), birkaç sezon aralıksız en çok gol atan oyuncu (11), tek sezonda en çok gol atan oyuncu (38), uluslararası bir müsabakada en çok gol atan Türk oyuncusu (19).

Taçsız kral 1969 sezonunda futbola veda etti. 1991 yılında vefat eden Metin Oktay Galatasaray Spor Kulübü'nün efsaneleşmiş golcülerinden biridir.Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: baycuman33 - Ekim 03 2006, 20:18:47
Metin Oktay'ın gol krallığı listesi şöyledir:

1956-57 İstanbul Profesyonel ligi, 17 golle,

1957-58 İstanbul Profesyonel ligi, 19 golle,

1958-59 İstanbul Profesyonel ligi, 22 golle,

1959 Türkiye ligi,11 golle,

1959-60 Türkiye ligi, 33 golle,

1960-61 Türkiye ligi, 36 golle,

1962-63 Türkiye ligi, 38 golle,

1964-65 Türkiye ligi, 17 golle,

1968-69 Türkiye ligi, 17 golle,
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: baycuman33 - Ekim 03 2006, 20:20:16
kaleleri delen mükemmel goll
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Ekim 07 2006, 16:15:34
millet kimse bişey yazmıyor yaw bi resim felan koyun
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Ekim 08 2006, 20:29:42
...
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Ekim 13 2006, 09:45:58
(http://img74.imageshack.us/img74/7906/gsu10yr0cr0hrkt1.gif)
....
(http://www.netbisey.net/galatasaray.gif)
biraz resim az aama öz  :)
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: AgRaSiW_Mc - Ekim 19 2006, 22:13:31
yok herhalde varya fan clubnu silip basta  yaptınız olan oldu daha ne giren var nede cvp yazan
tmm hata yaptık üstünden kaç gün geçti gine niye yazıyorsun ya
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Kasım 17 2006, 17:54:03
.
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Aralık 02 2006, 08:54:42
İŞTE GALATASARAYIMIZIN ARALIK AYI TAKVİMİ

(http://www.webaslan.com/images/multimedya/wallpaper/gs_06_aralik1.jpg)

(http://www.webaslan.com/images/multimedya/wallpaper/gs_06_aralik2.jpg)

(http://www.webaslan.com/images/multimedya/wallpaper/gs_06_aralik3.jpg)

carizma +
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: B StyLeé - Aralık 03 2006, 11:07:13
Aslan kükremiş geliyorr üstünde forması dalga dalga bayrağı tepede arması şampiyonluk kupasını almak yetmiyor avrupayı feth etmiş yurda dönüyor haydi bastır şanlı büyük galatasaray her zaman her yerde senle bu taraftar ölüm olsa vazgecmeyiz seni asla terketmeyiz haydi bastır şanlı büyük galatasaray her zaman seninle her yerde seninle ölürüz uğrunda yensen yenilsende

ASLAN KÜKREMİŞ GELİYOR ÜSTÜNDE FORMASI DALGA DALGA BAYRAGI TEPEDE ARMASI

SAYGILARIMLA :cicek :cicek :cicek
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: By Rotasız - Aralık 04 2006, 14:20:47
BUNU SEVENLER BENİ ÖPÜN.... ::yea ::yea ::yea
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: evanescence_bep - Aralık 10 2006, 22:06:28
Ben de üye olmak istiyorum.
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Opt!m!st - Aralık 18 2006, 21:22:17
(http://img481.imageshack.us/img481/1012/cneytselukmi0.jpg)

(http://img108.imageshack.us/img108/8541/alexjo5.gif)

(http://img125.imageshack.us/img125/8364/x1pnwjjkhj3ownwfvozbgcylx7.jpg)

(http://img108.imageshack.us/img108/2002/cemuzanon5.jpg)

(http://img295.imageshack.us/img295/8300/anti4kz5gm0.gif)

(http://img295.imageshack.us/img295/8364/anti8sm5vx2.jpg)

(http://img458.imageshack.us/img458/7885/anti54oz2ff1.jpg)
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Opt!m!st - Aralık 18 2006, 21:32:11
(http://img458.imageshack.us/img458/5370/yakisiklilarmansetyd6.jpg)

