Alternatifim Cafe

Dünya Dönüyor => Haberler => Ekonomi Haberleri => Konuyu başlatan: sabunkopugu - Ekim 02 2015, 10:40:24

Başlık: Faizler Artıyor
Gönderen: sabunkopugu - Ekim 02 2015, 10:40:24
Richmond Fed Başkanı Jeffrey Lacker, Fed'in bu ay içinde faiz artırmasının hala mümkün olduğunu söyledi.
San Francisco Fed Başkanı John Wiliams ise ABD ekonomisinin tam istihdama yaklaşmakta olduğu ortamda faiz oranlarının bu yıl yükselmesini beklediğini bildirdi.

Eylül ayı FOMC toplantısında faizlerin değiştirilmemesi kararının kıl payı alındığını ifade eden Williams, Fed'in bu yıl içinde bir faiz artırımı kararı almak jiçin çok fazla yeni ekonomik veri görmeye ihtiyacı olmadığını savundu.

Utah'ta konuşan Williams, "Eylül ayındaki gibi kıl payı alınmış bir karar sonrasında dengenin değişmesi için çok fazla yeni veri gerekmez. Yakın gelecekte maksimum istihdam hedefimize ulaşmaması ve enflasyonun yüzde 2 hedefine doğru kademeli şekilde hareketlenmesini bekliyorum. Bu gelişmeler olağanüstü teşviklerden kademeli şekilde uzaklaşmayı akla uygun hale getirecek" dedi.

Williams, Ekim ayı FOMC toplantısının faiz tartışmaları açısından oldukça canlı geçeceğini öngördüğünü de vurguladı.

Konuşmasında istihdam piyasasında iyileşmenin sürekli ve istikrarlı olmasına baktığını belirten Williams, istihdamda 100-150 bin artışın kendisi için iyi rakamlar olacağını belirterek, "Geleceğe baktığımızda her ay 100 bin yeni istihdama ihtiyacımız var. Sağlıklı bir ekonomi (http://www.fortuneturkey.com/) açısından değerlendirildiğinde bu istikrarlı büyüme için ihtiyacımız olan bir miktar" diye konuştu.
Başlık: Ynt: Faizler Artıyor
Gönderen: muhammetkeskin - Haziran 28 2018, 11:26:47
Ekonomi böyleyken ekonomi daha çok artar merak etmeyin