Alternatifim Cafe

Bilgisayar-Teknoloji-Internet => Teknoloji Dünyasından Haberler => Konuyu başlatan: Zehr-i Zakkum - Temmuz 15 2010, 14:06:48

Başlık: Metin2 yasaklandı!
Gönderen: Zehr-i Zakkum - Temmuz 15 2010, 14:06:48
İnternet üzerinden, SMS ya da kredi kartı aracılığıyla oynanabilen ve çocuklar arasında salgın haline gelen 'Metin2' adlı oyun, Muğla'da yasaklandı.

Muğla Üniversitesi'nin hazırladığı rapoda, 'Metin2'nin çocuklarda fizyolojik ve psikolojik bozukluklara neden olduğu belirtildi. Muğla Valiliği'nden dün yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

"Metin2 isimli oyunun internet bağımlılığı oluşturduğu, öğrencilerde fiziksel ve sözel şiddeti özendirdiği, kumar ve benzeri kötü alışkanlıkları teşvik eden özelliğe sahip olduğu, bireylerin fizyolojik ve psikolojik gelişmelerine engel olduğu, sosyal ilişkilerini olumsuz etkilediği Muğla Üniversitesi Rektörlüğü'nün raporu ile anlaşılmıştır. Bahse konu raporlar doğrultusunda, Muğla Valiliği'nin 7 Temmuz 2010 tarihli kararı ile internet kafelerde ve elektronik oyun yerlerinde Metin2 isimli oyunun, İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları Hakkındaki Yönetmelik kapsamında değerlendirilerek, çocuklarca oynanması yasaklanmıştır."

METİN2 NEDİR?
Savaş oyunu. Seviye yükseltmeli bir oyun. Bilgisayar üzerinden online oynanıyor. Game Force şirketine ait. Havale, Paypal, SMS ve kredi kartı yardımıyla oyuna para yatırılıyor. Çok sayıda kullanıcısı var. Çin, Hollanda, Almanya, Amerika, İngiltere ve Türkiye de yaygın olarak oynanıyor.
(Vatan)
Başlık: Ynt: Metin2 yasaklandı!
Gönderen: B StyLeé - Temmuz 15 2010, 20:49:07
Yine basın, yine bi oyuna giydirmişler.

Oynamasın lan 18'den küçük çocuk o zaman! Hayır oynamasındada bi problem yok aslında. Psikolojisi, fizyolojosi bozulurmuş babababa..
Anası terlik fırlattığında psikolojisi bozulmuyor ama metin2 ve türevleri bozuyor öyle mi? Çok güzel!
Siz her gün internet sitelerinizde koca koca "seksi fotoğrafları için tıklayın" linklerini verirken bozulmuyor metin2 bozuyor öyle mi?Süper!
Çok değil, 2 seneye kadar 180 derece dönüşü göreceğiz. Hele bi o yerdiğiniz oyunlardan otlanında..

Ayrıca metin2 oynamak içinde illa para yatırmak gerekmiyor. F2P (Free2Play)  bi oyun olduğundan ücretsizde istediğin kadar oynarsın. Sadece para vererek ek özellikler açtırırsın. Hep milleti yanıltıyor hitneler..
Başlık: Ynt: Metin2 yasaklandı!
Gönderen: SkinWalkers - Temmuz 25 2010, 00:07:32
peki simdi ne olucak? önüne geçebilecekleriinimi saniyorlar. bu ve bu gibi oyunlar hep vardır ve hepte olucaktır. zamanında çogu yerdede Knight Online 'yi yasakladilar pekala önüne geçildimi? insanin içinde olmasin yeterki, onu gene oynar bi tek bunu anliyamadi salaklar! zaten bi süre sonra kullanıcılarda tüm herşeyin maddiyata dayalı olduğunu anlayınca bırakmak zorunda kalicaklar, eh bre bırakında onlar yaşasın ve  ögrensin.
eh gençlik olacaktir tabikide, önce kendi sorunlarınızla ilgilenin siz ibnler.