(http://img366.imageshack.us/img366/7892/5743gelinimol0nwtu4.jpg)

(http://img366.imageshack.us/img366/6930/mallarwd9.jpg)

(http://img458.imageshack.us/img458/1678/piesofkadkydj1rc5.jpg)

(http://img366.imageshack.us/img366/7889/tumurk0ss0kx0.jpg)
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Opt!m!st - Aralık 18 2006, 21:53:14
(http://img366.imageshack.us/img366/4343/abyegirmekbm5tq4.jpg)

(http://img295.imageshack.us/img295/3662/azizeninmsnipk2hi8.jpg)

(http://img458.imageshack.us/img458/2061/bayrakdikmeoi4sh5.jpg)

(http://img366.imageshack.us/img366/5760/edb4tf0.jpg)

(http://img458.imageshack.us/img458/7261/kupakzfbre9xg5.jpg)

(http://img295.imageshack.us/img295/1875/merdivencb9gv0.jpg)

(http://img458.imageshack.us/img458/5985/tuncayandhindiiu6aw0.jpg)
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Opt!m!st - Aralık 18 2006, 22:02:40
(http://img458.imageshack.us/img458/7438/antifb114sa3gpqg7yp9.jpg)

(http://img366.imageshack.us/img366/4436/eibemitkf9ul6.png)

(http://img366.imageshack.us/img366/6253/evenkokimqa1nj9.png)

(http://img458.imageshack.us/img458/1520/ruya7ub17eq5khbb3.gif)
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Şubat 05 2007, 20:41:53
işte çok güzel bir takvim takımımızın
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Şubat 05 2007, 20:43:28
son olarak bunlar
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: beterböcek - Şubat 07 2007, 09:48:55
bu da benden  :)
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: тџгл тħє ραgє - Şubat 21 2007, 22:29:26
gs
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: b_ety_gs - Mart 01 2007, 18:39:31
Sereftir seni sevmek
senle aglayip gulmek
Galatasaray sevgisi surecek
sonsuza dek.

Yetmiyor ki stadlar
kalbimiz senle carpar
layiksin bu sevgiye
sanli Galatasaray !
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: KuTuP - Mart 05 2007, 09:32:29
Bunu Okudunuzmu Lütfen Okuyun------------------------------------------


Lodos Fırtınası
Aman o ne lodos firtinasi... Istanbul'un her yani sismis, denizi kabarmis alga dalga, lodos kiyameti desek yerinde olacak... Günlerden 30 Aralık 1911.

Yilbasina bir gün kalmis, evlerde kestaneler çiziliyor, hazirlik
girla...

