Alternatifim Cafe

Bilgisayar-Teknoloji-Internet => Teknoloji Dünyasından Haberler => Konuyu başlatan: sabunkopugu - Eylül 17 2015, 11:28:03

Başlık: Yeni nesil ev telefonu
Gönderen: sabunkopugu - Eylül 17 2015, 11:28:03
Sabit telefonlar halen birçoğumuz için hayatın değişmez bir parçası. En azından DSL tipi bağlantı kullandığımız süre boyunca böyle olacak gibi görünüyor. Gelişen teknolojilerle birlikte elbette sabit telefonlar için kullanılacak olan telsiz telefonu modelleri de hatırı sayılır bir şekilde evrim geçiriyor. Geçmişten günümüze bakıldığında, genelde yaptığı işlerin hiç değişmediği telsiz telefonlarının özellikle tasarım konusunda önemli adımlar attığını söylemeliyiz. Pazarın önemli oyuncularından biri olan Philips’in LINEA modeli bahsettiğimiz evrim için iyi bir örnek olabilecek kapasitede. Philips LINEA öncelikle yer kaplamayacak bir şekilde tasarlanmış. Koyu renkleriyle salonunuza en iyi uyumu sağlayacağından da şüpheniz olmasın. Beyaz ve kırmızı renk seçeneği de mevcut. Pratik kullanımdan sağlığa kadar birçok ince detaya sahip Philips LINEA.

Philips LINEA modern zaman mimarisi ile tasarlanan bir telefon. Günümüzdeki yüksek katlı binaları anımsatıyor. Tabii bu şekilde bir tasarım uygulanmasının nedeni gitgide küçülen yaşam / çalışma alanları. Philips LINEA böylece hayatınızdaki en az yeri işgal ediyor. Telefon ilk bakışta böyle bir izlenim vermese de yine de bu yapı üzerine sağlam şekilde tutunmayı başarıyor. Telefonu istasyondaki tırnağa alttan yerleştirdiğinizde ahize kısmındaki mıknatıs da üstten sabitleme sağlıyor. Böylece sağlamlık kesinleşiyor. İstasyon kısmı özellikle biraz ağır hale getirilmiş. Böylece hem ufak kazalarda telefon devrilmiyor, hem de telefonu istasyondan ayırmak kolaylaşıyor.

Philips LINEA’yı ilk gördüğünüzde bir telsiz telefonu olduğuna inanmakta zorlanabilirsiniz. Biz de tuş takımını görene kadar kendisini bir kablosuz erişim noktası olabilir diye düşündük. Kutudan gelenler arasında ekstra bir şey bulunmuyor. Güç adaptörü, kullanım kılavuzu, telefon kablosu ve dönüştürücü bir adaptör mevcut. Bağlantıyı herkes kolaylıkla yapabilir ve kesinlikle alışılmışın dışında bir şey yok. Kullanım kılavuzu hem kurulum, hem de kullanım hakkında gerekli tüm detaylara fazlasıyla sahip.

Birçok telsiz telefonda bulunan yer tespiti tuşu da Philips LINEA’da eksik edilmemiş detaylardan. Gövde üzerindeki bu tuşa basarak evinizin veya ofisinizin herhangi bir yerinde bıraktığınız telsiz telefonu kolaylıkla bulabilirsiniz. Özelliklere gelecek olursak Philips LINEA 4.1 cm büyüklüğünde ve iki satırlı bir LCD ekrana sahip. Siyah ekran üzerinde beyaz harf ve rakamlar görüntülendiği için her koşulda net bir okuma sağlıyor. Ekranın LCD teknolojisini desteklemesi olası kazalarda daha dirençli olmasını sağladığı gibi güç tüketimine de olumlu katkıda bulunuyor. Belirtilen detaylardan bir diğeri de Philips LINEA’nın baskıya karşı özel olarak kalibre edilmiş olan tuş takımı. Böylece özellikle hızlı yapılan aramalarda numaranın hatalı tuşlanması gibi sorunların önüne geçiliyor.

Philips LINEA’nın kablo yönetimi açısından da zekice tasarlandığını söylemeliyiz. Güç ve hat girişi için alt kısımda soket yuvaları bulunuyor. Kabloların ikisi de telefonun arka tarafından çıkıyor ve böylece kabloları görünmeden mobilyanızın arkasından sarkıtabilirsiniz. Telekonferans için kullanım düşünülüyorsa, doğrudan kabloları doğrudan alttan alarak ve mobilya arasından geçirilerek de ortamın sade görüntüsünü bozmadan kullanım mümkün.
güncel teknoloji (http://www.pcnet.com.tr/)
Philips LINEA son zamanlarda sık sık tartışılan elektronik cihazların sağlığa etkisine de hassaslıkla eğilmiş bir telsiz telefon. Telefonun desteklediği ECO modu ile çevreye yayılan radyasyon yüzde 60 oranında düşüyor. Telefon şarj olurken ise radyasyon değeri yüzde 95 oranında azaltılıyor. Daha gelişmiş olan ECO+ modunda ise çevreye yayılan radyasyon değeri sıfıra iniyor. Philips LINEA’nın öne çıkan özellikleri arasında ahize hoparlörü de bulunuyor. Güçlü şekilde tasarlanan ahize hoparlörü ile Philips LINEA’yı toplantı odalarında bile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kalabalık ortamlarda bile herkesin duyabileceği seviyede bir güç çıkışı sunuyor.
cd siz format atma (http://www.pcnet.com.tr/forum/yazilim/330203-windows-7-cd-siz-format-atma.html)
HQ ses özelliğine sahip olan Philips LINEA’da 10 adet polifonik zil sesi bulunuyor. Telefon rehberine 50 adet isim ve numara kaydediliyor. Telefon rehberi gibi bilgiler baz ünitede saklandığı için ikinci bir telefona da eşleştirme sonrasında aktarım yapılabiliyor. Telefonda son 20 aramanın da kaydı tutulabiliyor. Sinyal seviyesi ve güç durumu üç çubuklu göstergeler ile kullanıcıya bildiriliyor. 8 saat şarj ile 16 saate kadar konuşma ve 180 saate kadar bekleme sunan Philips LINEA iç mekanda 50 metre, dış mekanda ise 300 metre çapta kullanılabiliyor.