Vapurlarin kalkis saatleri birbirine girmis, kalkip kalkamiyacaklari bile meçhul. Ama kalkan bir vapura zor bela yetisen dört Galatasarayli oyuncu, dalgalarla mücadele eden vapur'un içerisinde, Fenerbahçe ile oynayacaklari maç'a dogru yol aliyorlardi.. Galatasaray olarak Fenerbahçe karsinda oynadiklari ilk üç maç'ta da galip gelmislerdi, 2-0, 3-0, 5-0, eh, heyecanli degillerdi pek, ama lodos onlari perisan ediyordu.
Kadiköy'e geldiklerinde diger takim arkadaslari ile bulusacaklardi, ama iskelede sadece iki arkadaslarini gördüler. Önce pek üstünde durmadilar, nede olsa Union Kulüp Stat'inda (Fenerbahçe Stati) diger arkadaslarini bulabileceklerini ümit ediyorlardi. Alti Galatasarayli oyuncu yollandilar Stat'a... Baskan Ali sami Yen onlari orada buldu, baska da kimse yoktu. Ali Sami Yen oynamak istiyordu ama sakatti, maç saati de yaklasiyordu, yedi Galatasarayli oyuncunun gözleri saat'in üzerindeydi, ne gelen vardi, ne giden! Aralarinda konusup, oyunun ertelenmesini istediler; Istanbul sehri bir lodos afetine yakalanmis, vapurlar iptal olmus, oyuncular gelememis, bu maç böyle oynanirmi, iptal en dogal hakkimiz diye düsündüler elbette.
Ama rakip takim Fenerbahçe buna razi olurmuydu hiç? Bizim yedi kisi kalmis Galatasaray takimimiza, "Sahaya çikmazsaniz, hükmen yenik sayilirsiniz!" diyip, tutturukluklarina devam edince, Galatasaray ruh'u bunu kaldirirmi, yenileceksek, aslanlar gibi çikariz, saha'da yeniliriz diyip, yedi kisi çikip, oynamayi kabul ettiler. Bir önemli sorunlari daha vardi, kaleci yoktu! Lodos firtinasi yüzünden, kalecimiz de gelemeyenler arasindaydi! Ali Sami Yen kaleci olmayi kabul edince, biri kalede olmak üzere, yedi Galatasarayli Aslan, gururla saha'ya yayiliverdiler.
Ali, Bekir Bircan, Horace Armitage, Celal, Idris, Emin Bülent ve kalede Ali Sami Yen. Hey gidi ASLANLAR hey, yelelerini diklettirip, pençelerini çikarip, gerinip, rakiplerine baktilar. Onbir tane Kanarya, lodos'un da etkisi ile biraz ürperdi ama, içlerinden de kis kis güldüler, arenaya sadece yedi aslan çikabilmis, saha vicik vicik, alirlardi elbet bu maçi! Aman Allahim oda neydi? Saha'da kükreyen aslanlar sanki yüzlerce oluvermisti... Ali Sami Yen'in durdugu kale, rakipleri tarafindan ziyaret bile edilemedi, 90 dakika boyunca top bir adet kere eline bile gelmedi... Aslanlar hem atak yaptilar, hemde kalelerine kimseyi aklastirmadilar. Ne lodos, ne vicik vicik bir saha, nede onbir kisilik rakip takim onlarla bas edemedi.
Galatasaray, Fenerbahçeyi 30 Aralık 1911 günü, yedi kisi ile, 7 - 0
yendi.

Aslan Galatasaray'i lodos afeti bile durduramamis, büyük ruh'u ile, yedi kisi ile oynadigi maç'tan alninin akiyla çikmisti. Yani Infaz gerçeklesmisti.
Evlerinde yilbasi gecesi için kestane çizen aileler ise, haberi alinca çok sasirip, Fenerbahçe kestaneden beter çizilmis diyip, gülüsmüslerdi diye büyüklerimden hep duyarim!!!! O gece lodos tüm gücü ile devam etmis, bizim Aslanlar ise vapurlar iptal oldugundan, geceyi rakiplerimizin evlerinde geçirmek zorunda kalmislardi.
Bence, bizimkiler bir güzel uyumustur da, karsi tarafi tam bilemiyorum! Nede olsa tatli tatli uyurlarken bir iki kükreme sesi çinlatmislardir o evlerde Aslanlarimiz, rakiplerimizin tetikteki uykularini bölen!
Iste Galatasaray ruh'u, inanci ve gerçeklerinden bir tanesi daha.
Bir rivayete göre, ne zaman lodos firtinasi çiksa, rüzgar'in içerisinden bir kükreme sesi yayilirmis Kadiköy semalarina, içleri ürperten, dolana dolana Fenerbahçe Stat'ina yayilan... Ali Sami Yen'in, Ali'nin, Bekir Bircan'in, Horace Armitage'in, Celal'in, Idris'in, Emin Bülent'in sesleri, hani artik bizlere bulutlarin arkasindaki o güzel yerden bakanlarin kükremeleri bunlar.
Selam sizlere kahramanlar, selam.
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Guardian34 - Mayıs 27 2007, 10:21:26
.
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: esin_1905 - Mayıs 27 2007, 13:28:27
yüzbaşıya selam versin!
büyük geçinenler haddini bilsin!
3 büyük yok!
tek büyük var!
o da şanlı galatasaray!
*********************
avrupa fatihisin galatasaray
türkiyenin gururusun galatasaray
gökte yıldızsın gönüllerde ay
bu sene de sampiyonsun galatasaraY
*********************
biz alıştık avrupada kupa görmeye,
sıra sende fenerbahçe.
bulgaristanda yayla kupası varmış,
haydi fenere de bir alkış
*********************
yıl 1905'te doğdu aşkımız... sarı-kırmızı akar bizim kanımız... cimbombom feda olsun sana canımız...ölene kadar hep senin yanındayız...
*********************
sonsuza dek sürecek bizim aşkımız
biz galatasaraylıyız
herkes gider biz kalırız
biz galatasaraylıyız
*********************
Bİz gÖnÜllere Çektİk bayraklari dİreklere deĞİl,
Bİz tarİhe yazdik İsmİmİzİ duvarlara deĞİl;.
Bİz avrupa’da aÇtik bayraĞi kadikÖyde deĞİl.
Bİz dÜnya’ya poz verdİk ŞakŞakcilara deĞİl;
ve Bİz İmparatorlarla bÜyÜdÜk kestanelerle deĞİl !


erkek adam kanatli takim tutmaz. kÜkre galatasarayim.

*****************************

cimbom forması tutkulu bir aşk gibidir. sevdiğini bırakmaz, sevmediğinin de yüzüne bakmaz
******************************

galatasaraylılar ölür , gaşatasaray'lılık ölmez.
******************************

size göre tesadüftü bize gore söke söke,rüyanızda bile göremezsiniz.. kupa Bİzİm mÜzemİzde..
***********************************
 :nohashas
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Anti-tiKKy - Ağustos 19 2007, 22:17:41
Benı de yap uye sonuna kadar GS
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: hilloveyou - Ağustos 20 2007, 11:17:47
benide üye yapınn
en büyük galatasarayyyyyyyyy
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: B StyLeé - Eylül 05 2008, 19:17:57
Gereksiz, geçerliliğini yitirmiş ve tartışma çıkaracak mesajlar silindi..

Geyik yapmak isterseniz Muhabbet Bahçesi (//forum.alternatifim.com/index.php?topic=130405.0)'ne uğrayabilirsiniz..

Tartışmalarınızıda 'Özel Mesaj' yolu ile hallederseniz kimseyi rahatsız etmemiş olursunuz

Saygılar..
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: x-CimBom66-x - Eylül 24 2008, 22:01:50
üye olmak istiyorum lütfenn :)) ö.L.ü.m.ü.n.e_u.L.t.r.A.s.L.a.N  ! ! !
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: filiz15 - Eylül 27 2008, 22:00:14
ben de üye olmak istiyorum koyu bir gs li olarak..
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: +90 - Ekim 25 2008, 21:15:07
benide üye yapıversen :D
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Uñdэя Thê Ro$ê - Ekim 25 2008, 21:30:54
Bende üye olmak istiyorum :)
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: тџгл тħє ραgє - Ekim 25 2008, 21:35:56
.
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: B StyLeé - Ekim 26 2008, 13:37:18
Club'ın sahibi olmadığı için üyelikleri ben hallettim.. Üyesiniz..
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Topal_Solucanin_exkardesi - Kasım 09 2008, 11:58:27
Club'ın sahibi olmadığı için üyelikleri ben hallettim.. Üyesiniz..

clubun sahibi benim yani bir degişim olmustu bir abla vardı konustuk o forumdan ayrılacaktı ben olmustuk lakin bende forumdan ayrıldım öyle oluncada e şifreyi filan unuttum o yüzden yeni kullanıcı açtım tekrar ilgilenmek isterim fakat sifremi hatırlamıyorum.
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: beterböcek - Aralık 02 2008, 11:35:10
(http://farm4.static.flickr.com/3005/2712094095_35308bb3ba.jpg)

sonsuz aşkın tek sorumlusu
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: beterböcek - Şubat 09 2009, 10:47:28
(http://img232.imageshack.us/img232/3594/40217567yh6us2.jpg)


http://www.dailymotion.com/video/x7kqdn_nevizade-geceleri_sport
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Patrona Holi - Şubat 09 2009, 11:18:50
Burak başlığı düzelt UltrAslan olsun.UltrAslanlar diye birşey yok..
Benim ismim niye yok ?.. Başı ben çekmem lazım,kaptansız gemi olaamazzzz. :ohmygod
Başlık: Ynt: UltrAslanlar Fan Club
Gönderen: Chocoholic - Şubat 09 2009, 23:45:37
(http://img21.imageshack.us/img21/3928/galatasarayvol1byglivi6.gif)
Başlık: Ynt: ultrAslan Fan Club
Gönderen: Lyssa Hypnos - Şubat 10 2009, 16:41:30
Ben de yokum ki. Beni de üye yapın.
Başlık: Ynt: ultrAslan Fan Club
Gönderen: Sourberry - Şubat 27 2009, 18:48:44
Bnde Üye 0lmak istiyorum hani ismim yoq :(
Başlık: Ynt: ultrAslan Fan Club
Gönderen: beterböcek - Nisan 08 2009, 10:33:36
Seyirci değil .........T A R A F T A R
Bayramda değil.....K A R A G Ü N D E
Moda için değil.......F O R M A için
Kupa için değil.......A R M A için
Hava için değil.......S E V D A için
90 dakika değil......Ö M Ü R B O Y U
Yalanla değil..........K A N I Y L A
Ayrı ayrı değil........O M U Z O M U Z A
Şerefsizce değil......O N U R L A
Utanarak değil........G U R U R L A
Eğilerek değil..........D İ M D İ K
Sefada değil............C E F A D A
Koltukta değil...........B E T O N D A
Minderde değil..........Ç A M U R D A
Skorda değil.............V E F A D A
Bazen değil..............H E R M A Ç T A
Yuhlayan değil.......... A L K I Ş L A Y A N
Oturan değil............. Z I P L A Y A N
Köstekle değil............D E S T E K L E
Puroyla değil.............A T K I Y L A
Çekirdekle değil.........B A Y R A K L A
Muhabbetle değil........T E Z A H Ü R A T L A
Kendine değil.............C İ M B O M A
Söverek değil............ S E V E R E K
İhanetle değil............ S A D A K A T L E
Zaferde değil.............H E Z İ M E T T E
Şampiyonken değil.....H A S R E T K E N
Görüntüde değil......... Ö L Ü M Ü N E

G A L A T A S A R A Y L I Y I Z
Başlık: Ynt: ultrAslan Fan Club
Gönderen: aysegul_13 - Nisan 13 2009, 21:09:15
Ben olmazsam olmaz beni de üye yap
Başlık: Ynt: ultrAslan Fan Club
Gönderen: beterböcek - Haziran 15 2009, 12:17:01
(http://img8.imageshack.us/img8/2967/newanasayfaaarl2.jpg)


Bu gece bekleme benı gelemem yar.
Senden daha cok sevdıgım bır askım var..
Sana yalan soyledım senı aldattım ..!
Hayatımın tek anlamı GALATASARAY !
Başlık: Ynt: ultrAslan Fan Club
Gönderen: beterböcek - Ağustos 20 2009, 15:56:46
 :yeah :yeah :yeah
Başlık: Ynt: ultrAslan Fan Club
Gönderen: dafdafodil - Ağustos 20 2009, 19:21:45
büyük bir zevk ve onurla üye olmak istiyorum
Başlık: Ynt: ultrAslan Fan Club
Gönderen: aysegul_13 - Eylül 07 2009, 16:11:07
üyelilk lütfen...
Başlık: Ynt: ultrAslan Fan Club
Gönderen: Anarchy - Şubat 20 2011, 18:16:54
Aa , Ben de üye olmazsam darılırım valla ..
Başlık: Ynt: ultrAslan Fan Club
Gönderen: 5DeVGeNC58 - Nisan 13 2011, 16:56:18
galatsarayımızın yenı sezon formaları
Başlık: Ynt: ultrAslan Fan Club
Gönderen: 5DeVGeNC58 - Nisan 13 2011, 16:58:49
LeDeNa kRaLiTsA formalara yorum yaparsan sevınırım
Başlık: Ynt: ultrAslan Fan Club
Gönderen: lockedheart - Nisan 09 2015, 20:27:41
Mstar Fan Club  :okey :artis